Diskuze k článku


 • Dana • 4. února 2019

  Jestli ma takove nazory Putin, tak to by bylo bajecne, pac takova mentalita by vedla k vyhodeAmeriky. Radsi nebudu kritizovat analyzu, mam jen par souhlasnych pripominek.

  Souhlas s tim, ze prerozdelovavaci systemy potrebuji stale nove a nove zdroje, jak autor uvedl na prikladu bytove vystavy ve Venezuele. Jen at stavi a buduji, chudeho obyvatelstva, ktere se naucilo cist a psat pribyva.

  Souhlas, ze problem je zavazny a je treba pripravit nove kadry pro budovani novych podniku. Tak sup, sup, at se nove kadry nejen pripravuji, ale at take cini !….

  Souhlas s tim, ze kdyby se spojilo Rusko a Cina, venezuelsky socialismus bude na cas zachranen. Spojene Staty ted neberou venezuelskou ropu, ktera cinila 40 procent produkce. Kdyby se Rusko a Cina spojily a vyrovnaly ztratu ropny z USA, coz je, kdyby misto 60% jejich tezeni (2x 30%) , zacly obe zeme kazda tezit 50% na dluh, pak by USA okrouhaly. Nevim sice, jak by se to libilo Putkovi a Xi Pinpongovi, zvlaste, kdyz Maduro prodava pod cenou, za babku statni poklad Venezuely Turkovi a arabskym sejkum aniz by nabidl levne zlato svym spratelenym veritelum.

  Mala poznamka. Dost jihoamerickych statu ma socialisticke vydobytky, aniz by to USA vadilo. Zrovna vcera zvitezil v El Salvadoru lidovy podnikatel Nayb Bukele, ktery je milackem lidu. Je mlady, pohledny, ma charismu a umi pobavit..S mafianskymi gangy se umi domluvit zrovna tak jako s komunisty. (Komunisti se tam navzajem perou, kdo bude representovat „lid“) . Statni mena El Sa. je americky dolar, cimz je ekonomika stabilnejsi, byt plna korupce. Ze se lid vrazdi a utika do USA jaksi neni na poradu dne.
  Bukele ale moc neslibuje, jeho motto jako kandidat na presidenta bylo:
  „My krast nebudeme“.. Pripada mi to podobne tomu ceskemu :“Myslim to uprimne“…..

 • Vaska • 5. února 2019

  — a tímto jsem se rozhodl prohlásit Marii Le Pen za dočasnou prezidentku Francie a poserte se soudruzi (další kolo bude že v týhle kolonii ustavím novou vládu – tyhle kolaboranti ať táhnou) ať žijou svobodné a demokratické volby – cha cha

 • Martin (už bez taky m) • 5. února 2019

  Všem 40+ kteří mají v hlavě ještě mozek schopný myšlení je logika tvrzení autora zřejmá. Nejlepším důkazem je, že mnozí starší, o republiku skutečně zasloužilí zde (i jinde) o tomto nejednou podobně psali v Evropských či Českých (Československých) souvislostech. Například pan PPK.
  Těm kdo zažili alespoň 15-20 let „totalitu“ podle ideově zamrzlé soudružky Dany -je zároveň zcela nepochybně jasné, že středoamerický či jihoamerický „model“ „ekonomiky“ je pro „naše“ Evropské „elity“ vlhkým snem!!
  Brání jim pracovitost, vzdělanost a praktické znalosti nikoliv jen z výroby jednotlivých součástek u mnoha Evropanů – za něž je nutno dnes považovat především skutečné technicky i humanitně skutečně vzdělané a orientující se skutečné elity národů Středovýchodní Evropy- ty které zažily různou formu socialismu spojenou i s mezinárodní kooperací a dělbou práce vytvářející JEDNOTNÝ SYSTÉM.
  Funkční systém- i když zdaleka ne bez chyb- tak fungující.
  Aby bylo dosaženo snové reality jelit a jejich posluhovačů, probíhá „dějinný vývoj“ (fyzicky naprosto zřetelný celospolečenský úpadek) maximálně podporovaný „humánními“ „elitami“ „Západu“.
  „Nepřizpůsobivé“ „zbezdomovit“, ostatní „k převýchově vhodné“ nahnat do montoven k výrobě několika málo součástek a polotovarů, „poněkud“ „zploštit“ jejich „vzdělání a orientaci“ a nabídnout jim sdostatek atraktivních drog (vedle skutečných zejména nihilismus a virtuální „realitu“).
  Na výrobě „jihoamerického modelu mládeže“ se pilně nejméně druhé desetiletí pracuje (první ještě kladly odpor „staré kádry učitelů režimu“). Výsledky jsou ale myslím nadějné !!
  Tedy jen houšť a větší k(l)apky-a brzy bude ráj na Zemi dosažen !!
  Samozřejmě že jen pro jelita a jejich poskoky- řadový ovčan totiž nikoho v „kapíku“ řízlém „neofeudálním stylem“ nezajímá.
  Dáme se ??!

 • Dolmen • 5. února 2019

  Je to pěkná komedie s tím prezidentem jmenovaným USA a chvatně uznaným „mezinárodním společenstvím“ vazalů USA (bohužel i česká vazalská republika v tom jede) a zároveň i pěkný precedens. Vsadím se, že mozky pražské kavárny již řeší, koho prohlásí prezidentem místo Zemana. Vždyť co se zdálo před několika dny nemožné, je najednou tak snadné.

 • Martin (už bez taky m) • 5. února 2019

  A že dnešní hrdinný neofeudální kapík- nový to název pro skutečný KOMUNISMUS VYVOLENÝCH – TAK „HRDINNĚ BOJUJE S RUSKOU HROZBOU“ – a štěstím bez sebe obnovuje fašismus (zejména na „Východě“) znamená jediné: v posledním dějiství vývoje kapíku se již s „pracujícími“ v 4-D „revoluci“ nepočítá- máme se dobrovolně a ochotně „odebrat“ na smetiště dějin- jim postačí bioroboti a roboti. Posléze má nastat onen sqělý „KONEC DĚJIN“…
  To je ta konečná fáze vývoje „pracovitých a konkurenceschopných“…
  Jak humánní!!!
  A „následováníhodné“- jak nám to předvádějí nejen „naši“ poblitici…
  POD-dáme- se??!
  Vivat!
  Za budování rozplizlé ovčanské spoleČNOSTI „vyspělých“ individualistů až do hrobu vpřed!!! Jen kupředu – zpátky ni krok (tam totiž číhá strašlivý socialismus a socialistické hrůzy)!!
  K budování neofeudalismu vždy připraven- třikrát HURÁ !!
  🙂

 • Vaska • 5. února 2019

  Dolmen – obávám se že můžeš mít pravdu – útoky na Miloše se stupňujou a pražská kavárna šílí – takže jsou schopný čehokoliv – vždyť už vyřvávali že chtěj zrušit přímou volbu prezidenta a nahradit ji volbou v parlamentu – mam ještě v živé paměti jak ičko vyhrožoval poslancům co nevolili tuneldědka a taky tam lítaly nějaké ty melouny

 • racek • 5. února 2019

  No, je to drsné, ale pan Martin to řekl správně. EU nás začíná tlačit do osudu Venezuely. Akorát jim nikdo nenapovídal, ti tu sebevraždu spáchali sami. U EU to dělá určitá, přesto definovatelná elita. Angláni udělali dobře … i když Corbin a ten starosta Londýna a pátá kolona vypadá velmi „nadějně“.

 • Aleš • 8. února 2019

  Oligarcha Íčko vládne dál, teď už zneužívá sice nepřímé metody, ale toho hhajzla bych nepodceňoval.

 • Martin (už bez taky m) • 9. února 2019

  Dopis prezidenta Venezuely N. Madura lidem v USA
  https://www.zerohedge.com/news/2019-02-08/maduro-invokes-vietnam-open-letter-warns-america-will-send-their-sons-die-absurd

 • Martin (už bez taky m) • 9. února 2019

  RF a Čína se údajně mají účastnit vojenského cvičení ve Venezuele.
  Pokud je to pravda, tak je to docela „gól“…
  🙂
  USA se svým přístupem k Venezuele a N. Madurovi- legitimnímu prezidentovi této země – demaskovaly před celým světem jako nikdy dříve.
  OSTUDA „sPodvody“ a j-„dem-o“krást i je je už nijak neskrývaná…
  „Hege“Moon a FIAT-nadrogovaný světový gangster káže o „pomoci lidu“…
  Neskutečný „F-tip“…
  A soustruzi emeričtí Biľakovci si již pořídili i svůj „zvací dopis“…
  Historie se opravdu opakuje jen jako FRAŠKA…

 • orinoko • 9. února 2019

  Venezuelsky Zemanův zachránce lidu Kvido vyhrožuje, že požádá Emeriku o vojenskou intervenci. A do kamery přitom míří oba svoje ukazovakove kolty. Věrný obraz cow boys… kravich melody vymrlat…
  Rusko a Cina se prý zúčastní jakýchsi vojenských cvičení ve Venezuele.
  Co si s tím počne cigaretko Zeman?

 • orinoko • 9. února 2019

  Číst meeeeeeee…meeeedyja… sledovat je… to je katastrofa.
  Mám pocit , že nastává nová Syrie. Ve Venezuele.
  Doufám, že se brzy i tady na OM od místních expertů dozvím, jak Maduro už je na palubě ruské lodi a odjíždí do exilu.
  Jako Asad , když to emericky terorista v Syrii rozjel ve větším.
  Přitom Asad prohlásil, že se v Syrii narodil a také v ní zemře. Dříve či později.
  Mexiko a Uruguay protlacuji jakousi diplomacii. To není špatný nápad. Ale musí být podpořen ruskou bombou a čínským zájmem na straně Venezuely.