Pád Děbalceva

Ač je pád Děbalceva dozajista milníkem ve válce na Ukrajině, lze momentálně těžko odhadovat, kam to povede dál. Možná se povstalci pokusí využít výhody a získat zpět Slavjansk a Kramotorsk (což by podle mě byla politická chyba), možná se situace skutečně uklidní, začne platit příměří, bude se jednat a dojde k naplněno dohod z Minsku, možná se Kyjev pokusí přeskupit, dozbrojit a dobýt separatistické regiony zpět. Která varianta je pravděpodobnější a kolik dalších existuje, to si v tomto okamžiku netroufám odhadovat. Přesto si neodpustím několik spíše heslovitých poznámek:

  • Dobytí Děbalceva je stále v intencích „Minsku 2″, porušením dohod by byl až další postup povstalců na Západ (k čemuž doufám nedojde, alespoň ne dříve, než bude zjevné, že jednání o autonomii zkrachovala, přičemž opět doufám, že se obě strany skutečně pokusí dohodnout, a ne že s nadšením ohlásí krach jednání po prvním sporu).
  • Děbalcevo si Ukrajinci prohráli především sami svojí vlastní neschopností a výmluvy na ruskou pomoc na tomto fiasku nic nezmění.
  • Západní média důsledně ignorují veškeré indicie toho, že se ukrajinské jednotky (zejména soukromé nacigardy) ve městě dopouštěly válečných zločinů vůči civilnímu obyvatelstvu. Lhostejnost k osudu Rusů tuhle válku začala a lhostejnost k jejich osudu ji může udržet v chodu.
  • Na snímcích ustupujících jednotek nevypadají ukrajinští vojáci vůbec sklesle, naopak vypadají šťastně, že už to mají za sebou (nebo zbědovaně, ale zdá se, že tak zoufale nevybavené je do boje už poslali). Je otázka, nakolik je válečné nadšení Ukrajinců na takové úrovni, jak se to snaží kyjevská vláda prezentovat, nebo jak nám to prezentují naše média.
  • Kyjevská vláda zcela absurdně lže o počtu padlých v Děbalcevu. Dvacet dva je prostě nepředstavitelně málo, už jenom ve světle zpráv samotných ukrajinských vojáků z místa. Tato notorická lhavost a neúcta k vlastním lidem je přesně to, proč straním povstalcům a proč považuji současné kyjevské panstvo za neštěstí pro Ukrajinu a Ukrajince.
  • Podle čerstvé zprávy požádal Porošenko o vyslání mírových jednotek EU. Upřímně řečeno, i když je to explicitní posun NATO na východ – a Porošenko to možná i jako výzvu k přímému angažmá NATO myslel – přesto mi to přijde jako poměrně dobré řešení, protože Ukrajinci si už prostě navzájem nevěří.

Převzato z blogu Tribun

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Slobo
Slobo
19. 2. 2015 6:57

Эксклюзивное интервью (9:47) карателя из батальона АЗОВ
2015.02.18.

http://cs7001.vk.me/c540105/v540105519/20530/jii_j_Xr8qs.jpg
http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-02/1424267023_screenshot_437.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=gkHCK9ga8Ys

____________________________________________

Vlk číhá !!!
kdo to vyrábí samohonku přímo v zákopech

Širokino u Mariupolu

Zajímavý moment
na videu je v čase 2:40

https://www.youtube.com/watch?v=oWK6GOhFiDI

Nevím, (Vlk)
jak by se charakterizovali to podivné zařízení pod plachtou,
odkud trčí roura od kamen, která ústí do velkého plechového lavoru a z té roury cosi kape.

Já bych řekl, že nějaký opolčenec vyrábí přímo v zákopech samohonku…

_________________________________________
aji Slobo číhá
http://cs624627.vk.me/v624627591/1762f/_Ew2pSwNYdg.jpg

Gatta
Gatta
19. 2. 2015 7:24

Pád Debalceva je bezpochyby velký úspěch opolčenců, ale … Hodně se hovořilo o kotli z 6-8 tisíci ukrajinců. Sice byly i hlasy, že to číslo je nadnesené a bude spíše jen 2-3 tisíce, že zbytek vojska je dislokován ve Svetlogorsku, tedy mimo vznikající kotel. Tomu patrně odpovídá i to, že ani opolčenci nějak nemohou ukázat ani ty zajaté, ani Porošenko ty elegantně evakuované tisíce vojáků z kotle. Druhá otázka je, na co vlastně ukrajinci ( a jejich poradci) v Debalcevu čekali. Úzký výběžek, který nerozšiřovali si přímo říkal o vytvořeni kotle. Každopádně takto si to asi nepředstavovali. Na nějakou velkou… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 2. 2015 8:42

Nato na urkajine je eskalace smerem k valce Nato – Rusko. Je to zcela neprijatelne pro rusko, takze bych se vubec neradoval. Cele snazeni putina smeruje k tomu zabranit, skrze nerozdelenou ukrajinu vstupu nato. Pokud tam nato vstoupi, tak ruove proste budou muste anektovat ty casti ktere jsou pro ne strategice – podivejte sa na mapu a zmerte vzdalenost z ukrajinskych hranic do Moskvy.

Dost nechapu autora v jeho hodnoceni situace.

lomikel
lomikel
19. 2. 2015 8:45

na ukrajine se vede valka nato a rusko, to ze je to skrze ukry a opolcence snad ZDE nikoho nemate.

Gatta
Gatta
19. 2. 2015 9:07

Střízlivé, vojenské i politické, hodnocení „Debalceva“ na stránce Jižanů:

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/10143-debalcevskiy-kotel-19-fevralya.html

ex-nemo
ex-nemo
19. 2. 2015 10:10

Máte někdo tušení co vlastně sleduje Putin těmi šaškárnami v Minsku ? Přece mu musí být jasné, že nikdo nikdy tam na místě žádné dohody nedodrží ani minutu, v podstatě to nikdo nebere vážně. Ostatně, kdo se jednou rozhodne řešit věci silou, nebude se přece vázat na nějaké papíry a podpisy; a že USA k tomu rozhodnutá je, to musí Putin vědět nejpozději od bombardování Srbska. A jakékoli „nežádoucí“ události na Ukrajině ( i jinde) jsou a budou okamžitě připsány Rusům a Putinovi; kdyby třeba na Kyjev spadl metorit, mohl by za to Putin jistěže taky. a dostane se mu… Číst vice »

abx
abx
19. 2. 2015 10:41

Slobo napsal
Zajímavý moment
na videu je v čase 2:40

https://www.youtube.com/watch?v=oWK6GOhFiDI

Nevím, (Vlk)
jak by se charakterizovali to podivné zařízení pod plachtou,
odkud trčí roura od kamen, která ústí do velkého plechového lavoru a z té roury cosi kape.

Je to piecka urobena z nejakej tlakovej nadrze – asi vzdusniku od kompresora. Hore na kominovopm vyvode ma urobenu domyselnu plosinu na ktorej si opolcenci ohrievaju vodu v lavore. Ziadna zahada.

PPK
PPK
19. 2. 2015 10:42

Jak ta válka započala? Byla nastartována účelovým zahraničním financováním nepokojů a podněcováním geograficko-nacionalistické nenávisti dvou částí OBČANŮ jednoho základního národa vůči sobě navzájem. Parlamentní a vládní moci se mezitím nedemokratickým násilím chopila mafie, která se (jen na pohled paradoxně) skládá ze slepence židovských oligarchů a dědiců nacisticko – fašistických banderovských tradic. Za pomoci neokonských ideologů z USA a pohrobků polských fašistů z 2WW byl vytvořen obraz Ruska jako nepřítele Ukrajiny a výsledkem byl zákaz ruštiny jako druhého rovnoprávného oficiálního jazyka. Válka na Ukrajině skončí jediným možným řešením. Poznáním Ukrajinců, že až dosud se vzájemně vraždili pro cizí koloniální zájem, přičemž… Číst vice »

aram
aram
19. 2. 2015 10:47

http://novorus.info/news/analytics/33920-socseti-pod-debalceva-vozmozhno-plenen-snayper-s-maydana.html Sociální sítě: U Debalceva byl možná zajat snajper z Majdanu. Před rokem, uprostřed dění na Maidan, informační kanál Russia Today zveřejnil video, které zabírá neznámé ostřelovače, kteří střílejí na lidi na Maidan. Ve 26 až 27 sekundě kamera zachycuje sedícího snajpera v maskáčích, který si pohrává se snajperským zaměřovačem. ………pak známá videa s Ashtonvou Jak ukázaly další události nikdo se nechystal vyšetřovat události na Majdanu, navíc lidé, kteří organizovali tyto vraždy zaujali vysoká státní místa a skuteční pachatelé byli omilostněni?. Následuje fotka s potiskem, zabraná na videu RT, kde se snajper objímá s prokyjevským gubernátorem Luganské oblasti Moskalem. …..následuje… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 2. 2015 10:53

IMHO 1. priarni je snaha zachovat Ukrajinu jako statni utvar s alespon neutralim vztahem k Rusku. K tomu potrebuje neodtrhnout novorusko a potrebuje zustat ve hre. 2. cas pracuje proti Chunte, zadne uspechy, zadne penize, zadne jidlo, zadne palivo = Ukro elita bude viset povesena vlastnimi lidmi. Pak je mozne zacit budovat c.1. Rusko ekonomicky pomuze, najde se vhodny leaded ktery nebude zompromitovany Ukry a nebude z novorosie. Za 10-15 let bude Ukrajina opet bratrska, nebratrske elementy budou pobiti v karnych praporech ( to uz se deje), zavreni nebo posleze odejiti na zapad. 3. je cas pro rusko provest pripravy… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 2. 2015 11:00

to bylo pro ex-nemo

Janus
Janus
19. 2. 2015 13:48

Obávám se, že Luganskou a Doněckou republiku čeká osud Srbské Krajiny. Tady také došlo díky rozhodnému odporu gen.Mladiče k stabilizaci fronty. Čas využila Chorvatská ustašovská armáda k dozbrojení přebytků výzbroje NVA dodané, přes embargo OSN BND. V roce 1995 zahájili Ustašovci operaci Blizkavica. Přes vyhlášení bezletové zóny byla uzemněna jen letadla Srbů. Chorvatská letadla tak mohla bez odporu zaútočit na stanoviště OSN kde zahynuli dva čeští vojáci. Operace vyvrcholila obsazením Krajiny a vyhnáním cca 200.000 Srbů.

Miloslav
19. 2. 2015 14:18

Domobrana Doněcké lidové republiky zahájila stahování těžkého dělostřelectva od frontové linie v souladu s Minskými dohodami, byť se tak stalo později než bylo dohodnuto. Je těžké předpovídat co bude následovat. Znepřátelené strany válečného konfliktu by mněly pokračovat v jednání protože když se jedná mohou zbraně mlčet. Jednání je cestou k řešení i všech globálních problémů. Viz např.: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Jan Kristek
Jan Kristek
19. 2. 2015 15:55

Už tam zajali i snajpera z Emeriky:
http://voenkor.info/archive/201502

Jan Kristek
Jan Kristek
19. 2. 2015 15:56
aram
aram
19. 2. 2015 16:14

Jan Kristek napsal

oprava odkazu:
http://voenkor.info/content/6220

Jestli tomu dobře rozumím, tak na konci je povzdech….bohužel naše orgány se málo dělí o informace o zahraničních žoldnéřích a diverzantech.
Už mě napadlo, že není vidu ani slechu o těch Američanech, Polácích, Chorvatech (které konkrétně přiznali i oficiálně) atd. Buď nebyli v kotli a nebo se o nich nemluví a může to být i na přání Moskvy. Možná jde o záležitost, kterou by bylo možné využít při dalších zákulisních jednáních ve smyslu. ….my budeme mlčet o tom, že jste tam byli a vy zase…..

Irena
19. 2. 2015 16:32

http://politikus.ru/events/43702-v-opolchenii-dnr-soobschayut-chto-v-prigorode-donecka-idet-boy.html

Vypadá to, že Ukrové u Doněcka zase začínají používat Grady, minomety a tank.
Od rána 19.02. Na výzvy o dodržování příměří prý odpovídají nadávkami a urážkami.

peter.
19. 2. 2015 17:29

aram napsal Už mě napadlo, že není vidu ani slechu o těch Američanech, Polácích, Chorvatech Pri tzv.evakuácii civilného obyvateľstva z Debaľceva vozili autobusy namiesto civilov,Ukropov.Voicesevas písal,že bolo vyvezených cca 700 nájomných zahraničných vojakov.Títo vojaci – žoldnieri majú už niečo za sebou,ich velenie je najmenej o tri levely schopnejšie ako velenie UA a tak sa dá predpokladať,že v malých skupinách,bez ťažkej techniky,nemali žiadny problém dostať sa z obkľúčenia cez polia a lesy.Blokované opolčencami boli hlavne cesty.Okrem toho prebieha v okolí Debaľceva ešte tzv.začisťovanie,prebiehajú boje a je taký predpoklad,že okolo tisícovky vojakov s ktorými opolčenci bojujú sú práve títo nájomní vojaci,ktorí budú… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
19. 2. 2015 17:36

Pane(í) Lornikel děkuji za reakci a vysvětlení ale jaksi mi to nestačí. 1. „Neutrální“ Ukrajina nebude nikdy existovat, protože to není a nikdy nebyl svébytný a životaschopný stát; vymyšlen byl až Němci po Brest-litevsku. Takže bude vždycky nějakým přívěskem – přirozené by bylo Rusko, uměle určeno je to Západ, jako jeho nástupiště proti hlavnímu protivníku . Takže by se musela vyměnit vláda; tým paní FuckEU nahradit Putinovci. Ale jak to chce Puťa udělat, o to jde ! 2. Rozvrat státu včetně ekonomiky není problém, to zařídí Porošenkovci snadno. Ale názor, že zbídačení obyvatelstva oslabí diktátorskou vládu je mylný! Naopak spíš… Číst vice »

kchodl
kchodl
19. 2. 2015 17:58

lomikel: IMHO dtto. Rusové získávají čas na dozbrojení a převod ekonomiky do válečného stavu. Proto zcela jistě nevyrazí na Kyjev, ale budou situaci protahovat co nejdéle a do ničeho se přímo nemíchat. Ohledně strategických kontejnerových zbraní: stačí jim rozvinout dva projekty z konce 80. let (oba úspěšně vyvinuté a vyzkoušené, ale díky odzbrojení nevyráběné – dělali to dvakrát, kvůli snížení vývojového rizika, jeden byl z Dněpropetrovska, druhý z Chimek) – Kopí a Kurěv. Ale už dnes mají hotové kontejnerové křižující střely na bázi projektu Ruby/Onyx/BrahMos, nová verze je dokonce hypersonická. Zároveň pro odstrašení (protože USA veřejně publikovaly plán na zničení… Číst vice »

nikdo
nikdo
19. 2. 2015 18:05

Já myslím, že i v chuntou kontrolovaných oblastech nazrávají nepokoje či přímo občanská válka. V Krasnoarmejsku ukrajinská armáda (pravidelná armáda) kontrolovala po stížnostech obyvatelstva na rabování vojáky a paramilitanty. Podařilo se jí zastavit Gazelu se třemi bojovníky Pravého sektoru a „velkým množstvím bytové techniky“. Vzali je sebou na komandaturu. Po nějaké době dorazilo asi 100 bojovnílů PS a hrozili, že vezmou komandaturu útokem. Členové PS byli propuštěni i s kořistí http://rusvesna.su/news/1423938225. V Užhorodu PS zmlátili pár dobrovolníků (t.j.lidí pomáhajících se zásobováním prokyjevských jednotek). Místní policie zadržela bojovníka PS, několik dalších PS-manů ho násilím osvobodilo. Dobrovolníci si mysleli, že se jedná… Číst vice »

kchodl
kchodl
19. 2. 2015 18:14

ex-nemo: To s bídou lidu a tyranem už neplatí: za Hérodota nebyl v každé rodině kalašnikov a pancéřovka, minomet. Což na Ukrajině téměř je. Podívejte se na Afghanistán, jak tam se daří tyranům – nic moc, ale každý vesničan má mašinkvér. Tam se moc dobře netyranní. Na UA byly hlavní sklady Varšavské smlouvy pro boj s NATO, i když toho Ukrajinci prodali do světa za 200 miliard dolarů, většina tam ještě zůstala. BTW, třeba na území LNR je důl změněný ve sklad, kde je několik miliónů ručních zbraní wermachtu, a k tomu munice. Od začátku ATO to pomalu proudí (nelegálními… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
19. 2. 2015 20:42

pane kchodl, nepřesvědčil jste mě. V době o níž píšeme byl nejsilnější zbraní tak nanejvýš meč, a ten mohl mít a měl každý. Pro tanky už to tak neplatí, a to existují ještě o mnoho řádů hroznější zbraně, proti nimž je jednotlivec i s jeho rezatým kalašnikovem bezmocný.
Moc vlády nad jednotlivci i lidem jako celkem se s postupem doby zvětšuje; a proto taky ta zjevná ztráta moci lidu nad vládou a její přesun k oligarchii je tak děsivá.

Starý doktor
19. 2. 2015 20:52
Brok
Brok
19. 2. 2015 21:51

Vstup jednotek OSN je pro Rusko momentálně nežádoucí. Podle kyjevské bandy by vojsko OSN nemělo být rozmístěno jen mezi frontami karatelé- opolčenci, ale i po hranici Luhanské a Doněcké oblasti s RF. Podle původního znění 13-bodové dohody by měla tato hranice být převzata Ukrajinou jako poslední bod , a to z dobrých důvodů. Rusové budou proti a v RB OSN použijí právo veta.

kchodl
kchodl
19. 2. 2015 21:56

ex-nemo:
Víte, s mečem se musí umět zacházet; kdo to dělá každý den 15 let, proti tomu nemá šanci ani 100 vesničanů s meči, kteří na tréning neměli čas. Ale střelnou zbraň se naučí používat každý za pár dní. Jak myslíte, že skončil feudalismus ?

Brok
Brok
19. 2. 2015 22:02

ex-nemo napsal
„Neutrální“ Ukrajina nebude nikdy existovat, protože to není a nikdy nebyl svébytný a životaschopný stát; vymyšlen byl až Němci po Brest-litevsku. Takže bude vždycky nějakým přívěskem – přirozené by bylo Rusko, uměle určeno je to Západ, jako jeho nástupiště proti hlavnímu protivníku . Takže by se musela vyměnit vláda; tým paní FuckEU nahradit Putinovci.

Existovat může mimo NATO, tak jak tomu bylo doposud. Pojem neutrální nechejme bokem, nicméně Vaše premisa neutrální rovná se svébytný je efemérní. Jde o změť pojmů.

Brok
Brok
19. 2. 2015 22:28

ex-nemo napsal Máte někdo tušení co vlastně sleduje Putin těmi šaškárnami v Minsku ? Ale ano, mám. Po prvé, za 12 bodů dohody odpovídá Ukrajina. Až po jejich splnění bude převedena kontrola celé rusko-ukrajinské hranice i pod kontrolu ukrajinských úřadů. Po druhé, v Kyjevě se odehrá boj mezi vládou nominovanou mistress Noolandovou, a nacionalistickými uskupeními – Národní garda, Pravý sektor a židofašistické síly Haliče. Do toho se pro větší zmatek vmísí zájmy oligarchů. Po dobu těchto půtek a jejich vyvrcholení to bude s plněním Minsk II se strany Ukrajiny ubohé. Vzpomínáte si na bič Minské dohody I, kterým pleskala EU… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
19. 2. 2015 23:01

Pane broku vy jste mi asi neprozuměl. Já jsem to myslel tak, že „neutrální“ může být takový stát, který je svébytný, t.j. může existovat sám o sobě, je nezávislý, podložen vůlí obyvatestva , taky trochu i tradicí a mezinárodním respektem.Tohle všechno tomu umělému mocenskému slepenci chybí. Nemúže být nikdy nic jiného než nějaký přívěsek mocnějšího, z jehož vůle bude živořit. A jehož rozkazy bude vykonávat. V takovém případě je ovšem o nějaké „neutralitě“ směšné vůbec jen uvažovat.

Sio
Sio
19. 2. 2015 23:17

: No, já vám nic vysvětlovat nechci. Brok, kchodl i lomikel vám dali solidní opovědi, alespoň já jsem jim porozuměl. Takže snad jen radu. Učte se a přemýšlejte, časem dospějete.

Slobo
Slobo
20. 2. 2015 7:12

„“…za dengi bojoval ( eto nnemec ? .. da da )

comment image

5:00 (29:41)
Veliteľ kozákov Nikolaj Otec Kozicin
https://www.youtube.com/watch?v=8qi8ixn6-Vo

Aram / Zajoch
je to tak …
Dobre pocuje stary Slobo

DIK
/ aj tebe Abx -za vyriesenu zahadu

____________________________________________________

A body of a government soldier ✞
lies by the side of the road and is covered by a Ukrainian national flag
in the east Ukraine town of Debaltseve

http://news.nationalpost.com/2015/02/19/rebels-shell-key-port-after-ukraine-troops-retreat-from-rail-hub-as-fear-grows-putin-is-sizing-up-the-baltics/

&

„Daddy,“ at the wheel of a Humvee

æææææææææææææææææææææææææææææææ
( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://cs621921.vk.me/v621921331/13aba/MpNRSQae-Qo.jpg

Aleš
Aleš
20. 2. 2015 11:59

Strategickým dopadem je zesílení intenzity, cílenosti a sprostoty lží. Myslím si, že i mírumilovným duším jako paní zajoch a paní Ireně se otvírá kudla v kapse, když čtou nějaké Pehe anebo slyší Kalouska, zmrdy na n-tou. To už není o vyslovování odlišných názorů, to už je o jejich vině za válečné zločiny. Psychopaty popudí už ledasco, copak teprve osvobození Ukrajiny od fašismu a následný mír. Svět jejich jistot se jim zbortí jako hromádka karet. Reakce toho ocasa v bílém wigwamu to všechno potvrzuje. Saker a věžák, ač se asi nikdy neviděli, píší zdánlivě o něčem jiném, se vzájemně doplňují.

aram
aram
20. 2. 2015 13:13

Aleš napsal
To už není o vyslovování odlišných názorů, to už je o jejich vině za válečné zločiny.

A u některých i o strachu, že nakonec ta válka přece jen nebude. Protože kdyby byla, tak by mnohé, co mají na svědomí zakryla a jich by se přímo netýkala. Týkala by se nás, které mají za slouhy a pitomce.

Irena
20. 2. 2015 14:44

Aleš napsal
Aleš

Ale já vůbec nejsem mírumilovná :-)
Já dala facku už učitelce v jeslích, když se mi něco nelíbilo.
To vím z vyprávění, ty ze školky si již pamatuji.

Sio
Sio
20. 2. 2015 16:04

Docela mě baví vzpomenout si, jaké poraženecké nálady tu někteří šířili v létě, popřípadě pak v prosinci ohledně krize rublu. A ona Novorosia dá juntě na prdel, kdy se jí zachce a nebýt příměří, už by zdrhala do Kyjeva. S devalavací rublu to dopadne podobně.

Irena
20. 2. 2015 16:23

Tak to byl takový překladatelský oříšek. Vůbec nevím, zda to mám správně, zda jsem dostatečně inteligentní, abych takovou perlu vůbec dokázala přeložit.

http://politikus.ru/video/43818-formula-klichko.html

Co to je za schéma? To je vzorec vítězství. Nazval jsem ho vzorcem Kličko:

A dnes v zítřejším dnu ne všichni mohou uvidět, tedy lépe řečeno vidět nemohou nanejvýš všichni, ale málokdo to může dělat.

orinoko
20. 2. 2015 17:18

Nešlo a nejde jen o peníze. Povstalci, ti byli už prakticky poraženi, Putin je ponechal svému osudu … podobné to bylo se Sýrií. Syrská armáda teď prakticky oblehla Allepo a tak západní dobytek na čele s cikánem okamžitě navrhuje humanitární příměří – asi jako v Homsu. Oddíly Hizballahu a syrské armády se dostaly do Kuneitry, takže informace E-republiky, že Židi v Izraeli můžou být vytlačeni z Golanských výšin nejsou žádnou fantasmagorií. Kurdům na severu syrské letectvo poskytuje účinnou pomoc … a teprve dneska emerický válečný štváč přiznal, jak ho příšerně sejří sestřel jejich stealth chlouby nad Srbskem. Dneska je situace… Číst vice »

orinoko
20. 2. 2015 17:23

No prosím, já mám informace pokud jde o Sýrii z jiných zdrojů a na E-republice jsou už další také jak na zavolanou.

Alena
Alena
20. 2. 2015 17:23

Orinoko, můžete pro neznalé trošku upřesnit? Nějaké zbraně jsou dodávány jak Sýrii, tak opolčencům. Nezdá se mi, že by se Rusi na Novorusii vykašlali

Irena
20. 2. 2015 17:55
orinoko
20. 2. 2015 18:09

Asi jsem to blbě napsal … narážel jsem na osvědčené místní sýčkování některých profesionálních pesimistů. Samozřejmě, že Rusové povstalcům a Sýrii poskytují veškerou možnou pomoc. Od zbraní až po nevojenskou logistiku a satelitní a jiné informace. Já osobně s tím nemám vůbec žádný problém. Jestli si západní cikání myslí, že jen oni se můžou všude pohybovat s noži, tak je třeba je vyvést z omylu. Nedávno se mě někdo tady ptal, kde se bere pořád tolik povstaců. Tak jsem řekl, že jsou zavřené doly, továrny a chlapi nějak svoje rodiny musí živit, a tak jim Rusko vyplácí mzdu za účinkování… Číst vice »

Alena
Alena
20. 2. 2015 18:55

optimismus je zapotřebí. Dne jsem výjimečně zůstala doma a neprozřetelně zapnula TV- 24. Tolik antiruské propagandy jsem už dlouho nezažila. Pražská kavárna nás žene do války. Doporučuji pro zachování duševního zdraví- ČT nezapínat!!!!

Alena
Alena
20. 2. 2015 19:01

diskuse o objektivitě ČT byla bouřlivá , ale zcela se minula účinkem
http://www.nwoo.org/2015/02/19/vystoupeni-verejnosti-na-jednani-rady-ceske-televize-18-2-2015-video/
stálo by za to ČT zprivatizovat, ať si ji platí, kdo ji chce. Změna a sebekritika jsou pro ČT neznámá slova

fajt
20. 2. 2015 19:13

Alena napsal

diskuse o objektivitě ČT byla bouřlivá , ale zcela se minula účinkem
http://www.nwoo.org/2015/02/19/vystoupeni-verejnosti-na-jednani-rady-ceske-televize-18-2-2015-video/
stálo by za to ČT zprivatizovat, ať si ji platí, kdo ji chce. Změna a sebekritika jsou pro ČT neznámá slova

kde jsou ty doby spacákové televize – hold kapitalismus dovede dojebat všechno. ..)