Diskuze k článku


 • P9 • 12. ledna 2020

  Tak třeba Saker to vidí tak že na Blízkém východě to mají spočítané US a a Irán je odtamtud vystrnadí , a ta jeho analýza mi přijde lepší než ta tady. Dá se to celkem pobrat i v translatoru…
  https://thesaker.is/the-anglozionist-empire-vs-iran-a-discussion-of-the-recent-events/

  https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=cs&js=y&u=https%3A%2F%2Fthesaker.is%2Fthe-anglozionist-empire-vs-iran-a-discussion-of-the-recent-events%2F

 • Dolmen • 12. ledna 2020

  Dost dobrá analýza, řekl bych. Není vůbec v rozporu se Sakerem, protože tady je rozebírána především dlouhodobá strategie, zatímco Saker se zaměřuje spíše na taktiku.

 • P9 • 12. ledna 2020

  V jiném článku tam Saker píše že teď je to už jenom otázka času kdy se US spakují s Íránu a Iráku. Protože jim to tam začne bejt hodně nepohodlné.

 • P9 • 12. ledna 2020

  Tady je taky jeden další článek přeložený na NR …
  http://www.novarepublika.cz/2020/01/usa-jsou-nyni-ve-valce-de-facto-de-iure.html

 • Martin (už bez taky m) • 12. ledna 2020

  Toto není skutečný rozbor reálné situace.
  Ten by vycházel z FAKTŮ – ne tvrzení „je to tak protože to tak chci vidět já“…
  Vliv USA nejen na BV DRAMATICKY slábne, vojenská síla USA je podrobována dalším a dalším zkouškám- v nichž se ukazuje že organizace, hodnota výběru z variant postupu i skutečná vojenská či ekonomická síla USA VÝRAZNĚ slábne – v podstatě až velmi dramaticky…
  Text vůbec nepočítá se samostatnou rolí a s regionálními zájmy jiných států.
  Roli Íránu jako samostatného subjektu (nepochybné regionální velmoci s velmi nadějnými perspektivami) vůbec neuvažuje.
  Je to slátanina vycházejí z dnes již až pitomé premisy o „síle“ USA: USA v dnešním stavu jsou chcípající kobylou- a o tom že ve své současné roli a velikosti UPADAJÍ VELMI DRAMATICKY není žádných pochyb.
  Posuzovat svět a dění v něm „očima USA 25 let zpět“ je nesmysl.
  Írán ale i další státy v regionu jako samostatné mocenské entity již převyšují vliv USA.
  Těm již zbylo jen ono „červené tlačítko“- a snad tam bude dost střízlivějších kteří zabrání jeho smáčknutí. Namísto „americké vize či století“ budou na pozici drolícího se bývalého rádobyhegemona dopadat jen další a další VELMI TVRDÉ rány. USA se musí „zmenšit na svou skutečnou velikost“ – to je to nejlepší co mohou dnes udělat jak pro sebe, tak pro svět. Čím později to udělají tím horší budou jejich následné vyhlídky a pozice.
  Je třeba již IGNOROVAT postoj oficiálních oblbovadel- jsou již ZCELA MIMO REALITU. To že to odmítají uznat je jen a pouze jejich problém.
  V. Putin i představitelé Íránu jednají RYZE PRAGMATICKY- a ve svých „základech“ se proto „opírat“ o „cynismus světa“ je „objev“ hodný prvních tříd základní školy.
  Zde ne se vším souhlasím ale je to o hodně reálnější hodnocení:
  http://www.novarepublika.cz/2020/01/usa-iran-zacatek-konce.html

 • Irena • 12. ledna 2020

  V Teheránu byl zadržen britský velvyslanec, který se při té příležitostí prý potentoval…
  http://voicesevas.ru/news/49349-v-tegerane-byl-zaderzhan-posol-britanii.html

  Íráku oficiálně hrozí, že mu zablokují účet ve FED s cca 3 miliardami USD.

 • Patrik • 12. ledna 2020

  Tento obrázek z článku Sakera (viz výše P9) hovoří za vše:
  https://dxczjjuegupb.cloudfront.net/wp-content/uploads/2020/01/The-Axis-of-Resistance.jpg
  íránská vlajka, vlajka IRGC , vlajka letectva IRGC, vlajka libanonského Hizballáhu, vlajka jemenského Ansarulláha, vlajka iráckých lidových mobilizačních jednotek (PMU), palestinská Hamas, afghánská Liwa Fatemiyoun a pákistánská Liwa Zainebiyoun

  V článku
  https://outsidermedia.cz/vanocni-poselstvi-papeze-vse-pro-iran/
  papež vyjmenovává v podstatě stejné země – země šíitského islámu. O všech pak můžeme říct, že naplňují myšlenku Sulejmáního „Quds Force „- „osvobození Jeruzaléma/likvidace Izraele“. A když těmto zemím fandí papež, tak je jasné, na čí straně stojí globalisté, to zaprvé a zadruhé – odstranění íránského Sulejmáního vůbec nic neznamená, protože ač sice jde o vůdčí roli Íránu, ve skutečnosti jde o šíity a to znamená, že v kterékoliv šíitské zemi se za něj najde náhrada tak, aby plán běžel dál.

  K čemuž mi mailem právě přišel odkaz na článek, který naprosto ladí s mým pohledem a ve kterém za nejvýstižnější považuji tento obrázek
  https://pbs.twimg.com/media/EN5U2cxWsAEB1Ed?format=jpg

  Článek, který dle mého převyšuje i ten Sakerův (s článkem J. Petrové nesouhlasím), je tento:
  https://colonelcassad.livejournal.com/5559664.html

 • Patrik • 12. ledna 2020

  PS – v odkazovaném článku je m.j. věta:
  „Trvalá zóna nestability v Sýrii, Iráku a Íránu je jednou z ambicí Spojených států, protože tím bude blokováno provádění projektu One Belt, One Way, což je nebezpečné pro americkou hegemonii.“

  K té související obrázek – Írán a jeho spojenci k získání přístupu na všechna moře (vodní cesta Nové hedvábné stezky)
  https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/GulfCrop.png

 • Dana • 12. ledna 2020

  Jen pokracujte, panove a damy
  v bohulibe snaze oslabovani vlivu USA na Bl.Vychode, hodne kricte a angazujte se. Dost mozna, ze Amici tak ucini, Trump ve volebni kampani slibil vojska stahnout. V tom pripade by se podvoil verejnemu mineni a nikdo by ho nemohl narknout, ze neplnil zavazky spojencum.

  Amikum je hedvabna stezka celkem ukradena, akorat, ze si Cina stavi silnici pro dodavky zdroju z jinych zemi za vymenu jejich produktu. Je to vyhodne hlavne pro Cinu.
  Hedvabna dalnice je planovana prochazet jiznim Ruskem, takze Rusove musi napred postavit silnice k Hedvabne stezce. Ze Spojenych Statu do Ciny je to blize a levnejsi zkrze Pacificky ocean.

 • racek • 12. ledna 2020

  No, po 30 letech barevných a jiných revolucích je působení a výsledky USA na středním východě veskrze … dosaďte sami. Dokonce se podařilo rozflákat a rozvrátit státy, které se chovaly celkem rozumně a nijak nás neohrožovaly. Ty přišly na řadu první. Což jistě uznáte, je docela úspěch.

 • Aleš • 13. ledna 2020

  https://e-republika.cz/article4252-Když-se-kaci-les-tak-se-třiskaji-civilni-letadla
  Jiné šance pro nás není, než-li NATO rozpuštění.

 • Aleš • 13. ledna 2020

  http://www.novarepublika.cz/2020/01/usa-iran-zacatek-konce.html#more
  Pěkná analýza. Jen dodám, že amarouny tvář nemají, tudíž není co zachovat.