Páter Halík vyčítal Čechům, že jsou morálně zkažení

T. Halík vystoupil opět se svojí obvyklou dávkou nenávisti v Českém rozhlasu, nejvíce mne zaujalo jeho osočování typu „Putinova loutka Kiril“, přitom před pár dny se papež František s Kirilem objímal a ve společně podepsaném dokumentu vyzývají k žití v pokoji a harmonii. To mi připomíná nechvalně proslulou feldkurátskou lásku k bližnímu v praxi.

Páter Halík nevynechal ani jeho oblíbené rozdmychávání nenávisti k Rusku: „Neblahé působení Ruska v Sýrii prý vytváří v Sýrii zmatek“. Takže dokud uřezávači hlav dobývali stále větší území a milióny Syřanů před nimi utíkali, tak byl pořádek? Ano Rusko vytváří zmatek, ale mezi teroristy – to Halíkovi vadí?

Dále pan prezident křesťanské (již brzy i islámské?) akademie tvrdí: „Všechny islámské autority odsoudily Islámský stát.“ A co Saúdové a další, už Islámskému státu a dalším umírněným opozičníkům nepředávají americké protitankové zbraně?

Pravda pro pana Halíka nic neznamená, když tvrdí: „Je tu vypálené středisko.“ Přitom to nejspíše byla jen provokace, aby bylo možné pomluvit desetitisíce odpůrců islamizace, na pokojných demonstracích v Praze a hlavně – jen od světlice chytla záclona, žádné vypálené středisko! Pane Halíku – přání otcem myšlenky, že?

Dále nám mučedník Halík tvrdil, jak ho štvou nenávistní Češi, přesně stejně jak uštvali Karla Čapka k smrti. Přitom ti, co uštvali Čapka, byli profašističtí vlastizrádci, často katolíci, vítající fanatika A. Hitlera a oslavující fašistu Mussoliniho – jemu podobný T. Halík vítá islamizaci, která je ještě horší než fašizace a fašistické metody např. napadání cizích demonstrací, házení předmětů na řečníky nebo policejní obklíčení, organizují právě Halíkovi sluníčkáři.

T. Halík posluchače dále přesvědčoval, že muslimové nechtějí ovládnout Evropu. Tři fáze islamizace, podle počtu muslimů v společnosti – nejdříve přívětiví, pak ukřivdění a nakonec rozkazující a trestající dle šarii, popsal křesťanský teolog na youtube. Po převzetí Templetonovy ceny (suma v dolarech větší než za Nobelovu cenu) pan Halík říkal, že si ji bude muset teprve zasloužit. O takovéto šíření náboženství – islámu a nenávisti – nemáme zájem, pane Halíku.

Ohlasy na tento Halíkův rozhovor na Facebooku jsou velice negativní a to dokonce mezi Halíkovými příznivci – nyní již bývalými: Byl jsem řádový bratr a Halíka jsem vždy hájil, nyní vidím, že ostatní měli pravdu nebo měla jsem jej ráda a četla jsem jeho knihy…

Šéf svazáků na pražské Právnické fakultě a člen KSČ Luděk Sekyra , využívající kontaktů s kmotry Františkem Mrázkem a později s Romanem Janouškem, veřejně plánuje, že by chtěl v roce 2018 dostat na Hrad kněze Tomáše Halíka. Pan Halík spolupráci s bohatými kolaboranty s cizí mocí, okrádající vlastní národ, propagoval již ve své knize Oslovit Zachea – celníci jako Zacheus, byli tehdy právě tímto nechvalně proslulí. (Zdroj)

Kardinál Duka před lety označil pátera Halíka za papírového čertíka, mám obavu, že jej podcenil.

Přejít do diskuze k článku 15 komentářů