Páter Halík vyčítal Čechům, že jsou morálně zkažení

 

T. Halík vystoupil opět se svojí obvyklou dávkou nenávisti v Českém rozhlasu, nejvíce mne zaujalo jeho osočování typu „Putinova loutka Kiril“, přitom před pár dny se papež František s Kirilem objímal a ve společně podepsaném dokumentu vyzývají k žití v pokoji a harmonii. To mi připomíná nechvalně proslulou feldkurátskou lásku k bližnímu v praxi.

Páter Halík nevynechal ani jeho oblíbené rozdmychávání nenávisti k Rusku: „Neblahé působení Ruska v Sýrii prý vytváří v Sýrii zmatek“. Takže dokud uřezávači hlav dobývali stále větší území a milióny Syřanů před nimi utíkali, tak byl pořádek? Ano Rusko vytváří zmatek, ale mezi teroristy – to Halíkovi vadí?

Dále pan prezident křesťanské (již brzy i islámské?) akademie tvrdí: „Všechny islámské autority odsoudily Islámský stát.“ A co Saúdové a další, už Islámskému státu a dalším umírněným opozičníkům nepředávají americké protitankové zbraně?

Pravda pro pana Halíka nic neznamená, když tvrdí: „Je tu vypálené středisko.“ Přitom to nejspíše byla jen provokace, aby bylo možné pomluvit desetitisíce odpůrců islamizace, na pokojných demonstracích v Praze a hlavně – jen od světlice chytla záclona, žádné vypálené středisko! Pane Halíku – přání otcem myšlenky, že?

Dále nám mučedník Halík tvrdil, jak ho štvou nenávistní Češi, přesně stejně jak uštvali Karla Čapka k smrti. Přitom ti, co uštvali Čapka, byli profašističtí vlastizrádci, často katolíci, vítající fanatika A. Hitlera a oslavující fašistu Mussoliniho – jemu podobný T. Halík vítá islamizaci, která je ještě horší než fašizace a fašistické metody např. napadání cizích demonstrací, házení předmětů na řečníky nebo policejní obklíčení, organizují právě Halíkovi sluníčkáři.

T. Halík posluchače dále přesvědčoval, že muslimové nechtějí ovládnout Evropu. Tři fáze islamizace, podle počtu muslimů v společnosti – nejdříve přívětiví, pak ukřivdění a nakonec rozkazující a trestající dle šarii, popsal křesťanský teolog na youtube. Po převzetí Templetonovy ceny (suma v dolarech větší než za Nobelovu cenu) pan Halík říkal, že si ji bude muset teprve zasloužit. O takovéto šíření náboženství – islámu a nenávisti – nemáme zájem, pane Halíku.

Ohlasy na tento Halíkův rozhovor na Facebooku jsou velice negativní a to dokonce mezi Halíkovými příznivci – nyní již bývalými: Byl jsem řádový bratr a Halíka jsem vždy hájil, nyní vidím, že ostatní měli pravdu nebo měla jsem jej ráda a četla jsem jeho knihy…

Šéf svazáků na pražské Právnické fakultě a člen KSČ Luděk Sekyra , využívající kontaktů s kmotry Františkem Mrázkem a později s Romanem Janouškem, veřejně plánuje, že by chtěl v roce 2018 dostat na Hrad kněze Tomáše Halíka. Pan Halík spolupráci s bohatými kolaboranty s cizí mocí, okrádající vlastní národ, propagoval již ve své knize Oslovit Zachea – celníci jako Zacheus, byli tehdy právě tímto nechvalně proslulí. (Zdroj)

Kardinál Duka před lety označil pátera Halíka za papírového čertíka, mám obavu, že jej podcenil.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
karpi
karpi
25. 2. 2016 16:14

HHUUsstý:
Český rozhlas rozkrývá sítě mediální propagandy..
Právě teď! (17:10)
Nalaďte se ihned ( pokud nejste právě najedeni ).
Moderuje Helena Šulcová – miss objektivita 2016.

asym
asym
25. 2. 2016 18:14

Z Wikipwdie o bakalovi: „Ačkoli opavský rodák, vyrůstal a učil se na krejčího v Brně. V 19 letech emigroval do USA. Studoval na University of California v Berkeley.“ Nějak mě to neštymuje …z učení hop na vejšku, za našich mladických let – s bakalicí jsme stejný ročník, člověk musel před vejškou zmáknout ekzámen dospělosti. Že on si to maturitní vysvědčení koupil…..?

fajt
fajt
25. 2. 2016 18:38

asym napsal

Z Wikipwdie o bakalovi: „Ačkoli opavský rodák, vyrůstal a učil se na krejčího v Brně. V 19 letech emigroval do USA. Studoval na University of California v Berkeley.“ Nějak mě to neštymuje …z učení hop na vejšku, za našich mladických let – s bakalicí jsme stejný ročník, člověk musel před vejškou zmáknout ekzámen dospělosti. Že on si to maturitní vysvědčení koupil…..?

to neřešte, byl hlavně podbízivý buzňák – krom toho, dobří lidé na světě došli, už zůstávají pouze svině. ..)

Sio
Sio
25. 2. 2016 18:40

No, Halík se nám vybarvuje. Čím dál, tím líp. Prolistoval jsem některé jeho knížky, napohled vypadaly v rámci církve progresívně. Ale jak vidno, papír snese všechno.

peter.
25. 2. 2016 19:25

Videl som ho v nejakej tv diskusnej relácii kde sa snažil podporiť arcibiskupa Bezáka.Skôr mu svojim vystúpením poškodil.Odporný typ človeka a je veľká škoda,že sa v čase minul so slávnym dominikánom Tomásom de Torquemada.Ten by si na ňom zgustol,kým by ho posadil na hranicu.
Pripomína mi magistra Edwarda Kelleyho z filmu „Cisárov pekár a pekárov cisár“.

fajt
fajt
25. 2. 2016 19:28

fajt napsal

http://svobodneforum.cz/bezpecnostni-dobrovolnik-statem-posveceny-nastroj-fizlovani/?fb_action_ids=548286322013301&fb_action_types=og.comments

http://www.mvcr.cz/clanek/vyzva-k-zaslani-zadosti-o-poskytnuti-dotace-z-dotacniho-programu-bezpecnostni-dobrovolnik-v-roce-2016.aspx – tak to je hlavní bezpečnostní program české policie – obecní bonzák – no nasr…, občanům, kteří umí státním gaunerům odebrat jejich pašalíky a mergle, by ostatní ovčané měli stavět pomníky a vzít si z nich příklad…snad to otrokům někdy i docvakne. ..)

PPK
PPK
25. 2. 2016 19:31

Údajná řeč papeže Františka, která koluje po Internetu: Hlava katolické církve papež František šokoval sněm Vatikánských ortodoxních kardinálů mj. i těmito interními diskusními výroky: „Cosi myslíte, kdo jsem já, že jsem nějaký zástupce Boha na zemi, nějaký polobůh? Jsem jen obyčejný člověk jako i Vy všichni! Nač jsou Vám obrovské majetky? Nač Vám byla Vatikánská banka? Do Božího království si je i tak neseberete. Zde na zemi alespoň pomáhejte chudým tohoto světa najíst a obléknout se. Proč převážně všichni kněží hypnotizují lidí náboženstvím a nepochopitelnými kázáními? Naučme raději lidi žít s Bohem tak, aby nemuseli chodit do kostela jako náměsíční… Číst vice »

PPK
PPK
25. 2. 2016 19:31

Údajná řeč papeže Františka, která koluje po Internetu (dokončení): S celibátem budeme muset něco udělat, protože všem normálním kněžím je jasné, že tyto ostudné činy jsou důsledkem potlačování přirozených hormonálních a pudových potřeb člověka jak byl stvořen. Sestupte s piedestalu, i my kněží jsme jen lidé a i když si hrajeme na bohy a nasazujeme si masku čistých a neposkvrněných hříchem, příroda si s člověkem tak jak byl stvořen své vždy udělá. Byli jsme stvořeni i s pohlavními orgány a ty jsou nedílnou součástí našich těl a jsou řízeny mozkem a hormony. To co Vám řeknu, není sebechvála. Pochopte prosím… Číst vice »

peter.
25. 2. 2016 19:39

PPK napsal
To ne Bůh stvořil člověka k obrazu svému, ale člověk si odpradávna vytvářel Boha pro svůj obraz!

Jděte ve jménu Božím !!

Amen!
Koná aj hovorí ako „Človek“.

fajt
fajt
25. 2. 2016 19:41

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/395927-americane-vyvinuli-hybridni-vzducholode-ktere-maji-pomoci-vytezit-afriku.html – tak, který idiot dal těmto sviním techniku – pak že je technologie ( která dávno zahlušila lidství a pořádně umenšila duševní schopnosti) některých výjimečných přínosem pro celé lidstvo. ..)

ray
ray
27. 2. 2016 10:04

Ta údajná papežova řeč asi nebude pravdivá.