Diskuze k článku


 • Dana • 2. listopadu 2016

  Nevim, jak to maji na americkych zapadakovech, ale v mistech vetsi koncentrace obcanu ma kazdy svoji ‚Voter registration card‘, vydanou mistni radnici. . Soucasne je zaregistrovan do volebni knihy na miste voleni, kterou kontroluji volebni dohlizeci. Po nahlaseni k volbe se napred volic zaregistruje u stolu s dohlizeci a pak jde k urne- tedy k volebnimu pristroji. Tady je moznost falsifikace minimalni.
  Jinak, obe politicke strany jsou aktivisovane a plne dobrovolniku, kteri si hlidaji, aby si udrzely svou stranickou „hromadku“ . To je priorita. Az pak prijdou akce, jako organisovani autobusu z domu duchodcu do volebnich mistnosti, coz je legalni, i kdyz je znamo, ze starsi lide voli konzervativne, v dnesnich volbach pro Trumpa. Takze boj je na obou stranach barikady. I v Cesku jste meli podobu v „Premluv babu“..
  Dle kriku o zfalsovanych volbach muzeme take indikovat, ktery kandidat vitezi. Logicky vzdy protestuje ta strana, ktera momentalne prohrava. . No a v posledni dobe nejak Trumpovy komentare o zfalsovani voleb postradam. 🙂

 • peter. • 2. listopadu 2016

  Dana napsal
  kterou kontroluji volebni dohlizeci. Po nahlaseni k volbe se napred volic zaregistruje u stolu s dohlizeci

  Dana :
  Musíte pochopiť,že my si tu v postsocialistickej Európe nedokážeme predstaviť výšiny výnimočnosti Ameriky,Američanov,amerického spôsobu života a amerických hodnôt.Preto zotrvávame v omyle,že v USA sú volebné podvody nielen že možné, ale priamo bežné.Hrubosť s akou vláda USA odmietla pri voľbách účasť zahraničných pozorovateľov z RF spôsobil asi pocit urazenosti z toho,že si niekto „nevýnimočný“dovolil zapochybovať o čestnosti a demokratičnosti amerických volieb.Keby Hillary Clintonová nebola taká vojnychtivá,že jej zvolenie za prezidentku USA by sa stalo hrozbou pre celý svet,tak by som Američanom doprial aby sa stala prezidentkou USA ona.

 • Dana • 2. listopadu 2016

  Ha ha, Petre, vy jste roztomily.
  Cestnost a demokraticnost voleb si zajistuji obcane Spojenych Statu sami, i se vsemi nedostatky. Je to nase vec a jsme jen lide, ze.
  V zadnem pripade si velmoc nenecha kecat do svych zalezitosti, to je prvni zakon existence velmoci.
  Proto se stala velmoci v prvni rade..
  V pripade zahranicnich pozorovatelu – Ruska, to by jako melo prikvacit tisice a tisice ruskych uredniku-pozorovatelu, vzdyt tolik uredniku ani Rusko nema. Kdo by je v tech dalavach, kde se jede hodiny a ani clovicka, prepravoval do mest a obci ? (Nemame celostatni drahy). Az v zabydlenych oblastech jsou volebni sine prakticky „na kazdem rohu “ a Amerika ma pres 300 milionu obcanu.
  Naprosta drzost od Rusu neco takoveho vubec navrhovat. To uz bysme mohli zde mit pakistansko-muslimske pozorovatele voleb, protoze Pakistan je lidnatejsi nez Ruska Federace , v Pakistanu zije 200 milionu a Rusko je stale na 144 milionech. A Pakistan ma taky jaderne bomby, ze.. . Nez pritomnost ruskych pozorovatelu na americke pude povazuji za daleko pravdepodobnejsi, ze se v budoucnu budou cinsti pozorovatele angazovat pri dohlizeni na volby nekde v ceskomoravskem kraji. Nebo nekde na Slovensku, kde si Cinane planuji montovny pro sve otroky. Na to oni budou dohlizet, aby cinske korporatky dostaly kladne hlasy. .Pri te ceske vladni podbizivosti nejake velmoci to budou mit cinankove lehke.. Ale co, hlavne ze se soustredte na ty emericke imperialisty 🙂

  • Stan • 3. listopadu 2016

   Zahraniční pozorovatelé u voleb jsou v demokratických zemích (např. v rámci OBSE) zcela obvyklá věc. To jen obyvatelé „pochodně svobody, demokracie a lidských práv“ se tomu ve své zabedněnosti mohou posmívat. Věci, které se pravidelně dějí kolem amerických pres. voleb, by v kterékoli evropské zemi (snad s výjimkou Kosova a Běloruska) způsobily jejich neplatnost a nutnost opakování. Tak si té své „výjimečnosti“ užijte.

 • aram • 2. listopadu 2016

  Milá zlatá, Rusové nic nenavrhují, ale
  „Rusko dostalo pozvánku od kanceláře OBSE pro demokratické instituce a lidská práva, aby se účastnilo prezidentských voleb v USA jak pozorovatel.“
  http://svobodnenoviny.eu/rusko-vysle-do-usa-pozorovatele-americkych-voleb/
  Vy jste nám tady na sebe prozradila, že víte úplné houby, jak takové pozorování probíhá. Nejde o to, aby byli všude, ale volební okrsky/místnosti se vyberou náhodně. Tudíž pozorovatelů nemusí být tisíce a na každém rohu.
  Ve vloženém odkazu se také dozvíte jak volby v USA probíhají když už PCR věřit odmítáte.
  A vůbec, když můžou být am. a evropší pozorovatelé v Rusku i jinde, proč by kruci nemohli být i v Americe. Už byste si laskavě mohli uvědomit, že nejste nic extra a velmoc také možná už jen dočasu. Co je u vás všechno možné je k nevíře.

 • aram • 2. listopadu 2016

  Abyste nebyla na pochybách, že jste, co se týká vlastní země, trestuhodně neinformovaná.
  http://www.literarky.cz/politika/svet/23027-volebni-podvody-i-v-usa-kde-jsou-mezinarodni-pozorovatele

 • Dana • 2. listopadu 2016

  Ano, jsem trestuhodne a naprosto nulove informovana. Odpovidam legracnim nazorum Petra, na jeho rovine a naprosto mne nezajima, co pise Pravda, ci nejaky jiny podradny platek. Vubec nevim, co si tam v tom Pisalkove pisete a dohadujete se. Najednou je to i o evropskych pozorovatelich. Nu tak, sem s nimi, budu teda multikulturne korektni. 🙂 Posleme je to Kotehulek, pak rovnou do Washingtonu, aby to melo vyvazenou autoritu a spravny smrnc. . Hlavne at trochu mluvi anglicky…
  Nahodne vybirani okrsku, to je nadherny napad.. Mame totiz v USA pres sto tisic okrsku . 100 000. 🙂
  Kolik prurezu by se zvolilo na testovani ? Dvacet ? A kdo by vybiral ? Putka, ci zastance lidskych prav v OSN, muslim ze SA? To by byl cirkus. 🙂
  A co predcasne volby v nekolika statech, to jako uz by hosi a devcata byli pripraveni, jestli se najdou okrsky, ktere si vyzadaji specialni vyjimku volit pred 8. listopadem ? Na ty by se asi zapomnelo.
  Nemluve o volbe listku postou-absentee, kterych uz pred volbami cini nekolik milionu. Tam by se mohlo totiz smelit s hlasy- az pri scitani. Ne v nejakem sporadanem hlasovani.. Dohlizeni ve volebni mistnosti je tak zaprdenecky zaostala myslenka, ze se trestuhodne rehtam.
  Take se jeste smeji vtipu pana S., podelim se:
  Krasne odpoledne, hrabeme zlate listi a ‚sousedovi‘ rikam : Hele, zebravi pricmrdalci z OSN lidskych prav by se chteli presvedcit, ze volby jsou nezfalsovane, kdyz prijdou k nam, to budou cumet, jak jsme zorganisovani, nemyslis ?
  Na to ten pan S.:“Mno, kdyz budou drzi a cumet mi do volebni kabinky, tak si pak pockam a jednoho si picnu.
  D.:“To snad ne, co kdyz tam budou mezi pozorovatelii nejaci Cesi?
  S.:“ Kdyz mezi nima bude Cech s vlajeckou CR, tak toho nezlikviduji,
  ……… pouze mu ustrelim koule. ! 🙂

  • Stan • 3. listopadu 2016

   Tady s někým blbost úporně mlátí o zem. A možná ho přitom drží za koule.

 • peter. • 3. listopadu 2016

  Stan napsal

  Tady s někým blbost úporně mlátí o zem. A možná ho přitom drží za koule.

  Dana sa už pridlho živí popcornom,hot-dogmi,hamburgermi a colou.Už „nezná ten zázrak:pívo,knedlo,vepřo,zelo“.Tak jej celkom logicky chradne tělo aj mentálne schopnosti.Aj ona je už výnimočná….(pravidlá tohoto webu mi nedovoľujú dokončiť vetu).

 • fajt • 3. listopadu 2016

  to je tak, když se pustí pařát úplatného hermafrodita na americkém spídu do diskuze, si to užijte. ..)

  když rusové nemohou, v rámci OBSE, či jiné korporátního spolku na volby do americké korporace, tak v tom případě nemají pruhovaní agenti co dělat v Rusku ( po příští rok bude mít Rusko šanci k reciprocitě ), prosté jak facka – jenže asi ne v carismu, tady se jede podle jiné logiky a šachmatu ( a velmi rádi opakují chyby všech vůdců Ruska, Stalina nevyjímaje, který měl pro ameriku slabost – možná je další korporátní šašek na americkém trůnu z této zvrácené skoro lásky pořádně vyškolí a vyléčí). ..)

 • Irena • 3. listopadu 2016

  Hele Dani, už zase ti pomlouvají Júesej
  http://voicesevas.ru/news/27191-vezhlivyy-razryv-shablona.html

 • hudryper • 4. listopadu 2016

  Myslím,že nebude zapotřebí se zabývat přízemními pokusy ukrást volbu amerického prezidenta.
  V následném úžasném videu je vidět,že “ na clintonské ptáčky existují dostatečné háčky!“
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9095-prevrat-hillary-usa-mafie

 • Martin (už bez taky m) • 4. listopadu 2016

  hudryper napsal

  Myslím,že nebude zapotřebí se zabývat přízemními pokusy ukrást volbu amerického prezidenta.V následném úžasném videu je vidět,že “ na clintonské ptáčky existují dostatečné háčky!“
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9095-prevrat-hillary-usa-mafie
  Opakuji to proto,že se zase neobjevil příspěvek v diskusi

  Víceméně souhlas, jenom tak to šlo provést.
  Pokusit se informacemi a zbytkem zákonnosti, beze zbraní.
  Násilí by byla naopak voda na mlýny korporátních neocons…
  Chtěli být připraveni na „heroický boj s podvratnými živly“…
  no ale takhle…
  Samozřejmě, že ne vždy lidmi s zcela čistýma rukama a svědomím…
  Řekněme, že je to jejich „pokání“ za „hříchy jejich mládí“…
  Souběžně to probíhá v armádních složkách, nejde to už zastavit…
  Dejte si to dohromady s J. K…. a jeho prohlášeními.
  I on „splácí hříchy mládí“…
  Ale zatím velmi dobře…
  Je opravdu vtipné, že se zbytky soudných v tajných službách opírají o Assangeho a (částečně) Snowdena (kterého „inhibovali“ skrze azyl…ovšem ne zcela…).
  Ano, každý máme svůj význam lidičky, má smysl „nebát se a nekrást“…
  Ještě praskne věcí…
  🙂

 • hudryper • 4. listopadu 2016

  A už je z toho lavina !
  https://cz.sputniknews.com/svet/201611044068978-kongresman-clinton-velezrada/
  Zřejmě bude třeba nejdřív řadu lidí zavřít (FEMA by se mohla hodit) a pak rychle odvolat ty soudce,kteří se s dosavadním korupčním a zločinným systémem vezli. Spravedlivých soudců
  bude v USA zřejmě hodně zapotřebí….
  Martine, ony ty lumpárny neprasknou,ony jsou poměrně známy,praskne však stav,kdy pravda
  zabíjela ty,kteří se o ni pokoušeli a chtěli ji dát na vědomí masám. Jsem zvědav,jestli se začne
  účtovat od 24.12.1913,nebo až od vraždy Kennedyho,či snad jen od 11/9.

 • peter. • 4. listopadu 2016

  hudryper napsal

  A jede se dál….
  http://www.novarepublika.cz/2016/11/hillary-byla-prave-politicky-vyrizena.html#more

  https://cz.sputniknews.com/svet/201611044068946-trump-volby-assange/
  Kurzy v stávkových kanceláriách sú na víťazstvo H.C.stále dole – 1,31 a na víťazstvo D.T. – 3,2