Diskuze k článku


 • g.hrosik • 21. srpna 2018

  Byl jsem tehdy mladej kluk, aktivně jsem se účastnil všemožnejch protestů, dokonce jsem i prvně v životěš stávkoval…Moje rozladění šlo tak daleko, že jsem po řadu let přestal rozumět rusky, přestože jsem měl velmi solidní jazykovej základ. Pak jsem si časem něco přečetl (nemám na mysli „Poučení“), a zejména dost debatoval s tchánem, kterýho soudruzio nejdřív vyhodili jako „konzervu“, aby ho později v podstatě titíž zbavili hospodářský funkce, protože nesprávně pochopil vstup… Přesto v sobě našel tolik vnitřní síly, aby se do partaje vrátil – už nikoli na funkci. Po oněh debatách s ním jsem pochopilřadu věcí a souvislostí, a dostalo se mi i nasměrování co, kde a jak číst… No, a nyní už řadu let nerozumím anglicky, přestože jsem ji studoval. Vím sice, že jazyk Shakespeara, stejně jako předtím Puškinův, za to nemohou. Nicméně se mi ekluje ta roztažená řeč pindosů, stejně jako kultivovaná angličtina mlžnýho Albionu. Inu nem ohu si pomoci. Do ruštiuny jsem se vrátil, ale do tý angličtiny to už asi nestihnu …

 • Dana • 21. srpna 2018

  Cesi prece maji svobodne volby, primou volbou si zvolili presidenta, tak at se semknou a zvoli si skutecne statniky. Jde to kdyz se chce – vystupte z NATO i EU, vzdyt 13 nilionu ldi je pro USA jen kapka v rybniku , nepodnetne. Jak je ale videt, rozhadany a zakomplexovany narod se k nicemu rozumnemu nedopracuje, pac NEJSOU LIDI..

  Jinak, v Praze, v srpnu 1968 jsem mluvila obstojne rusky, stacilo to na diskuse se sovetskymi vojaky, kluci nebyli o moc starsi nez ja a stale opakovali, ze prijeli zabranit kontrarevoluci. Necitila jsem k Rusakum nenavist, uvedomovala jsem si, ze oni jsou stejni otroci jako jsem ja..
  Pro statisice Cechu byla okupace Sovetu (a jejich vazalu) vitana a dlouho ocekavana prilezitost, jak uspesne zdrhnout z ohrady obehnane elektrickymi draty.

 • Aleš • 22. srpna 2018

  A co NATO STS Chvojkovice-Brod? Zřejmě slušnej oddíl… Já vám dám Koudelku!!!