Diskuze k článku


 • Alice • 10. června 2019

  Dovolím si jen k bodu 5. – myslím, že je autore podceňujete. Stejně jako jejich lži a nenávist vydávají za pravdu a lásku, tak klidně bezpráví nazvou spravedlností. Dnes není důležitý původní obsah slova, ale jeho výklad těmi, co ovládají mainstream. A my? Zvykáme si rychle, je to pohodlnější 🙁

 • zajoch • 11. června 2019

  Podle mne jsou dotace pochybná záležitost. Peníze musí Bruselu státy EU nejdřív dát, sami úředníci je neplatí ze svého. Takže jde jen o přerozdělování vybraných peněz. To autor napsal. Další pochybnost je v tom, na co se přidělují. Jestliže jdou na výstavbu silnic a mostů, tak ve skutečnosti nejdou dotovanému státu, ale celé EU. Komunikace, byť jsou na území jednoho státu, slouží celé Evropě. Právě náš stát je křižovatkou Evropy a komunikace jsou ničené možná více ostatními Evropany než našimi lidmi. Tak jaképak dotace a ještě s požadavkem na naši vděčnost.
  To je poznámka k bodu č.2

 • idiotronic • 11. června 2019

  zajoch napsal
  Komunikace, byť jsou na území jednoho státu, slouží celé Evropě.

  V letech 1981…1985 jsem bydlel v dřevěné chatě, na dohled od 5. brány Škoda (dnes Techmánia). V prostoru přilehlé skládky parkovaly řecké a turecké kamiony, které měly namířeno přes Folmavu do Německa. K večeru se pak na místo scházely nezletilky ( a jistě i zletilky) , které navazovaly (tehdy ještě v rámci
  proletářského internacionalismu) mezinárodní kontakty s řidiči v kabinách vozů.
  Čas od času přišli i orgánové Veřejné bezpečnosti, jejichž kontakty se však vyznačovaly menší vřelostí a vyžívali se spíše ve formalitách kolem osobních dokladů zúčastněných.
  Turečtí a řečtí provozovatelé kamionové dopravy si po převratu jako první stěžovali na zpoplatnění průjezdu ČSFR.

 • orinoko • 11. června 2019

  Zvlastni…
  … jak mnohdy člověk pociťuje ke konkrétním věcem nějakou relaci, něco tusi… ale dále se tím nezabyva…
  Muj pripad. PPK zformuloval několik nekonecne frekventovaných atributů naší současnosti do pro mně osobně velmi srozumitelné podoby. Konecne můžu bez velkého přemýšlení poslat několik eurosoudruhu do ritniho sverace. Prostě jako za sociku, tehdy také nebylo nic zadarmo.
  O dotace… O nich by nasemu národu mohli hodně vyprávět vybraní chartiste. Proč to nedelaji? Že by se tomu jinak říkalo vystizne: výplatní páska?
  A nejde jen o to.
  JDE I O TO: Že být na výplatní pásce těch právě pokrokovych siritelu demosky , opravňuje k umravnovani tech, kteří na výplatní pasce nikdy nebyli, a nikdy ani být nechteli.
  Protoze by přestali BYT NEMALIPUTOVATELNI!
  Záměrně nepisu svobodni. Protoze:
  Se svobodou si dneska vytira Pr.EL kdejaký zhuleny , a predevsim závislý chudak.

 • Gatta • 11. června 2019

  Re Alice – souhas – „slova jsou jen slova, která dle potřeby obrátit se dají (Nohavica) – a podstatný je pouze výsledek, který se těmito (jakýmikoliv) slovy podaří dosáhnout. To ví i každý podomní prodavač …

  Dotace: „Kdo drží bank, ten rozhoduje“ – tedy (až na nějaké vyjímky) „nástroj ovládání“.

  Tak ten Nohavica … nádherná životní moudrost ….
  https://www.youtube.com/watch?v=yVpNyy1N_Iw