Diskuze k článku


 • Aleš • 20. října 2018

  Zeman by naše vojáky z Afghánistánu měl okamžitě stáhnout.

 • Dana • 20. října 2018

  Pro lidi, co maji nadhled, to tak opravdu je, v Afghanistanu se bojuje i za Cesko. Celkem jednoduche – kdyz se zapad rychle stahne, tak talibansti „verici“ pak afghanskou populaci nejen zklidni, ale i pozastavi jeji rust, doma vrazdami a v Evrope vetsim pristehovalectvim.

  Ted v Afghanistanu probihaji volby do parlamentu. Spousta Afghancu nasazuje a riskuje zivot, kdyz jde volit. Zvlaste zeny, tem jde tam o hodne, Taliban zeny jako rovnopravne neuznava a zakazuje jim volit. To se jako nekdo domniva, ze hodinove fronty za hozeni listku, pri obcasnych vybusich a odklizovani zohavenych mrtvol jsou tito lide donuceni, aby volili urcite kandidaty ?
  Ja v tom vidim touhu po svobode.

  https://youtu.be/mxo3-PcujKI

 • orinoko • 20. října 2018

  http://www.voltairenet.org/article203512.html

 • Martin (už bez taky m) • 21. října 2018

  Pokud dojde k odstoupení od dohody o RSD bez JIŽ DNES NUTNÉ KVALITATIVNĚ LEPŠÍ NÁHRADY, bylo by to velmi zlé.
  https://ria.ru/world/20181020/1531120537.html?referrer_block=index_main_1
  https://echo24.cz/a/SMpcz/rana-raketovemu-odzbrojeni-trump-ohlasil-vypovezeni-smlouvy-inf-s-ruskem

  Pak doporučuji okamžitě vystoupit z NATO, které bude dále k ničemu.
  RF je v jiné situaci- nemá ani pochybnou „pojistku“ států VS.
  NATO má na hranicích.
  Proto NEMÁ ČAS, a pokud by byla napadena spustí v odpověď Armagedon,
  a bude KONEC.
  Pro lidi tedy v tom případě nepochybně.
  Je nutná nová dohoda- která zahrne nepřijatelnost i plochodrážek s doletem negujícím smlouvu nejen na pevnině ale i na moři a na letounech.
  Současná smlouva o RSD je sice fyzicky díky konání Západu mrtvá – ale JE TŘEBA NÁHRADY!!
  a Západ- který postoupil až k hranicím RF
  NENÍ TÍM KDO SI MŮŽE KLÁST PODMÍNKY!
  Je jen nevelká naděje: že snad poté lidé vystoupí z virtuálního konzum-reklamního světa a donutí vlády k dohodám v rámci Evropy a RF. Měli by si to uvědomit všichni ve Střední a hlavně Západní Evropě.
  USA jinak využijí EU jen jako „odpalovací rampu“ ve smyslu pořekadla „vystřel a zapomeň“…
  Tedy nejen vystoupení států V-4 z NATO, ale úplné rozpuštění bloku a nová smlouva o SDÍLENÉ BEZPEČNOSTI SPOLU S RF!
  Nyní se zcela zřetelně ukazuje, že „akce Ukrajina“ je spolu s rozdrbáním BV a S. Afriky zejména PR akcí USA k oblbnutí zejména mladších ročníků Evropy. Ti sice „zabíjejí“ virtuálně u PC, tabletu či notebooku každý den – ale reálně naprosto nechápou co by byla taková válka za nezměrné utrpení- bez šance na cokoli jako „vítězství“.
  Bez ohledu na dráhu letu je stále PODSTATNÝ ROZDÍL mezi mezikontinentálními raketami a těmi se „středním doletem“ /i většími OTR.
  Ty totiž zasahují cíle již po několika desítkách vteřin !!

 • Martin (už bez taky m) • 21. října 2018

  Zejména státy Střední a Východní Evropy by si tedy měly uvědomit, že POTŘEBUJÍ KOLEKTIVNÍ NOVOU EVROPSKOU BEZPEČNOST SPOLEČNĚ S RF!
  Již neexistuje žádné „blokové uspořádání“.
  „Varšavská smlouva“ neexistuje- naproti tomu NATO je na hranicích RF…
  ZÁSADNĚ se ZMĚNILA POZICE I VÝZNAM států Střední a Východní Evropy.
  Tehdy by byly potenciálním „frontovým“ válčištěm- kde by paradoxně vzdor různým plánům naopak málokdo chtěl IHNED ty zbraně hromadného ničení použít- pokud už by se to „neřezalo“ celosvětově ve velkém s jejich masivním použitím jinde.
  V realitě současného světa ale vážně hrozí OPAK – i RF by měla zájem na „vytvoření sanitárního kordonu – z mrtvých států- neobyvatelného území…
  Opakuji: oni mají NATO s PRO na hranicích, do Moskvy je z Ukroruiny ani ne 460 km, do Petrohradu z Pobaltí ještě blíže…
  A význam těchto dvou měst je pro ně stále mnohem vyšší nežli obdobných (desítky) v Evropě.
  Proto v případě takové situace RF nebude čekat…
  Zmizela by možnost, že to Evropa „nějak“ přežije…
  Nic na tom by nezměnily ani přímé „vzájemné výměny“ RF-Čína vs. USA…
  Žijeme v době, kdy zjistitelnost rychlých moderních křižujících střel je velký problém.
  Obranné prostředky nikdy nemohou zajistit jistotu, jsou extrémně drahé. Na rozdíl od zničujících raket bude jejich možné použití jen pro omezená území velmocí. Žádná země Západní Evropy již mezi skutečné velmoci nepatří…
  Zároveň výrobu levnějších ale rychlých „plochodrážek“ cca do deseti let zvládnou i státy jako Írán či Brazílie…
  Hrozí že nám nezbude čas…
  Žádný…
  Série „preventivních úderů“ – které by poté i RF do své doktríny MUSELA NEJSPÍŠE ZAŘADIT- by Evropu změnila v „bezletovou zónu pro život“…
  Evropě tedy nezbývá nežli vystoupit z vojenského svazku s USA- ten jí již dokáže zajistit jen naprosté ZNIČENÍ.

 • Viky • 21. října 2018

  …Pro lidi, co maji nadhled…
  Milá Dano, musím konstatovat, že lidé, co mají nadhled to mají prostě těžké. A to píši z pozice člověka, který nadhled nemá, protože podhled mu brání ve výhledu. A tak si dovolím, milá Dano, prezentovat zde svůj pohled, kterému chybí díky podhledu nadhled.
  Článek je strašný žvást. Autor naprosto nechápe rozdíl mezi okupantskou sovětskou armádou a mezinárodní misí pod vedením U.S. Army. Zatímco sovětská armáda přinášela obyvatelstvu útlak, nesvobodu, potažmo totalitu, mezinárodní mise již celých sedmnáct let přináší tamnímu obyvatelstvu svobodu, démonokracii a dodržování lidských práv. Mír zatím ne, protože zlí ááádženti Kremlu neznají míru a mír nedovolí. Už byste měla milá Dano vědět, že Kreml zasahuje do fffšech voleb po celém světě, a tak je pouze otázkou času a úsilí opravdu demokratických sil (CIA, BND, MI6-CI6 a dalších) dokázat přítomnost zločinné rukonohy Kremlu v Afghánských volbách.
  … To se jako nekdo domniva, ze hodinove fronty za hozeni listku, pri obcasnych vybusich a odklizovani zohavenych mrtvol jsou tito lide donuceni, aby volili urcite kandidaty ? …. Vidíte? Takto dokonale může zmanipulovat lidi jenom Kremlovská propaganda. Jací sebevražední atentátníci, kde jste je viděla? Prostě obyvatelstvo nosí nevybuchlou munici odborníkům ze Západu, kteří jsou shodou okolností v uniformě. A ozbrojení jsou Západní misionáři proto, že jim při odjezdu omylem vydali zbraně, a ty by jim mohli všudypřítomní ááádženti Kremlu uzmout a následně by je soudili za ztrátu erárního.
  …Ja v tom vidim touhu po svobode. … Šmarjá, Dano, VZPAMATUJTE SE ! Proč by jako měli toužit po svobodě lidé, kteří svobodní dávno jsou ?!? 17 let trvá „Operation Enduring Freedom“, a oni touží po svobodě? Vždyť mohou svobodně pěstovat třeba mák…

 • Martin (už bez taky m) • 24. října 2018

  Až na zavádějící titulek hlupáků očekávatelné…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/487166-putin-hrozi-evrope-jadernou-odvetou.html
  A legrace v „diskusi“- kde většina vyjadřuje pochopení…
  Na jedné z kvalitních skutečných diskusí v Ruské televizi („Místo setkání“) bylo příhodně řečeno, že odchodem ze smlouvy by USA a Trump „hodili granát do vztahů USA- Západní Evropa v NATO“…
  „Место встречи“: Деньги решают все?! (22.10.2018)
  https://www.youtube.com/watch?v=Q3_LxmbogdE&index=3&list=PLSgy-gJ-dkS9KGmySidWwCHs2MxnizF1s
  V podstatě jde o vydírání Západní Evropy aby dovolila stát se US odpalovací rampou a také si to „vyžrala“… Ruský politolog A. Markov navíc výstižně řekl, že pokud by tyto rakety („nové Pershingy“) byly v Moskvě za pouhých 2-4 minuty, musí RF vybudovat i proti těmto střelám nový „systém mrtvé ruky“ („Perimetr“). Doslova pak prohlásil, že BEZPEČNOST CELÉ PLANETY a Evropy zvláště bude záviste na ruské elektrotechnice… a čas na „opravné“ nebude… (cca 33-34 min).
  V posledních dnech špatně spím…
  Takovou bezohlednou hovadinu jsem ani od dnešních USA nečekal.
  Evropa prostě NEMÁ A VÝBĚR – a musí „válečnické spojenectví“ s USA ukončit… Příslušnost k NATO se totiž v této situaci stává jen JÍZDENKOU DO PEKLA.

 • orinoko • 24. října 2018

  Emerika je vycapana.
  Někdo ma v emerice příbuzného. Už 20 let.
  Když chce jet na 14 dni do Ceska, tak se cely rok uskrovnuje. Proč se nevrátí? Je po rozvodu a ma s tím související dluhy.
  Americký průmysl justicnich stac.ek.
  A do tohoto ráje míří latinos….

 • orinoko • 24. října 2018

  Martine, já spal také špatně. Jak někomu něco řeknu. V práci jsem NATO přišel. Konečně jsem zase někomu něco nechal vyzrat. Už bylo na čase.
  Mezi námi děvčaty se tomu říká asertivita.