Neoliberálně dodávaná voda může zabít

Nové hospodaření, po staru nazývané turecké, umožňuje někomu vesele zvyšovat cenu vody a nic nedělat. Akcionáři Veolie mají zisky, Pražáci sračku.

V Praze Dejvicích neteče pitná voda, a není to poprvé. V roce 2014 bylo podle oficiálního vyjádření Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) patřící do skupiny Veolia odpovědné za kontaminaci pitné vody rozbité potrubí, viz tato zpráva . Letos, pro změnu, stojí za kontaminací jakési „slepé rameno“. Příčiny samozřejmě zkoumá firma, která má také celý vodovodní řád na starosti už málem celou generaci. Byla totiž vybrána v naprosto férové soutěži typické pro náš svobodný, demokratický, kapitalistický systém správy věcí veřejných. Díky tomuto propracovanému systému mohou být veřejnosti celkem pohodlně věšeny bulíky na nos.

Vloni jsme se ZDE dozvěděli, že „kontaminaci mělo podle všeho na svědomí nejspíš rozbité potrubí jednoho z domů, které mohlo nasát znečištěnou vodu.“ Naproti tomu letos rozvod pitné vody nasával ze slepého ramene. Rozbitá násoska z loňska již byla jistě odborně opravena svědomitou firmou přišlou až z Francie. Podle posledních zpráv ZDE už víme následující.

idnes napsal(a):
Pravděpodobnou příčinou byl pokles tlaku ve vodovodu, při kterém byla nasáta stojatá voda s bakteriemi ze slepé přípojky, která není zakreslena v mapě.

A je to. Kdo nevěří, ať tam běží. Z násosky se stalo celé slepé rameno. A kdo nechce být úplně slepý, nechť si přečte náš článek Pravda o vodě .

Nebo může hrábnout na tyto stránky , kde se dozví, že soudruzi možná udělali chybu. Většina Pražanů se nepodívá nikam, a bude věřit, že do sítě rozvodů vody pod tlakem 6 barů (tj. zhruba 6 atmosfér) se dostala kontaminovaná voda z beztlakové kanalizace. Příčiny jsou tedy objektivní, spočívají v zastaralé síti potrubí. No, a za to nesou odpovědnost ti komunisti, kteří nám v minulé generaci nechali síť, kterou my můžeme tunelovat jen necelých 20 let.

Pachatele tedy máme. Teď už nám občanům zbývá sáhnout hlouběji do peněženek, abychom akcionářům Veolie udělali radost. Proto se také dělají výběry pro nejvhodnějšího uchazeče. Aby byli všichni spokojeni. Dílčí ekonomické výsledky Veolie pak někoho jistě potěší, jen se podívejte .

Nečekejte od našeho webu jinou, než zcela oficiální teorii o kontaminaci pitné vody. Přece jenom nedisponujeme takovým kapitálem jako „Pražské vody a kanalizace“ a rádi se vyhneme soudním sporům. Proto společně se všemi soudnými lidmi raději věříme tomu, co říkali v televizi. No a tam jistě říkají pravdu, přece se ji za nezávislost i nezávisle platíme. Viz článek Lže nám česká televize?

V žádném případě se tedy nedomníváme, že opakované kontaminace pitné vody jsou způsobeny neodbornou manipulací pracovníků PVK s rozvody vody. Z tohoto důvodu zcela upřímně chválíme nové hospodaření, po staru nazývané turecké, které umožňuje někomu vesele zvyšovat cenu vody a jinému smutně přihlížet zastarávání sítě rozvodů. Akcionáři čisté Veolie se z takového rozdělení rolí jistě radují, zatímco Pražáci z něj mají průjem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
8. 6. 2015 8:46

za vaše peníze vám dodáme naše ( vaše) sračky – vaše Veolia. ..)

Petrbudvar
Petrbudvar
8. 6. 2015 9:13

To co provedli s vodou se nyní začíná ve velkém provádět se železnicí. Koukněte na odkaz: http://www.zelpage.cz/clanky/soucasny-vyvoj-regionalni-dopravy-v-pardubickem-kraji#komentare

denda
denda
8. 6. 2015 12:25

Kdysi jsem si myslel, že Paroubek je sice arogantní ale ne hajzlík, ale tento výtvor mne ujišťuje o něčem jiném:
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/kdyz-sefredaktor-babisonovin-blbne/
To co napsal o novinářích nezpochybňuji, ale to co napsal o kopulaci s VEOLIÍ JE DĚSIVÉ.

petr
petr
8. 6. 2015 18:51

Voda v potrubí je rozváděna pod tlakem. Tak že mi není jasné, jak se mohly nasát do tohoto potrubí fekálie.

idiotronic
8. 6. 2015 19:40

petr napsal

Voda v potrubí je rozváděna pod tlakem. Tak že mi není jasné, jak se mohly nasát do tohoto potrubí fekálie.

Samozřejmě musel v nedávné historii někdo tlak v kritickém úseku zrušit, vypustit. Dá se i pochopit, že se sám nehlásí.
Následné pomnožení bakterií (běžně je blokováno stopami chlóru) je tím větší, čím více mají času (čím méně občané ,,plýtvají“).

lubajs
lubajs
8. 6. 2015 22:50

idiotronic napsal Samozřejmě musel v nedávné historii někdo tlak v kritickém úseku zrušit, vypustit.Dá se i pochopit, že se sám nehlásí. Následné pomnožení bakterií (běžně je blokováno stopami chlóru) je tím větší, čím více mají času (čím méně občané ,,plýtvají“). V našem městě se to kdysi také stalo a mohli za to samotní vodaři. Při opravě mostu bylo nutno přeložit dvoje potrubí, s pitnou vodou určenou pro město a užitkovou vodou určenou pro nedalekou továrnu. No a milí vodaři se spletli a potrubí mezi sebou zaměnili, takže pitnou vodu pustli do fabriky a užitkovou lidem do bytů. Naštěstí na svůj… Číst vice »