P. C. Roberts: Jaká je budoucnost Ukrajiny

Ukrajina jako stát možná žádnou budoucnost nemá. Jde o stát starý pouhá tři desetiletí, jehož území bylo dříve v držení Polska a Ruska. A je docela dobře možné, že v tomto formátu Ukrajina též skončí.

Větší část Donbasu i hodně z pobřeží Černého moře bylo již ruskými silami i silami obou donbaských republik osvobozeno. A tak se zřejmými skutečnostmi staly tyto: Ukrajinské síly válku v Donbase prohrály. A Zelenskij, žid, který nepochopitelně vede neonacistický stát, lže, když prohlašuje, že Ukrajina nemá v úmyslu si odpadlické donbaské republiky znovu podmanit. Vždyť jaký jiný cíl než právě toto podmanění mělo seskupení 150 000 vojáků ukrajinské armády a nacistických milicí před očima, když se formovalo k útoku na scvrklé hranice Donbasu? A jak mohly ruské síly ničit ukrajinskou armádu na Donbasu, když tam tato armáda nebyla? Což je otázka až příliš přímočará na to, aby si ji západní presstitutky kdy položily.

Co se stane po vítězství Ruska na Donbase?

Dovolí Washington své loutkové ukrajinské vládě přijmout požadavek Ruska, aby Ukrajina demilitarizovala a přijala neutrální status jako např. Rakousko? Anebo bude Washington společně s NATO zvyšovat vyzbrojování milionové ukrajinské armády na západní Ukrajině pro to, aby se tato znovu pokusila obsadit jak Donbas, tak Krym?

Takový pokus by nejpravděpodobněji vedl k destrukci Kyjeva a Lvova a ukrajinská vláda by napříště mohla existovat už jen v exilu. Nu a jelikož jistý počet států NATO už ze sebe učinil účastníky konfliktu, staly by se tyto státy legitimními ruskými válečnými cíli. Nazíráno tímto pohledem je rozšíření konfliktu tedy snadno představitelné.

Ukrajina by své postavení státu mohla ztratit i jinak. John Helmer např. oznamuje, že ruští zpravodajci mluví o zájmu Polska zmocnit se západní Ukrajiny. A to tak, že by polské jednotky v převleku za příslušníky mírových sil by se záměrem zamezit příchodu Rusů okupovaly západní Ukrajinu – a jednoduše by zde už zůstaly. Čímž by se západní Ukrajina vrátila do své minulosti, kdy byla jen jednou z polských provincií.

Samozřejmě nelze z této kalkulace vyloučit Rusko. Je možné, že si Kreml jednoho dne uvědomí, že jeho omezená operace nemůže dosáhnout svého cíle, kterým je demilitarizace a neutralizace Ukrajiny, a že Západ bude válku udržovat v běhu dokud si Rusko nevezme Ukrajinu celou a nenastolí na ní svou loutkovou vládu namísto dosavadní loutkové vlády americké.

Vycvičit a vybavit novou ukrajinskou armádu je úkol nadlidský. Podle ukrajinských polních velitelů jen málo ze zbraní, dodávaných Západem na Ukrajinu, dorazí do oblasti bojů. Mizí na černém trhu, kam je lifrují armádní činitelé, využívající všech možností, jak si nacpat kapsy ještě předtím, než loď zamíří ke dnu.

Myslím si, že Rusku jde v současnosti hlavně o to, aby Ukrajina byla neutrální. A čím déle se Washington a NATO budou tomuto požadavku bránit, tím pravděpodobněji bude požár války mohutnět. Washington a vojensky slabé státy NATO jsou v konvenční válce s Ruskem bez nadějí. A hrozba války nukleární spolu s vysokou inflací a zmenšujícími se dodávkami energií, které na Evropu uvrhly chybně uvážené západní sankce, by mohly vést k rozpadu NATO i EU. A stalo by se poetickou spravedlností, kdyby to byly právě tyto sankce, které washingtonské impérium konečně rozdrtí.

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man


Stanův komentář: Není to tak jednoznačné a černobílé, jak líčí PCR. Když však vidíme, co se děje kolem Kaliningradu a dodávek pokročilých amerických raketových systémů Ukrajině, nemůžeme klidně usínat. Válka je stále blíže našim domovům…

4.9 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
26. 6. 2022 15:02

Lehká odpověď: Jedno velké zero. Nesplnila očekávání, střet mnoha protichůdných zájmů, korupce, mafie, chudoBINEC eurosojuzu, fašismus řízený paradoxem historie, omyl dějin a sitcom světové hniloby.
Jsme toho přímými svědky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
27. 6. 2022 13:29

comment image

Last edited 11 měsíců před by Botičky od Diora
M.C.
26. 6. 2022 15:15

PCR už je starší pán a je to Američan odkázaný na média, tak mu některé nuance situace na Ukrajině unikají. Každý nemá neustálý přísun insiderských informací ze světa jako Kissinger. Demilitarizace a denacifikace Ukrajiny probíhá sice pomalu, ale jistě a zároveň s ní probíhá i částečná demilitarizace Evropy, zejména střední a východní a oddělování zrna od plev. Z pohledu Ruska tedy lze hodnotit průběh událostí jako v podstatě úspěšný. Rozhodně nemůže tento proces v polovině zastavit, to by se mu velmi rychle a velmi krutě vymstilo. Nezbývá, než to dotáhnout až do konce. Nebo alespoň co nejdál to půjde. Osobně… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  M.C.
26. 6. 2022 19:30

ZDAR – dobře ji to napsal.

Mam ted trochu „technicky“ problem se psanim, ta aspnň jednu úvahu;.. smazáno.

Tak alesponň jednu neškodnou zrpe života ;-)

comment image

Alva
Alva
27. 6. 2022 12:31

„…jen málo ze zbraní, dodávaných Západem na Ukrajinu, dorazí do oblasti bojů. Mizí na černém trhu….“
To je už dlouho všeobecně známé i lidem, o Ukrajinu se nijak extra nezajímající, ale – jak je možné, že to evropští a američtí lídři nevidí? Nebo vidí a je jim jedno, že vyzbrojují své nepřátele? Tedy i nepřátele své?. Považují se za tak výjimečné že jimi budou ušetřeni? Proč by měli být?

To nechápu! Chápou to aspoň oni? A k čemu jim budou ty peníze, přijdou-li o své země a možná i o život?

Taras
Taras
27. 6. 2022 18:06

Myslím, že je to jednoznačné. Robertsova věta „Je možné, že si Kreml jednoho dne uvědomí, že jeho omezená operace nemůže dosáhnout svého cíle, kterým je demilitarizace a neutralizace Ukrajiny, a že Západ bude válku udržovat v běhu dokud si Rusko nevezme Ukrajinu celou a nenastolí na ní svou loutkovou vládu namísto dosavadní loutkové vlády americké.“ je křišťálově pravdivá a přes tuhle hranu se láme budoucnost Ukrajiny. Pokud se Rusku nepodaří ovládnout Ukrajinu tak, jak říká PCR, tak bude z konfliktu vytvořen chronický, mokvající vřed a vývoj půjde s velkou pravděpodobností k jaderné válce. Nebo to Rusko položí, lehne si na… Číst vice »

Bety
Bety
27. 6. 2022 21:06

Chybně uvážené západní sankce?
Dnes jsem se dívala na ten žlutomodrý hadr, co visí na obecním úřadě a napadlo mě,
kde se vlastně tak rychle ty tisíce a tisíce těch vlajek vzaly??
Ani ty náhubky nebyly tak rychle k dispozici jako tohle. Že by byly připraveny na oslavu
drtivého vítězství demokraticko-fašistických sil nad tím zlým Ruskem?
Chybně uvážené – to je fakt „poeticky“ řečeno.
Ale na válce nic poetického není a „chybné západní uvažování“ rozhodně není omluva
pro jednání které k ní vede.