Diskuze k článku


 • PPK • 1. března 2018

  Je otázka, k čemu je dobré a užitečné žonglovat s definicemi nových politických ideologií, pokud se nedobereme příčin a cílů jejich vzniku. Ano zajisté, každý filozofický nápad, který v občanské společnosti kapitalismu nově vznikne, má vždy nepochybně nějaké autory a praktické realizátory. Proč ale ti lidé pořád aspirují na nějaké nové a dosud neexistující politické ideologie? Chtějí snad svrhnout dosavadní třídně nespravedlivý kapitalistický režim, anebo chtějí jen odvést pozornost od jeho ZÁMĚRNĚ NEŘEŠENÉ SOCIÁLNÍ OTÁZKY, která jinak vždy ke kapitalismu neoddělitelně patří? K čemu to je dobré, babrat se v pojmech údajného útlaku rasového, náboženského či genderového, když tam v pozadí politických systémů vždy neoddiskutovatelně „sedí“ pořád a jen – ten útlak sociální? Copak nám ještě nedošlo, že politika soudobého kapitalismu si neustále vymýšlí nová a nová náhradní témata aktivit jen proto, aby byla odvedena pozornost lidí tak, že právě třídně sociální útlak nikdy vyřešen být nesmí?

  Vždyť to řešení je velmi jednoduché: Nechat územně odděleně žít lidi stejných JEJICH náboženství a světonázorů a neplést se jim zvenku velmocensky do jejich životů. Jenže, kdyby byla dodržena tato mírumilovná zásada soužití národů, to by pak nebylo možné globalizačně rozšiřovat teritorium vykrádačského, korupčního a vykořisťovatelského (neo)koloniálního „tržního“ byznysu, bez něhož je systémový parazitismus kapitalismu neschopen vlastní soběstačné existence. Kdyby se totiž ve světě našla taková donucovací síla, která by kapitalismus přinutila k mírovému soužití všech lidí ve světě, pak by kapitalismus musel ekonomicky velmi rychle zkrachovat. Zobecněno – každý vykořisťovatelský systém bez možnosti vyvolávání válek se musí zcela logicky časem ekonomicky zhroutit a politicky zaniknout.

 • PPK • 1. března 2018

  Dodatek k předchozímu příspěvku: Možná se někomu bude zdát, že donucovací síla, která by kapitalistické velmoci světa přinutila k mírovému soužití všech lidí na této planetě, se pravděpodobně nikdy nenajde a že války budou existovat vždy. Nesouhlasím s tím a vede mne k tomu jednoduchá logika: Neválčí a nešikanuje se mezi lidmi totiž pouze ve dvou případech. Buď tehdy, když všichni v „kolektivu“ mají holubičí povahu, anebo tehdy, když fyzické síly všech jsou vyrovnány a taková válka by byla zničující i pro agresora. Nu a právě takový stav na této planetě už zase nastává. Největší světové velmoci vlastní dnes už natolik silné zbraně okamžitého planetárního dosahu, že je vyloučeno začít válčit globálně.

  Co tedy agresorům zbývá? Zatím ještě nějaké ty zástupné války lokální plus tzv. obchodní sankce a nějaké to podvracení států protivníků tajnými službami a propagandou. A to pochopitelně nestačí, pokud se protivník vyprovokovat nenechá a takové pokusy buď od-ignoruje, nebo je jinak chytře zmaří stejným způsobem, jakým byly na něj použity. Jak? Např. tak, že na sankce zareaguje sankcemi a na propagandu kontrapropagandou. A co pak? Určitě to sice ještě nebude ideální mír, ale jen stav dalšího studenoválečnického ozbrojeného příměří, ale válčit se už ze sebezáchovných důvodů všech – nebude.

  A pro jaký politický režim to pak bude problém? Pro ten ekonomicky soběstačný anebo pro ten globalisticky výbojný, který se bez planetárního neokolonialistického byznysu a vykrádání cizích zdrojů neobejde? Co mu tedy zbude? Nic jiného, než opět zkusit elity protivníka přemluvit a podplatit ke zradě jejich vlastního lidu. Jenže dvakrát do stejné řeky vstoupit nelze a zcela fatální chyby opakují je hlupáci, kolaboranti a zrádci. A to je problém, takové jen tak ihned, snadno a rychle najít.

 • Dana • 1. března 2018

  Muslimske bratrstvo je korenem jihadu pro cely islam, neexistuje umirnena cast, byt se nam kafirum snazi propagovat nabozenstvi miru. Treba v prevlecenem kabatku-satku muslimskych feministek. Muslimsti bratri jsou i pro ruskou vladu islamisticti teroriste, takze nejen pro „zapad“.
  Ovsem, nekteri zde MB neprimo podporujete, protoze podporujete Hezbollah, Hamas, Palestince, Taliban. Ti jsou totiz uzce spjati se svetovou islamskou „Ummou“, kde vetsina muslimu povazuje MB za hlavni pilir v boji za celosvetovou vladu spravedliveho Allaha. To, ze se mezi sebou casto poperou o moc nebo korist, to je pro ne vedlejsi.

  Hymna a motto Muslimskeho bratrstva:
  The organization’s motto:
  “Allah is our objective. The Prophet is our leader. Qur’an is our law. Jihad is our way. Dying in the way of Allah is our highest hope.”
  Allah je nas cil (ucel, zamer). Prorok je nas vudce. Koran je nas zakon(sharia). Jihad(boj) je nase cesta. Zemrit pro Allaha je nase nejvyssi nadeje (na spaseni).

  P.S.:Polovina Americanu rozpinavy islam nepodporuje.

 • Botičky od Diora • 3. března 2018

  Bohuzel ta polovina americanu, ktera urcuje urcuje politiku Rise Zla, rozpinavy islam velmi silne podporuje.