Diskuze k článku


 • Béda • 18. února 2016

  Dolejší je nájemný mainstreamový pisálek, který se šikovně schoval za fasádu levičáka a alternativce. Je toho víc, co tento pisálek nechápe, anebo si nepřipustí.

  Kupř. že rozvrat a násilí v Sýrii neinicioval Asad ale darebáci a zločinci, kteří zatáhli do této země mezinárodní terorismus (a nebyla to zdaleka první země), podváděli s chemickými zbraněmi usilujíc o mezinárodní označení syrského režimu za nelidský – používající zaházané ZHN (podobný koncept ty bestie, které samy používají zbraně masového zabíjení použily již v jiných zemích, třeba v Iráku, který prý hromadil ZHN a chystaly jej proti Íránu) sledujíc své vlastní zištné cíle.

  Další věc ve které tento mainstreamový „alternativec“ lže, je že Rusko by zaútočilo na Turecko. Prdlajs. Zaútočilo by na agresora, který se neřídí mezinárodním právem, narušuje vojensky mezinárodní nedotknutelnost cizích státních útvarů (nejméně 3 zemí – Irák, Sýrie, Řecko), zabíjí lidi v cizích zemích (Sýrie, Irák, že by k tomu mělo jakýkoliv pravoplatný mandát. Rusko by tudíž zasáhlo proti sprostému mezinárodnímu zločinci, který navíc sestřelil ruské letadlo nad územím Sýrie, kde Rusko poskytuje pomoc v boji s mezinárodním terorismem svému spojenci. Jedním jsem si naprosto jist. Jestliže šílený diktátor z Ankary zaútočí vojensky pozemní invazí v Sýrii a Rusko zasáhne a smete jej, ani článek 5 NATO mezinárodnímu sponzorovi terorismu nepomůže, protože jaderné země nebudou chtít riskovat jadernou katastrofu a zničení veškeré civilizace přímým střetem s Ruskem. Tím by nepomohly ani Osmanovi ani sobě. Takže využijí článku 5 k vlažné podpoře a nechají Osmana vykoupat se ve vlastní krvi.

 • orinoko • 18. února 2016

  Tribun to mysli dobre, ale nakaze kretenismu, jimz je stizena prakticky cela zapadni flaksa, se neda celit beznou logikou , nasim selskym rozumem , Voltairem, Goethem, Mozartem, ceskym fistronem ani nakupem plenek pro zapadni melenu.
  Proste se nedostava slov, ba ani uzasu NATO, co vsechno je schopen lidsko-pravni degenerat , ktery ma navic v erbu Havlovu oplZLOST.
  S tim se asi neda delat nic jineho, nez to humanitarne bombardovat.
  Nekdy si tak rikam , co si takovyto pazdrat – Dolejsi je jen nosic teple vody – asi rika, kdyz se stoupne nahy pred zrcadlo.
  Tak treba – Je bohulibe? A neni to nahodou krive zrcadlo?
  Jak pravi lidova moudrost – Nezlob se na zrcadlo, kdyz v nem uvidis krivou hubu, skoliozni a tezce lordosni pater, krivy mozek a misto huby septik.

  Bohuzel, na takovyto psychopaticky pristup ke svetu kolem od krivych mozku, ma selsky

 • orinoko • 18. února 2016

  rozum velmi malou kapacitu.

 • Béda • 18. února 2016

  Poslední věc. Zajímalo by mě, jaké jiné řešení než Asada vidí pisálek Dolejší v Sýrii. Připusťme na chvíli aternativu, že by v Sýrii zvítězila „umírněná“ opozice fundamentalistických šariátníků a řezačů hlav (ISIL, An Nusrat = přejmenovaná Al Káida) podporovaná Západem. Nastal by pak v Sýrii stejný ekonomický boom a vláda demokracie jako v jiných zemích v regionu, které „civilizovaný Západ“ osvobodil od tyrana? Třeba jako v Libyi anebo v Iráku? To je ta Dolekšího „lidskoprávní, demokratická, humánní“ alternativa? Co vlastně chce Západ (tedy kromě vystrnadění Ruska z oblůasti a získání nástupiště na Irán a kontroly tranzitů uhlovodíků) chce získat? Jakou budoucnost máají ti političtí šašci pro Sýrii?

 • orinoko • 18. února 2016

  Nerad bych se mylil, ale myslim , ze ruska „investice“ do syrske zalezitosti uz ma takovy rozmer , ze jednak si muze dovolit tureckemu dementovi dat po cune primo , a druhak to vlastne udelat musi.‘
  Do Azazu maji nejblize Kurdove. Rus je nenecha ve stychu. Bohuzel to asi bude stat dalsi ruske zivoty.
  Sever Syrie se definitivne uzavira a ten emericky albin v islamskem wigwamu uz je jen stafaz ve hre , kterou rozehral.
  Allepo se uzavira v nekolika kruzich, dalsi pevnost moderatniho dobytka v Lattakii padla a syrska armada je 6 km od Tureckeho uzemniho laloku.

  Vsimnete si jedne veci – cim vetsi je hysterie Zapadu , tim vice je jasne , ze seLHALO prakticky vsechno.
  A Cina porad mlci.

  Jen naprosty a totalni zbabelec se chova jako Zapad. Chce vitezstvi, ale nechce valku. Chce zisk, ale nechce nest odpovednost. Chce cizi krev , ale vlastni nechce cedit. Chce byt nesmrtelny , ale uz dlouho lezi na marach.

 • Eric Jade • 18. února 2016

  Čína mluví tichem. Není nic horšího, než když si protivník stále není jistý kdo vlastně proti němu stojí a kolik sil hodlá do konfliktu investovat. Její poradci už v Sýrii dost dlouhou dobu působí. Na ostrovech bránících její lodní trasy – ty umělé ostrovy, co je kolem nich taký humbuk – instalují protiletadlové systémy HQ9 (což je S300V s AESA radarem). Do Íránu dorazil první nákladní vlak v rámci „Nové hedvábné stezky“. Divezifikace tras tak, aby je nemohli zašpuntovat v Malacké úžině, pokračuje. Nu a v Hongkongu emerickou ambasádou placená hovádka využila policejního zátahu proti načerno prodávajícím stánkařům a udělala si hashtag „revoluce rybích kuliček“ a zranila cca 40 policajtů. Ti byli doslova v ohrožení života a dokonce si dovolili vypálit několik ran do vzduchu. Hned z toho bylo samozřejmě haló a plakát na němž se rybí kuličky strkají do hlavně pistole. Ale normální lidi chodili na stanice a do nemocnic těm policistům děkovat. Čína teď bojuje na jiné a zároveň úplně stejné frontě.

 • orinoko • 18. února 2016

  Aktualizovane mapy ze Syrie nejak neodpovidaji zpravam. Iranske zdroje uvadeji, ze syrska armada uz zacala dobyvat regionalni stredisko na severu – Idlib. Je tam enklava vzdoru jako byl ted uz osvobozeny Kuwaires. Ale ze by to slo tak rychle , to se mi nejak nezda.
  V horach Lattakie vlastne nebojuje pravidelna syrska armada, ale specialni syrska komanda a vlastenci. Je to tezky teren pro obrnenou vozbu.
  Zmatky jsou kolem mesta Rakka. Tam uz pry Syrie utoci taktez. V kazdem pripade do provincie Rakka uz vstoupila a obsadila nektera navrsi kolem mesta. Z Deir Ezur utika Ohavuv moderatni dobytek a elektrarna v Allepu je konecne pod kontrolou vladnich sil, coz znamena, za Fabiusuv dobytek a dobytek soudruzky Merkel uz ma na uprk jen kanaly. Allepo melo byt rozdeleno do nekolika zon eurokolonialniho dobytka.

 • Viky • 18. února 2016

  Ori, to nejsou zmatky kolem Rakky, to je složitá situace. Musí ovládnout spoustu prostoru v poušti, aby finále mělo účinek. Kdyby to neudělali, … no měli by to ještě těžší, než to mají. Je to ale okořeněné účastí arabsko-beduínského obyvatelstva. Dlouho je Západ představoval jako oběť Assada, a oni nasednou do tanků a jedou po boku vládních vojáků, jako dobrovolníci. Tak překotně rychle to zase všecho asi nebude. Jsou to různá bojiště, a úplně všechno naráz se ani nedá udělat. Když to půjde dobře, tipuju v druhé polovině léta by mohlo být zameteno. Tipuju, všechno může být jinak.

 • Asfalt • 18. února 2016

  „Turecko (…) se bude muset rozhodnout, co dál. Jednou z možností je, že (…) Azaz (…) zničí. Druhou možností je, že (…) vjede na syrské území a převálcuje kurdské pěšáky.“

  Obě možnosti jsou zločinem podle čl. 5 Římského statutu. Turecko (a USA) jako další zločinci sice není stranou úmluvy, ale Sýrie ano. Jurisdikce trestního tribunálu (ICC) je pak dána z teritoriality činu. Podnět k zahájení řízení by mělo dát OSN, kam se už Sýrie obrátila po útoku na nemocnici (také zločin v jurisdikci ICC).
  ICC se nejprve dotáže, zda Turecko již stíhá svého prezidenta a další osoby za zločiny podle mezinárodního práva. Pokud Turecko neprovede stíhání samo, zahájí stíhání ICC a Turecko bude dožádáno k vydání obviněných zločinců.

  Tak děti, konec pohádek, nyní uvidíme, jak tento právem předepsaný postup USA zablokují, zejména při projednání v OSN. Bedlivé sledování bych doporučil všem neochvějně věřícím v ušlechtilost USA. Vždyť ochránci humanity, lidských práv a všeho dobra musí čelit zločinu s příkladnou vehemencí (byť statut, jistě nedopatřením, zapomněli podepsat). Vím ale, že jmenovaným naprosto postačuje víra ve vůdce a mnou doporučené iniciativy vůbec nepotřebují.

  Sýrie má právo na sebeobranu podle čl. 51 Charty OSN. Zda toto právo bude NATO považovat za (protiprávní) útok a zda vůbec čl. 5 Smlouvy NATO protiprávnost útoku vyžaduje, je čistě politické rozhodnutí šílenců, kteří si zjevně myslí, že mohou cokoliv. Válka pak zcela závisí na těchto bláznech a jejich výkladech, které budou zcela účelové.

  Je smutné, jak lehce ultrapravicoví extrémisti věřící v nadřazenost Západu (Dolejší) zahrnují do svých úvah zločiny nejvyšší společenské nebezpečnosti. Dnes jsou nebezpečnější než ti klasičtí ultrapravičáci, co považují za vyjímečnou svou údajnou rasu a jiné za kozo**dy.

 • Béda • 18. února 2016

  Asfalt,

  mezinárodní právo je sice skvělá idea ale nejpozději od dob uloupení Kosova Srbsku si o něm ani o institucích, které by jej měly prosazovat nedělám žádné iluze.

 • Asfalt • 18. února 2016

  Béda:
  Jasně, však jsem uvedl, že jde o pohádku. Pokud by o pohádku nešlo, Bush, Obama, Sarkozy a další by byli už dávno v base (minimálně). Takže navržené pojistky proti válce a extrémismu opravdu nefungují a extrémismus tu je, byť ho řada lidí, jako denní součást jejich životů, vůbec nevnímá. Dokonce jsou tací, co se odpovědnosti vysmívají.

 • jknovak • 18. února 2016

  Zaplaťpánbůh za takový voly jako je Dolejší z blistů a jiní z ČT, DnesFronty či Centrum.cz. To hned vím co se děje, stačí ty blbosti číst „vzhůru nohama“ Před „sametem“ když napsalo Rudé Právo, že v Argentině je neúroda, bylo zřejmé, že v RVHP dochází obilí.

  Ale k tématu – nejde Erdoganovi v Syrii jen o turecký vliv na blízkém východě a ale o celé Velkoturecko v novodobém hávu – Greater Caspian Project je vymýšlený nejen v ISIS – to je oficiální zkratka studijního programu university v Bellevue: International Security and Intelligence Studies. Takové až na Gruzii islámské soustátí Turecko-Syrie-Gruzie-Azerbajdžán-Turkmenistan-Uzbekistan-Kazachstan-… to by se to Erdoganovi s laskavou podporou amerických protektorů vládlo, Golanská nafta těžila Izraelsko-americkými naftaři, jižní hranice Ruska se destabilisovala a Nová Hevábná Stezka by skončila v odpadkovém koši…To by pak islamisté, pardon wahabbisté, ISIS/Daesh teroristé a pod. zválcovali Evropu, že by éra migrantů a atentátů 2015-2016 proti tomu bylo nebe na zemi.

 • Béda • 18. února 2016

  Asfalt napsal

  Béda:
  Jasně, však jsem uvedl, že jde o pohádku. Pokud by o pohádku nešlo, Bush, Obama, Sarkozy a další by byli už dávno v base (minimálně). Takže navržené pojistky proti válce a extrémismu opravdu nefungují a extrémismus tu je, byť ho řada lidí, jako denní součást jejich životů, vůbec nevnímá. Dokonce jsou tací, co se odpovědnosti vysmívají.

  To samozřejmě nebyla žádná kritika toho co jste napsal. Jenom povzdech nad tím, že ani na mezinárodní právo není spoleh, protože největší zločinci jsou mimo jeho jurisdikci a soudci rozhodování mezinárodních soudců je silně ovlivněno tlaky právě ze strany zemí, ve kterých jsou na čele ti největší zločinci. Právě proto největší zločince (ze strany Západu) nikdy neuvidíme před novodobým „Norimberkem“. Tam se dostanou pouze jejich oběti a „malé ryby“.

 • Asfalt • 18. února 2016

  Béda:
  Vůbec jsem to za žádnou kritiku nepojal a pochopil jsem Vás přesně, jak vysvětlujete. Mám totiž úplně stejný názor, který uvádíte. I můj příspěvek byl povzdechem. Jen ty důvody vidím šířeji. Už sama představa, že třeba prezident Francie nebo USA by mohl spáchat mezinárodní zločin, by různé petry, dany a jiné popudila natolik, že by se o to vedly spory 450 let. Je to prostě ta společenská kontrola, co působí v odborné i laické veřejnosti. Někdo náchylnější víc, nekdo míň. O Hitlerovi také pochyboval málokdo, na odpovědnost došlo až po radikální změně.

 • fajt • 18. února 2016

  http://topwar.ru/91058-krupnye-rossiyskie-banki-sluzhat-amerikanskim-vlastyam.html

  Недавно внимание общественности привлек примечательный диалог, состоявшийся между главой государства и президентом Сбербанка – точнее небольшой фрагмент этого диалога. В.В. Путин строго спросил Г.О. Грефа, почему вверенное его попечению заведение не работает в Крыму. Потупив взор, Герман Оскарович посетовал, что коммерческая деятельность на новообретенных территориях грозит Сбербанку убытками из-за международных санкций. Прежде в интервью германским журналистам г-н Греф еще более определенно заявлял, что с точки зрения глобальной финансовой системы Крым – украинская территория и российскому банку там делать нечего. Эти же мысли г-н Греф озвучивал и на годовом собрании акционеров Сбербанка в мае. Из чего следует, что Конституция РФ на государственный Сбербанк не распространяется. …

  Американцам, например, не составляет труда найти любой повод, чтобы, используя положения закона № 173, получить сведения о любом российском предприятии и при желании перекрыть тому кислород, ведь банки через которые оно проводит свои операции, контролируются из-за океана…

  Только раньше такое положение вещей существовало де-факто, а теперь еще подтверждено де-юре. Стоит ли ждать от наших заклятых друзей этих или подобных им пакостей? Кто ж их знает. Ясно только, что увещевать или пугать наших банкиров бессмысленно: они служат своим хозяевам. Российским же властям остается утешаться строками баллады из известного рассказа А.К. Толстого:

  Не хмурься, хозяйка,
  Гляди веселей:
  Сама ты впустила
  Веселых гостей!

  sice jim ( ještě ) patří armáda, ale o banky ( finanční samostatnost a suverenitu ) už dávno přišli. ..

 • Martin (už bez taky m) • 18. února 2016

  Vážení,
  já bych to MEZInárodní právo tak neodepisoval.
  Jistě, zejména po zkušenostech s „právem“ „u nás doma“ máme všichni iluze pryč, ale…
  V.V.Putin bývá obviňován z ledasčeho. Všimněte si prosím
  ALE
  že sám o nutnosti jeho dodržování, znovuzavedení či znovuobnovení hovoří při každém svém důležitém vystoupení.
  Stejně tak o roli OSN.
  „Plácá“?!
  Svět se mění a ZMĚNÍ.
  Když takové právo podepírá „SATAN“ (někteří mu říkají „VOJVODA“) je vše trochu jinak, než když o něm hovoří „státní“ zástupce z korupcí prolezlé země.
  V 1. fázi by myslím RF zlikvidovala všechny významné turecké síly které by na území Sýrie pronikly.
  Maximálně by využila terénu.
  Masakr Kurdů se konat nebude, neb ti – ač nemusí vynikat v taktice na bojišti – své hlavní „figury“ rozestavěli ze strategického hlediska moc dobře…
  Kdo je dnes vlastně jejich nepřítel kromě wahábistického osmana???
  Kolik těch „kotrmelců“ a „názorových veletočů“ si bude moci „Západ“ ještě dovolit??
  Proč Putin, RF tak usilují o důvěryhodnost- a lži a podvody protistrany jim tak pomáhají??
  Nemylte se prosím, to co předvádí administrativa za velkou louží je silně poznamenáno OBAVAMI- čeká se skutečná ZMĚNA – ne jen „Ta Obamova“… Ti jaksi už nyní nejen že nevědí, kdo jim „velí“- ale v tom chaosu už ani nevědí kdo jim bude „velet“…
  No možná vše bude hóodně jinak, třeba jim bude „velet“ … Čína??
  Kdopak ví??
  A k těm „zmatkům na frontách“?
  Kolik jich vůbec je?
  Těch zmatků?
  Těch front?
  Kudy všudy vedou??
  Ve válce – zejména té zvenčí vyprovokované (a kdo že kdy kreslil ty hranice??) je třeba být opatrný…
  Ale „Přílišná opatrnost je neopatrnost“ – resp. neschopnost vidět -a využít…
  Na některých „úsecích“ může dojít ke „zhroucení fronty“-bojovník není voják- no a PAK…
  Zavěštím si: čekám konec velkých bojů do konce léta 2016.

 • Dana • 19. února 2016

  Vichr valky vane z islamske strany, posledni vyvoj ukazuje, ze se se imperialiste ze zapadu spojuji s imperialistou Putinem. . Bodejt, Ruska federace uz davno neni Sovetsky Svaz a nejake fandeni pro tu ci onu stranu je detinske a naivni. Zrovna tak to vnima, dle oficielnich prohlaseni, Cina. Ta se konfliktu, ktery vidi jako proxy valky Shitu proti Sunnitum, ucelove vyhyba. .
  Zrovna Vladimir Vladimirovic Putin si s Bushem mladsim velmi rozumeli, Putinovi se moc libil texasky ranch, zivotni styl a i jinak se na mezinarodni poilitice shodli. .Putin je skalni kapitalista, nerozumim, proc ho tolik soudruhu obdivuje.
  Predpokladam, ze jestli se turecky pasa bude moc roztahovat, pak ho Americane prestanou podporovat..Ja uz jsem psala minuly rok, ze Turci jsou zakerni a to bylo ryku, v te dobe totiz jeste vladlo pratelstvi a pohoda mezi Tureckem a Ruskem a co Rus dela, dobre dela, ze 🙂
  Zpatky k thematu:
  Valku proti Islamskemu statu vedou obe strany, s pacifismem je konec, smirte se s tim, ze Rusko nemilosrdne bombarduje a ucelove zabiji …
  Uz to dorazilo i do ceskeho tisku:
  Částečnou koordinaci vojenských akcí provádějí USA a Rusko už od loňského podzimu, dosud se ale jednalo zejména o výměnu informací mezi letadly obou zemí a jejich řídícími středisky. V pondělí šéf americké diplomacie John Kerry dojednal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem výměnu dat vymezujících území protiteroristických operací v Sýrii. Obě strany budou rovněž dál spolupracovat při sestavování seznamu teroristických skupin, které v Sýrii bojují.

 • Béda • 19. února 2016

  Dana napsal

  Vichr valky vane z islamske strany, posledni vyvoj ukazuje,zese se imperialiste ze zapadu spojuji s imperialistou Putinem. . Bodejt,Ruska federace uz davno neni Sovetsky Svaz a nejake fandeni pro tu ci onu stranu je detinske a naivni.Zrovna tak to vnima,dle oficielnich prohlaseni,Cina. Ta se konfliktu,ktery vidi jako proxy valky Shitu proti Sunnitum,ucelove vyhyba. .
  Zrovna Vladimir Vladimirovic Putin si s Bushem mladsim velmi rozumeli, Putinovi se moc libil texasky ranch, zivotni styla i jinak se na mezinarodni poilitice shodli. .Putin je skalni kapitalista, nerozumim, proc ho tolik soudruhu obdivuje.
  Predpokladam, ze jestli se turecky pasa bude moc roztahovat, pakhoAmericane prestanou podporovat..Ja uz jsem psala minuly rok, ze Turci jsou zakerni a to bylo ryku, v te dobe totiz jeste vladlo pratelstvi a pohoda mezi Tureckem a Ruskem a co Rus dela, dobre dela, ze
  Zpatky kthematu:
  Valku proti Islamskemu statuvedou obe strany, s pacifismem je konec, smirte se s tim, ze Rusko nemilosrdnebombarduje a ucelove zabiji …
  Uzto dorazilo i do ceskeho tisku:
  Částečnou koordinaci vojenských akcí provádějí USA a Rusko už od loňského podzimu, dosud se ale jednalo zejména o výměnu informací mezi letadly obou zemí a jejich řídícími středisky. V pondělí šéf americké diplomacie John Kerry dojednal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem výměnu dat vymezujících území protiteroristických operací v Sýrii. Obě strany budou rovněž dál spolupracovat při sestavování seznamu teroristických skupin, které v Sýrii bojují.

  Ano, „koordinují“. To jsme viděli při tom jak amíci vybombardovali další nemocnici Lékařů bez hranic a snažili se hodit to bez důkazů na Rusko. Jejich mluvčí ZV žvanili a žvanili jako obvykle a zůstali všem pro smích. Kdyby to co dělají bylo k smíchu. Jinak amíci bez JAKÉHOKOLIV MANDÁTU se snaží Rusům akorát plést pod nohy. Vždyť celá jejich proxy válka v Sýrii (ale i v Gruzii o Jižní Osetii, na Donbasu (ale i organizovaná migrační záplava)… je hlavně o tom aby americká nenechavá ruka vytlačila, případně zničila svoji konkurenci ve světě a zakonzervovala americký monopol moci na 100 let (PNAC). Tak přestaňte prosím vás blábolit ty své nesmysly. Zničení mocenského monopolu jedné supervelmoci znamená víc svobody pro všechny, monopol moci znamená diktaturu a méně svobody. To by vám i v USA mohlo být jasné.

 • Viky • 19. února 2016

  Asfalte,
  –„Turecko (…) se bude muset rozhodnout, co dál. Jednou z možností je, že (…) Azaz (…) zničí. Druhou možností je, že (…) vjede na syrské území a převálcuje kurdské pěšáky.“–

  Po podobných výplodech bych se ani myšlenkovým kreacím podobných jedinců nevěnoval. Zde je i „myšlenková kreace“ přímou urážkou myšlení. Ale na druhé straně…. je na tom pěkně vidět, jak se to dělá. A na některé to i funguje.

  Jak se to dělá? Vezme se stolář, který se právě udeřil kladivem přes prsty. Provede se výklad (odborný!) z kterého se postupně vytratí zatloukání hřebíků, až zůstane pouze úder přes prsty. Pak se musí nějak vysvětlit ten úder, vhodná bude nějaká úchylka, třeba nějaká verze sado -masochismu. V následující kapitole už stolář jdoucí po ulici s kladivem, nekráčí něco někde opravit, ale vyhlíží oběť s vhodnými prsty. Ó slávo moderní publicistické poblito-logie!

  „Turecko se bude muset rozhodnout…“ KDO sakra!?! Erdogan? tomu prudce po útoku na ruské letadlo stouply preference, ale jeho partaji plynule dál klesají. Armáda? Ale zrovna armáda nemůže Erdoganovi ledacos zapomenout. A má co. Navíc armáda se asi nehrne do přímé konfrontace s Rusem. Provokace to je jiná. A Rus podle Dolejšího potřebuje rozšířit konflikt (když to má přes dvě vesnice, a tudíž určité problémy s logistikou) Tak co ještě pan Dolejší probíral již před válkou s panem okresním hejtmanem?

 • Viky • 19. února 2016

  Ori, ocituji sám sebe, abych to doplnil. „“Ori, to nejsou zmatky kolem Rakky, to je složitá situace. Musí ovládnout spoustu prostoru v poušti, aby finále mělo účinek.““ -Orinoko, je tam spousta minových polí, konec konců hlavní stan, že. Hodně rychlý postup by mohl místo „Veni, Vidi,Vici“ znít: „Přišel jsem, Neviděl jsem, Vyletěl jsem“ Jó natlačit ISILovce do jejich vlastních minových polí, to by bylo hezké, ale použít jenom to co je volné a rychlé… tak mne tam velmi rychle zatlačí ISILovci. To je kousek té složité situace.

 • Aleš • 19. února 2016

  Americké elity Turky použijí jako mouřeníny. Budou se snažit o vyprovokování soudného dne. Globální prediktor zasáhne a použije jako mouřeníny USA. Již to několikrát zmiňoval hudryper, že chcípající kobyla nejvíc kope. Věžákovy předpovědi se brzy vyplní. Nemyslím, že letos, ale odhaduji do 2 let. To již bude dokonána modernizace a zdokonalení obrany RF. Dragouni se budou spíš hodit na historické srazy. Ale nebude to vůbec snadné, neprojde to tak lehce. Podívej se na Ukrajinu. Jaceňukova vláda padá. Místo aby byla nahrazena jinou s jiným programem, pořád se spekuluje jen mezi Jaceňukem, Porošenkem, Saakašvillim či dalšími oligarchy. To je příznak, snahy se udržet stůj co stůj a známkou leč pomalu pohasínající, ale moci, jež není založena na ničím jiném než lži.
  Nakažení obyvatelstva euroatlantidy bílou nemocí je natolik závažné, že léčení nějakou dobu potrvá. Hrozí nebezpečí z prodlení a také to, že když si někdo hraje se sirkami nad sudy benzínu, ve výsledku to může dopadnout jinak, než si naplánovali mocní. Již mnohokrát si globální hydra i kdejaký malý grázlík zajistili nejhorší možný souběh okolností. Chce to nepodcenit.

 • peter. • 19. února 2016

  fajt napsal
  Не хмурься, хозяйка,
  Гляди веселей:
  Сама ты впустила
  Веселых гостей!

  http://www.hlavnespravy.sk/rusko-prijima-zakon-o-neplateni-dani-usa/36850
  Neviem ako to v Dume prebiehalo,ale viem,že takýto zákon v platnosti nie je.
  Obama:Nemôže nás poraziť štát,ktorého ekonomiku ovládame my!

 • fajt • 19. února 2016

  peter. napsal
  http://www.hlavnespravy.sk/rusko-prijima-zakon-o-neplateni-dani-usa/36850
  Neviem ako to v Dume prebiehalo,ale viem,že takýto zákon v platnosti nie je.
  Obama:Nemôže nás poraziť štát,ktorého ekonomiku ovládame my!

  Peter, v článku je napsáno, že Putin se zeptal šéfa Sberbanky Grefa ( která má v Rusku postavení něco jako česká spořitelna v česku) proč jeho banka nepracuje na Krymu, no a on mu na to odpověděl ( volně loženo ), že tam pracovat nemohou, protože by jim hrozily od mezinárodní globálně-bankovní arbitráže velké pokuty, Krym je sice de iure ruský , ale z pohledu bankovního sektoru je stále ukrajinský – tedy pro „ruskou“ banku neplatí rozhodnutí Dumy a Kremlu, ale názor vrcholných bankéřů z FIAT spolku – no a pak jsou tady rozvíjeny další skutečnosti a z toho vyplývající možné scénáře, tedy taky, že neoconi mají stále páku na to, jak ovlivňovat ruský kapitálový trh, jak danit i ruského mužíka a jak vlastně kontrolovat jeho finanční stav a popřípadě dokonce mu i přiskřípnout bankovní křidélka…prostě dost neutěšený stav, to je taky proto, že CBRF je stále podřízená FEDu a vypadá to, že tento stav zůstane neměnný i pro další léta ( oni prostě Putina přežijí a pak se v plné síle zase vrátí). ..)

 • Viky • 19. února 2016

  Ještě se vrátím k Turecku, už bez Dolejšího.
  Útok na Su-24 samozřejmě může zdvihnout v očích veřejnosti status Erdogana. Patřičná část sdělovadel představila incident jako „hrdinský odpor“ a veřejnost ho z části také nevidí jako zákeřný provokační zločin. Nýbrž hrdinství, vždyť postavit se hrdě takové mocnosti, jako je RF, a bránit přitom nedotknutelnost Turecka… Na podobné věci kývne s klidem i armáda. Když se to správně podá. Ale proti operacím s pravidelnou armádou v Sýrii – to už by mohl být problém. Tak vybuchne v centru Ankary nálož. A během chvíle je identifikován i útočník. Syrský Kurd. Narozený v Sýrii, patřící k demokratické partaji Kurdistánu. Nezvratně, totiž podle otisků prstů. (Koho mají ještě v databázi otisků prstů- v Turecku!?) Zdá se, že turecké tajné služby o něm vědí všechno, a hned (jenom že jede vybouchnout do centra města jim uniklo). Stane se tak ve chvíli, kdy se má Erdogan dostavit na Eurokobereček. Hned je důvod k omluvené absenci. Jsou ti syrští Kurdové ale pitomci! Jezdí ze Sýrie do Ankary vybuchovat zrovna když se jim daří na frontě, a když na mezinárodně-politické frontě potřebují ze svého hřbetu sundat nálepku teroristů a vrahů. Ale zásah proti podobné skupině na území válkou zmítaného státu je přece naprosto legitimní sebeobrana! zvlášť, když se jedná o jeden z posledních průchodů do Sýrie. A najednou, přes všechno odmítání koordinace, se emerická strana obrací k ruské, nebombardovat některá místa na severu Sýrie, protože tam mají své ááádženty, protiteroristické školitele. Která místa to jsou, lze jen hádat, ale rusové nebombardují „přátelská území“ a z těch vysloveně nepřátelských už zbývá pouze úzký koridor.
  Při špatně zvoleném postupu by se taky mohlo Turecko rozvalit jak přetopený kotel. Nejenom Sýrie.

 • Aleš • 19. února 2016

  Scénář podobný 11 září, ale tentokrát to museli ušít velice na rychlo. Čekal jsem operaci pod falešnou vlajkou, která má poškodit Kurdy. V očích Turků, Evropanů a Kanaďanů…. Jde jim o naše názory, protože nás stále chtějí verbovat na východní frontu a Kanadu udržet ve vleku USA.

 • Béda • 19. února 2016

  Aleš napsal

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/395281-americane-vraci-tanky-do-jeskynniho-komplexu-v-norsku.html

  To je nádherná ukázka slibovaného Obamova restartu vztahů s Ruskem. Politika tohoto hajzlíka rozvrtala širší okolí Ruska, vyvolala řadu konfliktů a hybridních válek a nyní se hlavní iniciátor toho chaosu (který již přes dvacet let ničí různé země a regiony) stylizuje do role mírotvůrce a zachránce Evropy před „krvelačným“ Ruskem.

 • Béda • 19. února 2016

  Béda napsal

  Merkelovou pozvané „hosty“ nikdo nechce: http://www.hlavnespravy.sk/balkanske-krajiny-a-rakusko-chcu-migrantov-bezbolestne-odvazat-rovno-do-nemecka/746554

  „Štáty na tzv. balkánskej trase chcú hneď po prvej kontrole v Macedónsku odvážať migrantov zo Sýrie, Afganistanu a Iraku rovno do Nemecka, aby to “najmenej bolelo”. Vo štvrtok sa na tom v Záhrebe dohodli policajní riaditelia Macedónska, Srbska, Chorvátska, Slovinska a Rakúska….“ To bude zas řevu v Berlíně: jak si něco takového ty pidistátečky holopojtošů mohou dovolit? Vždyť „řešení“ je přece v tom, že se jich „my Němci“ zbavíme a vnutíme své hosty ostatním proti jejich vůli.

 • Béda • 19. února 2016

  Chcípající šílená politická kráva nejvíc kope: http://www.hlavnespravy.sk/summit-eu-merkelova-chce-zabranit-uzavretiu-hranic-na-balkane/746518

 • peter. • 19. února 2016

  fajt napsal
  že tento stav zůstane neměnný i pro další lét

  fajt:
  Tá záležitosť so zriadením pobočky Sberbanku na Kryme je stará už viac ako pol roka a už sa to na OM preberalo.
  Treba sa asi zmieriť s tým,že kým panstvo z London City nepredĺži Putinovi reťaz na ktorej ho majú priviazaného,tak sa RF od dolára neoslobodí.Ibaže by sa z tej reťaze odtrhol sám.

 • fajt • 19. února 2016

  peter. napsal
  Tá záležitosť so zriadením pobočky Sberbanku na Kryme je stará už viac ako pol roka a už sa to na OM preberalo.

  ano, ale teď se o tom v Rusku zase tak trochu diskutuje – asi proto, že Sberbanka zvedla úrokové sazby na hypotéky na docela razantní úroveň a tak trochu znemožnila obyčejným rusům přístup k vlastnímu bydlení ( samozřejmě, ti kteří jsou mimo systém, ti se bát nemusí ) – proto se prý v některých oblastech velké Rusi opět uvažuje, že firmy ( ale i státní, či oblastní instituce) zavedou výplatu mezd v jiné měně než v rublu, tedy v dollaru, to už tady taky bylo a až za Putina se to poměrně omezilo – takže dedollarizace by asi rychle vzala za své ( byl by to dost závažný precedent, který by Putinovi na důvěryhodnosti moc nepřidal a jeho prezidentské výnosy by se staly tak říkajíc pro kočku). ..

  ze řetězu se asi neurve, a i kdyby, tak Medvěděv už deklaroval, že je schopný ho okamžitě nahradit. ..)

 • Béda • 19. února 2016

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7478-syrsti-kurdove-hrozi-turecku-velkou-valkou-s-ruskem-ktere-bude-hajit-uzemni-celistvost-syrie

  Rusko slíbilo uhájit kurdské domobrance v Sýrii v případě vpádu Turecka, proto může podobný krok Ankary vést k „velké válce.“ V interview pro Bloomberg to prohlásil šéf zastupitelství Syrského Kurdistánu v Moskvě Rodi Osman.

  „Rusko bude reagovat na vpád. Netýká se to jenom Kurdů, bude hájit územní celistvost Sýrie,“ prohlásil Osman.

  Hlava zastupitelství rovněž sdělil, že ruské letectvo poskytuje podporu kurdským domobrancům, kteří útočí na severu Sýrie v provincii Aleppo směrem k turecké hranici. Přitom poznamenal, že by útok probíhal rychleji bez odporu ze strany Turecka…

 • fajt • 19. února 2016

  http://uralpolit.ru/news/urfo/19-02-2016/72829 . ..)

 • Viky • 19. února 2016

  Bédo,
  „“Rusko slíbilo uhájit kurdské domobrance v Sýrii v případě vpádu Turecka, proto může podobný krok Ankary vést k „velké válce.“ V interview pro Bloomberg to prohlásil šéf zastupitelství Syrského Kurdistánu v Moskvě Rodi Osman.

  „Rusko bude reagovat na vpád. Netýká se to jenom Kurdů, bude hájit územní celistvost Sýrie,“ prohlásil Osman.

  Hlava zastupitelství rovněž sdělil, že ruské letectvo poskytuje podporu kurdským domobrancům, kteří útočí na severu Sýrie v provincii Aleppo směrem k turecké hranici. Přitom poznamenal, že by útok probíhal rychleji bez odporu ze strany Turecka…““
  ——
  No ano, Bédo. Jen nikdo nedefinuje jak bude ona podpora, reakce, a hájení Kurdů vypadat. Turek by chtěl „určitou, konkrétní“ akci RF. Aby měl co použít. A Rus je zase natolik inteligentní, že mu zrovna tohle do rukou nedá. Takže pokud k nemaskovánemu vpádu dojde, poskytne „mimořádně dobrou“ materiální pomoc kurdským milicím a umožní jednotkám syrské armády podniknout některé kroky, které by jim normálně nešlo překousnout. A ve výsledku bychom mohli uvidět zem přeoranou až k hranici Turecka tak, že nepomůže ani rozbor DNA. Pokud dostane Turek přes hubu od syrské armády, v Sýrii, a nebude tam z legálně podloženého důvodu… Nikdo z celého NATO s tím nebude nic chtít mít. Pozvat je nikdo nepozve, přes OSN to neprojde, Zbývá „právo na sebeobranu“. Tak by se daly očekávat další teroristické útoky. Když se armádě moc nechce do podobného dobrodružství, je potřeba na ni zaútočit (Ankara). Když se nikdo nechytil na odstřelování syrského území z Turecké hranice, na sestřelení Su-24, když se nepodařilo prosadit „bezletovou zónu“, budou to zkoušet znovu, jinak a dál. To je prostě realita.

 • Béda • 19. února 2016

  http://www.literarky.cz/politika/svet/21536-uteenci-plan-b-ije-ma-jej-i-merkelova

  Ve svém rozhovoru pro rozhlasovou stanici DW Sebastian Kurz vysvětluje rakouskou pozici s tím, že po Švédsku je to Rakousko, které na počet obyvatel přijalo nejvíce uprchlíků…Nekonečné přijímání uprchlíků do Evropy není možné.“ K tomu dodává, že je daleko lepší dát pomoc běžencům již v zemích Blízkého. Upozorňuje na příklad Švédska, které k tomu takto přistoupilo, neboť za jednoho utečence ve Švédsku poskytne pomoc 30 až 40 běžencům na místě odkud prchají. Právě tak Kurz mluvil o tom, že se problém musí řešit na úrovni celé EU, dále musí dojít k lepší kontrole vnějších hranic a podle něj nesmí utečenci rozhodovat o tom, do které země chtějí odejít…Podle serveru magazínu Der Spiegel se V4 shodla na plánu, který je v přímém rozporu s návrhem Merkelové. „Představují si pomoci Makedonii s úplným uzavřením její hranice, aby se tím zablokovala cesta uprchlíkům přes západní Balkán,“ píše Der Spiegel. V4 hodnotí článek tak, že se východoevropské země nechali inspirovat Viktorem Orbánem, který se domluvil se slovinským premiérem Miro Cerarem na tom, že je nesmyslné jednání s Tureckem a přijímání muslimských uprchlíků. Orbán podle Spiegelu měl minulý týden během jednání své strany Fidecz říci: „Jedním z nejdůležitějších úkolů v nadcházejícím období je odvrátit německo-turecký pakt.“ Slovenský ministr Lajčák sice mírní konfrontační tón s německou kancléřkou Merkelovou, ale k tomu dodává: Pokud se nenabídne žádná společná evropská strategie, potom je naprosto legitimní, aby země podél balkánské cesty chránily své hranice. Jsme schopní si takto sami pomoci.“

  Uzavření hranic je levnější než politika otevřených dveří
  Spiegel připomíná, že zatímco na podzim ještě ostatní země EU odsuzovaly tvrdě

 • Béda • 19. února 2016

  pokračování …odlišný postoj zemí V4, tak se situace začalaměnit. Magazín připomíná výše uvedené rakouské stanovisko a francouzského premiéra Manuela Valse, který se postavil proti kvótám. Situace se mění v samotném Německu a to přímo v Merkelové straně CDU a Die Welt cituje Wolfganga Steigera, generálního tajemníka Hospodářské rady CDU, který výslovně uvedl, že pokud by na úrovni EU nedošlo ke shodě ohledně uprchlíků, tak Řecko by mělo být vyloučeno ze Schengenu a tvrdí, že náklady na uzavření německých hranic jsou nižší, než pokračovat v politice otevřených dveří. Steiger dále říká, že neplněním povinností Řecko silně poškozuje Schengen a dodává: „Jestliže tato země nesplní své povinnosti, potom hranice Schengenu bude směřovat směrem ke Střední Evropě.“

 • M.C. • 19. února 2016

  orinoko napsal

  Aktualizovane mapy ze Syrie nejak neodpovidaji zpravam. Iranske zdroje uvadeji, ze syrska armada uz zacala dobyvat regionalni stredisko na severu – Idlib. Je tam enklava vzdoru jako byl ted uz osvobozeny Kuwaires. Ale ze by to slo tak rychle , to se mi nejak nezda.
  V horach Lattakie vlastne nebojuje pravidelna syrska armada, ale specialni syrska komanda a vlastenci. Je to tezky teren pro obrnenou vozbu.
  Zmatky jsou kolem mesta Rakka. Tam uz pry Syrie utoci taktez. V kazdem pripade do provincie Rakka uz vstoupila a obsadila nektera navrsi kolem mesta. Z Deir Ezurutika Ohavuv moderatni dobytek a elektrarna v Allepu je konecne pod kontrolou vladnich sil, coz znamena, za Fabiusuv dobytek a dobytek soudruzky Merkel uz ma na uprk jen kanaly. Allepo melo byt rozdeleno do nekolika zon eurokolonialniho dobytka.

  Není Rakka jako Rakka.
  Syrská armáda podporovaná dobrovolníky překročila hranice provincie Rakka na silnici vedoucí z Al-Salamíje do města Rakka. Dle zpráv už dorazila na pouštní křižovatku silnic, odkud se vydá na sever k hrázi přehrady na Eufratu.
  Pokud by se tam probila, jednak by tím odcvakla území IS mezi Aleppem a Eufratem, které má kontakt s Tureckem od zbytku IS (protože tok Eufratu nad přehradou už ovládají Kurdové, kteří přešli na západní břeh a pomalu míří k městu Menbidž), čímž by IS značně zkomplikovala život.
  Dále se jižně od města Al-Thawrah ležícího u hráze přehrady nachází bývalé vojenské letiště Tabka. V mapách na Seznamu je označeno Tabqa Military Airbase.
  To by znamenalo zrychlenou přepravu zásob a posil do oblasti.
  Jednotky podnikající tento útok jsou vyzbrojeny mj. 80 tanky T-90S, proti kterým jsou zastaralé PTŘS TOW neúčinné. Většina modernějších taky.
  Vidíme, že možnosti IS k protiútokům už jsou značně omezené, bránit se na místě ještě dokážou, ale rozsáhlejší protiúdery už jsou mimo jejich možnosti.

  Upřesnění následků teroristického útoku v Ankaře:
  http://warfiles.ru/show-109248-terakt-oblomal-plany-erdogana-o-vozdushnom-vtorzhenii-v-siriyu-ubity-22-pilota-tureckih-vvs.html

 • M.C. • 19. února 2016

  Ještě jsem zapomněl.
  Z té pouštní křižovatky k letišti Tabka je ještě asi 25km, k Eufratu zhruba 30 km.
  Odtud do města Rakka je ještě dalších 50 km.
  Takže do dobytí Rakky jako takové to má ještě daleko, stejně jako dobytí zbytku Aleppa nebude tak hned, ale pokud to letiště obsadí a udrží se tam, tak má IS velký problém.
  Zásobování celého zbytku území a vývoz ropy už bude možné jenom přes Irák a přes Jordánsko a to jsou obrovské vzdálenosti v otevřeném terénu.
  Severní seskupení IS se dá díle rozebrat postupem o 15 km z prostoru Kuweirisu k severu do města Al-Bab a podporou Kurdů, aby došli cca 25 km do Menbidže.
  Tyto dvě města tvoří silniční uzly pro přepravu ze severu na jih, mezi nimi v SJ směru leží už jenom místní komunikace, po kterých nebude přeprava nijak rychlá ani velkoobjemová.
  Navíc města spojuje dálnice M4, ovládnutí této spojnice syrskou armádou by znamenalo opět oddělení další enklávy IS a její faktické obklíčení. Po hladině přehrady se toho moc přepravit nedá, při úplné vzdušné nadvládě protivníka už vůbec ne.
  Takže bojovníkům IS značně teče do bot, a to i přesto že bojují v polopouštním terénu.
  Proto ta nervozita jejich patronů a podporovatelů.

 • M.C. • 19. února 2016

  fajt napsal
  ano, ale teď se o tom v Rusku zase tak trochu diskutuje – asi proto, že Sberbanka zvedla úrokové sazby na hypotéky na docela razantní úroveň a tak trochu znemožnila obyčejným rusům přístup k vlastnímu bydlení ( samozřejmě, ti kteří jsou mimo systém, ti se bát nemusí ) – proto se prý v některých oblastech velké Rusi opět uvažuje, že firmy ( ale i státní, či oblastní instituce)zavedou výplatu mezd v jiné měně než v rublu, tedy v dollaru, to už tady taky bylo a až za Putina se to poměrněomezilo – takže dedollarizace by asirychle vzala za své ( byl by to dost závažný precedent, který by Putinovi na důvěryhodnosti moc nepřidal a jeho prezidentské výnosy by se staly tak říkajíc pro kočku). ..

  ze řetězu se asi neurve, a i kdyby, tak Medvěděv už deklaroval, že je schopný ho okamžitě nahradit. ..)

  Chlapci si takovýmito tahy proti běžnému občanovi řežou větev pod zadkem.
  Je třeba poskytnout jim víc provazu k oběšení
  Ještě dva takové přehmaty a bude možno proti nim zakročit silou a v Rusku na jejich obranu vystoupí jenom podobní zaprodanci, jako jsou oni sami.
  Jen houšť a větší kapky.
  Medvěděv už Putina ve funkci vystřídal dvakrát, potřetí by to taky zvládl o to se není třeba bát.
  Vztah Medvěděva a Putina je trochu jiný, než se prezentuje. Medvěděv je sice ,,zapadnik“ a ,,liberál“, ale není blbec.
  Za jeho prezidentsví proběhla válka v J. Osetii, kde on sám dával souhlas k ozbrojené akci a rozbití Lybie, kde musel přihlížet a cvakat zuby, protože to bylo moc ,,z ruky“. On si o politice Západu vůči světu a vůči Rusku zvláště určitě žádné iluze nedělá.
  Viz jeho projev na konferenci v Mnichově.

 • peter. • 19. února 2016

  A je dobré pozrieť si znovu toto:
  https://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M
  a nájsť súvislosť cez program Euromed,so súčasnou migrantskou krízou.

 • orinoko • 19. února 2016

  Zdravim … no prosim , dame cihlu k cihle a informacni monitoring mame , jak v ruskem generalnim stabu. Copak NATO asi ten cesky? Ted jsem poznal par byvalych „lampasaku“ a jejich radost z toho , jak Rus vyprazdnuje sklady se starou munici, naostro cvici svoje vojaky … a zapadni debil jen cumi a skuhra … jak rozklada , aniz by to mel v umyslu … atoly NWO … tak ta radost je neuveritelne prekvapiva.
  Jeden tady prosel Irakem v ramci ceske ucasti… O zapadnim DOBYTKU ztratil veskere iluze uz davno.
  Vite – vypada to, ze Zapadu uz dobiha transfuze , kterou prakticky zadarmo dodala vychodni a podobne pridruzena Evropa.
  A potrebuje dalsi. Ale to uz je narocnejsi … a hlavne to neni Evropska transfuze.
  Ted jsem cetl neco o Izrazidovi , ktery by rad rozsekal cely Stredni vychod – pry je umely. Kdyz sionisticky terorista Ben Gurion, daval dohromady uzemi pro urozenou obrezanost, tak to bylo prirozene?
  Je prirozene obrezavat, kdyz priroda dodala celek prave takovy, jaky je? Na Strednim vychode obrezavaji vsichni. Takze pokud se ma prekreslovat, tak i v Zidove strouze.
  Izrazid dostane , co mu patri . Mistnimi Goebbelsi a Hitlery se to tam jen hemzi.

 • peter. • 19. února 2016

  fajt napsal
  ze řetězu se asi neurve

  Dnes je už každému jasné,že RF je a zostane kapitalistickým štátom,A kapitál je snáď len s výnimkou Číny (nepredpokladám,že navždy),nadnárodný.Nepozná hranice a prispôsobuje si politiku k vlastným potrebám.Je len otázkou času,kedy sa RF zapojí do jeho štruktúr celkom a bezo zbytku.Z tohoto pohľadu je snaha idealistov a „vlastencov“ v Rusku(aj u nás,mňa nevynímajúc) o likvidáciu vplyvu FED-u na CB RF odsúdená na neúspech.Aby tomu bolo inak,musel by Putin vyvlastniť oligarchov(znárodniť ich nepoctivo nadobudnuté majetky) a rôznych „Grefov“vykopnúť z funkcií..No načo by to robil,keď chce aby RF ostala kapitalistická?Jedine,že by svojich oligarchov a liberálov „prevychoval“ k vlastenectvu,čo vzhľadom k „kozmopolitizmu“väčšiny z nich asi nie je možné.

 • orinoko • 19. února 2016

  Hosi, zasnu , jake kokotiny jste schopni resit. Tak treba kapitalismus v Rusku. Ano, on tam je, ale ten zasrany Sorosuv a podobneho razeni. Ponechal bych na samotnych Rusech, jak se s tim popasuji. A oni ten sorovsky nakopou do kouli tak , ze soudruh Ohava bude pripominat makaka – ten ma taky modre koule.
  My tu resime Rusko , jako kdyby uderila posledni Osudova.
  Pro me je podstane , ze Rusove maji smysl pro humor , a spisovatel Hasek se svym Svejkem tam ma dodnes tezke renome. Mozna i proto , ze spisovatel Hasek ve Svejkovi popsal velmi ctivym zpusobem podstatu vojenske masinerie Zaladu.
  Rusko, hosi, dneska tezi ze Svejka. Presne tu zalezitost cele pochopilo … a … damy prominou … zapadni dubove kulky sevrelo do pesti Suchoje a klasickeho ruskeho kotle … a co slysime – jau , jau … jupijupijaujau … ty vole, to boli.
  A to je cela strategie – pane obrst, a take jsem vzal to svinstvo, kterym si barvite vlasy nacerno.

 • Viky • 19. února 2016

  M.C. – hezký rozbor situace. Hodně důležité je i upozornění na identický název název města, správního okresu a provincie. Jeden název může znamenat tři různé věci. S těmi minovými poli je to hodně zákeřné. Cesta vypadá volná, ale oni potřebují dost široký koridor(y), aby mohli manévrovat. (proč sakra nejdou dál, když mají volnou cestu? právě proto, že zase tak úplně volná není…)
  ——-
  Ori, Židostán je ve věci Sýrie velmi, velmi, velmi opatrný. Jednak jim z možných variant vláda světského Assada vadí asi nejméně. A pak je tady zkušenost z roku 1982(? myslím) Tehdy jim ruská (sovětská) protivzdušná obrana v civilu předvedla, že by si neměli moc vyskakovat a držet se raději zpátky. po nějakém sestřelu to pochopili, od té doby tímto způsobem do Sýrie prakticky neryli.
  Co dojednával před časem Bibi v Moskvě nevím, ale veškerá radarová zařízení vzdušné obrany Židostánu vedou vojenská letadla RF jako „svůj“. Obávám se, že žádný z takzvaných spojenců nic takového neudělal. Tihle se budou držet dál. jiné špinavůstky to nevylučuje, ale ono by asi Turčánům jenom prospělo, nabít si sosák.

 • orinoko • 19. února 2016

  Cosik se sype u Sauda. Uterkarska armada varuje politicke snuptichly , ze saudska armada nikdy nebyla stavena na intervecni zasahy. Jeji podstatou byl nakup drahych hracek za ucelem prezentace. – To cumite , vy naDIVY.

  Je to armada, ktera nikdy nebojovala, a pokud ano, tak prostrednitvim petrodolacu. To Osman , to je jine kafe. Proto ho saudsky uterkar tak nahani. – My dame love, a ty das jejich obeti.
  Uz jen naprosto nepripravena logistika rika – Syrie? Mozna za pet let.
  To Izrazid, soudruh Bibi, vladnouci uz dlouho s nejobskurnejsmi pejzaky
  , ten vyucni list na vsechno. I na Ohavu.
  To je trojka – Zid vyhulujicij dva islamske prdy.
  Kristepane, zeptas se Jahve, kde je to popsano v Talmudu?

 • orinoko • 19. února 2016

  Viky, zdravim. Vcera jsem byl ve svem patrne adoptivnim meste na Joe Karafiatovi.Kalil jsem a pak si uvedomil, ze neni patek. Spal jsem cca 3,5 hod. Vis, kdyz jsem zjistil , ze Turek poslal do Asada jakysk vysadek , tak jsem spal velmi spatne, To bylo pondeli nebo utery. Od te doby spim mene a mene …. ale take se mene a mene bojim,
  A jsem rad , ze Martin prisel s velmi odvaznym nazorem. Ja ten nazor chapu , ale nesdilim ho . Bohuzel „cesti“ Kurdove na webu krici – co nam to Erda udelal? Proc nas bombarduje? Pro ne je spinavym psem Asad, a kupodivu jsou jeste ke vsemu marxisti.
  To mi moje repa opravdu nebere.
  Nadchazi stoleti svetove disTORZE, – Co ti zbylo ze zivota? – Ty vole, torzo!
  Ty vole … Havlovo!

 • orinoko • 19. února 2016

  Jednu hruzu k tomu vyse. Opet jsem nic nepochopil. Na koncerte jsem sedel vedle jedne potencialni … a ja debil , misto abych ji poradne zapichl jazyk do ucha , tak jsem ji poceloval vlasky. Volil jsem romatiku misto uderu na druhou a treti zenskou pochvu , kterou maji v usich.
  Ale , co tim chci rici?
  Jsem prepnut, Tlak mi donekonecna zvysuji zeny … ale ted bohuzel i Erdragon. Mel bych se poradne vyspat, ale zitra hrajeme … a doufam, ze nikoli valecne pisne.

 • orinoko • 19. února 2016

  Hosi, dobrou. Jsem pozvan mezi vojaky. Snad se zklidnim, Neni mezi nimi zadna vojanda-

 • Viky • 19. února 2016

  Ori, Erdoš má i bolavá místa. Za jednu kulku ho drží jeho kamarádi z islámského bratrstva, a za druhou Jurosojůz. každý táhne na jinou stranu, i ten chůďa Erdík. Jó neveselý truchlivý můžou být ty časy, když se to tak sejde.
  Ministr zahraničních věcí Lucemburska mu sdělí přes německý tisk, že jestli si chce zaválčit s Rusy, nemá Západ celkem nic proti, jenom s podporou NATO ať nepočítá. (to ještě není žádné mačkání kulky, to je jinde) To se týká peněz. (ty tři miliardy eurášů to nejsou – tam platí: blbý kdo dává, blbší kdo nebere) Jiné peníze? Nooo, ano. Sice mnohem míň, zato osobně mnohem blíž. Ono se o tom ani moc nemluví, že. Ale přece jen… Tak, ať nenapínám: Loni, když začalo trochu víc zatékat do bot Erdoganovic famílii, přesídlil mladší synáček do sladké Itálie, vyčkat, až se chmury přeženou. Vzal sebou i něco málo evropských hodnot, které vyznává. Nic moc, pár desítek miliónů eurooběživa. Jenom pár větších kufrů. No a když se pokoušel je pustit do bankovního oběhu, začal do toho nějaký makarón šťourat. Že sice jsou pravé, ale zapomenul je zadeklarovat na hranici. Takže: pokud jsou jurosojuzní – kde byly přiznány ke zdanění, přes který finančák prošly? Pokud nejsou unijní, je převoz podobné sumy(nedeklarované) roven omývání špinavých peněz, s patřičnými následky. Když nebude taťulda Erdoš sekat dobrotu, mohl by synáček i za mříže zahučet. Věc se vyšetřuje, peníze jsou zabaveny, a všichni se tváří spokojeně. Asi jenom tváří.
  Jestli to pomůže – Ori, Erdoušek nemá moc klidné spaní.

 • orinoko • 19. února 2016

  Viky, skvely. Je mi hanba to rikat po emericku, ale mam Te rad. Po ceskych vojacich mi malem praskla bedna. Ja mezi nimi vypadal jako emericky advokat. – Svet je opravdu naruby,

 • fajt • 20. února 2016

  peter. napsal
  Dnes je už každému jasné,že RF je a zostane kapitalistickým štátom,A kapitál je snáď len s výnimkou Číny (nepredpokladám,že navždy),nadnárodný.Nepozná hranice a prispôsobuje si politiku k vlastným potrebám.Je len otázkou času,kedy sa RF zapojí do jeho štruktúr celkom a bezo zbytku.Z tohoto pohľadu je snaha idealistov a „vlastencov“ v Rusku(aj u nás,mňa nevynímajúc) o likvidáciu vplyvu FED-u na CB RF odsúdená na neúspech.Aby tomu bolo inak,musel by Putin vyvlastniť oligarchov(znárodniť ich nepoctivo nadobudnuté majetky) a rôznych „Grefov“vykopnúť z funkcií..No načo by to robil,keď chce aby RF ostala kapitalistická?Jedine,že by svojich oligarchov a liberálov „prevychoval“ k vlastenectvu,čo vzhľadom k „kozmopolitizmu“väčšiny z nich asi nie je možné.

  ano, o tom nikdo už nepochybuje, že Rusko je pevně svázáno s FEDem a globálními predátory, proto se teorie o trojském ruském koni, který se má vloudit do čínského bankovního sektoru jeví čím dále více reálnější. ..)

 • hudryper • 20. února 2016

  fajt napsal
  teorie o trojském ruském koni, který se má vloudit do čínského bankovního sektoru jeví čím dále více reálnější. ..)

  To je stejné,jako byste očekával od čmeláka,co zabloudil do včelího úlu,že se tam usalaší , vyžene
  včelí matku a zaujme její místo. Jestli něco Rusové neumí,pak jsou to financiační podvody,které
  pro ně dělají sporadicky ti z knihy 200 let pospolu.Zatímco sledujeme západem obávané turbulence na finančních trzích v důsledku nepředvídatelných pohybů kapitálu v Číně, Čína se
  masívně zbavuje amerických dluhopisů tempem,z kterého lze predikovat i čas,kdy dolar půjde
  definitívně pod kytky.Ukazuje se,že kosa narazila na balvan se šikmýma očima. Vždyť ti Číňané ve
  vedení čínských suverénních fondů jsou práskanější,než euroamerické židovské banksterstvo !
  To,co Vám fajte brání v reálném pohledu na čínský bankovní sektor,je naprostý nedostatek údajů
  o tom,co a jak se odehrává denně na světových burzách začínajících v Japonsku,přes Čínu a Hong
  Kong se Singapurem,pak už evropské burzy s hlavními v Londýně a Frankfurtu a celý ten uhozený den končí v New Yorku a Chicagu. Rusové jsou skvělí se svými S400,armatou a stíhači 5. generace,
  se svým na banksterech závislými financemi a fackovacím panákem jménem rubl,jsou outsideři.
  Jako my tady na OM ve vztahu k politice EU.

 • fajt • 22. února 2016

  hudryper napsal
  To,co Vám fajte brání v reálném pohledu na čínský bankovní sektor,je naprostý nedostatek údajů
  o tom,co a jak se odehrává denně na světových burzách

  možná by to měla být výhoda, že nejsou geneticky zatížení podvody a parazitismem ( mimo páté kolony, v každém i přírodním národě se najdou šupáci ), krom toho hrát hru pijavic a nemít na to vlohy mi příjde krajně hloupé a nezodpovědné ( snad je to pouze přechodný stav, když nakonec ztučnělá pijavice bude použita pro jiné cíle – tedy jedná se – doufám – pouze o vykrmení porážkového pašíka ) – a pokud jde o náhledy do světových bank a burz a rozklíčování jejich mechanismů a skutečné činnosti pro světovou gospodarku či světové predátory, tak to je pro obyčejného smrtelníka úkol naprosto nemožný – samotní aktéři tohoto kapitálového kasína jsou ve většině nepostižení pravým záměrem vlastníků bank a kapitálových trhů a jestli už někdo dokáže výhledově predikovat budoucí stav či dopad některých bankovně-burzovních operací, tak jde většinou o jedince, kteří se svým způsobem vymykají profesním i lidským standardům – v tomto ohledu vám ( zase ) doporučím jedno movie – Sázka na nejistotu – http://www.ulozto.cz/xr1kUJRs/sazka-na-nejistotu-2015-dvdscr-cz-titulky-1176620-avi – kde Michael Burry ( hedge fund manager ) dokázal svým finančním nástrojem, shortováním, rozložit tehdejší expanzní a prorůstové bankovní perpetuum mobile a i přes intervenci amerického prezidenta a Alana Greenspana poslal největší banky a investory do kolen ( i když je nakonec Obama zase vrátil – přes daňové poplatníky – do hry ), byl úspěšný taky z jednoho důvodu, jeho psychické nastavení mu dovolovalo ignorovat zavedené bankovně-profesní a společensky-sociální rituální logiky a na vyhrožovaní ( nakonec i vlastním zaměstnavatelem ) neuměl patřičně reagovat – je totiž autista. 🙂