Otázky a odpovědi V. V. Pjakina ze dne 31. 7. 2017

Ruská centrální banka zavřela „Lukašenkovu kasičku“ * Ztráta ukrajinského občanství Saakašviliho * Rumunsko zabránilo přeletu letadla s místopředsedou vlády Rogozinem * Trump vs. Tillerson * Evropa je pobouřena sankcemi USA proti Rusku, které škodí Evropě, a proto přijme sankce proti Rusku, které poškodí USA * Kádrové problémy a asymetrická odpověď Ruska * Kterékoli americké velvyslanectví je v podstatě okupační správou * Likvidace ukrajinského koncernu Antonov * Izrael se rozhodl slavit 9. květen jako Den vítězství nad nacistickým Německem * V Baltu proběhlo společné rusko-čínské námořní cvičení * Cvičení „looserů“ v Gruzii * Perspektivy ruského školství

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
11. 8. 2017 5:27
Martin (už bez taky m)
11. 8. 2017 7:11

Admirál napsal The Saker jako obvykle na úrovni: http://mail.zvedavec.org/komentare/2017/08/7342-konec-levnych-valek-pro-spojene-staty.htm Nic nového, nic co bychom v Středovýchodní Evropě nevěděli a nepsali i na OM. Přetížený BÝVALÝ hegemon „jel“ ještě chvíli „do záporu“ (v minusu je ve skutečnosti již od Vietnamu) a s velkou hubou to nyní zkouší na účet Západní Evropy používajíc „elitu“ debilů té Středo-Východní (zejm. „velko“Polské) a na očích (jinak zcela bezvýznamné) Pobaltské. Píšu tu tu již déle: se zlou se potáží – dokonce i v té Západní Evropě… Rozpad „bezmoci“ bude jen o to rychlejší, oč si neocons zmetci myslí, že „jsou znovu u moci“… Ve skutečnosti „vítězně… Číst vice »

Admirál
Admirál
11. 8. 2017 12:13

Martin (už bez taky m) napsal Nic nového, nic co bychom v Středovýchodní Evropě nevěděli a nepsali i na OM. Přetížený BÝVALÝ hegemon „jel“ ještě chvíli „do záporu“ (v minusu je ve skutečnosti již od Vietnamu) a s velkou hubou to nyní zkouší na účet Západní Evropy používajíc „elitu“ debilů té Středo-Východní (zejm. „velko“Polské) a na očích (jinak zcela bezvýznamné) Pobaltské. Píšu tu tu již déle: se zlou se potáží – dokonce i v té Západní Evropě… Rozpad „bezmoci“ bude jen o to rychlejší, oč si neocons zmetci myslí, že „jsou znovu u moci“… Ve skutečnosti „vítězně obsadili“ vyžraný a… Číst vice »

M.C.
11. 8. 2017 13:00

Tak nějak to vidím taky. Ano oni se odnaučili skutečně bojovat – nejsou ochotni zemřít. Bez toho se pořádná armáda neobejde a chce to dlouhodobou práci s vojáky – aby chápali širší souvislosti a věděli kdy je lepší zařvat na místě než se posrat a utéct. ,,Vojáci západních armád mají velkou schopnost zabíjet, ale malou schopnost umírat.“ A.I. Solženicyn Problémy s tím má i syrská armáda, kde kromě Tiger Forces a několika dalších jednotek není morálka vojáků a všelijakých domobranců moc vysoká a když se ručníkářům podaří zorganizovat a provést nějaký důraznější útok, často utečou jak malí kluci a nechají… Číst vice »

Gatta
Gatta
11. 8. 2017 13:23

K výše:
Problém neochoty umírat u vojáků USA bych neviděl tak tragicky. Na Ukrajině, SV i jinde je zatím ještě dost natěšených hrdinů nebo žoldáků.
A samotná ochota umírat taky není vše – i věci oddaní fanatici z IS už na to přicházejí.

Re Martin:
„elita“ debilů – dokonalý pojem – ať ho zkoumám ze všech věcných i češtinářských pohledů :-)

peter.
11. 8. 2017 14:47

Gatta napsal
„elita“ debilů

„Rossionská elita“ – to tiež neznie zle.

Martin (už bez taky m)
11. 8. 2017 19:51

Mou veškerou úctu a uznání mají Rusové bojující v Sýrii, zejména ti, kteří/é tam padli. Ukazují morálku a disciplínu, uvědomění a přesvědčení, které zdegenerovaný Západ a bohužel vše zrelativovavší stín bývalých USA dávno nemajíc ničí po celém světě… Mám pochopení pro problémy Syrské armády – po pěti letech bojů proti wahábisticko -CIA internacionále všech špín světa. Všichni kdo tam proti těm hovadům dokáží dobře bojovat mají mou velikou úctu. Nedovedu si představit ŽÁDNOU Evropskou NATO armádu která by něčemu podobnému tak dlouho dokázala úspěšně vzdorovat… A opakuji: co tam RF s minimem předvádí je opravdu bezmála dokonalé, a stejně tak… Číst vice »

M.C.
12. 8. 2017 6:09

Válka v Sýrii je v tomto neobvyklá.
Je to asi jediný větší konflikt za poslední dobu, kdy úspěšně útočí a postupuje početně slabší strana.
IS se ještě nerozpadl, jeho doražení bude ještě chvíli trvat.
Momentálně se pokouší dobýt zpět oázu Al-Suchna na cestě z Palmyry do Deir-ez-Zoru, ze které je SAA před několika dny vytlačila.
Je to už dost daleko na východě, tak je tam slabší ,,aviapodděržka“.
Navíc aktivní bojová činnost probíhá na několika místech, tak ty letadla nemůžou být všude.