Perličky z tisku za březen 2017

*Churchill: Tak se mi zdá, že jsme v době 2. světové války zařízli špatné prase.

*Demokracie se dá šířit všelijak, i podle Havla a Albrightové.

*Patnáctý březen! Březnové idy! Antony a dalších, snad šedesát spiklenců zasadí Césarovi ránu dýkou na schodech senátu v roce 44 před Kristem… I ty, Brute?, volá César, než umře, a Brutus nad jeho mrtvolou řekne: Všichni si umyjme ruce a zbraň v jeho krvi a běžme na tržiště a křičme mír, svoboda, volnost!

*Ze všech totalitních manipulací se zdá být nejúčinnější katolická – přežila vše a kolaborovala s každým systémem.

*Miroslav Jahoda na facebooku: Oscar nám rozpoutal diskuzi, jak jsme malí, když kritizujeme, že vyhrávají uměle filmy s podsunutou gender tématikou. Myslím tedy, že by bylo dobré, abychom co nejdřív začali točit díla, kdy Martina Luthera Kinga a jeho boj za černochy bude hrát běloch (černochy, za které bojuje, budou hrát běloši a naopak), Vinnetoua si zahraje černoch a Indiáni budou balkánští Slované, Gándhího roli perfektně ztvární zrzavý Ir a Sandokana bude představovat Eskymák. Stejně tak můžeme zlomit stereotypy u genderu. Není přece nutné, aby britskou královnu ztvárnila žena nebo aby Herkula hrál stereotypně muž. Opravdu, buďme tolerantní, otevřeme se duhovému světu neomezených možností.

*Petr Štěpánek: Myslím, že v rámci politické korektnosti je třeba přepsat naše učebnice dějepisu, zvláště pak období národního obrození. Tzv. národní buditelé, jako třeba Josef Dobrovský, Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl nebo Karel Hynek Mácha, totiž vůbec nebyli vlastenci, nýbrž nacionalisté. Mnozí z nich, kupříkladu Karel Havlíček Borovský či Božena Němcová, pak přímo extremisté. Zvláště nebezpeční byli ruští švábové František Ladislav Čelakovský, Pavel Josef Šafařík či Jan Kollár. Populisté Bedřich Smetana a Mikoláš Aleš zase nebyli dostatečně proevropští a zabředli do české provinciálnosti. Všechno pak dovršil separatista Tomáš Garrigue Masaryk.

*Známý baltský pirát Klaus Störtebeker dokázal po setnutí hlavy roku 1401 jít kolem svých spolubojovníků čekajících na popravu. Ke kterému došel, byl osvobozen. Nelze vyloučit, že by osvobodil všechny. Problém vyřešil kat, který pochodující bezhlavé mrtvole podrazil nohy.

*Macek: Syn hlásí, že odvolali Mládka. Manželka se ptá, kdo teď bude zpívat Jožina z bažin. No, nezávidíte jí?

*Nejběžnější exekutor se pohybuje ve svých příjmech zhruba někde kolem 100 tisíc až 150 tisíc korun hrubého, prozradila Fučíková. Do budoucna by si podle prezidentky měli exekutoři přijít až na 350 tisíc korun, protože exekutor je také manažer s velkou odpovědností. Pokud se dnes podíváme na běžné manažerské platy, např. do ČEZ, který neřídí svoji firmu, ale stojí na manažerské pozici, bere 350 tisíc korun měsíčně. Proč by takovouto částku nemohl brát soudní exekutor, ptala se dáma, …s přihlédnutím k jejich velké odpovědnosti.

*Pokud jde o pana Kalouska, tak jej pokládám za odpad české politiky a doufám, že jako každý odpad bude jednou spláchnut, řekl rázně Zeman.

*Jírovec: Když se podíváte na jakoukoli schůzi Sněmovny, splynou vám poslanci ve smečku tlučhubů, flákačů a hulvátů.

*František Ringo Čech: Na to, abych seděl v Parlamentu a hádal se s blbečkama, se necítím.

*A přiznejme si, i to Televarieté mělo kdysi vyšší hodnotu, než současné přenosy z parlamentu.

*Bývalý ministr průmyslu a obchodu za ODS Kocourek se bavil s jiným politikem na téma komunisté v současných politických stranách a vyčítalo se mu, že v ODS mají exponovaného člena Vlastimila Tlustého. Kocourek měl být autorem krásné odpovědi, která zněla: Naši komunisté jsou lepší než vaši komunisté.

*Pane Sláma, titulek článku by měl být Podíl Německa na polidštění slovanské opice. A nepsal jste tuhle, že se Poláci přestávají modlit? Ale třeba bez toho úplně nezvlčí.

*V 60. letech byla návštěvnost kostelů v USA u katolíků 75 %. V 90. letech kolem 28 %. Návštěvnost v Polsku v roce 1989 byla kolem 75 % a jenom za čtyři roky po pádu komunismu klesla návštěvnost na 28 %, a ve Varšavě na 18 %. Kolaps, který v USA trval 30 let, trval v Polsku 4 roky.

*Dolejší Karel: Dnešní Moskva reprezentuje spíše KLDR na steroidech.

*V Evropě se v těchto dnech mění kulisy a přestavuje se nábytek.

*Pjakin: Předností Ruska je, že je řízeno bezprostředně Bohem, jinak totiž není možné vysvětlit si jeho existenci.

*Venezuelská ministryně zahraničí Delcy Rodríguezová označila peruánského prezidenta za zbabělce a poslušného psa Spojených států. Reakce přišla záhy, Lima odvolala svého velvyslance ve Venezuele. Spojené státy do Latinské Ameriky nemusejí investovat mnoho času, protože si tento region počíná jako dobře vychovaný pes. Chudák, tento starý muž objíždí kolem jako poslušný pes, vrtí ocasem před mocností a žádá o intervenci do Venezuely. Je to osamocený šílenec, jehož si nikdo nevšímá, prohlásila Rodríguezová o peruánském prezidentovi.

*Porošenko je živá politická mŕtvola, avšak potvrdenie o smrti mu ešte neposlali.

*Ruské vedení pochopilo, že Ukrajinu silou nepřemůže, proto se rozhodlo, že ji „vyhodí do povětří zevnitř“, tvrdí ukrajinský prezident Petro Porošenko.

*Martin Koller: Představa Merkelové, Schulze a bandy eurokomisařů, případně i europoslanců, jak bručí na Guantánamu spolu se svými přáteli, islámskými teroristy, je docela sympatická. Obecně lze konstatovat, že EU a Německo nás aktuálně ohrožují víc než kdokoli jiný. Moskva je 2 000 km daleko, zatímco Merkelová se Schulzem, islamizací a totalitním eurostátem koukají přes hranici. Za posledních 27 let jsme pod prapory humanity a demokracie vedli pouze koloniální války na Balkáně, v Asii a Africe. Naše ztráty byly naštěstí minimální, celkem 25 vojáků.

*Senátor Bridges řekl FBI: Pokud bude atomová bomba svržena na Kreml a vyhladí jej, bude velice snadné stabilizovat Rusko, které bude bez vedení.

*Johnson: Nyní nemáme důkaz, že by se Rusové, popravdě, pokusili narušit náš demokratický proces. Nemáme takové důkazy. Nicméně, máme mnoho důkazů, že je Rusko schopno to udělat. (Ministr zahraničí – šašek a klaun?)

*Daniel Anýž: Zatím ale sledujeme politický masakr amerických tajných služeb v přímém přenosu. V barvě, se vší parádou, a o to strašidelnější.

*Nekonzistentní chování Donalda Trumpa se Rusku moc nelíbí a nutí ho „zpochybnit duševní stav“ amerického prezidenta, uvedlo čínské médium.

*Trumpův poradce pro národní bezpečnost Herbert McMaster na schůzce s pracovníky Rady národní bezpečnosti označil Rusko a Čínu za země, které chtějí převrátit existující světový pořádek.

*I když Trump přišel do politiky zvenčí, je z něho naprosto ideální politik v tom smyslu, že od něho můžeme očekávat všechno a nic jako od skutečných politických profesionálů. Stejně tak jako v případě Evropy, ani v případě USA bych nepřeceňoval vliv jednotlivých osobností. V obou případech se jedná o obrovské administrativní kolosy, v jejichž fungování hrají klíčovou roli zájmy velkých peněz, výrobců a prodejců zbraní a provozovatelů médií. To jsou síly, které spolu s drogovými kartely a organizovanou prostitucí kontrolují ekonomickou základnu a taktně vymezují politické nadstavbě, jak hlasitě a ve kterých případech má mluvit o lidských právech, úctě k jinakosti, pokoře před voliči a podobných vysoce ušlechtilých věcech. I politik, který by byl v tomto ohledu příliš nechápavý, zůstává pořád svým způsobem privilegován. Komu z nás obyčejných lidí je někdo ochoten zaplatit pompézní státní pohřeb?

*Americký prezident Trump obvinil svého předchůdce Baracka Obamu ze slabosti vůči Rusku: Osm let rozmačkávalo Rusko prezidenta Obamu, stávalo se silnějším a silnějším, zabralo Krym a zvýšilo počet raket. Slaboch! – napsal Trump na Twitteru.

*Sanders se do Trumpa pustil prostřednictvím twitteru: Máme prezidenta, který buď úmyslně lže, nebo dokonce, což je ještě více děsivě, nezná rozdíl mezi lží a pravdou.

*Tereza: Tillerson se vlastně před pár dny projevil už jen tím, že se při loučení v Pekingu s čínským prezidentem tvářili jako dva bratři, které kdosi omylem rozdělil kdysi dávno v porodnici. V posledních dnech se ale zdá, že přinejmenším v Demokratické straně začínají přiznávat prohru svých hrátek s Trumpovými „ruskými kontakty“. Demokraté v Senátu do médií připouštějí, že „vyšetřování nenaplní očekávání“, a třeba Obamův šéf CIA Mike Morell veřejně přiznal, že „kouře je sice hodně“, ale nedá se najít „žádný táborák, a dokonce ani hořící svíčka, ani jiskřička“. A že po těchto ohních, bez nichž nemůže být kouře, pátrá spousta amerických tajných služeb. Jinými slovy, i v řadách Trumpových odpůrců jsou lidé, kteří nejsou ochotni dělat ze sebe šašky „na furt“.

*Která složka států v USA funguje, řekněme, normálně? A totéž se děje po celém Západě.

*Šéf bezpečnostního výboru Senátu ujišťuje, že Trumpovo sledování bylo jen náhodné.

*Květa: Finanční bublinu způsobenou nulovou úrokovou sazbou a tiskem nekrytých peněz nazývá Donald Trump „strašnou, tlustou a ošklivou“. Ale v nejbližší době pravděpodobně ještě nepraskne, naopak bude ještě tlustší, zejména u akcií zbrojních firem. Pokud budou evropské země tlačeny do nákupu zbraní, což se v tuto chvíli přesně děje, tak se evropským importérům tyto „investice do míru“ náležitě prodraží.

*V roce 2016 museli američtí daňoví poplatníci vytáhnout z kapes 432 649 652 901,12 dolarů na obsluhu dluhů nasekaných vládami USA. Celkem to činilo něco přes 11 % amerického federálního rozpočtu. Jednalo se o dluhy způsobené především dluhovým králem Obamou, který dokázal za 8 let svého vládnutí zdvojnásobit americký státní dluh z deseti na téměř dvacet bilionů dolarů. Nasekal tak stejný dluh, který vytvářelo 43 amerických prezidentů za celou historii dohromady. Největší položkou v rozpočtu Spojených států je obsluha dluhů, na druhém místě jsou vojenské výdaje. Ty už prezident Trump slíbil navýšit o dalších 54 miliard dolarů. To je dobrý předpoklad pro to, aby mu návrh rozpočtu na další fiskální rok prošel.

*USA pokryjí globální výdaje na zbrojení téměř ze 40 procent.

*Nemyslím si, že v celých dějinách lidstva byly někdy takové ozbrojené síly – bojeschopné, intelektuální, mohutné, s kompetentním vedením a dobrou výbavou, jaké mají nyní USA, prohlásil John Kirby.

*Akční organizace, vedená Obamou se nyní stala prakticky paralelní stranou demokratů. Její jádro tvoří 32 tisíc bojovníků – agitátorů. Tato organizace na území USA realizuje intenzivní přípravu dalších 25 tisíc agitátorů. Do akce jsou zapojeni i specialisté CIA, mající velké zkušenosti z organizace převratů v cizích zemích. Nyní tito specialisté pracují nad organizací převratu v samotné Americe. Fialové jaro má nastat 1. května, kdy má být vyhlášena masová akce neposlušnosti, celoamerická stávka a pochod na Washington. Půjde tedy o masovou záležitost. Pár dobře vycvičených provokatérů však může akci zvrhnout v nekontrolovatelný proces nepořádku. Letošní 1. máj ve Washingtonu rozhodně nebude mít podobu májových oslav. Vždyť fakticky půjde o střet oficiální legální vlády se stínovou vládou.

*Oficiální mluvčí MZV Ruska Marie Zacharovová vyslovila žertem předpoklad, že když budou zveřejněny všechny kontakty ruského velvyslance Sergeje Kisljaka ve Washingtonu, může se v USA obnovit občanská válka Severu proti Jihu. „Myslím si, že když teď budou zveřejněny všechny kontakty Sergeje Kisljaka, obnoví se občanská válka Severu proti Jihu“, napsala Zacharovová na své stránce na Facebooku.

*Maria Zacharovová si vystřelila z velvyslance USA v Moskvě Johna Teffta. Přicházím na Ministerstvo zahraničí. Proti mně vychází velvyslanec USA v Moskvě John Tefft. Vy se vystavujete nebezpečí, když jednáte s ruskými diplomaty, co když si toho všimne CNN, popřála jsem partnerovi dobré ráno, napsala Zacharovová na svém Facebooku.

*Putin: Je na čase, aby se někdo ve Spojených státech zamyslel nad tím, jsou-li skutečně tak slabí, že může jednoduše nějaká země ovlivnit jejich domácí politiku a nabourat se do jejich volebního procesu.

*Odcházející elity „potrénovaly“ v Kyjevě a jsou připraveny uspořádat „majdan“ v Americe, jen aby nepustily Republikána na post. Pokusy o rozšíření informací, že Rusko má „kompromat“ na zvoleného prezidenta, Putin označil za zřejmý podvod. „Že se takové metody používají proti zvolenému prezidentovi USA, je samozřejmě unikátní, to se ještě nikdy nestalo. To mluví o značné úrovni degradace politických elit na Západě, a to i v USA. Opravdu věřím, že zvítězí zdravý rozum,“ podotkl Putin.

*Vladimír Putin viackrát povedal, že v súčasnom svete slovo demokracia má dvojité štandardy. Všetko, čo je výhodné Američanom, je demokracia, a všetko čo im nevyhovuje, je diktatúra.

*Vaše dnešní praxe se neliší od nacistických praktik, prohlásil doslova Erdogan. Hej, Německo, máte pěkně daleko k demokracii. To, co děláte, se vůbec neliší od akcí nacistů v minulosti. Holandsko se zachovalo stejně a zřejmě se k nim potom přidají další. Budete ale muset Turecko respektovat, jinak budete jednat sami proti sobě.

*Recep Tayyip Erdogan: Nyní si myslí, že chci jít do Německa. Půjdu, když budu chtít. Jestli mě nevpustíte do země, nebo jakkoli omezíte mé právo promluvit k tureckému lidu, otřesu celým světem. Německo nemá nic společného s demokracií.

*Německý prohnaný stát. S takovým nátlakem s vámi mluvit nebudeme. Jestli s námi chcete udržet vztahy, musíte se naučit, jak se chovat. To je náš vzkaz Německu, prohlásil Çavuşoglu.

*Prohlášení jednoho z Erdoganových ministrů: Nizozemsko má kolem 48 000 vojáků, ale my máme v Nizozemsku 400 000 svých vojáků.

*Rozšiřte podnikání, posílejte své děti do lepších škol, bydlete v nejlepších oblastech a jezděte těmi nejlepšími vozy, prohlásil Erdogan. Vy jste budoucnost Evropy.

*Povstání je požehnáním od Alláha. Konečně můžeme očistit armádu od vzbouřenců, prohlásil Erdogan.

*Evropská unie Turecku vůbec nepomáhala s uprchlíky ze Sýrie. Tam byly miliony uprchlíků z války, kterou živil Západ. Tak Erdogan uvolnil trasy do Evropy a formuloval požadavky. Samozřejmě je otázka, jak to bude vypadat v Turecku po referendu a co zvítězí. Když existoval Sovětský svaz, mohlo se cítit Turecko ohroženo, dnes z Ruska ohrožení nejsou. Na co Turci potřebují NATO? Nepotřebují ho. Upřímně řečeno, my ho také nepotřebujeme, ale my to nevíme.

*Íránský ministr obrany Hossein Dehghan poradil Spojeným státům, aby opustily Perský záliv a neotravovaly země tohoto regionu, informuje agentura Mehr. „Co vlastně dělají Američané v Perském zálivu? Měli by tuhle oblast opustit, aby neobtěžovali zdejší země,“ cituje agentura slova íránského ministra. „Cožpak je přijatelné, aby ozbrojený lupič vcházel do něčího domu v očekávání, že před ním roztáhnou červený kobereček? Tohle je jedna z příšerností dnešní doby,“ dodal Dehghan.

*Tereza Spencerová: Izrael se cítí být dotčen tím, že syrská protivzdušná obrana útočí na izraelské stíhačky útočící nad syrským územím. Bizarní.

*Zaorálek, který vždy vykládá to, co od něj jeho páni čekají, se stejně jako mnozí jiní velmi mýlí s tvrzením, že konečná porážka Islámského státu se blíží. Islámští bojovníci odejdou z Iráku, možná i Sýrie, ale na pokračování boje mají celou Asii a Afriku, dnes i Evropu. Mají obrovskou lidovou podporu a rovněž pomoc Saúdské Arábie, Turecka, Íránu a dalších zemí. Erdogan má podporu většiny obyvatel Turecka, Putin většiny obyvatel Ruska a podobné je to i v Číně. Tito politici jsou světové osobnosti, které tvoří dějiny, a pro svoje občany hrdinové a obránci národa. Co jsou pro českého občana Sobotka, Nečas nebo Stropnický?

*Adam Votruba: Jedním z největších omylů dneška je přesvědčení, že demokracie vítězí díky tomu, že je lidštější než jiné režimy. Žijeme v domnění, že dějiny jaksi přirozeně směřují ke stále větší demokratizaci. Tato víra je v podstatě náboženského charakteru a nemá žádné věcné opodstatnění. Lze totiž obecně říci, že pro nižší vrstvy je tyranie výhodnější než oligarchie, protože znamená větší stabilitu pro obyčejný život. Jeden tyran je vždy předvídatelnější než chaos mocenského boje mezi oligarchy. Vítězství jedinovlády nad oligarchií bývá poraženými oligarchy někdy interpretováno jako konec demokracie.

*Ivo Šebestík: Když se moderní demokratický a liberální stát nachází v epoše absolutní vlády Jeho veličenstva Kapitálu „Ukrutného“ (což je, prosím, naše epocha v celé své kráse), pak se promrhaná státní kasa plní rychlým střihem těch vrstev obyvatelstva, kterým ještě zůstává nějaké rouno na hřbetě. Chudina se nachází zcela bez vlny, takže na ní už není co ostříhat. Ale zároveň je hodně početná a díky demokracii a krvavému třídnímu boji má i volební právo, což bohaté a urozené vrstvy velice mrzí, že z ní ještě nemohou sedřít i kůži (když už rouno není). Vzhledem k tomu, že liberální zastupitelské demokracii vládne rukou železnou nelidský, bezohledný a nemilosrdný kapitál, pak musí být každému občanu našeho euroatlantického společenství jasné, že vládce nesmí být daňově postižen. A také nebude! Proto progresívní zdanění méně chudých, méně prekérních a méně zoufalých vrstev v ČR (a vedle toho i těch několika málo osob, které tvoří českou střední vrstvu) není možno považovat za levicový politický program, ale za stříhání těch ovcí, jimž ještě zbývá trocha rouna. Asi na hlavě, na bocích, možná límeček vlny kolem krku… Tedy jde opět o starý známý profláknutý a zoufalý pokus, jak doplnit státní rozpočet o peníze, které z něj pak někdo opět šikovně vyluxuje, aniž by tím ovšem vznikl státu a národu nějaký prospěch.

*Šebestík: Není rozhodně náhodou, proč tolik etablovaných politických stran má v programu, souhlasí nebo alespoň neodporuje oslabování státu ve prospěch snazší vlády kapitálu. Což se ovšem děje pod falešným heslem, podle kterého silný stát příliš zasahuje do svobod svých občanů, a proto – a jenom proto! – má býti tedy oslaben. Heslo: Vše pro občana! Bohové, jak známo, jsou vševědoucí a myslí to dobře. Ano, mnohým lidem připadá svět hierarchicky uspořádaný směrem od privilegovaných božstev na Olympu až k bezprávným otrokům v hospodářsky zaostalých zemích jako správný a logický.

*Oskar Krejčí: NATO žije z vize Ruska jako nepřítele. Musíte si Rusko pěstovat jako nepřítele, jinak nezdůvodníte jeho existenci. NATO tu přece není proto, aby bojovalo proti migraci, Číně nebo Severní Koreji. Tohle se stratégům NATO v zásadě povedlo. Když se začalo mluvit o konci studené války a nutnosti transformace NATO, nikdo si nevěděl rady. Pak se vytvořil z Ruska nepřítel a všichni věděli, že NATO potřebujeme.

*Německo v roce 2016 vyvezlo do USA zboží za víc než 125 miliard eur, dovoz ale činil pouze okolo 50 miliard a ani americká digitální ekonomika tuto obří nerovnováhu nesrazila. A co když se k tomu ještě přidají tenze v obchodu mezi USA a Čínou? Vítejte v postamerickém světě…

*Mussolini svůj první spis nazval „Bůh není“. Útoků na církev se ani potom nezřekl a kněze dál prohlašoval za černé mikroby, kteří pro lidstvo představují stejnou katastrofu jako mikrobi tuberkulózy. Mussolini požadoval, aby byl majetek náboženských společenství zkonfiskován a peněžitá pomoc, kterou stát církvi poskytoval, zrušena. V roce 1919 v listopadovém čísle Popolo d’Italia vyzval papeže k odchodu z Říma a o měsíc později se vyznal z nenávisti ke všem formám křesťanství. Když v srpnu 1914 vypukla v Evropě válka, socialisté ji odsoudili jako dílo imperialistických a kapitalistických válečných štváčů, kteří se prý třesou nedočkavostí, až budou moci poslat proletariát na smrt. Dělníci všech zemí se měli spojit, a ne se ve jménu Boha nebo vlasti navzájem pobíjet. Založil vlastní noviny Il Popolo d‘Italia (Italský lid). Pomohli mu je spustit italští průmyslníci, jimž italský vstup do války sliboval zisk. Zorganizoval i Fasci d’azione rivoluzionaria: Revolucionářské buňky neboli, jak jim říkal, „volné sdružení podvratných živlů“, které byly nakloněny zapojení Itálie do války a volaly po svržení monarchie. Stát Vatikán vznikl roku 1929 na základě Lateránských smluv, které podepsal kardinál Pietro Gasparri jménem Svatého stolce a předseda vlády Benito Mussolini jménem království Itálie. Takže?

*Krejčí: Zřízení odboru pro kontrolu pravdomluvnosti na ministerstvu vnitra, navržení bývalého eurokomisaře pro rozšiřování EU, který nese velký podíl viny za rozpoutání občanské války na Ukrajině, za generálního tajemníka OBSE, periodické přizpůsobovaní se protiruským sankcím – to vše bylo provedeno bez veřejné diskuse a bez Parlamentu, velice pravděpodobně na radu zvenku.

*Bývalý český prezident si, podle svých slov, neumí představit, že by Ukrajina po tisících obětech a obrovských škodách mohla ještě v původní podobě existovat. Na otázku rakouského novináře ohledně možného rozdělení Ukrajiny Klaus řekl následující: Během rozdělení Československa jsem věděl, že musíme udělat všechno sami a bez vnějšího vměšování. Museli jsme přitom jednat rychle, jinak by lidé, jako Albrightová (bývalá ministryně zahraničních věcí USA), nebo Genscher (bývalý ministr zahraničních věcí SRN) přišli a začali nám radit, co máme dělat.

*Proč je tady socialismus pro bohaté a nemilosrdný hyper-kapitalismus pro všechny ostatní? Protože pravidla hry – včetně pracovní legislativy, penzijních zákonů, korporátních zákonů a daňových zákonů – byly vytvořeny těmi nahoře a také právníky a lobbisty, kteří pro ně pracují.

*Paul Craig Roberts: Už prošlo zákonem, že je americkým činitelům zakázáno hovořit s ruskými představiteli? Jste opravdu tak hloupí, že vás mohou presstitutní média, která vám nikdy za celý váš život nesdělila nic, co by bylo pravdivé, přesvědčit, že ti, kteří se snaží vyhnout konfliktu mezi termonukleárními mocnostmi, jsou ruští agenti?

*Stále je nejisté, která vlastně třída bude fakticky považována za zbytečnou – zda třída vlastníků robotů, či třída lidí práce, kterou roboti vyřadí z potřebnosti. Co se týče jejího vztahu k produkci, ale i konzumu, je třeba si uvědomit, že roboti budou moct být naprogramováni i coby konzumenti, ba klidně se jim mohou naprogramovat i choroby, nebo třeba i chuť se zamilovat, vášně vedoucí k zvýšenému konzumu, ten ale bude řízen, což by mělo vést k zmizení krizí, depresí, válek. Podle mého (tak jak se vyvíjí realita) bude rozhodovat třída vlastníků. V jejím zájmu bude vyhubit nepotřebné, aby se nebouřili, aby se zbavili takovéhoto rizika.

*Hospodářský model ČR dnes ukazuje na to, že Západu patříme jako nikoliv dobytá země, ale jako dobytý trh. Tomu odpovídá výše odváděných dividend, výše platů, struktura přerozdělování, postoje k progresivnímu zdanění a rovné daní nebo umělý kurz koruny vůči euru.

*K nejčastějším otázkám patří: Proč Rusko na Ukrajině neintervenuje? Proč Rusko již Ukrajinu nenapadlo? Proč Rusko nereaguje? Nebo je zde také opačná otázka: Proč Rusko napadlo Ukrajinu?

*Oskar Krejčí: V liberální teorii existuje pouze spravedlivý trh a racionální člověk – ovšem výsledkem jsou války, hlad a podvýživa miliónů, sociální diferenciace. Jako neoklasická a liberální ekonomická kategorie je zločin pouze otázkou nákladů a přínosů; v tomto smyslu je nesprávný – přesněji řečeno chybný, neracionální – pouze ten zločin, na který se přijde a jenž je potrestán. Podle liberálně-konzervativního kréda je sociální politika usilující o realizaci nějakého vědomého modelu spravedlnosti pouze nástrojem morálního kanibalismu, prostřednictvím kterého ničemná a lenivá většina olupuje talentovanou a pracovitou menšinu. Klasická teze utopického komunismu praví, že všude tam, kde existuje soukromé vlastnictví, je vyloučena spravedlnost.

*Privatizace zatím neprokázala, že kapitalistická ekonomika je efektivnější než ekonomika byrokratického socialismu. Privatizace neprokázala, že je zdrojem větší rovnosti – ba právě naopak. Privatizace neprokázala, že je zárukou svobody pro všechny. Privatizace zformovala nespravedlivou společnost, v níž životní naděje většiny jsou vloženy do představ změn v budoucnu.

*Takovéto majetkové pravomoci, jakými disponovali čeští úředníci v době privatizace, mívají pouze vojáci plenící dobyté území.

*Tendence k oligarchizaci má podobu přebírání majetku a moci skupinou trvale vyvolených; demokratické prvky transformace nejsou prosty lsti a záludu. Na pozadí velkých a bezesporu oprávněných diskusí o demokracii, lidských právech, občanské společnosti atd. proběhl majetkový převrat. Ten, nikoliv zmíněné diskuse, vytváří rámec osudu lidí. Nástup liberální demokracie v roce 1989 dal většině naději; přijatá koncepce transformace jim však nedala šanci. Vznikly sociální vazby, které hrozí, že budou určovat nerovné možnosti pro příslušníky odlišných sociálních skupin po několik generací. Byly vytvořeny odlišné podmínky v uspokojování tvořivosti jednotlivců, tedy i neefektivní sociální organizace. Pro nerovnost, která byla uměle vytvořena při transformaci v postsocialistických společnostech, neexistuje rozumné ospravedlnění.

*Místo toho, aby američtí okupanti v Německu konečně po více než 70 letech poslali zpět domů své vojáky, tak ještě zvyšují jejich počet. Osmašedesát zemí, které tvoří západní koalici, budou projednávat boj s IS bez Ruska. „Scházet se a jednat bez Ruska mohou, zvítězit ale nemohou“, napsal Puškov na svém Twitteru. Dříve oznámil zástupce oficiálního mluvčího MZV Mark Toner novinářům, že Rusko se nezúčastní schůzky ministrů 68 zemí koalice v čele s USA pro boj proti skupině Islámský stát.

*Martin Schulz konstatoval, že ducha Evropy bude možná nutno vynucovat silou.

*Hollande se vyjádřil, že Polsko, které dostává z EU rekordně vysoké dotace, by mělo ve věci zvolení Donalda Tuska držet hubu. Szydlová se vyjádřila, že nebude poslouchat hrozby od nějakého politika, který nemá ve své zemi skoro žádnou podporu voličů: Mám brát vážně vydírání od prezidenta, který má podporu čtyř procent voličů a který brzo vůbec prezidentem nebude?

*Vzniká regulérní underclass. Zatím byla u nás definována etnicky, jako Cikán, ale brzo to bude obecné sociologické označení. Materiál nevhodný ke kapitalismu.

*Si Ťin-pching za čtyři roky v nejvyšších funkcích navštívil více než 30 bídou trpících vesnic a městských částí a slíbil, že na cestě k prosperitě nebude nikdo zapomenut. Prezident Si vyzval právě státní podniky, aby se zásadním způsobem podílely na odstraňování chudoby. Pro budoucnost ale je podstatné, zda bude pokračovat změna od „Vyrobeno v Číně“ na „Vymyšleno v Číně“. Čína se svou jeden a půl miliardovou populací používá jiný model. Sází na kontrolovanou meritokracii, tedy vládu odborníků, kteří podléhají několika kontrolám. Rozumím tomu, že se řadě lidí takovýto model nemusí líbit. Po celý můj život mají politici v Praze pocit, že ví lépe, jak řídit Čínu, než to vědí Číňané. Čína svůj model nikomu nevnucuje. Peking nesdílí západní mesianismus, který je obsažen ve středověkém šíření křesťanství, rozpínání civilizace formou kolonizace, v sovětském prosazovaní socialismu či v dnešní snaze změnit svět šířením západní verze demokracie, a to třeba i silou. V současném světě, který má tendenci propadnout chaosu, je Čína stabilizujícím faktorem.

*La Penová před rokem uvedla: Děkujeme, paní Merkelová, že jste se tu ukázali, spolu se svým vicekancléřem, správcem provincie Francie, váš evropský svazek kolabuje, snažíte se zachránit před smrtí pomocí vydírání, hrozeb a ponižování. Váš model – služba USA – taneček pod taktovkou bankéřů, nečestná konkurence, šmírování občanů a jejich ožebračení. Já ukazuji jiný model, založený na nezávislosti, mnohopolárnosti světa, protekcionismu a úplném zastavení masové migrace. Ve straně Národní fronta se žertuje, že ve Francii není ministerstvo zahraničí, ale je to jen filiálka amerického ministerstva zahraničí a ještě ke všemu clintonovského ražení a dělat si naději na čestnost je dost těžké.

*Fico posměšně hovořil o evropských socialistech, kteří se ho neptají, jak změnit zákoník práce, ale zda homosexuálům povolil sňatky a uvítat uprchlíky chlebem a solí. Robert Fico ve svém projevu řekl, že je sice zapálený Evropan, ale především hrdý Slovák, kterému nebude Brusel diktovat nesmysly.

*Skončila doba tvorby nijak neregulovaného kapitalismu všehoschopných kapitalistů za peníze všech ostatních. Nelze verbálně slavit vítězství demokracie na Majdanu, když i blbý volič ví, že jde o neofašistický a ultranacionalistický převrat, a ne o demokracii. Že jde o Drang nach Osten, ne o rozšíření EU na východ.

*Merkelová: Evropa různých rychlostí je nutná, protože jinak se prostě zadrhneme. Francouzský prezident k tomu uvedl: Je to dnes nutná myšlenka, jinak Evropa exploduje.

*Jan Kristek: USA osvobodily 3 % našeho území a při náletech povraždili 12 tisíc lidí. Na celé území by to bylo 400 tisíc. Nacisté jich za šest let zavraždili 365 tisíc.

*Churchill: Argument, že nesmíte použít atomovou bombu, dokud nebo pokud jí nebylo použito proti nám jako první, znamená jinými slovy, že nikdy nesmíte vystřelit, dokud jste nebyli zastřeleni. To se mi zdá hloupé.

*“John McCain: Rozbombardovat, vtrhnout a okupovat, a pokud to nezabralo, tak opět rozbombardovat, vtrhnout a okupovat,“ ironizuje Bandow senátorův oblíbený přístup. Už více jak 15 let uplynulo od doby, kdy senátor McCain a jemu podobní rozpoutali ve světě chaos, ve kterém zahynuly nebo byly zraněny tisíce Američanů a stovky tisíc cizích občanů, miliony lidí se staly uprchlíky a biliony dolarů byly promarněny.

*Rusko a Čína vyvíjejí hypersonické rakety, jež mohou letět rychlostí pětinásobnou rychlosti zvuku. Taková rychlost nenechává šanci americkým lodím pro účinnou obranu. Proto společnost Lockheed Martin došla k závěru, že nejlepší obranou je útok. „Lidé neopětují palbu, pokud už nejsou naživu,“ uvedl viceprezident společnosti Chris Mang, který je zodpovědný za vývoj taktických střel.

*Jaroslav Bašta: Pokud si někdo myslí, že není možné, aby to na předměstích Paříže, v Bruselu nebo v Marseille jednou vypadalo tak, jako kdysi v Bejrútu nebo Sarajevu, či dnes v Mosulu nebo Rakká, má buď malou představivost, nebo je bytostný optimista.

*Společné zájmy Číny a Spojených států významně převyšují nad našimi rozdíly a spolupráce je jedinou správnou cestou pro obě strany, prohlásil čínský prezident.

*Martin Schulz na mimořádném sjezdu SPD tvrdě kritizoval vlády ve Spojených státech, Turecku, Maďarsku a Polsku. Jako šéf Evropského parlamentu jsem učinil řadu zkušeností, jak tito nepřátelé svobody pracují, každý den se snaží o kousek dále posunout hranici, každý den prolomit další tabu, uvedl.

*Schulz musí dodat vnitřně koherentní program: Zablikat doleva a zatočit doprava.

*Vojenský blok NATO nepřestane provokovat, protože co by potom bylo smyslem jeho existence?

*Ta Amerika se propadá do čím dál většího chaosu a ve světě začíná být fakt pro srandu králíkům. Jakmile nějaký politik začne komukoli hrozit tím, že je ohrožením demokracie, tak nějak vypínám a přestávám ho poslouchat, protože už mám podobných vyčpělých frází dost. Počet Američanů závislých na potravinových poukázkách nyní překročil hranici 70 miliónů občanů.

*Číňané říkají: nespěcháme, stejně se rozvíjíme, v HDP jsme překonali Ameriku, za 30 let budeme na dvojnásobku a Amerika se spolu s dolarem včlení do jüanu.

*“EU měla s námi jednání a přeje si překonání problému narkotik v rámci zdravotnictví. Jsou to čubčí synové,“ prohlásil Duterte a dodal, že nepotřebuje EU a její „idiotské“ rehabilitační programy.

*Juncker neočekává po Brexitu žádné další odchody z EU, ale spíše rozšíření Unie. Na příkladu Velké Británie všichni uvidí, že odcházet se nevyplatí. Ostatní země se znovu do sebe zamilují a obnoví slib manželství s EU.

*Verhofstadt uvedl, že EU nefunguje. Ve skutečnosti EU vůbec neexistuje – na papíře to ano, ale v reálu ne.

*Ve třinácti zemích jsou i dnes (21. století) v platnosti zákony, které umožňují za ateismus uložit trest smrti. Nevěřící mohou odsoudit na smrt v Afghánistánu, Íránu, Malajsii, Maledivách, Mauritánii, Nigérii, Pákistánu, Kataru, Saúdské Arábii, Somálsku, Súdánu, Spojených arabských emirátech, Jemenu. Zemí, kde za tento „prohřešek“ trest smrti zákonně uložit nelze, ale kde ateisty a humanisty náboženští fanatici na základě své víry vraždí, je mnohem více.

*Petr Schnur: Zatímco se Západ transformoval do jedné velké akciové společnosti bez hodnot, bez morálky a smyslu pro čest, do transatlantické s.r.o., jejíž jediná vůdčí idea je absolutní maximalizace zisku pro stále užší, globálně operující hospodářsko-politické elity. Západ, jak jsem již řekl, žádné hodnoty, které by mohl světu nabídnout, již dávno nemá. Ty, které ještě před pádem východního bloku zdánlivě měl, lépe řečeno, o kterých se mu díky stupiditě vládnoucích pseudokomunistických mocipánů dařilo udržovat iluze, utopil v krvi humanitárních intervencí a barevných revolucí. Nic tuto skutečnost nedemonstrovalo lépe než role Západu v syrské tragédii a při zničení Libye. Zelení mutovali do partaje válečných štváčů podle hesla „Již žádná válka … bez nás!“

*Právě liberální a nikoli konzervativní mocnosti prováděly politiku kolonialismu a genocidy, přičemž je jaksi dokázaly propojit s rozvojem občanských práv.

*Uvádí se, že vůdce USA určil sumu, kterou Berlín dluží NATO za obranu Německa, na 375 miliard dolarů. Jeden z německých ministrů, který si nepřál být jmenován, to označil slovem pobuřující. Tyto požadavky byly předložené s cílem zastrašit druhou stranu, avšak kancléřka to vzala klidně a nebude reagovat na provokace, řekl.

*Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi: Jakmile se vyvolená elita uchopí nástrojů moci (armády, policie, bank a sdělovacích prostředků), demokracie sama zmizí v propadlišti dějin, neboť je pouhou zástěrkou diktátu oligarchie. Jak nesmírně jasnozřivé, když uvážíme, že to napsal téměř před sto lety!

*Veřejná bezpečnost měla počátkem devadesátých let před rozdělením republiky 25 000 příslušníků. Policie dnes disponuje více než 40 000 příslušníky, přičemž kriminalita za 25 let vzrostla na trojnásobek obecně, ekonomická/finanční desetinásobně a drogová neměřitelně. A pod vedením herce táhneme na Rusko.

*Kvalifikovaný odhad říká, že v cizině žije dočasně nebo trvale kolem 200 až 250 tisíc občanů ČR, kteří odešli po roce 1989. Prokop Tomek v textu Emigrace píše, že za celé období 1948-1989 odešlo z Československa proti vůli režimu asi 200 000 občanů. Jak je tedy patrné, emigrační toky po pádu komunismu nejen nezmizely, ale naopak se ještě velmi zintenzivnily. Postkomunistickou Evropu postihl masový exodus, která v některých oblastech může vést až k možné demografické katastrofě.

*Nikdo asi nezapomene, že se ukradené vracelo jenom někomu a že 15 členů jednoho řádu nabylo majetek v hodnotě 20 miliard Kč. Tuto zprávu publikovala v minulém týdnu snad všechna média v ČR. Jsou sice věřící, ale nesmiřitelní. Snad jim Bůh odpustí.

*Pro Tomáše Akvinského byl ospravedlnitelný trest smrti pro kacíře, neboť zkažení víry coby života duše je přece horší zločin než padělat peníze – a padělatelství se přece smrtí trestá.

*Psychosomatika není nic nového, jen název se změnil, dřív se říkalo šarlatán. Rozvysvětlování, léčebná metoda, o které referuje p. Hnízdil, je sekulární variantou staršího rozmodlování nemocí, popř. návrat k ještě staršímu zaříkávání.

*Pane doktore Radkine Honzáku, neuvažoval jste už o pomoci od některého z kolegů? Je to jasný duševní úpadek v progresi. Ale psát ještě dokážete. A jsou média, která to otisknou.

*Svoje jsem si již odžil a jen doufám, že do urny mi ty svině nepolezou.

*Prvorozený syn královské rodiny automaticky zosobňoval kvalifikaci k tomu být králem.

*Platí Konfuciova slova o tom, že hlupákovi učení nepomůže. Totiž, byli to chytří, vzdělaní lidé, znali hromadu cizích jazyků, ale jako politici nestáli prostě za nic.

*Šílenství Albert Einstein definoval slovy dělat stejnou věc stále znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.

*Ženy se nechají snadno ovlivnit nepodstatnými záležitostmi a volí spíše citem než rozumem, což je v politice špatně! Proto by měly mít volební právo až od 30 let, kdy jsou už rozumnější.

*Mark Twain: Jediný rozdíl mezi realitou a fikcí je ten, že fikce potřebuje být věrohodná.

*Buď se přiznej, nebo tě pověsíme, což je metoda v USA usídlená už od dob Roye Beana, tehdy ale spojka byla „a pak“.

*Vladimír Janovic: Dnes není osobností spisovatel, ale bavič. Ten je pro dnešní generaci příkladem a vzorem, a to se vším všudy, tedy i se svým životním stylem.

*Malý problém bude odstraněn tím, že na jeho místě bude vytvořen problém velký.

*Množí-li se vzdělaní lidé méně než nevzdělaní, je to důkaz evoluční škodlivosti vzdělání, nic víc.

*Z minulosti známe jen ty, kdo tenkrát vyhráli.

*Výrok, že pravda se stává nepravdou, jakmile ji vysloví nepřítel (Orwell) je více než oblíbeným trikem dnešních propagandistů a uctívačů toho jediného správného názoru i směru politického, ekonomického…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zedd
zedd
4. 4. 2017 15:40

Náramně se bavím.

„USA pokryjí globální výdaje na zbrojení téměř ze 40 procent.“

To je sice pravda, ale 95%+ zmizí (v tomto případě naštěstí) v korporátní korupční díře.

Další otázkou je morálka US ozbrojených sil. Z Afghánistánu a Iráku se vrátila už druhá generace dost nasraných lidí a mainstream media tak nějak ztratila šťávu.