P. C. Roberts: Válka se opět dostává na pořad dne

Následující nesmyslné prohlášení Pentagonu oznamující, že vláda USA spáchala akt války proti Iránu, by měl vyděsit každého na této Zemi.

„Na rozkaz prezidenta Spojených států sáhly při obraně amerických občanů v zahraničí vojenské síly USA k rozhodné obranné akci a zabily Kásema Sulejmáního, vůdce Islámských revolučních gard označených USA za cizí teroristickou organizaci. Tento útok měl za cíl odstrašit Írán od provedení jeho budoucích útočných plánů. Spojené státy budou i nadále podnikat všechny nutné akce namířené k ochraně našich lidí a našich zájmů kdekoli na světě“

Zabitím vysokého armádního činitele spáchala americká vláda válečný čin. A je samozřejmě nemožné chránit naše lidi v zahraničí válečným činem.

Je nemožné válečným činem proti Íránu odstrašit tuto zemi od provedení jejích údajných budoucích válečných plánů. A tam, kde navíc žádné iránské útočné plány nebyly, tam nyní číhá odveta za smrt  Sulejmáního.

Spáchání činu války „nechrání naše lidi a naše zájmy“. Pouze je ohrožuje.

Jak je možné, aby Pentagon vydal takovéto nesmyslné a směšné ozpravedlnění vraždy vysokého činitele jiného státu?

Kde zůstal Trumpův rozum? Proč právě ve chvíli, kdy se začínal vynořovat z hrozby impeachmentu, provedl něco, co tento impeachment ospravedlňuje? Trump napadl jinou zemi, aniž by si k tomu vyžádal souhlas Kongresu. Vyplázl jazyk jak na Kongres, tak na právo. Je přece povinností prezidenta prosazovat zákony Spojených států, a ne je porušovat. Nyní totiž mají demokraté k impeachmentu spravedlivou záminku, kterou by mohli prezidentovi pohodlně hodit na hlavu.

Ale neučiní tak. Trump totiž zlikvidoval Sulejmáního, protože tak to chtěl Netanjahu. Hlavními popoháněči impeachmentu jsou američtí Židé, kteří se nikdy nepostaví proti Izraeli. Adam Schiff, např. předseda to výboru pro zpravodajskou činnost americké sněmovny, která je v čele tažení za impeachment prezidenta Trumpa, tweetoval svůj souhlas se zavražděním Suleimana těmito slovy: “Sulejmání byl zodpovědný za násílí a světu je nyní líp nez něj.“

Hlavním viníkem tohoto zločinu je Izrael. Trump je zločincem až druhotným. A Sulejmání měl vědět, že představuje cíl a neměl se útoku vystavovat tak bezstarostně, jak to učinil.

Svůj díl odpovědnosti za to, co se stalo, nese ovšem i ruská vláda. Rusko, Čína a Írán měly už dávno utvořit jasně viditelnou spojeneckou alianci, která mohla šílenému a nezodpovědnému aktu, do kterého Izrael Trumpa vmanévroval, zabránit.

Ale Putin válku nechce a historici jej zřejmě přesvědčili o tom, že aliance bývají příčinami válek. A tak dal přednost víře, že nejzaručenější základnou míru je volný obchod.

Reakce Íránu byla předvídatelná i nešťastná. Írán prohlásil, že se bude Spojeným státům za jejich zločin revanšovat, a pravděpodobně tak skutečně učiní. A íránský revanš dá Izraeli konečně válku,  po které touží už léta: Totiž válku Spojených států proti Íránu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
6. 1. 2020 22:40

Valka s islamisty je na poradu dne kazdy den. Zatim co se pratele nicitelu zapadni civilizace prekonavaji v v rozhorceni a hlaskach proti Velkemu Satanovi, mnoho lidi se ze zabiti generala Sulejmana raduje. Urcite se mnozi raduji v Iranu, nebot tento velitel iranske bezpecnosti tvrde zasahoval proti demonstrantum v Teheranu a mel nakroceno k nejvyssi funkci v iranske vlade, protoze jeden Ajatolah uz je senilni a nabozensti Hlidaci budou brzy potrebovat nahradnoho vlcaka. Po tom, co USA prohlasily Sulejmana za mezinarodniho teroristu, Khomeini mu dal nejvyssi vyznamenani. – Sulejman byl proto velice sebevedomy a stal se neopatrnym, coz vedlo k… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 1. 2020 8:00

Samozřejmě každý „režim“ znamená i ztráty a zlé. Viz ničení prastarých kulturních památek USA- ISILovským režimem v Sýrii, vraždění křesťanů tamtéž, vyhánění po staletí v souladu jakž tak žijících skupin různého náboženského vyznání, ničení stability a infrastruktury sekulárního státu (takovým byl svého času i Írák)… A kdo že to přivedl jednoho Imáma k vládě v Íránu? Nebylo to vykrádání nerostného bohatství za US podpírané „docela laskavé a něžné“ vlády „Rezavého …“?? O tom, kdo posílil vliv Íránu – v zemi se kterou bezmála deset let k velké spokojenosti „Západu“ válčil s celkovým součtem více než jednoho a půl milionu mrtvých… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 1. 2020 8:18

Yankee´s murders go home!

racek
racek
7. 1. 2020 17:53

No, mila Dano, uvadený výčet nespokojenych a radujicich se Íránců nepredstavuje moc lidí. V nejlepším případě statisíce. Pro reseni problemu nedůležité, i kdyz v zapadnim tisku jistě preferovane a vydavane za hlas iranskeho lidu. Tohle je pripad, ktery vede jen ke sjednoceni naroda. Jak je znamo, iran a Sýrie byly asi nejliberalnejsi zeme středního východu se slusnymi prvky demokracie a vcelku pozitivnim pristupem k zapadnim zvyklostem. Takže jejich zniceni muze byt pouze a jedine zamerem. Kym, to je jasné. Ja nevim. Fanatiku v iranu moc není, blaznu taky pomálu… Tak vidim promyslenou dlouhodobou koncepci jiste odvety. Jake, to uvidíme. Valku… Číst vice »

Dana
Dana
7. 1. 2020 19:53

Racku, ja se stykam s Iranci, kteri museli emigrovat protoze jim islamska vlada znemoznila svobodny zivot . Mam tudiz informace ponekud jine. Ne, neni mi znamo, ze by v Iranu preferovali demokraticke prvky jak si to zapadni svet predstavuje, protoze vse je zalozeno na sharii, nabozenske vire, ktera je dana primo od Allaha. Zemi vede dvanact Strazcu muslimskych hodnot Shiitu, takze vule lidu odsud az podsud. Coz by tak nevadilo, kdyby svoji rozpinavou ideologii Iranske revoluce nepropagovali na Blzkem vychode a Iraku. Tohle je jadro pudla, uz od te doby, co iransti revolucionari vzali americka rukojmi. Po utocich na iracko-americke… Číst vice »

racek
racek
8. 1. 2020 0:30

No, já znám pouze zprávy od kolegů, kteří tam byli a obchodovali. Nebo od bratrance, co Irán před cca 5 lety procestoval. Všude se setkal s příjemnými lidmi a ta míra nesvobody byla fakt mírná. Nějak tak všichni jednali tak, že zákazy či příkazy ignorovali a orgány koukaly vedle. Prostě příjemná země. Vono emigranti, co utekli před režimem, nesou v sobě vždy velké pocity hořkosti, bohužel. Spoléhat se na jejich svědectví je velmi ošemetné, viz zprávy těchto expertů o Iráku a atomovkách a pod. V Iránu totéž. Prostě říkají to, co se chce slyšet. Musím říci, že ti co jdou… Číst vice »