Ohlupování Havlem

Stalo se politickou módou, že za Českou republiku dnes mluví (a jedná) vlastně kdokoli, kdo se cítí povolán. Jménem České republiky dnes vystupují lokální politici s psychiatrickou diagnózu, notoričtí alkoholici, absolventi plzeňských práv, či politici považující se za Tchajwance.

Všichni při tom mají aktivní podporu, nebo spíš krytí veřejnoprávními sdělovacími prostředky. Když se stane, že ani za cenu obvyklých podvodů a neobjektivního zpravodajství, není možné omluvit nějaké – často republiku poškozující jednání – nastává a přichází odkaz Václava Havla. A tak se, ve jménu demokratické pochodně, kterou Havel pozvedl, přepisují dějiny či nesmyslně poškozuje pověst republiky a ekonomické zájmy českých občanů a firem. Například v době, kdy se firmy doslova perou o každou sebemenší zakázku, se jménem Havlova étosu připravíme o odbyt nejlidnatější země světa. Samozřejmě, že naši západní sousedé takovou chybu neudělají.

Jakkoli byl Václav Havel kontroverzní osobností, domnívám se, že i on by byl nepříjemně překvapen, kdyby viděl, jak po tolika letech „ve svobodě“ vypadá zpravodajství České televize, nebo jak se opět bourají památníky, jak se lže o konci i průběhu 2. světové války, či jak se opět tiše jedná o možnosti umístit na našem území vojska cizí armády. Byl to on, kdo chtěl, jako jeden z prvních, rušit vojenské bloky – jak by se asi podivil, kdyby dnes viděl – jak se NATO neustále přibližuje hranicím Ruska a celý svět kvůli této politice stojí na prahu konfliktu, jak dnes posloucháme zahraničí mnohdy víc než před „listopadem“, jak ztrácíme lidské svobody (nikoli zprofanovaná lidská práva) atd.

Možná by už dnes konečně pochopil, že „Vašek nemá chodit s pány na led“.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
9. 9. 2020 11:07

Slovo „havel“ prý v hebrejštině pochází od slova „marnost“? Oblbování Havlem je pak vlastně léčbou Zmarem. Rozhodně si nemůžeme těch 31 let naříkat, že by ta léčba nebyla účinná. Jak je zřejmé, léčba je to úspěšná, pouze pacienti blbnou, skomírají a mřou… Lid je zde poslušný a hloupý. Není schopen se aktivně zapojit do vlády lidu. Je vděčný, když mu vládnou různé frakce lumpů bývalé oportunistické, kariéristické a kolaborantské jedné etebické strany.

orinoko
9. 9. 2020 12:30

Poemericku Hejvl. Co se nikde nepíše: V roce 1967 Hejvl strávil půl roku v USA. V roce 1967 koupil Hrádeček, kde údajně vznikla Charta 77. O jednom se mlčí , o druhém lže. 1967 je zároveň rok, kdy Hejvl začal dost hlasitě mlaskat. Jeho prezidentistická funkce byla namnoze poznamenána jeho zdravotním stavem, o čemž se dneska pro jistotu mlčí. Namísto toho, aby představoval jakýsi vyšší princip mravní, je dneska vnímán jako válečný štváč, zároveň jako persona podílející se na korupci zhasnuté fáze sametu , a mj. také jako august, který se domníval , že světová politika je cosi jako safari… Číst vice »

Lena
Lena
9. 9. 2020 14:02

Není to divný svět, že když se chce někdo oddávat orgiím, sodomiím, drogám a chlastu, že kvůli tomu musí do zvrácené politiky propojené s kriminálním prostředím, někdy to musí dotáhnout až na prezidenta, třeba světa nebo republiky, udělat hospodářský rozvrat a druhým ze života peklo?

orinoko
Reply to  Lena
9. 9. 2020 14:34

On to tak nevnímal. Bohužel vedle strnulých komturů typu Husák, Indra, Kolder , Bilak etc. samozřejmě působil jako osvěžení. Chtělo to více Štrougalů, Válků /či jak se jmenoval/, možná Colotků a dalších. Jedno nesmíme zapomenout – Hejvla udělali v maximální míře normalizační soudruzi. A to samé platí i o jiných. V kapoprostředí by po nich pes neštěkl. Nadává se Rusku, jako že nás Rusko dvakrát okupovalo. Rusko respektive Sovětský svaz byl jen následek germánského Hitlera. Idiot začal válku , kterou projebal. Sudeťáci u nás pláčou na nesprávném hrobě. Měli by pravidelně chodit chc@T do Spandavy. Hejvl byl de facto jen… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
9. 9. 2020 14:30

https://www.pravdaozrude.cz/ „V tuto chvíli představují takzvaní havlisté tu nejhorší morální spodinu společnosti, na jakou můžeme narazit. Vypnuté mozky, kolaborantská mentalita, ochota podpořit jakoukoliv špinavost, žádné zábrany a skvěle vyvinutá schopnost zmocnit se dotací či grantů. Kdekoliv probíhá vzpomínka na Václava Havla nebo se staví lavička Václava Havla, pokaždé se tam soustřeďují právě takové deformované bytosti,“ říká sociolog Petr Hampl. Kdo jsou tito lidé? Snad nejlépe by je mohli popsat političtí harcovníci jako Jan Ruml, Michael Kocáb, Michael Žantovský a další sluníčkáři z Albertova i odjinud. Poznávací znamení: Kdo jiný než my, kdy jindy než teď?! Na druhé straně nelze ale… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Botičky od Diora
9. 9. 2020 15:54

Ten Hampl má jistě pravdu, tedy aspoň pro mého známého, který nemůže přijít Chartě na jméno a pouze na ní velice sprostě nadává. Dal v 1990 syna na gymnázimum v okresním městě, aby byl v lepší společnosti chráněný před úspěšně se rozvíjející distribucí drog od OF a Vítězného listopadu 1989 mezi mládeží. Bohužel právě zde se synátor dostal do silné závislosti na pervitinu, který tam zavážela roztomilá dceruška jedné chartistky. Posléze ten hoch v dospělosti skončil s pomocí zkorumpovaných policejních orgánů na hřbitově a to z důvodu údajné sebevraždy. Tací rodiče by raději žili v komunistickém koncentráku, než tohle. Nelze… Číst vice »

orinoko
Reply to  zart
9. 9. 2020 16:25

Já ji dlouho říkal charta, dneska už jen chatra. Nikdy jsem ji nepodepsal. Ne že by mi text vadil, ale nechtěl jsem přijít o fleka jen z tohoto důvodu. Možná jsem měl i svým způsobem kliku. Stýkal jsem se většinou s civilizovanými kousky, ačkoli Jedlo jsem navštěvoval také. Ale možná právě proto. Kolega v práci měl dost zasvěcené informace o některých kruzích. Mimochodem , PP of U měli nějakou chatru dost na háku. Osobně mám od Rumla, že byl zhrozen, když ve funkci uviděl, kolika udavači byla chátra prolezla. To se samozřejmě také nigdy nebude řešit. Kdoví , kde by… Číst vice »

zart
zart
Reply to  orinoko
9. 9. 2020 16:44

Tomu snad mohl/může věřit jenom občan padlý na hlavu, že ta Chátra nebyla dceřinou organizací Stb. Obyč občana ani nenapadlo, aby to podepsal, protože mu tenkrát ti tzv. „hašišáci“ v jejím výboru či výběru nějak nešli k pleti…Rozhodně se nezmýlil. Zvláště, když se mohli bez postihu telefonem vykecávat na štvavých vysílačkách. Ještě že se u nás prodávala skvělá sovětská rádia, na kterých šly ty vysílačky naladit bez rušení. U nás byla soudružka učitelka, k&áva, jako ostatně učitelky bývají, která tu k&ávovinu podepsala, a pak to odskákala vyhazovem… Nějaký ksindl musel to svinstvo spáchat, obyč občan se měl a má dobře,… Číst vice »

orinoko
Reply to  zart
9. 9. 2020 16:54

To by musel jeden odbor STB bojovat proti druhému. To se ostatně stalo – kauza Danisz. S tím jsem si také nějak nesedl.
Chátra byla dost ovlivněna soudem s PP of U v roce 1976 a také vstoupily v právní platnost helsinské dokumenty. Hodně se v tom angažoval Mlynář , který měl potřebnou politickou průpravu. Ale to se dneska nehodí. To jsou kacířské informace.

zart
zart
Reply to  orinoko
9. 9. 2020 17:07

Sice nevím, co je to PP of U, ale neva. Asi nějaké svinstvo, jako ostatně všechno tady před i po. Myslíte toho Mynáře, přítele M. Gorbačova, který se dal na stará kolena na diskuse s buddhisty? Asi se už po něm sápe zpětná síla jeho skutků….

orinoko
Reply to  zart
9. 9. 2020 17:30

Plastic People of The Universe. Jo, Zdenek Mlynar. Ten sám sebe zlikvidoval v jedné televizní debatě, když příliš hájil socialistické principy. O jeho kontaktech s Gorbačovem nevím, ale myslím, že by měl blízko ke Strougalovi. Mlynář byl ale spíše teoretik typu Radovan Rychta. To byl velmi bystrý stranik. – Když nevím, tak stranim.
V každém případě byl Mlynář tím, kdo Sasenkovi říkal už v červnu, že se situace opravdu vymyká kontrole.

idiotronic
Reply to  orinoko
10. 9. 2020 5:27

To já pamatuji někdy roku 1983 rozhlasovou besedu s Mlynářem a Tigridem (na RFE). Mlynář říkal,že přijdou demokratické změny, Tigrid mu oponoval, že demokracii normalizační režim neunese, že se rozpadne. Pravdu tedy měli oba, ale materiální stránku věci asi nepovažovali za důležitou,stejně tak si nevšimli, že na obzoru nejsou politické osobnosti,které by mohly změnu překlenout.

zart
zart
Reply to  orinoko
10. 9. 2020 6:18

Jo tak to bude on. Chodili spolu myslím do jedné „polepšovny“, přípravky nových kadrů.

Bety
Bety
9. 9. 2020 16:32

Dle mého názoru nestál za nic ani jako dramatik a spisovatel. A myslím si, že tu „totalitu“ v hloubi srdce nenáviděl proto, že mu sebrala možnost
užívat si jako typický představitel dnešní zlaté mládeže všeho, čeho by bylo lze za papínkovy prašule dosáhnout. Snažil se to pak dohnat jak se dalo, no ne?

zart
zart
Reply to  Bety
9. 9. 2020 17:21

Jaký pán, takový pes, tedy ofčanská společnost, o které při hledání identity v koksu stále žvanil….Byl to jeho problém. Bez nadšeného davu připitmělých ofčanů, by ta vaškárna nešla sehrát. A náprava v té věci ani v budoucnosti nijak nehrozí. Živí budou závidět mrtvým. Naše mládežnická zlatíčka na vše zvysoka kašlou. Souhlasí s osvětimskou osvětou genderových lékařů, že molekuly štěstí jsou přítomny v alkoholu, tabáku, trávě, koksu, perníku, a potažmo v jejich společných jmenovatelých, kterými jsou peníze. Kdo by jim upíral ty molekuly štěstí, upírá jim lidská práva, bez kterých je život nesnesitelným utrpením. A na to bacha, jo!

orinoko
Reply to  zart
9. 9. 2020 17:43

Zažil jsem v autobuse velmi mladá děvčátka. Byla to dost katastrofa. Ale došlo i na Covid 19 a nestačil jsem zírat: Ten sajrajt pochází z emerickych laboratoři. Kdo ví, co od nich ještě přijde?
Možná není vše ztraceno.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
10. 9. 2020 7:42

Bacha, na to je paragraf :-)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 9. 2020 7:33

„…Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení včetně dalších dokumentů, a též ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od NEekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v této chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme…“ Moje inteligentní kolegyně vidí příčinu dnešní nestability… Číst vice »

Bety
Bety
10. 9. 2020 15:22

Domnívat se, že by byl Havel nepříjemně překvapen ČT a vším ostatním, co autor zmiňuje je něco jako zbožné přání, nebo nechuť podívat se pravdě do očí. Havlisté jedou stále ve stejných kolejích a jestliže už autorovo opojení „svobodným světem“ opadlo, měl by si znovu poslechnout ten Havlův projev v Kongresu – hanbou nad tím, jak jim podkuřuje a leze do zadku jménem nás všech jsem tenkrát div nezalezla pod stůl.

orinoko
10. 9. 2020 19:36

Emerické HOLE prd@le aneb nářez Pravdy a lásky v postsynchonech Vény Udělátka:

https://colonelcassad.livejournal.com/6159523.html

zart
zart
11. 9. 2020 7:23

Bratře Jene z Trucnova, místo „Ohlupování Havlem“, se měl tvůj příspěvek nazývat „Olupování Havlem“! I když vlastně před oloupením, musíme ohlupovat. Zdroje lidských sil z ohlupování a olupování Ježíšem už za těch 2O2O let vysychají. Potřebuje nové svaté.