Nejmocnější muž planety je car Vladimír První Putin zvaný Neposlušný

Putin je nejmocnější muž planety a spolu se svými bojary v Kremlu řídí veškeré světové politické a ekonomické procesy v našem světě. Sestavme si a popišme známý souhrn faktů, díky kterým se Putin stal nejmocnějším mužem planety. Jeho první záležitostí bylo zkrocení oligarchů vzniklých v Jelcinově éře. Na každého měl nějaké kompromitující materiály a ukázal, že je v případě nutnosti umí použít. Okázale nechal zavřít Chodorkovského, čímž vyslal signál ostatním, že s nimi může zatočit také tak, proto se někteří raději nazpět do Ruska už ani nevrátili. Pozval si je přímo do Kremlu a tam k nim měl řeč. Pronesl k nim přibližně toto: „Všichni velice dobře víte, jak jste se ke svému bohatství dostali při prichvatizaci, odpovědné úřady i já to ovšem víme taky. Dobře, nakradli jste si, nechejte si to, nikdo vás nebude soudně popotahovat, všichni budeme předstírat, že prichvatizace je vlastně v pořádku a beztrestná, ovšem své bohatství budete investovat taky v Rusku, nikoliv vyvádět do ciziny. Pokud použijete své bohatství na zvelebení Ruska, budete v bezpečí, pokud budete investovat do zahraničí, tož se raději domů nevracejte.“ No a bylo to vyřízeno ke spokojenosti obou stran. Samozřejmě je nechal na pokoji, vždyť oligarchové už musí poslouchat ve vlastním zájmu. No a když si přesto ojediněle některý až moc vyskakuje, tož zapracuje soudní moc.

Podobně to u nás provedl Klaus se svou rozsáhlou amnestií. Ono nač a proč vlastně všechny tyhle podvodníky a zloděje zavírat? Vždyť ta spousta soudních procesů by se táhla nekonečně dlouhá desetiletí a stejně by skončila do ztracena. Vždyť ty zákony tvořili právě oni. Podobně třeba skončila Masarykem prosazovaná pozemková reforma a Benešovo znárodnění – naprosto neúspěšně. A nikdo se už na ně, na ty nikdy nezrušené zákony, dnes po těch letech ani neodvolává. Klaus ovšem oligarchům-privatizérům žádnou podmínku jako Putin nedal, naši pobertové si klidně mohli nakradené odklonit do ciziny. A to je přece zásadní rozdíl!

Putin tedy ono Jelcinovo neblahé destruktivní dědictví zastavil. Tady bych připomenul, že to přece Jelcin, a ne Gorbačov zničil Sovětský svaz a předal vládu proamerickým oligarchům. Přes ten obrovský ekonomický úpadek Rusko zůstalo státem a Jelcinova epizoda vládnutí končí v zapomnění a opovržení.

Druhou záležitostí bylo vyřešení muslimského oříšku. I carské Rusko mělo s muslimskou populací problémy, ale vždycky se to nějak docela mírově vyřešilo. Třeba v Persii (dnešním Íránu) při lidových bouřích byl zavražděn velvyslanec Gribojedov. Perský šáh vyslal delegaci, která měla omluvit to zavraždění. Vyslanci se po kolenou sunuli před carský trůn a předali písemnou kajícnou omluvu, zároveň přinesli tolik zlata, kolik vážil ubitý Gribojedov, a to byl vysoký a pěkně obtloustlý chlap. Vytvořit socialistický Afghánistán byl ze strany tehdejších vládnoucích osudový omyl. Povstání v Čečensku vyřešil Putin podobně jako dříve carové. Měl v nich vlastně takový vzor. Ramzana Kadyrova, který se svým otcem Achmatem urputně a tvrdě bojoval proti Rusku, jmenoval šéfem čečenské vlády a v prosinci 2004 mu Vladimir Putin udělil titul Hrdina Ruské federace, což je nejvyšší ruské vyznamenání. Ze zapřisáhlého nepřítele udělal svého příznivce. Samotný Ramzan prohlásil, že by za Putina položil život.

Tož tak se dělá politika. Navíc je známo, že Putin nijak nelpí na majetku, asi má za vzor Lenina a Stalina, ti po sobě nezanechali žádný sebemenší majetek. Ten rozdíl mezi západními politiky a východními je nebetyčný. Však také Putin má domácí pozice železobetonově upevněny.

Také vyšel vstříc generálnímu tajemníkovi Komunistické strany a presidentu Číny Si Ťin-pchingovi, zajistil si jeho podporu, snad v každé otázce se shodují a vzájemně podporují.

No a poslední přímo husarský kousek se mu podařil tím, že si dosadil za presidenta USA Trumpa, což už bylo to nejsnadnější, neboť přesvědčit polovinu obyvatel USA, aby si zvolili Trumpa, zvládl bez jakéhokoliv problému. Obyvatelé USA jsou velice tvární, takže to vytvarování bylo snadné a jednoduché a vůbec ne nějak obtížné. Levou zadní zařídil, aby i u nás byl zvolen Zeman, a ne kníže. Obdivuhodné činy, že?

Ukrajinu rozdrbal pouze proto, aby odvedl pozornost, neboť všichni, celý západní svět, se baví Ukrajinou a Putin se směje a dělá si ostatní důležité věci v klidu a bez nějakého povyku ze strany Západu. Ten se baví srandičkama ukrajinskýma. Že mnozí Ukrajinci odešli ze své vlasti budovat demokracii a svobodu do zemí EU, docela chápu. Dřou a makají jak „Ukrajinci“ za polovinu uzákoněné minimální mzdy. Díky jim se Demokracie a Svoboda v zemích EU upevňuje. Co ale nechápu, proč ještě větší množství Ukrajinců jezdí pracovat do nepřátelského Ruska, kde tudíž podporují svojí prací agresivní a totalitní Putinův režim, dokonce žádají o ruské občanství. Asi špatná ideologická práce týmu Porošenka, proč to třeba pod přísnými tresty nezakáže?

Potřebuje Putin ještě něco, aby jeho pozice byla neotřesitelná? Skutečně už nepotřebuje nic, má to prostě pevně v hrsti.

P.S.: Ivo Šebestík napsal: Evergreenem nadšeného a nikdy neutuchajícího západního demokratického konferování zůstává středověký Tibet pod modernizační „tržně komunistickou“ čínskou nadvládou a pochopitelně děsivé ničím nezapříčiněné řádění cara Vladimíra I. Putina „Neposlušného“ a jeho bojarů z Kremlu. [1]

[1] Vladimír, jehož omrzel harém se stovkami žen, a proto již bez osobního rizika přijal na Rusi, v Kyjevě, křest, byl „jenom“ veliký kníže, takže do výčtu carů se nepočítá. Stejně tak byl velkoknížetem i Vladimír druhý téhož jména zvaný Monomach, vládnoucí v letech 1113 až 1125.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
25. 7. 2017 4:46

je to stále jenom car ( k masívnímu návratu feudalismu pomohli i soudruzi ze sovětského svazu ), no a jeho následovník už vůbec nemusí mít vlastnosti současného, může v podstatě být pořádný darebák a nelida, nastavený systém mu bude více než dobře sloužit. ..)

Martin (už bez taky m)
25. 7. 2017 8:31

Velice pěkný text, panu Kadubcovi za něj díky.
Fajte je-li podle Vás Putin „pořádný darebák a nelida“,
jsem já jakožto prostý a maličký odpůrce církví papež…
Pro mne ne-lidé jsou ti v našich medriích a poblitických smyčkách kteří jej pomlouvají a špiní.
Nepochybně má své chyby, ale v porovnání s „Západními“ figurkami je SVATÝ…
A to Vám píši, ač oním papežem naštěstí ani náhodou nejsem…
https://www.youtube.com/watch?v=aGkoSS21VrY
https://www.youtube.com/watch?v=H1SJDxBQ4qU

Martin (už bez taky m)
25. 7. 2017 8:39

Jedna z Jarkových nejlepších.
Vlastně nesmíme padnout.
Nikdy.
https://www.youtube.com/watch?v=UT6fota0nHY

Martin (už bez taky m)
25. 7. 2017 8:44

Měli-li jste na mysli následujícího po Putinovi fajte, omlouvám se.
Ale co přijde potom, toho se také nemusíme dožít.
Proto asi nemá žádnou cenu se nějak bát toho co přijde,
ale naopak v rámci svých skromných možností zkoušet ovlivnit
co můžeme…dokud alespoň trochu můžeme…
Život mi už nejednou ukázal, že bojí se mnohem spíše mocní o svou moc a majetek, a ani jako prostý malý člověk nemůžeme vědět předem
co vše se nám podaří…

Viky
Viky
25. 7. 2017 10:21

Pane Kadlubče, smrt Gribojedova a následující omluvy jsou pěkně (a v podstatě pravdivě) vylíčené. Ale? No, souvislosti jsou nejspíš maličko jiné. Za nepokoji a smrtí Gribojedova je s obrovskou pravděpodobností … „britská koruna“. Nejedná se o konflikt křesťanského a muslimského světa. Je to projev konfliktu dvou křesťanských mocností. Británie jakoukoli aktivitu Ruska v této oblasti vnímala jako bezprostřední ohrožení svých koloniálních zájmů v oblasti Indie. A toto byl její krok. Perská pokorná omluva byla vyjádřením odpovědnosti hostitelské země za bezpečnost diplomatů. (britské archivy zcela nedávno prodloužily utajení dokumentů, které se přímo těchto otázek dotýkají. Po prakticky dvou stoletích…) Chodorkovskij? Věc… Číst vice »

Admirál
Admirál
25. 7. 2017 19:35

Viky napsal Pane Kadlubče, smrt Gribojedova a následující omluvy jsou pěkně (a v podstatě pravdivě) vylíčené. Ale? No, souvislosti jsou nejspíš maličko jiné. Za nepokoji a smrtí Gribojedova je s obrovskou pravděpodobností … „britská koruna“. Nejedná se o konflikt křesťanského a muslimského světa. Je to projev konfliktu dvou křesťanských mocností. Británie jakoukoli aktivitu Ruska v této oblasti vnímala jako bezprostřední ohrožení svých koloniálních zájmů v oblasti Indie. A toto byl její krok. Perská pokorná omluva byla vyjádřením odpovědnosti hostitelské země za bezpečnost diplomatů. (britské archivy zcela nedávno prodloužily utajení dokumentů, které se přímo těchto otázek dotýkají. Po prakticky dvou stoletích…)… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 7. 2017 23:08

https://cz.sputniknews.com/svet/201707245685464-Prvni-rusko-cinska-cviceni-Baltske-more-starosti/
Poláci mají vyjímečně pravdu. Hrozba pro „svobodný demokratický svět“ v očích propagandy teroristické organizace, vymahačů výpalného a jejich vazalů a jimi přeformátovaných euroatlanťanů to zajisté je. Ale to je to, na co se již pár let těším, a jiné cesty tady není. A jestli chce Varel Podlejší sochu, má ji mít. Protože Hanák než se rozkéve, to trocha trvá. Ale kdež se rozkéve, málem zvráti i takovó Béló horo…
https://www.youtube.com/watch?v=hS4XqDOMEvk

peter.
26. 7. 2017 8:32

Islam sa snaží preniknúť do Európy už od 8.storočia keď prenikol do Španielska a Portugalska.Od 15.storočia ho zadržiavali národy Balkánu ktoré boli za to koncom 20.storočia po zásluhe potrestané(každé dobro má byť po zásluhe potrestané).Európu pred islamom chránili aj Rusi,Gréci,národy Uhorska a Poliaci.
To,čo sa islamu nepodarilo za tisíc rokov,dokázali šialenci – vládcovia západnej Európy za pár rokov.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Jedneho-dna-bude-toto-vsetko-nase-chvalia-sa-francuzski-moslimovia-uplne-otvorene-A-teraz-sa-pridal-aj-vyznamny-katolicky-hodnostar-290776

pacifista
pacifista
27. 7. 2017 18:40

Tady bych připomenul, že to přece Jelcin, a ne Gorbačov zničil Sovětský svaz a předal vládu proamerickým oligarchům. Píše se v článku. Já zastávám názor, že Gorbačov zničil Sovětský svaz a Jelcin zničil Rusko. Putin pak je ten co napravuje poničené. Gorbačov nechal svoje ministry aby si Sovětský svaz rozebrali. Oni pak stanuli na nejvyšších postech bývalých sovětských republik, které si defakto privatizovali. Ševarnadze již zemřel, takže už nevládne, ale ty další najdeme jako prezidenty bývalých socialistických republik dodnes. Vládnou neomezeně.

peter.
27. 7. 2017 19:16

pacifista napsal
Gorbačov zničil Sovětský svaz a Jelcin zničil Rusko.

Stalin,ale aj Brežnev mali vo svete autoritu a u nepriateľov ZSSR vzbudzovali rešpekt.To nemožno povedať o tých dvoch kupčíckych zapredancoch.Obaja sa pretekali v tom,kto sa strčí rýchlajšie a hlbšie do zadku americkému prezidentovi.Prečítajte si,s akou psou oddanosťou hlásili prezidentovi USA splnenie úkolu.
http://www.chelemendik.sk/Gorbacova_oficialne_podozrievaju_z_vlastizrady_DOKUMENT_709167779.html