Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 14. ledna 2018

  Společnost Nesouměřitelnosti- jak ji správně pojmenoval jistě nejen Jan Keller NENÍ SPOLEČNOSTÍ, a NEMÁ BUDOUCNOST.
  Ti kteří se ještě počítají za skutečné – byť samozřejmě chybující – lidi – si z toho musíme vzít příklad a podle toho jednat, vyžadovat jednat PRO LIDI, ZDRAVÍ a MÍR po státu, zefektivnit a znovu p(R)olidštit zbytek jeho institucí…Žádat to i od sebe a nejen od okolí – vlastní blízké nevyjímaje.
  Každý den – nejlépe skromně a tiše – ale alespoň něco dělat, nějak reagovat, konat když je člověk konfrontován s prasárnou či nelidskostí.
  A dokázat PRO SPOLEČNĚ SDÍLENÉ DOBRÉ NEZIŠTNĚ SPOLUPRACOVAT s podobně uvažujícími, navzájem se proti lumpům podporovat a nenechat padnout.
  S pokud možno klidem a tichým úsměvem.
  „Funkce“, a „sláva“ pominou…
  Lidskost by neměla pominout.
  Ten svět stále ještě může být krásný- pokud nebude nazírán a „uchopován“ naprosto BEZ POCHOPENÍ jen ryzím, všeobjímajícím a všeprostupujícícm idiotským individualismem.
  Není možné „žít“ odtrženě od KOŘENŮ…
  https://www.youtube.com/watch?v=2Cg6f-foLzc
  https://www.youtube.com/watch?v=VNK9YPFW4SU

 • fajt • 14. ledna 2018

  https://www.novinky.cz/kultura/460333-tento-svet-opustim-bez-litosti-tvrdi-alain-delon.html – je opravdu neskutečně odporné jak někteří psychopati nemají stále dost a jak jim lidská hloupost a zbabělost pomáhá. ..)

 • Aleš • 14. ledna 2018

  Každá správná vesnice či město má již dnes svoje čapí hnízdo a obzvláště ti, co chtějí řídit stát jako obec a ostatní strany tzv. demokratického bloku v tom vynikají. Víc než si myslíte. Nicméně. Ve stínu olaf gate se dnes pan Babiš ukázal v televizi jako vyděrač s jasným cílem, který se nám tu nikomu nebude líbit. Vyznal se k nové módní sexuální orientaci. EUROATLANTSKÉ a tu doporučil do 2. kola voleb prezidentskému kandidátovi…
  A opravdu není možné žít odtrženě od kořenů. A jestli si to pan Babiš nějak rozumně nepřebere (doporučil bych mu Martinovi odkazy z videí), být jistými silami, tak při žádosti o důvěru prohlásím Sorry jako. K revizi církevního tunelu se v takovém případě třeba dostaneme i po předčasných volbách i bez něj.

 • Velekněz Ratata • 17. ledna 2018

  Argumentace je popravdě o něco slabší tam, kde si Letko dělá srandu z domněnek o možném hodnocení propojenosti těch osob (ovládající, ovládaná osoba atd.). Z hlediska zákona je v podstatě jedno a už v době jednání o dotaci bylo jedno, jak a na základě čeho jsou ty osoby propojené, jako podstatné se bere (tedy, mělo by se brát, samozřejmě), zda tu je reálná možnost vykonávat nějaký vliv. A trestný čin poškození finančních zájmů Evropské unie je natolik gumová záležitost, že by se dala navléct i řekněme přes ego Mirka Topolánka nebo pitomost Jakuba Jandy (nikoli skokana). A hlavně nemusíte prokazovat žádnou škodu, což se může zdát někomu divné, ale kdo nevěří, ať tam běží a třeba pana doktora Ratha se zeptá. Prostě ideální pendrek na neposlušné hlavy, protože kdo z veřejné sféry neměl někdy něco s nějakou dotací z EU ?? Spolu s pletichami při veřejné zakázce. Podvracení republiky hadr. Druhá věc je, že Babiš zřejmě použil jen zcela standardní dobovou techniku, jak se k té dotaci dostat – či v jeho případě i nadstandardní, on dokáže nabrat kvalifikované lidi a udržet si aj schopné prevíty – to je jeden z rozdílů od Zemana. Pokud by se mělo měřit stejným metrem, nebyla by situace zas tak moc jiná než u těch korunových dluhopisů. Letko má pravdu, nebylo by to stejné, protože korunové dluhopisy zřejmě využila majetková elita až téměř automaticky, na Kalouskovu decentní pobídku, kdežto dotaci – tu jen když o klobouček zavadila. Ale i tak by se nejspíš našlo podobných případů dost a dost, nemluvě o těch z nich, kdy nebyl v pořádku účel – tohle má Babiš v rychtyku určitě.