Diskuze k článku


 • Béda • 7. února 2017

  Naší zemi? České ekonomice? Každý kdo používá tyto přívlastky by měl objasnit co tím „naší“, kde jsou klíčové podniky, odvětví a zdroje v cizích rukou míní.

  Taky by měl objasnit zázrak jak může v ekonomice chybět milion zaměstnanců, když je zde trvale kolem půl milionu nezaměstnaných.

 • Béda • 7. února 2017

  Jo – a poslanecká žvanírna by se měla vážně měla zamyslet nad slovy české státní hymny, kde se zpívá o ČESKÉ zemi. Jestli by neměli přijat nějakou ústavní novelu ohledně státních symbolů, aby se v hymně zpívalo o bruselské zemi anebo o zemi nadnárodních bank a korporací.

 • Béda • 7. února 2017

  Perspektiva je jinak radostná. Možná již brzy se dovalí do Evropy miliony nadržených pracovníků z islámských zemí. Tuto slibnou alternativu (která Evropu krom jiného obohatí – zejména v oblasti lidských práv, svobody a demokracie, pomůže vyřešit zoufale nízkou porodnost a péči o starou generaci původních obyvatel) prý již nějakou dobu vcelku úspěšně (jenom občas se drobná chybička do úspěšného projektu sociálního inženýrství vloudí) testují ve Švédsku a v nadřízeném Německu.

 • fajt • 7. února 2017

  už je pozdě v kolonii cokoli zachraňovat, trocha setrvačnosti a je dokonáno. ..)

 • asym • 7. února 2017

  Ale Béďo nerozčilujte se, vždyť Vy i já víme, že tyto eufemismy jsou tady pro ty co házejí hlasy do uren, při volbách které po roce 89 nikdy nic nezměnily protože kdyby mohly….stále stejný neoconský kolovrátek. Seru na svět (FTW) a jedu se uklidnit na 14 dnů mezi „nepřátele“ do Ruska. Snad se dozvím něco zajímavého a uvidím i pár hezkých zážitků o které se velmi rád podělím.

 • Gatta • 7. února 2017

  Nadnesený titulek – v textu dokonce nic o tom „milionu“ není, nicméně problém je popsán správně.
  Když je delší čas z ekonomiky odsáváno a odesíláno pryč – tak prostě pak chybí peníze na mzdy, které by byly svojí výší natolik rozdílné od sociálních dávek, jako je rozdíl mezi stavy pracovat a nepracovat.

  Že nízké mzdy snižují kupní sílu a tím i vnitřní spotřebu je jasné, kam povede další snižování mzdových nkladů zaměstnáváním (třeba) Pakistánců … víme všichni.
  Do p…. (do Pakistánu).

 • idiotronic • 7. února 2017

  Situace se průběžně řeší. V Plzni, v Zahradní 25 najdete ubytovnu, která po změně majitele (postavila firma Škoda Plzeň) ubytovává pouze své zahraniční dělníky a komunikuje rumunsky.Tím vyřešila i problém jak vysvětlit, proč pro mne není volné místo v době ,,dragouniády“.(ve skutečnosti bylo poloprázdno, to vám pokojská mezi čtyřma očima řekla).

 • Aleš • 8. února 2017

  http://www.hlavnespravy.sk/afganec-zautocil-nozom-na-dve-osoby-drama-sa-odohrala-v-bratislave-pred-stankom-rychleho-obcerstvenia/895250
  Párkrát ročně se stavuju v jednom rychlém občerstvení v jednom krajském městě. Jídlo tam už roky připravuje a prodává kapitán Ázerbajdžánské armády ve výslužbě. Nemám problém, že je muslim či cizinec a
  že půl milionu registrovaných nezaměstnaných plus tisíce dalších, kteří nepasují do administrativní kolonky a tím upravují statistiku, práci nemají. Tam kde práci mají, pracuje řada důchodců ničících si zdraví, jelikož mladé nikdo nenaučil pracovat, ve školství se naučili na proletariát, dělnictvo a služebnictvo dívat přezíravě. Společnost raději královsky platí product managery, developery, managery, team leadery, team buildery, agentury roznášející blbost a agentury vynucující placení výpalného na tisíce způsobů, o politicích typu Kalousek ani nemluvě. Kdo neměl po roce 1990 jediný správný názor na sametový převrat a následnou „transformaci“ hospodářství a členství republiky ve vojenských paktech a zahraniční politiky zemí takových paktů, měl velice obtížné vystudovat pedagogickou fakultu nebo obory jiných fakult umožňující pedagogickou činnost.
  A takto ve všech směrech připravená generace bude ideálním nástrojem pro hrozící negativní změny, viz článek paní Květy Ještě k Davosu. Nová doba v Indii.
  Pravda k zaměstnanosti, již jsem mnohokrát s důkazy psal: U nás by mohla být bez dopadu na dostatek pracovních sil a funkčnost státu a občanské vybavenosti klidně i 4 denní pracovní týden, ve střednědobém výhledu i 3 denní. Automatizace výroby i efektivita zemědělství to umožňuje. Je jen na hlouposti lidí, kteří kvůli svému sloužení 0,01% elit nevyžadují změnu. A spokojí se pouze s tím, že příště zavřou hranice třeba před těmi Afghánci…

 • Aleš • 8. února 2017

  Děsí mne, že ministryně Práce a sociálních věcí za stranu, která sebe nazývá jako Sociálně demokratická, navazuje na práci jednoho z předchůdců Jaromíra Drábka. Plete si pojmy a průjmy. Situace se oproti hrůzovládě Kalouskovy tyranie sice výrazně zlepšila, ale není to natolik povznášející, aby si mohla dovolit hon na abonenty dávek. S každou zneužívanou dávkou, na kterou tak náhodou narazí, postihne další stovky až tisíce potřebných, kteří se vůči světu kolikrát provinili maximálně svou dobrosrdečností a ohleduplností. Jako politický kalkul beru v tomto podobný hradní postoj, jelikož oslovují i pravicové či pravicující voliče. Tam to má opodstatnění, přestože s postojem nesouhlasím. V jednom se však ty dva postoje odlišují a tam zas můžeme více chápat znovu hradní pozici. Hrad se na rozdíl od Marksové -Tominové nenechává svázat přitroublou Bruselskou politickou korektností a jede spravedlivěji ve stylu padni komu padni. Od posledního malého cikáněte po Andreje Babiše. Komplimenty nekomplimenty vůči AB, majetkové přiznání jako zčásti splněný předvolební slib. A tím v dnešním světě plném mediálních simuláker, licoměrnosti a nesouměřitelnosti získává pochopitelně sympatie…
  Nicméně množství nezaměstnaných, zkreslená statistika a osud těch, co se nevlezou do úředních kolonek je pořád děsivou hrozbou. Myslíte, že vám nehrozí podobný osud?
  Možností útlaku je mnoho, stejně jako důvodů proč si „osud“ k tomuto vybere zrovna někoho. Po té, co padnou nejvykřičenější případy odporu, se dostane i na další. Větší uniformita davu přinese zvýšené riziko toho, že na porážku nechají jít celé stádo…
  Navíc v takových chvílí přicházejí obvykle podobní sp(r)asitelé jako Porošenko. Asi se budou u toho zaštiťovat demokracií a západními hodnotami a při tom se nebudou štítit ničeho…

 • Béda • 8. února 2017

  Lidi (zdroje) jsou. A ne že ne. Příkladem pro nás může být Švédsko, které již má zaměstnanců na rozdávání. A také Německo, které by se rádo podělilo o nadržené zaměstnance s ostatní EU. Nebude se přece obohacovat samo. Solidarita přece musí být. I když se jí doposud někteří pito*ci – zejména na východ od ráje brání.

  http://www.hlavnespravy.sk/svedsky-policajt-napisal-nekorektny-status-o-migrantoch-tvrdi-ze-uz-mu-je-to-jedno-lebo-ide-do-dochodku/895512