Diskuze k článku


 • Botičky od Diora • 10. září 2019

  TRUMP PRÁVĚ PROPUSTIL JESTŘÁBA BOLTONA – JU-HÚÚÚÚ

 • racek • 10. září 2019

  No, jsem ochoten věřit, že to bylo určité selhání tajných služeb, ne poprvé a ne naposled…. nicméně, víte, dojem z těch budov, když jsem je navštívil, bylo že jsou dosti subtilní a pohupování ve větru bylo patrné. Nicméně, v této budově předtím v podzemním parkovišti vybuchla údajně 2 tunová nálož a budova to vydržela. Takže těm náložím nevěřím. On náraz více jak 100 tunového letadla plného paliva v rychlosti cca 400 km za hodinu byla devastující.
  Spíše mě fascinuje obrovský úspěch a koordinovanost celé akce, provedený amatéry v malé skupince. Zvláště, když si vzpomínám na bezpečnostní opatření na amerických letištích a všechny 4 skupiny bez problémů prošly. Tady bych viděl pár otazníků, ale to se asi nikdy už nedozvíme. Bohužel pomstu odneslo několik rozvrácených států a statisíce mrtvých civilistů, kteří s tím neměli nic společného.

 • Dana • 11. září 2019

  Blizi se presidentske volby a desinformacni borci bojuji jako lev.
  Za prve, Budova c. 7 horela po padu Dvojcat cely den, pokud si pamatuji, od 9 rano do 5 vecer. Teprve kdyz vse v budove prohorelo, spadla.
  Hasici v New Yorku uz se leta soudi o odskodneni za znicene zdravi nebo penze po zahynulych. Tak proste vyuzili protitrumpovske nalady- New York je silne liberalni- a zesilili zneni svych pozadavku. Jde o podprahove zdiskreditovani Republikanu, co meli zodpovednost 11.zari. 2001. At hasici predlozi dukazy u soudu, ze do vezi nekdo namontoval vybusniny ci horlaviny. Sami hasici nevi, o jake vybusniny, nebo o jake horlaviny se jednalo.
  Na ceske pomery, z tehle afery by se mohl cesky volic dozvedet o machinaci a kampani proti nenavidenemu politikovi. Vidim vsude kriticke texty proti Babisovi a Zemanovi, ale jeste zatim se nevytvorila kampan na zdiskreditovani cele ANO. Jako ze strana taji hruzne veci ohledne uprchliku, nebo ze s presidentem tajne prodali prumysl Ceska. Neco, co by obratilo obcany proti. Zhroutila-li by strana ANO, pak by byl i Babis vysachovany, ze….

 • Martin (už bez taky m) • 11. září 2019

  celodenní požár spíše hovoří proti názoru, že by v jeho důsledku mohly zkolabovat všechny vzpěry najednou…
  John Bolton skončil ve své funkci poradce amerického prezidenta
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019091010658197-trump-propustil-johna-boltona/

 • Martin (už bez taky m) • 11. září 2019

  Pro okamžitý kolaps všech vzpěr a opěr hovoří mnohem spíše jednorázový okamžitý silný impuls (např. výbuch). Tzn. i celodenní požár NENÍ ŽÁDNÝM VYSVĚTLENÍM, PROČ TATO BUDOVA spadla tak jak spadla…
  Na řadě je nyní Pompeózní válečný štváč,
  bez strýčka Boltona se asi dlouho neudrží…
  No a pak to možná začne být zase zajímavé, co ten Kačer dále nejen na svém rybníku bude vyvádět. Tito váleční štváči fakticky dostávali USA do větší a větší izolace a neviděl už to jen blázen že přímo poškozovali svého vlastního prezidenta.
  :-)

 • Bety • 12. září 2019

  Jeden z předvolebních Trumpových slibů byl, že se zasadí o řádné vyšetření
  událostí z 11. září. Nějak na to zapomněl a paní Dana taky.

 • PPK • 12. září 2019

  Co s budovami plnými tepelně izolačního asbestu ve fasádách, postavených v době, kdy se ještě nevědělo o rakovinotvorných důsledcích asbestu? No a tak nejprve chlapci budovy výhodně nechali pojistit proti poškození a později „se“ demoličně odstranily a na již nepotřebného BinLádíka „se“ k tomu vymyslila legenda ála nové Gliwice. Jak jednoduché. A že by Donald tohle všechno už celé roky nevěděl?

 • racek • 12. září 2019

  No, milá Dano, požár jsme viděli v přímém přenosu. Počáteční impuls byl dán výbuchem a hořením desítek tun kerosenu a ve výškových budovách je efekt komínu velice účinný. Při dostatečně vysokých teplotách pak hoří vše a dokonce i papír, který je jinak docela obtížné ve formě knih či časopisů přinutit k hoření (plná budova papíru ve složkách ..), což každý známe z chalupy, že.
  Pak dojde k zahřívání nosných částé konstrukce, snížení její pevnosti. Nic co by se nevědělo.
  Jinak jsme si všimli na vyhlídkovém patře, že kovové části byla obložena jakousi pěnou právě pro tyto případy. Nicméně, ochrana je účinná jen po omezenou dobu.
  Jinak je mi těch budov docela líto. Byly úžasné a i ten výhled. Na pohled, jak pod námi letěl vrtulník … A liftboy nás cestou vzhůru nabádal … No jumping, please …
  A včera jsem měl alespon důvod se podívat na fotky.

 • Admirál • 12. září 2019

  Pád jedné budovy poškozené nárazem letadla a následným požárem na půdorys je pravděpodobný tak 1:miliardě.

  Pád dvou budov poškozených různě nárazem letadla a následným požárem na půdorys je pravděpodobný pouze v akčních filmech.

  Pád dvou budov poškozených různě nárazem letadla a následným požárem a jedné nepoškozené budovy vedle na půdorys je pravděpodobný pouze jako pohádka pro absolventy genderových studií a politické geografie.

  Soudný člověk mírně vzdělaný v přírodních vědách, naukách o materiálech a statistice takovým pohádkám nevěří.

 • orinoko • 13. září 2019

  Můžeme se ptát : Jsou opravdu tak blbi, anebo nám něco vzkazují mezi radky?
  Jak si všiml Umlauf, o WTC7 /budova/ už se vůbec nepise.A proc? Protože její pád nelze vysvětlit Oficialni terrorii. Znovu jsem si přečetl knížku , kterou mám na toto tema, a zasl jsem , kolik dalších nesrovnaLOSTi už jsem zase zapomnel.

  https://www.armyweb.cz/clanek/teroristicke-utoky-z-11-zari-2001

 • orinoko • 13. září 2019

  Teprve teď čtu diskusi. Njn, vejr jako vždy nejdříve pitva lůžko , aby se vůbec mohl dostat k mrdVOLE.
  Jen zcela okrajove. WTC7 nebyla zasazena nicim jiným, než jen troskami padající Severní veze. … S ní má hodně spolecneho: Pád Severní věže započal poklesem středu veze – nedá se to okecat. Nejdříve se proboril stožár vysílače /vůbec nic se z něj nenaslo/ , a to svisle dolu. To znamená jediné: centrálně byla narušena stavba dole. Jinak by se vysílač vychylil ze svislé osy.
  Stejným způsobem padala WTC7. Zase se to nedá okecat. Centrální zlom , aby nenastalo vychyleni kterýmkoli jiným smerem. Další škody nezadouci. Poškození WTC7 bylo daleko menší než mrakodrap Deutche Bank, který kupodivu zůstal stát , přestože v něm hořelo a byl zasazen „armaturou“ zvici Gronska. Ta z něj koukala , jak husa z flashky.
  WTC7 mělo zvláštní konstrukci, protože někde v základech byl rezervoar pohonne hmoty pro případ výpadku elektriky v NY. Budova měla mít zdroj pro vlastní provoz v době nouze.
  Vsechno nad ním bylo zesílené až do té miry, že když se do budovy stěhoval Solomon Brothers v nějaké vysce, tak měl požadavek na vlastní uspořádání podlazi. Vlastně chtěl vlastní kancelářský kontejner v konstrukci budovy. A tu nastoj: Ono to slo. Vybourali tři patra někde snad v jedné třetině od spodu, takže ten vezak stal jen na centralni a obvodové konstrukcí , která držela vse nad sebou. Bez problemu. A do tohoto prostoru SB vestavel svoje vlastní zazemi…. Jenze… Teď má napadá … Mělo to být někde v místech , kde horely omezené požáry , které prý způsobily kolaps budovy. Takže … Co vlastně sloužilo cemu?
  Starosta NY měl v této budově svoji kancelář se zvláštním bezpečnostním a zdrojovým rezimem. Toho dne se tam vůbec neukazal. Ale to je čistě nahoda, ze.
  A to není vse.

 • orinoko • 13. září 2019

  Prusaky informací od samého rána jsou zvláštní kapitolou. Někde někdo cosi zaslechl, ještě se nic nestalo, ale jeden člověk z armády volal svému bratrovi zamestnanemu v jedné z vezi: Okamžitě vypadni z kancelare, z celého baraku, nalehal na nej. Bratr uposlechl a pak narazilo letadlo. Zachoval se jako NY hasic. Šel pomahat, což se mu stalo osudnym.
  Soudruh busista tou dobou dlel na floride, informací o deji dostal přímo ve třídě , ve které dal zůstal . O něco později prohlásil , že v TV viděl zabery, jak první letadlo narazilo do Severní veze.
  Známý záběr se do vysílání dostal až druhého dne. Byla to nahoda, když hasiči asistovali u něceho podle předpisů, kdosi to natáčel a pak kameru zvedl ke vezim.
  Není vyloučeno , že busista naráz letounu videl. Ale nemohlo to být v TV. Ten den TV přenášeli jen kouř a pak naráz do Jižní veze.
  Co to tedy busista videl? Záznam CIA? Anebo záznam soukrome kameruy Dicka cejena?

 • orinoko • 13. září 2019

  Těsně před kolapsy Boba a Bri se do prostoru na úrovni země vyvalil světlý kouř , jehož původ nelze normálně vysvetlit.
  To byl moment … Vlastní countdown. Jako když se na Saturnu 5 rozhorely raketove motory , ale teprve jejich tah zvedl celou váhu vzhuru. Tady to bylo opacne.
  Navíc seismografy zaznamenaly otřesy menšího rázu v obou případech , než došlo ke konečnému zuctovani s budovami.
  Bob and Bri byly zasaženi letadly v různých vyskach , v různých patrech.
  Podle místního vejra byly teploty přímo slunecni. Ano? Fakt? Batmane?
  Jak tedy vysvetlit, že ze Severní věže mává patrně Edna Cintron dolu, že je naživu? A přitom se opírá o zdeformovany /po narazu/ vnější nosný konstrukční dil? A vedle ní vlevo ze známých záběru se v různých vyskach hýbou ještě další dva lide.
  Tam byly přece takové teploty, že tito oblude měli AUtomaticky vyparit…

  Trapna, katastrofální a úplně ubohá snaha o polemiku. Možná se souhlasem admina. To neresim.
  Ovšem jedno doporučení: Zvýšit kvalitu by to chtelo. Mně osobně je uplne jedno, kdo to pise. Myslím si o tom svoje. A vlastně také něco vim, o čem tady nemá nikdo zdani.
  Takze: Vejrovi doporučuji více myslet, a mene se chlubit , že mám oba Boby v malicku.
  Dale: Indické přistání na Moonu se nepovedlo. Ale ausgrechnet to emericke s primitivnimi počítači dosedlo jak sedinka na nocnik.
  Jj…

 • orinoko • 13. září 2019

  Jj, začaly problemy.
  Ale já nejsem na vine. Úroveň prorezimnich idiotu holt klesa.
  PPK má představu o slusnosti, což chapu. Ale pokud se tady na OM potuluji diskusní mimoni a primitivove , tak já osobně si nepomuzu.
  Blb zůstane blbem , a vysokoškolský statut dotyčného jen trapnym priznanim, že vzdělání nic nezarucuje.
  Osobní integritu už vůbec ne.
  Zase to zmizi?

 • orinoko • 13. září 2019

  Abych věc doresil ze svého úhlu pohledu….
  Rusko v Syrii zvýšilo několikanásobně letecké údery v Syrii.
  Já osobně to čtu nasledovne: Blb Izrazid a blb erdragon došli konce svoji pouti. Před Ruskem zaparkovaly úplně nové vyzvy. Pákistán chce Rusko ve svých vlastních osidlech. Popravdě receno… Jejich vládní chasnik mě osobně hodně ocaroval. Je to velmi svojsky muslim.
  Do půli podzimu očekávám těžce zvýšenou aktivitu Cinanu.
  Asi takto: Pipo Spano narazil na vozovou hradbu husitu, a jeho středověké tanky se začaly tristit. Tentokrát jsou husity Rusove.

 • Gatta • 13. září 2019

  Re Admirál … :-)

  Re orinoko … trochu se nám to zamotala s těmi Kurdy Kurdy(turecko – US zóna) a ve Venezuele se ta taky pěkně zahušťuje – lze zde očekávat čínskou ochranu svých investic.
  Doporučuji zdejší článek Židé II.

  A na odlehčení – tuhle znáš ??
  https://m.youtube.com/watch?v=48PJGVf4xqk

 • orinoko • 13. září 2019

  Mam Syrii rad, a vlastně nevím proc.
  Dneska , atd, Syrska letadla prováděla údery na teroristický dobytek vsudemozne.
  Česká výroba se udajne v syrskych podminkach neuvěřitelně nachazi. Český bitevnik je opravdu bitevnik.
  Když míří na syrské nebe , tak ho hlídají ruské Suchoje.
  Asi jsem blbec. Když vidim, jak syrske stihacky míří na hloubkove cile, pricemz jsou signálem pro Izrazida , tak co z toho plyne.?

 • Gatta • 13. září 2019

  A co má Trump k Apollu nebo k 11/9 asi tak říkat ??
  V podstatě je rád že dýchá. Doma zatím nemá sílu ani na žádnou konfrontaci nebo protiofenzivu za štvavé kampaně proti sobě, natož aby byl schopen nějak politicky využít tato sporná témata ve svůj prospěch.
  Navíc mu určitě dělají starosti zájmy jeho sponzorů… a Izrael vůbec …

  Rozhodně to ale zatím nevzdal – svoje poradce a ministry mění velmi statečně.

 • orinoko • 14. září 2019

  Je otazka, jestli si mění vlastni boxerky. Z pádu retardovaneho forta nijak neplyne, že se v teamu prezidentisty neobjeví další uchyl, který si zase bude chtít hrát na vojaci.