Ochrana Schengenského prostoru v praxi

Smích skrze slzy.

Námět: Peter

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
19. 11. 2015 13:36

Stan napsal http://hosted.ap.org/interactives/2015/france-attacks/ Zatím bylo identifikováno 6 z 9 útočníků. 5 z nich se narodilo ve Francii, šestý v Belgii. A z toho pro generála Vestenického logicky vyplývá, že ze 200 migrantů je 100 teroristů. Pravda je mnohem složitější. IS verboval rodilé Francouze a pak je poslal bojovat do Sýrie. A teď se, bohatší o bojové zkušenosti a frustrovaní tím, co zažili a co je čeká doma, vracejí zpátky. Proto taky bude výjimečný stav, aby je mohli beztrestně zlikvidovat. O to, aby řekli, kdo je cvičil a financoval, není zájem. Nad některými Vašimi odkazy opravdu žasnu. Stane, jestli tedy 5… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 13:41

Stan napsal http://hosted.ap.org/interactives/2015/france-attacks/ Zatím bylo identifikováno 6 z 9 útočníků. 5 z nich se narodilo ve Francii, šestý v Belgii. A z toho pro generála Vestenického logicky vyplývá, že ze 200 migrantů je 100 teroristů. Pravda je mnohem složitější. IS verboval rodilé Francouze a pak je poslal bojovat do Sýrie. A teď se, bohatší o bojové zkušenosti a frustrovaní tím, co zažili a co je čeká doma, vracejí zpátky. Proto taky bude výjimečný stav, aby je mohli beztrestně zlikvidovat. O to, aby řekli, kdo je cvičil a financoval, není zájem. Nad některými Vašimi odkazy opravdu žasnu. Jinak už jsem vám… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 14:35

Stan napsal

Možná tam nějací jsou, zatím se žádný z nich neprojevil, ale určitě jich není polovina. Když někdo bude tvrdit, že Země je placatá a v každém rohu ji podpírá jeden džihádista, taky na to sem dáte odkaz?

No tak. Třeba byl ten penzionovaný generál jenom trochu slabší v matematice. Anebo má lepší oko než vy, který vidíte ve většině těch mládenců islámské hipíky, pravdoláskaře, budovatele západní civilizace, příští křesťany, sociální pracovníky a dobrovolníky charitativních organizací.

fajt
fajt
19. 11. 2015 14:56

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-bryg-piotr-pytel-i-radoslaw-kujawa-odwolani-przez-beate-szydlo/yvdf4s – polská vláda odvolala šéfy všech čtyř tajných služeb. ..)

Béda
19. 11. 2015 14:58

Stan napsal Já v těch, co utíkají před válkou, vidím především lidi v těžké životní situaci. A představuji si, co všechno by se muselo stát, abych tady nechal všechno – širší rodinu, vztahy, majetek – a šel někam do nejistoty, kde mi nikdo nebude rozumět. Stane, proč ti lidi (naprostá většina muži bez rodin – rodiny zůstaly v bezpečí ve válkou zmítané zemi anebo v Turecku) nezůstali v první anebo druhé bezpečné zemi, kde jim žádná válka nehrozí? Myslíte si, že se z Německa, Francie, Švédska budou chtít někdy vrátit do své mateřské země? Proč je potřeba je zvát sem,… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 15:03

Vsuvka:…Myslíte si, že se z Německa, Francie, Švédska… budou chtít tito „neekonomičtí – váleční“ migranti táhnoucí jako včely za medem skrze celou Evropu – někdy vrátit do své mateřské země?

LF
LF
19. 11. 2015 15:24

Je přece úplně lhostejné, kde se ti útočníci narodili. JSOU to muslimové vyznáním a pocházejí z přistěhovaleckých rodin. To, že jsou přistěhovalci často v první generaci slušní a teprve druhá a třetí generace se, zmatena a zhnusena pobytem v liberální společnosti, uchýlí k militantnímu islámu a terorismu, je další důvod, proč migranty #NEPŘIJÍMAT.
Lidsky chápu, že je vám jich líto, mně taky. Ale zájmy mých dětí a vnuků jsou přednější a proto žádný islám nebudiž tolerován v ČR a konec migrace. Dost problémů budeme mít s těm již nalezlými a s jejich potomky.

LF
LF
19. 11. 2015 15:26

Především je třeba politikům důrazně říct, že postoj k migraci bude více určujícím při výběru strany ve volbách, než polarita pravice/levice.

Béda
19. 11. 2015 15:32

Jinak Stane, včera jste zde nadhodil myšlenku o nacismu určité části islamofobů. Chtěl bych v této souvislosti předložit tuto úvahu. Jste si jist, že další slunečné přijímání migrantů (aťsi mezi nimi momentálně jsou teroristé, spící buňky anebo nejsou) , zvýšená kriminalita, no go zóny, úbytek práce za přírůstku pracovní konkurence, sociální řevnivosti (proč vy jste pozitivně diskriminovaní a my ne?…) nepovedou v budoucnosti k nárůstu sociálního pnutí a k etnickým a náboženským konfliktům? A v konečném důsledku k zavedení „Patriot Actu, omezování svobod, zavádění stanných práv… A co když se ještě k tomu ukáže, že mezi slunečnými přistěhovalci anebo jejich… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 15:39

Málem bych zapomněl. Nemyslíte, že někomu, kdo stojí v pozadí a má třeba klíčový podíl na vytváření zdrojů pro migraci (války, vykrádání, zotročování a zbídačování migrantů v zemích jejich původu) migrace a kdo proces migračního tažení finančně, politicky a ideologicky podpořil se tyto procesy velice dobře hodí do krámu? Nemyslíte si, že byste mohl v této otázce být v roli užitečného nahrávače těm, kteří usilují o chaos, nastolení tvrdé ruky, NWO, rozbití konceptu sociálního a národního státu, Opět se táži – proč ne prevence = zákaz přistěhovalectví, řešení problémů v místě původu anebo v bezpečných státech v jejich prostředí?

LF
LF
19. 11. 2015 16:03

Béda napsal
se tyto procesy velice dobře hodí do krámu?

Ne nadarmo se migrační tlaky objevily v době, kdy mírně klesá populace a kdy zvolna nevyhnutelně rostou mzdy, neboť levní ukrajinci / poláci / mongolové už zkrátka nejsou.
Z pohledu lidí, žijících v dostatečně střežených uzavřených komunitách migrace představuje spíše přínos než rizika. Z pohledu běžného obyvatele běžné české vesnice / města je vysoce nežádoucím jevem.

Ano, taky se ptám, cui bono.

Irena
19. 11. 2015 16:06

Stan napsal Já v těch, co utíkají před válkou, vidím především lidi v těžké životní situaci. A představuji si, co všechno by se muselo stát, abych tady nechal všechno – širší rodinu, vztahy, majetek – a šel někam do nejistoty, kde mi nikdo nebude rozumět. A pokud bys hnil v nějakém tom táboře už rok dva a někdo ti nabídl peníze na cestu a slíbil, že jdeš do ráje… abys hezky dělal křoví těm cvičeným a byl jednou částečkou v mase, která už svým počtem destabilizuje Evropu a vyvolá v ní fašistické nálady… Tak by mi tě asi bylo líto,… Číst vice »

dixi
dixi
19. 11. 2015 17:39

Souhlasím , je třeba je zastavit a umožnit jim návrat domů.To půjde jedině, bude-li úspěšné Rusko. Utečenci, migranti nejsou jen v Evropě. Půlka světa je rozvrácená.

Dolmen
Dolmen
19. 11. 2015 17:43

Nemyslím, že migranti jsou z 50 % teroristé, ono jich možná nebude ani 1 %, ale všichni ti migranti, kterým verbíři slíbili rajský život v EU, sem byli vysláni patrně proto, aby v Evropě vytvořili pořádnou podestýlku pro pařeniště průserů. Proto je většina z nich mladých a silných…, mládí se snadno radikalizuje… a uvědomte si, jak i mnohé z vás – a to jste většinou staří, zkušení a v domácím prostředí – dokáže rozladit nenaplněné očekávání, zklamané naděje. Takže tak asi, ty teroristické útoky jsou jen takový lehký závan věcí budoucích, opravdová vichřice teprve nastane.

peter.
19. 11. 2015 17:56

Dúfam,že ma Beda hneď nezamuruje a že túto správu si niekto všimne
http://www.srspol.sk/clanek-moslimovia-svatej-rusi-vyhlasili-dzihad-spojenym-statom-11717.html

Irena
19. 11. 2015 18:07

Dolmen napsal
nenaplněné očekávání, zklamané naděje.

Kombinované s vědomím, že to my Evropané jsme původcem těch jejich potíží.
Já bych nás na jejich místě teda nešetřila.

peter.
19. 11. 2015 18:33

Tak toto je bomba!Chystá sa malý schengen.Dalo sa čakať,že si západ uzamkne hranice a s imigrantami sa budú trápiť východoeurópske štáty.Návrh už existuje.Česi ešte majú šancu,Slováci-nie.To sú ale kurvy!
http://zpravy.tiscali.cz/zapadni-zeme-eu-pry-navrhuji-mensi-schengen-bez-ceska-268915

Dolmen
Dolmen
19. 11. 2015 18:39

Irena napsal
Já bych nás na jejich místě teda nešetřila.

Však oni nás také šetřit nebudou.

GRENZER
19. 11. 2015 19:02

AKTUÁLNĚ (19.11.2015). EU přišla s geniální myšlenkou „nového Schengenu“. Pološílená vůdkyně Merkelová a multi-kulturní Západ si do Evropy v podstatě pozvou statisíce migrantů,v bláhové naději,že na ně budou pracovat, a pak,když jim to začne přerůstat přes hlavu a ze statisíců se stanou milióny, tak to prostě vyřeší uzavřením svých hranic (vytvořením „nového Schengenu“), v bláhové naději, že to opět odskáčou ti naivní Slované na východě, kterým nechají za hranicemi utečenecké lágry s musulmanskými hrdlořezy. Starý dobrý osvědčený institut Germánské lsti. Bylo to tu už tolikrát a je to tady zase. Cituji z článku: „…Kromě toho by podle plánu měly být… Číst vice »

fajt
fajt
19. 11. 2015 19:04

comment image?oh=bf8d0c7a9633f6e5b4d799d90e803bc4&oe=56F7879F

aram
aram
19. 11. 2015 19:07

peter. napsal

Tak toto je bomba!Chystá sa malý schengen.Dalo sa čakať,že si západ uzamkne hranice a s imigrantami sa budú trápiť východoeurópske štáty.Návrh už existuje.Česi ešte majú šancu,Slováci-nie.To sú ale kurvy!
http://zpravy.tiscali.cz/zapadni-zeme-eu-pry-navrhuji-mensi-schengen-bez-ceska-268915

Co se od nich asi tak dalo čekat jiného? Košile bližší než kabát a jestli někdo ještě stále potřebuje důkaz, že jsme pro ně, my z východu, občané EU druhé kategorie tak tady ho májako na dlani. Zdá se, zvláště vzhledem k té druhé variantě s Českem uvnitř a Slovenskem mimo, že počítají s migrační vlnou i z východu a předem si chystají sanitární kordon.

peter.
19. 11. 2015 19:21

aram napsal Co se od nich asi tak dalo čekat jiného? Košile bližší než kabát a jestli někdo ještě stále potřebuje důkaz, Keď sa pozriem na tú mapu,tak keď si západ chce zachrániť svoju existenciu,tak inú možnosť ani nemá.A z tej mapy sa dá vyčítať aj to,kde to vybuchne. Vždy som tvrdil,že to bude Balkán,a teraz vidím,že to neminie ani nás.Spoliehať sa budeme musieť na Poliakov ktorí majú na rozdiel od nás silnú armádu a paradoxne,na Ukrajincov.Vo všetkom zlom vraj treba hľadať aj niečo dobré.Tým by mohlo byť to,že by nás to zblížilo s Rusmi a na Západ by sme… Číst vice »

hudryper
hudryper
19. 11. 2015 19:35

aram napsal počítají s migrační vlnou i z východu a předem si chystají sanitární kordon. Vystihl jste to přesně. Vědí,že Amíci přehodili ukrajinský ekonomický zázrak na Evropskou únii a ta se preventivně zajišťuje před „ruskými hordami z východu. Ale nejsem si jistý,jestli bych chtěl být s Němci a Rakušáky v Schengenu,když tam dnes mají milionek muslimů navíc a pokud je budou chtít vyvézt,budou muset válčit s nimi i s Turky. Navíc se rapidně přibližuje krach dolaru, což bude znamenat i krach Eura a měn na nich navázaných. Tedy i české koruny. Myslím,že je zaděláno na opravdu velký průšvih,v němž si… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 19:35

Stan napsal Bédo, copak jsem někde říkal, že podporuji nelegální migraci? Já jen odmítám ty lidi střílet na hranicích a odmítám znovu stavět ploty, které jsme s takovou slávou po roce 89 zbourali. Jsem pro to, abychom se k těm lidem chovali slušně, zjistili všemi možnými způsoby jejich identitu a motivy a podle toho jim buď udělili dočasný či trvalý azyl, nebo je co nejrychleji vrátili domů. Jsem možná pro někoho překvapivě i pro to, aby ze Schengenu byly vykopnuty země, které nejsou schopny efektivně chránit jeho vnější hranici před nelegální migrací, jsem pro to, aby se likvidovaly převaděčské struktury,… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 19:47

Jinak ten nápad s ploty, jak jsme již uvedl v jiném vstupu se mi v této situaci zdá být docela rozumný. Alespoň všichni budou muset (tak jako na letišti) procházet normálním vstupním procesem. Občané se prokážou platným dokladem a ostatní vízy, doklady etc. Jestli ne, tak holt mají smůlu. Na tom nespatřuji nic špatného ani protiprávního. Když už pitomci v Německu a v Bruselu způsobili takové problémy, tak holt Schengen musí v této podobě skončit. Jinak je zajímavé jak ti co to způsobili, když jim dodatečně začíná docházet hrůznost politických rozhodnutí a jejich dopady najednou otáčejí. Najednou uzavírají hranice, uvažují… Číst vice »

peter.
19. 11. 2015 20:06

hudryper napsal
ruskými hordami z východu

Pred tými by som ja strach nemal.Všimnite si mapu,ako šikovne to majú vymyslené.Od Španielska sú chránení Pyrenejami.Od Talianska a Slovinska Alpami.Od Slovenska Karpatmi.Kritické úseky na stráženie sú len medzi Maďarskom a Rakúskom a medzi Poľskom a Nemeckom.Španieli sa vedia pred imigrantami uchrániť aj teraz,no Taliani zaplačú spolu s nami ostatnými na východe a Balkáne.Myslím,že ten návrh malého schengenu nie je projekt proti Rusom a Ukrajincom.Je proti imigrantom.Viac si ich už nemôžu dovoliť prijať,tak si ich vytriedia a nevyhovujúcich vytlačia k nám.Má to svoju logiku.Alebo nie?

Béda
19. 11. 2015 20:20

peter. napsal Pred tými by som ja strach nemal.Všimnite si mapu,ako šikovne to majú vymyslené.Od Španielska sú chránení Pyrenejami.Od Talianska a Slovinska Alpami.Od Slovenska Karpatmi.Kritické úseky na stráženie sú len medzi Maďarskom a Rakúskom a medzi Poľskom a Nemeckom.Španieli sa vedia pred imigrantami uchrániť aj teraz,no Taliani zaplačú spolu s nami ostatnými na východe a Balkáne.Myslím,že ten návrh malého schengenu nie je projekt proti Rusom a Ukrajincom.Je proti imigrantom.Viac si ich už nemôžu dovoliť prijať,tak si ich vytriedia a nevyhovujúcich vytlačia k nám.Má to svoju logiku.Alebo nie? Kdyby to bylo tak jak píšete, tak by došlo ke kuriosní situaci. Stát… Číst vice »

Irena
19. 11. 2015 20:25

aram napsal
Zdá se, zvláště vzhledem k té druhé variantě s Českem uvnitř a Slovenskem mimo,

Jestli to spíš nemá být systém rozděl a panuj. Češi si oddechnou a Slováci oprávněně naserou. Češi se za ně nepostaví, protože budou uvnitř – s těmi nahoře. Ejchuchú. To je přesně něco pro naše sr..e u moci.

Béda
19. 11. 2015 20:30

Stejně je to ale kouzelné. Kvůli přiblblé migrační politice (přitom migranti nemají s EU a právy jejich občanů nic společného) jedné slepice jsou schopni pohřbít Schengen.

Béda
19. 11. 2015 20:38

Opět se prokazuje, že Turecko (vedle několika dalších – VB, donedávna Polsko, pobaltí, Kosovo) je Trojským koněm USA nasazeným v Evropě k uplastňování hesla divide et impera!

Béda
19. 11. 2015 21:21

Co myslíte, byl přitom Juncker střízlivý anebo opět jak dělo? http://www.hlavnespravy.sk/juncker-napisal-list-putinovi-o-uzsej-obchodnej-spolupraci/710387

fajt
fajt
19. 11. 2015 21:25

comment image?oh=ffd9c843b10ae26cca86f294c8f37e45&oe=56EF8556

peter.
19. 11. 2015 21:46

Euro má okrem Slovenska aj Taliansko,Španielsko,Grécko ,Cyprus,Malta,Estónsko,Lotyšsko a Litva. Takže až taká kuriozita by to nebola,lebo tie štáty ktorá som vymenoval by tiež ostali mimo malý Schengen.Nebojte sa!Ak sa to stane,tak vyriešenie problému s eurom, iniciátorom tohoto projektu veľa vrások na čele neurobí.

peter.
19. 11. 2015 21:47

peter. napsal

Euro má okrem Slovenska aj Taliansko,Španielsko,Grécko ,Cyprus,Malta,Estónsko,Lotyšsko a Litva. Takže až taká kuriozita by to nebola,lebo tie štáty ktorá som vymenoval by tiež ostali mimo malý Schengen.Nebojte sa!Ak sa to stane,tak vyriešenie problému s eurom, iniciátorom tohoto projektu veľa vrások na čele neurobí.

odkaz je pre Bedu.

Béda
19. 11. 2015 21:49

Peter

Nizozemský list De Telegraaf napsal, že „mini-schengenský prostor“ by měl zahrnovat pět zemí – Belgii, Lucembursko, Německo, Nizozemsko a Rakousko. Kromě toho by podle plánu měly být mimo hranice této oblasti vytvořeny tranzitní tábory pro migranty.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Holandsko-navrhuje-vznik-mini-Schnegenu-Bez-Ceska-409027

peter.
19. 11. 2015 22:08

Béda napsal

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6968-znamy-americky-politik-odvazne-usa-by-nemely-prodavat-stredovychodnim-zemim-zbrane-jeste-neprijaly-jedineho-uprchlika

Beda:
Keby ste si prečítal celý článok a nie iba nadpis a prvý odstavec,tak by sta narazil na mapu,v ktorej sú presne vyznačené hranice malého Schengenu.Skúste to,tá mapa je v dolnej časti článku.

http://zpravy.tiscali.cz/zapadni-zeme-eu-pry-navrhuji-mensi-schengen-bez-ceska-268915

Béda
19. 11. 2015 22:20

Nemíním se hádat o triviality. Pro mně je podstatné, že se EU i Schengen postupně RIZPADAJÍ. Tupá migrační politika, dvojí standardy pro silné a slabé (Německo buduje North Stream 2, jihovýchodu byl zakázaný South Stream), vnucování kvót, nyní koketování s minischengenem, neschopnost řešit zabezpečení venkovních hranic… ji zcela spolehlivě rozloží. Jestli bude a nebude minischengen a pakliže bude, jestli v něm bude ČR bez Eura a nebude Slovensko s Eurem (nanesl jsem to jako kuriositu) , to již jsou jenom detaily na pohřbu této byrokratické bezzubé parazitické instituce. Osobně si myslím, že by z dlouhodobého hlediska bylo nevýhodnější být v… Číst vice »

Béda
19. 11. 2015 22:21

oprava: … než zůstat mimo něj.

Béda
19. 11. 2015 22:22

Koneckonců již teď je vidět na Maďarech a nejnověji taky na Polácích, že si žádné migranty vnutit nenechají.

Sasin
Sasin
19. 11. 2015 22:33

Prosté jako obvykle.

KATolická sekta si vyrobila nepřítele Islám se strejdou pedofilem Aláhem.
Teroristy vyrobila JouSayEj jako nepřítele, skrzevá ně si myslí, že může terorizovat obyvatelstvo.
Socani vyrobili třídní nepřátele aby mohli nahnat ženy ke strojům a muže k pásům.
Modré kukačky říkají, že feudalismus byl vlastně nejlepší systém pro ovčany.
Echkonomové vytvořili statistiky aby mohli všechno odůvodnit klesajícími křivkami.
A školitelé vychovaní k oblbování lidstva to učí další generace.

P.S. A největší demagogové tvrdí, že západní lidstvo je už 200 let v pokroku. Fantastické, úžasné

Sasin
Sasin
19. 11. 2015 22:36

Mám malý Stan, mě na nohy táhne. Muheeeeee

Béda
19. 11. 2015 22:37

KATolická sekta si vyrobila nepřítele Islám se strejdou pedofilem Aláhem…

Vyrobila, sváděla s ním krvavé řeže a nyní z nějakého zcela nepochopotelného důvodu si tyto dvě jinak nesmiřitelné sekty, které soupeří o duši, výsledky práce i majetek oveček a podíl na moci ve státech, zničehonic padají do náruče.

Podle všeho již dochází k „Babylonskému“ zmatení jazyků“