Diskuze k článku


 • Irena • 22. října 2019

  „…objevila se v masmédiích informace, že Rusko poskytuje Číně pomoc při vytvoření systému včasného varování před raketovým útokem. V Rusku systém funguje, ale ČLR by k jeho vytvoření potřebovala dle expertů cca 15-20 let, zatímco hrozba přijde už za pár let. Tyto hypotézy, koneckonců, potvrzují i některé Putinovy výroky na „Valdajském fóru“.“

  Nevím jaké výroky, Putin to tam řekl takříkajíc „na plnou hubu“, že s tím Číně pomáhají.

 • jb • 22. října 2019

  “ Vypadá to, že se Británie blíží k propasti a pravděpodobnost vytvoření samostatného Irska vypadá už v příštím roce reálně.“ (Panarin)

  Z otevřených informačních zdrojů mi Britanie ladí s Panarinem, ale místo Irska mně jako první odtrhnutý vychází Skotsko.
  Protože:
  Skotové usilují o nezávislost od Velké Británie
  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/41361-shotlandtsy-dobivayutsya-nezavisimosti-ot-velikobritanii.html Ve Skotsku více než dvě stě tisíc lidí vstoupilo do ulic Edinburghu na pochod na podporu nezávislosti. Obvinili Londýn z podvodu.
  V referendu v roce 2014 většina hlasovala, že zůstanou ve Spojeném království, protože jim bylo slíbeno trvalé spojení s Evropou. První skotská ministryně Nicola Sturgeon twítovala, že není pochyb – Skotsko nakonec dosáhne nezávislosti na Velké Británii. http://www.dailystar.com.lb//News/World/2019/Oct-05/492909-thousands-march-for-independence-in-scottish-capital.ashx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku Skotská ministrině Nicola Sturgeon, vůdce SNP, která chce druhé referendum o nezávislosti v roce 2021, se nemohla zúčastnit pochodu, ale twítovala poselství o podpoře.
  Británie vstupuje do stavu poločasu rozpadu
  https://vz.ru/world/2019/9/12/997236.html . Spojené království riskuje, že ztratí Skotsko a doslova se rozpadne. Skotové začali hromadně volit do parlamentu zástupce SNP, kteří se nakonec dostali k moci a vyhlásili kurz nezávislosti. SNP je to druhá největší členská strana ve Velké Británii. A její vůdce a První skotská ministryně Nicola Sturgenová již uvedla, že Edinburgh se vrátí k otázce nezávislosti hned po Brexitu. S největší pravděpodobností bude připravovat nové referendum.

 • jb • 22. října 2019

  jb napsal
  místo Irska mně jako první odtrhnutý vychází Skotsko.
  Protože:

  Tento jednorožec spolu s lvem držel britský štít a symbolizoval – Skotsko. Nyní jednorožec spadl…
  Byl propuštěn Prozřetelností?
  https://cont.ws/@serfilatov/1463884

 • Patrik • 24. října 2019

  K části
  „Izrael
  17. října opoziční šéf Ganc kategoricky odmítl vést jakákoli koaliční jednání s Netanjahuem, což znamená, že Netanjahu není schopen sestavit koalici a odejde. Jeho odchod z čela vlády úplně změní situaci na Ukrajině, kde parta Kolomojského (občan Izraele), společně s nejméně oblíbených Arsenem Avakovem, jehož osobní antirating je mínus 73 % (on také není Ukrajinec), dnes na Ukrajině všemu vládne.“

  musím opět odkázat na Pjakina a na jeho velmi výstižnou větu: „Když se sekera otupí a ke kácení stromů už se nehodí, vždy se hledá způsob, jak by se ještě dala použít“.

  Přeloženo – Izrael a Židé už nejsou potřební (konec bible ve prospěch koránu), stále ještě ale lze Izrael a Židy použít proti Rusku. Naštěstí Kolomojskij (a nejen on) od doby majdanu obrátil, a to směrem k Rusku. A protože stejně možná obrací i Netanjahu, globalisté potřebují zrušit i jeho – možná místo něj najdou takového nástupce, který tu válku Izraele s Ruskem konečně spustí, když se to přes „sestřelení ruského letadla Izraelem“ nepodařilo, protože Putin tehdy řekl, že že šlo o „řetězec tragických, osudných okolností“
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-izrael-sestreleni-letadlo-moskva.A180923_150615_zahranicni_dtt

  A kdyby se tak stalo, Írán se bude radovat, že Izrael místo něj bude zničen rukama Ruska a globalisté se budou radovat, že v Rusku žijící Židé Putinovi neodpustí, že to dopustil a v Rusku tak dojde k té tolik kýžené občanské válce ((„tupá sekera, která se ještě hodí“). A když bude ničen Izrael, přidají se i banderovci na Ukrajině, vraždíc Rusy s tím, že všechno jsou to přece židobolševici….

 • Patrik • 24. října 2019

  PS:
  „K části „Izrael“ – A když bude ničen Izrael, přidají se i banderovci na Ukrajině, vraždíc Rusy s tím, že všechno jsou to přece židobolševici („tupá sekera, která se ještě hodí“ podruhé). Banderovci ovšem nově mají tu smůlu, že Kolomojskij (a nejen on) už je na straně Putina
  https://www.hlavnespravy.sk/igor-kolomojskij-nie-tom-ziaden-putin-donbase-bojujeme-proti-sebe/1595882
  Což je jeden z efektů Minských dohod – mistrovské hry Putina o čas…

 • Patrik • 24. října 2019

  K části „Izrael“ ještě dvě aktuality:

  První
  Kolomojskij a Bogoljubov mají lhůtu do 12. listopadu
  https://www.rbc.ua/rus/news/sud-londona-obyazal-kolomoyskogo-bogolyubova-1571829608.html

  A tu lhůtu na oba uvalil kdo? Londýn! Londýn, který stojí za snahami zlikvidovat Izrael ve prospěch Íránu, ovšem ale stejný Londýn, který nejvíce stojí proti Rusku. Když Pjakin mnohokrát řekl, že Izrael se naplno postavil proti globalistům, mezi řádky tím řekl to, na co dávno tomu na Ukrajině vsadil Putin (a co kdysi udělal i Stalin): „Nepřítel mého nepřítele se stává mým přítelem“.

  A tady je druhá aktualita:
  Jedna z nejvlivnějších českých alternativ kritizuje usnesení české vlády o antisemitismu a Izraeli
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-antisemitismus-izrael-usneseni.A191022_163907_domaci_kop
  těmito slovy:

  „Poslanci se totiž včera dopustili hned několika brutálních usnesení, které jsou vyhlášením války globalistům a obecně světovým sionistům“. Ale to není celé, protože následuje oslava Schwarzenberga, jednoho z vrcholných představitelů Kalergiho projektu Paneuropa, tzn. pro-íránské globalistické politiky, který je najednou označen za jediného vlastence:

  „Po analýze svodek hlasování zůstává na jazyku divná pachuť, protože jediný poslanec, který hlasoval přibližně tak, jak by měl hlasovat každý vlastenec v této trapné věci trapného pro-izraelského usnesení, byl právě Schwarzenberg“ (zdroj AEN).

  Článek potvrzuje slova Pjakina, současně ale ukazuje, jak alternativa opět jednou může být jen tou vždy žádoucí opozicí (viz Havel a spol): „Nejlepší opozice je naše opozice“ – video „opozičníka“
  https://www.youtube.com/watch?v=Y2irtoF-wwo
  neomarxisty
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/tema/Mlady-levicak-z-Vaclavaku-Stalin-zradil-revoluci-Vlada-krade-za-bileho-dne-25428

 • Patrik • 24. října 2019

  A ještě jedna poznámka k části „Izrael“:

  V posledním zdejším článku
  https://outsidermedia.cz/retro-stanuv-svet-zari-2012/
  je m.j. zmínka o tom, jak Ahmádinežád vyzýval k zavedení nového světového řádu. Pokud to někomu uniklo, tak Wikipedie k Íránu uvádí:
  „Zahraniční vztahy
  Jako oficiální cíl íránská vláda uvádí vytvoření Nového světového řádu na základě světového míru, globálního vojenského paktu a spravedlnosti“
  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%8Dr%C3%A1n
  Koho zajímá symbolika, tak na íránské vlajce je globus a k tomu symbolika čísel 22 a 11.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%8Dr%C3%A1nsk%C3%A1_vlajka

  A k tomu nelze nezmínit ještě jednu věc: Opravdu se jen tak zčista jasna stalo, že země, která dobrých třicet let žila pod sankcemi a velmi tím trpěla, se najednou stala tak důležitou, že hlavní světové mocnosti 5+1 (pět stálých členů RB OSN plus Německo) s ní uzavřely jadernou dohodu a od té doby její význam stoupá? Napadá někoho, jak to ten Írán najednou dokázal? A jak vůbec dokázal to, že Obama do Íránu velmi pokorně zatelefonoval?
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/obama-a-telfonat-s-ruhanim.A130927_220355_zahranicni_ert

  Naštěstí Putin není hlupák – viz Turecko a Sýrie a Kurdistán

 • orinoko • 24. října 2019

  V Libyi už zase prozapadni zmetci mají problem. Jejich území se pomalu, ale jistě zmensuje, tak je třeba svolat nějaké jednání s druhou stranou.
  A což takhle spolu s Vaculikem: Vzdejte se, západní dobytku, nic se vám nestane.

  https://tass.com/world/1085020

 • Martin (už bez taky m) • 26. října 2019

  Я.Кедми: Американцы из Сирии уходят, Россия остается и выигрывает
  https://www.youtube.com/watch?v=vfble4SL8DU