Diskuze k článku


  • fajt • 14. května 2018

    https://www.lidovky.cz/machalicka-k-certu-s-konevem-socha-marsala-je-symbolem-ctyricetilete-mizerie-1sl-/nazory.aspx?c=A180514_104823_ln_nazory_jto – nějaká Machalická vyhrála první cenu v soutěži o mediální krávu roku – je opravdu škoda, že zrovna její rodiče nepoznali německé fašisty a vlasovce o trochu lépe a důsledněji, dnes by se třebas v Lidovkách vůbec netrápila. ..)

  • racek • 15. května 2018

    No, tam kde dnes stojí Koněv, byl park s pískovišti a prolejzačkami, kde jsm já i moje maželka chodili s dětmi podsedět na lavičce a děti si měli kde hrát. Tehdy moc dětských hřišť zrovna nebylo. No, jednoho dne se park zmenšil a stavěla se socha, Přímo proti obvodnímu výboru KSČ. Lidi to tehdy docela naštvalo.
    No, uplynul čas a na tu sochu si všichni zvykli. Děti vyrostly a nové to už vzaly jako fakt. A dnes začala znovu vadit. Socha starého vojáka, který prošel hroznou válkou a na jejím konci vyrazil na pomoc Praze. Stihl to. Němci před ním prchali k američanům do bezpečí zajetí, konec konců o to jim šlo v Pražském povstání, neb Prahou probíhala hlavní cesta do amerického zajetí. No, na poslední chvíli se jim to podařilo, také díky tomu že Vlasovci sami prchli (neb češi s nimi nechtěli mít nic společného a Vlasovci poznali, že tady odpustek za svou zradu nedostanou) a Češi uzavřeli … no, ve skutečnosti jakési příměří. Dnes se to vydává za velké vítězství s tím, že se Praha osvobodila sama. A koněv tedy vadí.
    Mimochodem, Koněv byl voják a poslouchal rozkazy. Ty plnil a dobře, jak byl zvyklý. Vinu za Maďarsko a údajně i za osmašedesátý se mu připisuje velmi neoprávněně. Za to mohou jen a jen politikové. Akorát přepisování historie je dnes takové, že komouši se rdí hanbou, že si tohle tenkrát v době své slávy nedovolili.