Diskuze k článku


 • Petrpavel • 7. března 2018

  Velmi pravdivý popis reality.
  Teď jen jestli budou dosavadní usurpátoři moci ochotni alespoň trošku ustoupit. Nevěřím. Ti nejsou slušní jako byli komunisté.
  Ještě si užijeme hodně cenzury, útlaku za názor, propagandy jimi vlastněných médií (a taková jsou všechna), útoků na „extremistické“ a “ populistické“ strany a hnutí, snižování životní úrovně (po růstu zákonitě pokles), boje o zdroje jejich bezpracného života (neziskovky, dotační tituly, dávky, zbytečné posty a instituce), drancování státního majetku až na dno…
  Ještě že jsem starý.

 • Admirál • 7. března 2018

  Štvanice na Ondráčka byla mimořádná nechutnost.

  Ondráček udělal chytrý tah s rezignací a následným projevem – Ondráček se dostal do pozice, kterou potenciální volič od radikálnější levice čeká – to by mohlo komunistům pomoct – můžu se mýlit.

  Organizátoři protestů se pochvalovali, kolik že pohnuli po republice lidí k protestům. Střízlivě hodnoceno je nutno říci ano, TOP, STAN, Lidovci, ODS mají své příznivce a ti přišli.

  Nejvíce jich mají v Praze – bylo vidět.

  Jinde už je to slabší – bylo vidět.

  Někde nebyli vidět vůbec – ohrožený druh.

  Celá akce neměla mimo tábor TOP, STAN, Lidovci, ODS absolutně žádný přesah, bez šance přitáhnout jediného voliče z protilehlého tábora. Spíš naopak. Babišovi preference rostou, komunistům a SPD nepadají.
  Takže jestli si pochvalovali, tak pochvalovali Pyrrhovo vítězství.

  Že by prozřeli a změnili styl? Nesmysl. Spoust z nich je za to placených přímo, spoustě z nich to zajišťuje živobytí nepřímo, spoustě z nich změna hrozí přetětí penězovodů – jed o peníze a tak poteče krev. Jako na Slovensku.

 • Admirál • 7. března 2018

  Paroubek hodnotí krok Babiše směrem k Ondráčkovi: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/logicky-zaver-ondracek-odstoupil
  Babiš hraje, jak umí a jak mu okolnosti dovolují.

 • Martin (už bez taky m) • 7. března 2018

  Že by „demokraté“ (uvozovky nesporně jsou na místě nechápeme-li tento pojem přímo jako výstižnou charakteristiku či rovnou jako nadávku) prozřeli a změnili styl – v to také naprosto nevěřím.
  Dokázali „elasticitu“ svých páteří a charakterů asi jako „senátor“ Sjetina,
  a nepochybně je mají „uzpůsobené“ zajištění svého příjmu a postavení.
  Dovedou se patřičně“ztopořit“, dosahovat „orgasmů “ i orgasmů, a v neposlední řadě vlézt „kamkoliv“…
  pro prosazení „toho svého“…
  S ohledem na NELIDSKOST jimi prosazeného a prosazeného i „kapitalisticky-internacionálního“ vydržovaného „Soft“-Neocons-REŽIMU (označujme prosím věci – zde soudobé „zřízení“ – odpovídajícími pojmy) by se slušelo udělat pro ně ještě pár klecí v ZOO po celé republice.
  Podle termínů, způsobů i obsahu „krmení“ a ocedulkování „patrony“ bychom brzy poznali,
  jak na tom skutečně opravdu jsou.
  Bývalí „národo-frontovici“ Kraďousek a Sjetina by mohli být prvními exponáty.
  Vždyť takoví poctiví „demokraté“ jako oni si zaslouží opravdu poctivé mříže.
  Jako „biotop“ bych navrhoval již několikráte doporučovaný kamenolom ve verzi „ruční, nestrojové práce“.
  Chceme být přece bio- ne??

 • fajt • 7. března 2018

  https://www.novinky.cz/krimi/465147-nevyplacenou-pojistku-vysoudil-muz-jako-nahradu-skody.html …Protože pojišťovna odmítala i nadále platit, muž ji pohnal k soudu. Jenže narazil na stejný problém, jako je i u dalších podobných smluv, tedy že v pojistném vztahu byl v roli pouhého pojištěného čili osoby, kterou Nejvyšší soud v takřka identickém případě označil za pouhý „objekt“ pojištění, který má za povinnost pouze platit pojistné a nemá nárok, čehokoli se domáhat, neboť výplata pojistného plnění závisí na vůli banky – otřesný kapitalismus, místo toho některým idiotům vadí chlap, který se i po 89 zachoval čestně ( těm přeju, aby je kapík vykostil na smrt, nic jiného si, hovada, ani nezaslouží). ..)

 • Aleš • 7. března 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Priposejreny-Babis-a-hlupaci-v-ulicich-Pred-zpravou-ze-Ondracek-to-sam-slozil-se-rozpoutalo-peklo-Rok-89-SNB-Prekvapiva-slova-z-KSCM-526971
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Babis-si-s-nami-vytrel-zadek-jeho-vladu-mozna-nepodporime-Rozklad-Vojta-Filip-se-Zdenkem-Ondrackem-si-vjeli-do-vlasu-Odepsany-Dolejs-Zjistovali-jsme-co-se-deje-v-KSCM-527085
  Vyhrožování rodinným příslušníkům kvůli politice, toť navýsost symbolická podoba našich samozvaných demokratů. Pro kapitál je to navýsost demokratické a jediné správné ničit životy protikapitalistickým živlům. Zbabělí podlí sráči a ne demokrati to jsou. Pod záplavou novinek přehodnocuju svoje předvolební hesla jako Kalousek na hrad. Na Mírov!
  O pár kilometrů vedle s nimi. Do Vitošova. Tradiční Odpovědná Prosperující ruční práce. A utáhnout opasky. A k pití jen předraženou a znečištěnou vodu, draze prodávanou od Veolie nebo Suezu. A když jim dojdou při bezplatné práci v kamenolomu prachy?
  Každý je přeci jenom sám strůjcem svého štěstí a 29 let od převratu už nikdo nikoho tady dávno přeci nebude tahat za ručičky jak mimčo. Tak nějak nám to při každé příležitosti dávají naši rození samozvaní demokrati najevo, při každém neúspěchu, každém vzpamatováváním se z nějakého jejich podrazu či každém neštěstí, nemoci. Ať konečně na vlastní kůži zakusí vlastní medicíny.
  https://www.youtube.com/watch?v=Gbo4nMBTRF8

 • Bety • 7. března 2018

  Jeden příspěvek z cizí diskuze: No to je pěkné, když se ty tlupy takhle scházejí v době chřipkové epidemie. Aspoň něco si předají, když už jsou rozumu a myšlení prosti.

 • Aleš • 8. března 2018

  http://www.novarepublika.cz/2018/03/milion-chvilek-nebo-milionovy-chlivek.html
  Babiš a Fico by měli pochopit, že nutně musí utéct z chapadel mafie Nadnárodní Americké Teroristické Organizace. ANO i SMER, pokud nechtějí spáchat sepuku, či se nechat zcela vykleštit, musí změnit svoji programovou prioritu. Prozápadní orientaci. Tohle je kámen úrazu a důvod vydíratelnosti, nejednoty. To by se jeden musel z toho opupínkovat, aby mohl sloučit neslučitelné. Donekonečna ustupovat absurdním požadavkům, zdůvodňovaným jako obavou o osud naší demokracie od těch, co demokracií pohrdají a ničí ji, nelze.
  Těžko říct, jak velký ústupek by za nominování někoho jiného než Ondráčka mohlo KSČM od Babiše chtít. Ale rozhodně by to oboustranně byl menší problém (jak pro ANO tak pro komunisty), kdyby existovala shoda v zahraniční a bezpečnostní politice = to bychom již měli koalici, že by si stovky demonstrantů mohli mávat transparenty do umdlení a dopad by to nemělo větší než desetitisícové demonstrace proti Kalouskovi. A tady je to OBROVSKÁ chyba pana Babiše a jeho celého hnutí, že o tomto nechtěli jednat již od začátku. A to by přeci vše řešilo. Většinová vláda 115 hlasů, se kterou by v jednotlivostech byla hlasovací shoda ještě větší (sociální politika). Jenže Babiš to chtěl zašalamounštit, aby měl klid na práci od podpindosníků, minimální ústupky vládním partnerům a prosadit si svoje zájmy. Ale takhle to nefunguje. Bude si muset vybrat. Z komunisty nebo s ODS (a ODS ho zatím nechce).
  Jan Keller varuje, že další volby můžou skončit úplnou porážkou levice. Ale co když tzv. Demokratický blok krom ODS vypadne z parlamentu, piráti již moc neposílí, ODS nezopakuje 12% úspěch, pak díky tomu, že příliv migrantů k nám nezvyšuje intenzitu, komu krom Babišovi připadnou navíc křesla? KSČM a ČSSD.

 • Aleš • 8. března 2018

  pane Andreji Babiši: Lid nejsou onuce, vědomí rostoucích preferencí Vás neopravňuje k takovému chování (podrážení noh vládním partnerům). Buď to budete muset zkusit znovu a lépe (a jak už jsem JASNĚ NAZNAČIL o komentář výše), nebo oslovit někoho jiného, nebo risknout předčasné volby. Pokud však překvapíte a nezvolíte si první asi nejrozumnější variantu, přeji Vám pěkného užití si „přízně“ našich ochránců svobody a demokracie. Více byste mohl naslouchat budoucímu předsedovi KSČM Skálovi než třeba panu přeběhlíkovi Faltýnkovi či především „odborníkovi“ na bezpečnost a zahraniční politiku Stropnickému, který sice vyhovuje americké ambasádě,
  nikoliv zájmu občanů ČR čili VAŠIM VOLIČŮM.
  Pane Andreji, docela dost sem Vás před spoluobčany i v poměrně pro Vás nepřátelském prostředí hájil. Ale teď ANO dělá takové kotrmelce, že nové SPD v mnohem skromnějších podmínkách vystupuje profesionálněji. Nemyslím si, že by Vás mělo vystrašit halekání těch zbabělců, které vyhrožují rodinným příslušníkům politiků, a jejichž partaje se příště nikam nedostanou.
  Jestli chcete konečně vládnout a pracovat, je na čase. 115 již mohla fungovat a pokud přehodnotíte některé dosavadní chyby, fungovat může, dokonce v některých tématech nebo pokud by v ČSSD zvítězil zdravý rozum ve variantě 130. Ale takto ne. Bouchnutí do stolu či dveřmi od partnerů je na místě.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-potreba-prasknout-Babisovi-dvermi-Takovy-nazor-je-v-KSCM-uvedl-Josef-Skala-527200
  Jestli se chceme vyvarovat novému Majdanu, pane Babiši, jiné cesty z toho není. Teď máte příležitost se ukázat, jak to s námi myslíte. Jestli opravdu je občan této země pro vás na 1. místě.

 • peter. • 8. března 2018

  Všetkým ženám ktoré navštevujú OM blahoželám k MDŽ.Je to pekný sviatok a ženy si ho zasúžia.Všetko najlepšie !

 • Aleš • 8. března 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Filip-KSCM-Duveryhodnost-hnuti-ANO-Jeden-velky-otaznik-527222
  Konečně i Filip začíná s komunisty táhnout za jeden provaz!
  Chtějí-li demokrati symboly, mají je mít. Je osmičkový rok. Únor skončil, začíná jaro, Pražské jaro. Tentokrát si nenecháme do toho kecat mocnosti, ambasády a kapitál. Převaha těch, kteří si přáli změny oproti minulým 29 letům není tak drtivá, abychom již v zimě slavili Vítězný únor. Nicméně tato převaha je tu jasná a nebylo by ani demokratické ani moudré nevyslyšet názor většiny.

 • fajt • 8. března 2018

  https://www.novinky.cz/domaci/465621-cast-politiku-v-cele-s-miroslavou-nemcovou-opustila-pri-projevu-zemana-vladislavsky-sal.html – vše nasvědčuje tomu, že v české kolonii bude ještě krucho, kreatury, které tuto zemi léta drancovaly se opět přestaly bát a chystají se na další státní převrat, mají k tomu finance, o kterých se nezdá ani Babišovi a tak se obklopují darebáky, kteří jsou za ně a hlavně jejich mergle schopné zkurwit a dojebat i ten zbytek, co v kolonii zbyl – a co na to sprostý dav ?? nic … asi spoléhají na Babiše, který dnes pochopil, že nepřítel je silnější než jeho touha po státě, který by se lehce stal jeho firmou … smutné, ani smrt kolonie nebude vůbec hezká, prostě není českým ovcím přáno . ..)

 • fajt • 8. března 2018

  Šéf KSČM Vojtěch Filip označil projev ( Zemana) za „více konkrétní až osobní“ než před pěti lety. Slova o přímé volbě starostů a hejtmanů označil za „zajímavá“. „To já tak nevnímám,“ uvedl Filip v reakci, zda byla Zemanova slova útokem na svobodu slova – tihle „komunisté“ v této zemi nic nezachrání, spíše se přidají ke smečce, která druhým zrádcovským Mnichovem ( Dublin IV.) definitivně kolonii zabijí. ..)

 • Gatta • 8. března 2018

  Admirál napsal

  Štvanice na Ondráčka byla mimořádná nechutnost.

  Ondráček udělal chytrý tah s rezignací a následným projevem – Ondráček se dostal do pozice, kterou potenciální volič od radikálnější levice čeká – to by mohlo komunistům pomoct – můžu se mýlit.

  Organizátoři protestů se pochvalovali, kolik že pohnuli po republice lidí k protestům. Střízlivě hodnoceno je nutno říci ano, TOP, STAN, Lidovci, ODS mají své příznivce a ti přišli.

  Nejvíce jich mají v Praze – bylo vidět.

  Jinde už je to slabší – bylo vidět.

  Někde nebyli vidět vůbec – ohrožený druh.

  Celá akce neměla mimo tábor TOP, STAN, Lidovci, ODS absolutně žádný přesah, bez šance přitáhnout jediného voliče z protilehlého tábora. Spíš naopak. Babišovi preference rostou, komunistům a SPD nepadají.
  Takže jestli si pochvalovali, tak pochvalovali Pyrrhovo vítězství.

  Že by prozřeli a změnili styl? Nesmysl. Spoust z nich je za to placených přímo, spoustě z nich to zajišťuje živobytí nepřímo, spoustě z nich změna hrozí přetětí penězovodů – jed o peníze a tak poteče krev. Jako na Slovensku.

  Re Admirál – souhlas.
  Ano, slovo „penězovod“ je velké pozornosti hodno – a je to stejně jako s vepřínem v Letech, tak i s neziskovkami, umělci, dotacemi, granty … … to vše je totiž financováno Z NAŠICH DANÍ – tedy je třeba se starat o SVOJE peníze, kdo a v zájmu koho s nimi co dělá !!!
  V podstatě čistě nepolitický přístup, že ? Jde jen o peníze …

  Re Tribun – ano po každém „potom“ není konec dějin ale jen další a další „potom“ … a život postupuje v čase jako teče voda z kopce … stále si hledá cestu … tu úzkou, tu se rozlije do široka … můžete ji na chvíli zadržet, ale stejně si zanedlouho cestu najde, může natéct do slepého ramene, ale jinde pronikne, nebo protrhne hráze a nakonec někde vymele nové koryto … a dokud bude voda a život bude vždy nějaké „potom“.

  S pohřbíváním polistopadového režimu bych byl zatím opatrný. Sice se lid (nejen u nás)už několikrát systému úspěšně vzepřel, ale bez vlastních elit není dosud schopen prakticky nic pozitivně prosadit.
  A systém má navíc vždy možnost, pro svoji záchranu, uvalit na společnost nějaké „velké neštěstí“, kterému se lid nemůže vyhnout – tedy nějakou tu velkou krizi nebo i nakonec válku. A pak každá změna systému „musí počkat“.
  Potom lidu zbývá jen jediné, čekat až jiné nebo i cizí elity nahradí ty krizí či válkou oslabené stávající elity – a tomu dopomoci buď i nějak aktivně, nebo lhostejností, pasivitou, odmítnutím a nepodporou stávanícího režimu. Na lidu opravdu záleží – jen trochu jinak, než se to obvykle popisuje. To svému Vladaři říkal už Machiavelli …

  Nakonec příklad byla třeba Syrie, kde Assad, díky pasivitě lidí a neoddanosti své obrovské armády, velmi rychle ztratil téměř celá stát, ale nakonec se mu podařilo situaci otočit a znovu si lid (a oddané vojáky) získat.