Diskuze k článku


 • Admirál • 18. září 2016

  Platí stejně tak u nás. V mém zorném poli je mnoho lidí, které ještě nedávno brali, co říkali a psali v mainstrému, jako zjevené pravdy a nijak o tom nepřemýšleli. Člověk byl za blázna, pokud se jim pokoušel doporučit větší opatrnost v přijímání informací.

  Dnes už to tak není. A nezmění to ani 10 Jandů s Evropskými hodnotami, ani 15 Břešťanů s Hlídacím psem. Soudruzi jsou v prdeli.

 • leho • 18. září 2016

  Napsal jsem to mnohokrát a napíši znovu. Když PC Roberts napíše, že důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu, vůbec neznamená, že média vyloženě lžou. Tvrzení, že webce PC Robertse věří více lidí než hlavním médiím, je směšné. Nemá vůbec žádné podklady či důkazy. Na druhou stranu ale lze věřit Gallupovu ústavu. A i já jsem také velmi kritický vůči hlavním médiím, asi bych asi odsoudil hlavní média, ale to neznamená, že lunatici typu Robertse jsou na tom nějak lépe. Nejsou, právě naopak. Problém hlavních médií je, že svůj produkt musí prodat na zcela specifickém trhu, který v mnoha případech není nakloněn nějaké blbé pravdě, ale tomu, co chce většina lidí slyšet. Například ZHN v Iráku. Když by New York Times napsaly, že tam skutečně byly, trh to nevezme a NYT bude všem pro smích. Zrovna tak kdysi lidé věřili, že Země je placatá a když by někdo tehdy tvrdil pravdu a řekl, že není, tak by to s takovým individuem nedopadlo dobře. Ale na druhé straně, hlavní média mají jistou strukturu, která umožňuje ověřování zpráv, což individální bloggeři nemají. Ti také zpravidla nemají žádné šéfy, kteří by je vyhodili za publikování totálních a vyložených lží. Bloggerům stačí, když si vytvoří své obecenstvo, které jejich bludy či i nebludy baští. Jsou bloggeři velmi dobří, jako například John H. Hinderaker, Scott W. Johnson, Paul Mirengoff a Steven Hayward na Powerlineblog.com, ale také lunatici typu PC Robertse. Jako každý Čech si vybírá svoji hospodu, tak si také každý vybírá to, čemu věří, což může být třeba katolická, babtistická, husitská či jiná církev a nebo PC Roberts, Zvědavec V. Stwory, atd…

 • Béda • 18. září 2016

  leho napsal

  Napsal jsem to mnohokrát a napíši znovu. Když PC Roberts napíše, že důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu, vůbec neznamená, že média vyloženě lžou. Tvrzení, že webce PC Robertse věří více lidí než hlavním médiím, je směšné. Nemá vůbec žádné podklady či důkazy. Na druhou stranu ale lze věřit Gallupovu ústavu. A i já jsem také velmi kritický vůči hlavním médiím, asi bych asi odsoudil hlavní média, ale to neznamená, že lunatici typu Robertse jsou na tom nějak lépe. Nejsou, právě naopak. Problém hlavních médií je, že svůj produkt musí prodat na zcela specifickém trhu, který v mnoha případech není nakloněn nějaké blbé pravdě, ale tomu, co chce většina lidí slyšet. Například ZHN v Iráku. Když by New York Times napsaly, že tam skutečně byly, trh to nevezme a NYT bude všem pro smích. Zrovna tak kdysi lidé věřili, že Země je placatá a když by někdo tehdy tvrdil pravdu a řekl, že není, tak by to s takovým individuem nedopadlo dobře. Ale na druhé straně, hlavní média mají jistou strukturu, která umožňuje ověřování zpráv, což individální bloggeři nemají. Ti také zpravidla nemají žádné šéfy, kteří by je vyhodili za publikování totálních a vyložených lží. Bloggerům stačí, když si vytvoří své obecenstvo, které jejich bludy či i nebludy baští. Jsou bloggeři velmi dobří, jako například John H. Hinderaker, Scott W. Johnson, Paul Mirengoff a Steven Haywardna Powerlineblog.com, ale také lunatici typu PC Robertse. Jako každý Čech si vybírá svoji hospodu, tak si také každý vybírá to, čemu věří, což může být třeba katolická, babtistická, husitská či jiná církev a nebo PC Roberts, Zvědavec V. Stwory, atd…

  Hala lehoVisto,

  mohl bys nám nepolíbeným poznáním objasnit nač potřebuje mainstream ověřování zdrojů, když jak tvrdíš dále pravdu stejně nemůžou zveřejnit, protože by jim ji prý nikdo neuvěřil? (Země je/není placatá a tak podobně?)

  Nezdá se ti, že by PCR mohl mít pravdu a že po tolika průhledných lžích již lidé ve tvé alma mater přestávají věřit mainstreamovým lžimédiím? Neopřel to snad PCR o průzkum Gallupova ústavu? Chceš snad tvrdit že tato instituce lže?

 • leho • 19. září 2016

  Béda napsal
  Hala lehoVisto,

  mohl bys nám nepolíbeným poznáním objasnit nač potřebuje mainstream ověřování zdrojů, když jak tvrdíš dále pravdu stejně nemůžou zveřejnit, protože by jim ji prý nikdo neuvěřil? (Země je/není placatá a tak podobně?)

  Nezdá se ti, že by PCR mohl mít pravdu a že po tolika průhledných lžích již lidé ve tvé alma mater přestávají věřit mainstreamovým lžimédiím? Neopřel to snad PCR o průzkum Gallupova ústavu? Chceš snad tvrdit že tato instituce lže?

  Jistě, PC Roberts opřel o Gallupův ústav své myšlenky a lži. Hloupý trik pro hloupé čtenáře. PC Roberts něco převezme od Gallupa a tudíž musí mít pravdu. Nemusí. PC Roberts může klidně lhát; jestli mezi své lži umístí „Gallupův ústav“ ještě neznamená, že je to Gallup, kdo lže. Ne, je to Roberts.

  A Bédo, prosím, když odpovídáte na můj text, tak si ho přečtěte. Já netvrdím, že Gallup lže, já tvrdím, že lže PC Roberts v tom, že on má větší důvěru než mainstream a to proto, že nikde nevidím žádný důkaz jeho tvrzení. On prostě kecá a vy mu baštíte ty jeho kecy, protože se hodí do krámu, že ano…

 • leho • 19. září 2016

  fajt napsal

  http://fancybear.net/image/Serena%20Williams/2.png

  http://fancybear.net/image/Serena%20Williams/7.png

  Jo, Serena Williams dopuje, to je pravda, cvrlikají si to vrabci na střeše. Jak že to souvisí s článkem PC Robertse?

 • Béda • 19. září 2016

  lehoVisto,

  takže první část máme za sebou: v tom, že s odvoláním na Gallupův vázkum PCR tvrdí, že zájem veřejnosti o mainstream jde v USA silně dolů a většina veřejnosti mu již nevěří máme tedy jasno. Zde PCR NELŽE.

  Pokud jde o ten váš další canc – nepředložil jste jediný důkaz, že PCR, opírající se zřejmě o empirické výzkumy Gallupa ohledně sledovanosti mainstreamu a dlouhodobý stav na počítadle sledovanosti svých článků, lže.

  Talže, milé Leho, co když má PCR pravdu a lžete vy?

 • leho • 19. září 2016

  Béda:Talže, milé Leho, co když má PCR pravdu a lžete vy? …

  Jednoduché: Roberts by předložil nějaký jednoduchý důkaz pro své tvrzení, jako např. nezávislou statistiku návštěvnosti jeho stránek či nezávislý průzkum jako ten Gallupův jak mu lidé věří. Nic takového samozřejmě neexistuje. Takže Roberts je obyčejný manipulátor a lhář…

 • Béda • 19. září 2016

  milé Leho,

  je to tvrzení proti tvrzení. Pan PCR má zřejmě statistiku sledovanosti svých stránek podobnou třeba této http://www.toplist.cz. Jinak vy jako amík – napište panu PCR a zeptejte se jej na to. Třeba vám odpoví.

  Jinak pro mě je směroplatné již to, že PCR souzní s výsledky Gallupova výzkumu, že zájem o korporátní mainstream v USA jde u veřejnosti směrem ke dnu. Že americká veřejnost tomu sofistikovanému politickému výplachu a svému establishmentu přestává věřit. A to indikuje co? Že veřejnost přestává věřit těm opakovaným lžím, že establishment ztráci její většinovou důvěru, že již nejde o žádnou demokracii, že se veřejnost přestává stálke víc většinově ztotožňovat s politikou země… A to vytváří pane Leho co? To vytváří potenciální podmínky pro příští možnou změnu. Pro zemětřesení v politickém systému USA. To znamená, že veřejnost bude stále těžší utáhnout na vařenou nudli, chléb a hry, cirkus se hrou na demokracii, lidská práva a podobně. Takže asi tak.