Petice za vystoupení ČR z EU a NATO

Je už konečně načase vystoupit z naprosto zbytečných a škodlivých organizací EU a NATO, do kterých jsme nikdy neměli vstupovat. A zároveň odstoupit od Lisabonské smlouvy, která by měla správně být stejně neplatná. Neboť nás občanů se nikdo na nic raději neptal a v Irsku byla přijata až na druhý pokus! Jinak by chudáci Irové za trest museli chodit hlasovat tak dlouho, dokud by nehlasovali „správně“ – tedy pro. :-) Aneb nic z tohoto nám stejně nic kalého nepřináší, naopak bere a ještě brát bude….!!!

Petici můžete podepsat zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav
18. 12. 2014 6:23

To, co petice požaduje, je čirý nesmysl.

Prognóza budoucnosti lidstva : http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
Teorie vševývoje reálskutečnosti: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

Gatta
Gatta
18. 12. 2014 6:54

Miloslav napsal

To, co petice požaduje, je čirý nesmysl.

Prognóza budoucnosti lidstva : http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
Teorie vševývoje reálskutečnosti: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

Pane Miloslave, díval jsem se na Vaše odkazy už nedávno a jistě vše časem v klidu prostuduji.
Pro lepší prezentaci Vašich, jistě cenných názorů, by ale bylo vhodné zde v diskuzi uvést, i konkrétní myšlenku.

petr jihlava
petr jihlava
18. 12. 2014 8:25

Vystoupení ČR z NATO bych podpořil.
Vystoupení ČR z EU by většině Čechů více uškodilo než prospělo.
Celou petici považuji za populismus a nesmysl,protože skutečné problémy naší země neřeší.

aj
aj
18. 12. 2014 9:13

petr jihlava napsal

Vystoupení ČR z NATO bych podpořil.
Vystoupení ČR z EU by většině Čechů více uškodilo než prospělo.
Celou petici považuji za populismus a nesmysl,protože skutečné problémy naší země neřeší.

já si myslím že by to právě vyřešilo spoustu věcí. naučit ale čecha samostatnosti bude asi problém, ono „se“ zkrátka nechce, čech raději bude závislý a bude otročit a trpět pod křídly mocností a pobírat spadlé drobky ze stolu než aby se postavil na vlastní nohy :-(

bbb
bbb
18. 12. 2014 10:03

Je zajímavé, jak blisty změnily směr (vlivem krátkodobého uvažování) – a stejně i tradiční NPes občas mění směr:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-naivita-nebo-hloupost-d1p-/p_zahranici.aspx?c=A141217_201935_p_zahranici_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

Ladys
Ladys
18. 12. 2014 10:47

Vystoupit z NATO určitě, EU přetransformovat do útvaru zajišťující pouze volný pohyb osob a zboží se zachováním národní suverenity a dobrovolné spolupráci národů.

r.m.
r.m.
18. 12. 2014 11:37

Vystoupit z NATO a EU a komplet so zopakovat osud politicky a sociálně neschopné I. republiky?

zedd
zedd
18. 12. 2014 11:45

O fungování NP toho moc nevím, ale považuji za vyloučené, že by Neff změnil názor. Netvrdím, že by se neměnilo to, co publikuje, ale nikdy u něj nedojde k onomu momentu: „Já debil jsem to měl všechno špatně. Je to jinak!“ Není náhoda, že za normalizace bez problémů publikoval a teď má svůj web pod doménou těžce zparchantělých Lidovek. Vtírá se tu Hitlerův příměr Čechů k cyklistům.

zedd
zedd
18. 12. 2014 11:56

EU bych v nějaké demokratičtější formě zachoval a z NATO vyloučil USA. To je elegantní řešení.

Aleš
Aleš
18. 12. 2014 12:35

zedd napsal

EU bych v nějaké demokratičtější formě zachoval a z NATO vyloučil USA. To je elegantní řešení.

Kdyby bylo na pořadu dne vyloučení USA z NATO a přijetí Ruska, jsem proti petici. Ale skutečnost je taková, že v rámci svého nejlepšího svědomí a vědomí jsem ji podepsal.

petr jihlava
petr jihlava
18. 12. 2014 12:56

aj napsal:já si myslím že by to právě vyřešilo spoustu věcí. naučit ale čecha samostatnosti bude asi problém, ono „se“ zkrátka nechce, čech raději bude závislý a bude otročit a trpět pod křídly mocností a pobírat spadlé drobky ze stolu než aby se postavil na vlastní nohy. Já se ptám: 1,Jaké spousty věcí má konkrétně aj na mysli ? 2,Proč si myslet,že za ,,nesamostatnost“ čecha může zrovna EU ? Je potřeba si mimo jiné k EU uvědomit také jednu podstatnou věc. Ekonomický systém je dnes natolik propletený hustým předivem mezinárodních a nadnárodních vazeb, že účinná opatření – daňovou progresi, daleko… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 12. 2014 13:11

PJ: Obhajujete reformovatelnost nereformovatelného.

zedd
zedd
18. 12. 2014 13:34

petr z jihlavi: Ano, přesně to mám na mysli. EU by v jednom řezu měla fungovat jako odbory vůči nadnárodnímu kapitálu. Teď funguje jak ty kolaborující odbory u nás. Co do NATO, je zde obdobná situace. Jednotlivé státy nejsou schopny nějakého reálného odstrašení vůči vojenské moci větších hráčů: Ruska, Číny a hlavně USA. Teoreticky by měly být zájmy evropských států a USA velmi podobné, aspoň tak se nám to snaží vnutit Západní propaganda. Skutečnost je ale úplně jiná. USA nejde o spolupráci, ale o hegemonii. Tedy jsem všema deseti pro sebevědomou unii evropských států, které si řeší své problémy mezi… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
18. 12. 2014 14:12

zedd,většina politiků zastoupených v EP zájmy občanů a pracujících zemí EU nehájí. Stejně jako politici národních parlamentů prosazují především zájmy byznysu a kapitálu.Zde je potřeba hledat hlavní přičinu deficitu demokracie.Korporace především ohrožují demokracii.Jedině Evropa je může začít krotit.Volby do EP jsou důležité a většina našich občanů(voličů)si tento fakt těžko uvědomuje.
Vystoupení ČR z EU tento globální problém ve prospěch našich občanů a pracujících nevyřeší.

zedd
zedd
18. 12. 2014 14:58

PJ, z EU vystupovat nechci a předestřel jsem důvody proč. Jen žádám její demokratizaci. A samozřejmě máte pravdu v tom, že ten základní deficit vězí už v národních státech, kde se o demokracii dá většinou hovořit jen ztěží. Anarchisté tenhle rys zastupitelské demokracie ostatně kritizují už přes 100 let.

Béda
18. 12. 2014 15:45

Dneska jsem se musel zasmát rozhledu českého premiéra, který na margo projevu a besedy ruského prezidenta Putina, který vidí hlavní příčinu ruských ekonomických obtížích ve vnějších faktorech, zejména konspiracích s cenou ropy a sankcích prohlásil, že prý si za to Rusko může samo, kvůli tomu že se jeho ekonomika orientuje výlučně na ropný průmysl. Pan premiér přebírající tuto argumantaci „lehů“ asi neví, že je RF taky významný exportér sofistikovaných zbraňových systémů. A že vyhlásit sankce proti sobě samému dost dobře není možné. Asi taky neví, že podobná konspirace s umělými cenami surovin byla použita v minulosti proti SSSR. Osobně radím… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
18. 12. 2014 15:46

Podepsal jsem tu petici veřejně, neboť jsem pacifista a proti vstupu do EU jsem hlasoval s vědomím, že je nemožné, aby společenství s tak rozdílným historickým vývojem a kulturou a s tak rozdílnými ekonomikami mohlo vytvořit bezproblémový celek. Už od počátku bylo přece vidět, že všechna nedemokraticky přijímaná ustanovení slouží především velkokapitálu a gaunerům. Jen tak pro ilustraci: Tři měsíce po „Šengenu“ synovi na Vysočině jednoho dne nad ránem Poláci naložili na náklaďák a neznámo kam odvezli úplně nové auto. Svobodu pohybu jako první využily zahraniční mafie. A už vůbec nevěřím, že je možné, aby pominul ten historicky dlouhou dobu… Číst vice »

Alena
Alena
18. 12. 2014 16:06

EU v dnešní podobě je zcela ovládána USA. Jak si jinak zdůvodnit, že Bulharsko pro ekonomicky výhodný jižní proud neudělalo zhola nic? Co se týče ekonomiky ČR, i když se ji nyní daří,mohou přijít intervence ČNB, které opět vše zdraží . Takže na jedné straně výhody pro rodiny s dětmi, znovuobnovení odčitatelné položky pro důchodce, valorizace důchodů, na druhé straně oslabení koruny vůči euru, které veškeré výhody převýší. Je jasné, že Češi na radikální krok- vystoupení z EU a USA nemají povahu. Samozřejmě, logicky zdůvodnit se dá všechno, i ZBABĚLOST českého národa. Co nás tedy v EU a NATO v… Číst vice »

Alena
Alena
18. 12. 2014 16:07

na závěr- jsem pro vystoupení ČR z EU a NATO!!!

Mudrc
Mudrc
18. 12. 2014 16:34

Jenom bych se všech diskutujících laskavě zeptal, proč raději než vystupovat z EU a NATO nechtějí tyto organizace změnit a až potom, pokud to nepůjde z nich vystoupit!!! EU a NATO má nějaké stanovy a smlouivy, které se neplní!!! NATO má být obranná aliance a přitom se podílí, ba přímo vyvolává válečné střety na podkladě podvodných příčin / viz Irák / , nebo se „válčí“ v Afganistánu a já jsem do teď neslyšel relevantní důvody!!! A co se týče EU je problém podobný!!! Přijetí Řecka do EU na základě podvodů a nic se neděje!!! A mohl bych pokračovat. Prostě, buď… Číst vice »

Alena
Alena
18. 12. 2014 16:36

dobrý postřeh, pane Mudrc, kde vzít ale politiky, ať u nás, nebo v EU, kteří by byli neúplatní a zásadoví?

Ghis
Ghis
18. 12. 2014 16:54

Alena napsal na závěr- jsem pro vystoupení ČRz EU a NATO!!! Ano pro vystoupení z NATO ( jak to provedl generál de Gaulle) a navíc: ‚ Pindos Go Home ‚ Taky do hajzlu s českými žluťáckými odbory. Ty jsou tak dobré na stávkovou pohotovost, která je tak na nic a na ho*no. Žádný kapitalista bez tlaku pracujícím nikdy nic nedal. Chce to odbory takové jako jsou např. v Belgii – viz. pondělní generální stávka o které RTBF (belgická tV) občany Belgie ve zprávách dost informovala (ČT by samozřejmě ani necekla). Osobně jsem zažil generální stávku veřejných služeb v r.1983 (20dní)… Číst vice »

Béda
18. 12. 2014 17:16

Jsem pro účast ČR v takových spolcích, které jsou k prospěchu občanů ČR – obzvlášť těch slabších a živících se prací a přitom nejsou konfliktní, diskriminující jiné národy a státy. Proto nejsem pro členství ČR v NATO ani v EU v její současné podobě. Byl bych pro členství ve výlučně obranném EVROPSKÉM spolku (nikoliv útočném „transatlantickém“ = americkém s podřízenou EU) a v EU, kde jsou slabí chráněni, s rozsáhlou regulací a zdaněním velkého kapitálu a povinnou solidaritou bohatých s chudými, zdravých s nemocnými, mladých se starými ne EU sloužící korporátním špičkám a oligarchům.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
18. 12. 2014 18:11

Bože, jak hluboko jsem – já ateista – zase jednou klesl! A nikdo z Vás, kdo jste to četli svýma očima, jste mne na to mé „cizími rukami“ neupozornil. Ptám se proto: To si myslíte, že s takovou nevšímavostí k chybám se nám podaří polepšit svět?!

petr jihlava
petr jihlava
18. 12. 2014 18:38

Celou debatu jestli má ČR z EU a NATO vystoupit nebo NE považuji za zbytečnou. 1,Vyvolat závazné referendum občany ČR o setrvání v EU a NATO není možné. Nemáme stále slibovaný zákon o všelidovém celostátním referendu. 2, Vymýšlíme vize o demokratizaci EU ve prospěch většiny evropanů včetně občanů ČR,které byli jinými už dávno vymyšleny. Např.francouzský ekonom Thomas Piketty a kolektiv(Náš manifest pro Evropu). Manifest předkládá reformu evropských institucí a obnovu evropské demokracie. 3,Je potřeba se účastnit voleb do EU a volit takové věrohodné politiky,které o demokratickou reformu evropských institucí a obnovu evropské demokracie dlouhodobě usilují.V posledních eurovolbách takovými důvěryhodnými kandidáty… Číst vice »

peppe
peppe
18. 12. 2014 20:19

Líbí se mi názory zdejších pacientů jako například „EU přetransformovat“, „demokratizace EU“ apod.
Je to jako by pasažéři Titanicu po kolizi prohlašovali „My nevystoupíme! Žádáme opravu a vylepšení pláště.“
:))))

peppe
peppe
18. 12. 2014 20:27

A mimochodem: I kdyby jsme chtěli vystoupit tak … už jaksi „nemáme čluny“
t. j s možností vystoupení se nikdy nepočítalo!

peter.
18. 12. 2014 20:38

Respodentmi tejto ankety museli byť alebo účastníci protizemanovských demonštrácií s červenými kartičkami,alebo diskutéri z diskusného fóra iDnes.Inak si to neviem vysvetliť.Už roky sa v anketách s touto otázkou robených v EU, umiestňujú na prvých miestach USA a Izrael.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-povazuji-za-nejvetsi-hrozby-pro-mir-v-Evrope-Rusko-a-Islamsky-stat-350747

petr jihlava
petr jihlava
18. 12. 2014 21:56

pepe,Titaniku se především podobá současný kapitalismus a jeho formální demokracie. Všechny ostatní evropské a národní instituce pokud se netransformují do demokratické podoby čeká nás v nejbližší době moderní forma fašismu doprovázená revolučním násilím. Kapitalismus svobodu nepotřebuje. Zeptejte se Číňanů, Pinocheta nebo Orbána. Většina zde diskutujících stejně jako já sdílí názor,že kapitalismus(korporátní,státní)je mimo jiné dlouhodobě neudržitelný. Máme pouze dvě volby: 1,Společenský systém charakterizovatelný jako sociálně-ekologická demokracie. Toho lze dosáhnout pouze silným sociální a ekologickým hnutím evropského rozměru,které si vynutí revoluční systémové změny.Bez demokratické transformace evropských a národních institucí se to,ale neobejde. 2,Moderní forma fašismu,která žádně demokratické instituce nepotřebuje a poskytne kapitalismu… Číst vice »

mirror
mirror
18. 12. 2014 23:49

Rozumná je cesta změny EU jak navrhuje petr jihlava. Voliči nesmějí volit strany, které jsou sdruženy v PES a u lidovců. Tyto strany nehnou prstem, aby změnily koloniální postavení České republiky. Navíc jejich voliči si musejí připustit vinu za krveprolití na Ukrajině. Na OM je spousta drastických videí a Sobotka se Zaorálkem jsou slepí a hluší, bezcitní. Vše nasvědčuje, že obyčejnými lidmi pohrdají. Co by sociální demokraté znamenali, kdyby je lidé nevolili?

Alena
Alena
19. 12. 2014 5:13

http://www.nwoo.org/2014/12/18/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem/ V tomto světle je útok na rubl jasný. Rusko začalo s vlastním emitováním rublu !!Dosavadní systém byl takový, že Rusko musilo vkládat zisky z prodeje ropy do amerických dluhopisů a pak získalo na Západě rozvojové úvěry, ovšem s vysokým úrokem. Platilo Americe dolarovou rentu. To je ohromný počin a krok k faktické nezávislosti Ruska. Sami Rusové předpokládají, že těžkosti s poklesem rublu budou přetrvávat do podzimu 2015. Paradoxně, všechny sankce včetně slovních útoků a obviňování z agrese, které na Rusko dopadají, pomáhají státu vymanit se z ekonomického jha západu. Vše, co Rusové podnikají, je zřejmě dopředu detailně promyšlené. Jedovaté… Číst vice »

Alena
Alena
19. 12. 2014 5:16

a máme tady novou měnu- PETRORUBL

peter.
19. 12. 2014 5:17

Alena napsal
V tomto světle je útok na rubl jasný

V tejto súvislosti každému doporučujem aby sa znovu pozrel na toto video
https://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo

Alena
Alena
19. 12. 2014 5:43

peter. napsal
V tejto súvislosti každému doporučujem aby sa znovu pozrel na toto video
https://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo

Znovu jsem se koukla na toto video a po jeho shlédnutí je mi jasnější soptění paní Merkelové. Konec okupačního rublu znamená citelný dopad na dolar (USA )ale i Euro (Německo), které fakticky EU dominuje.
Nějaké kompromateriály na ni asi budou, ale i tato ekonomická ztráta bude citelná. Zdánlivě toto téma s článkem nesouvisí, ale přiznejme si to. Jsme kolonie, se vším všudy.Proto se divím zastáncům zachování EU

fajt
19. 12. 2014 6:03

Alena napsal http://www.nwoo.org/2014/12/18/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem/ V tomto světle je útok na rubl jasný. Rusko začalo s vlastním emitováním rublu !!Dosavadní systém byl takový, že Rusko musilo vkládat zisky z prodeje ropy do amerických dluhopisů a pak získalo na Západě rozvojové úvěry, ovšem s vysokým úrokem. Platilo Americe dolarovou rentu. To je ohromný počin a krok k faktické nezávislosti Ruska. Sami Rusové předpokládají, že těžkosti s poklesem rublu budou přetrvávat do podzimu 2015. Paradoxně, všechny sankce včetně slovních útoků a obviňování z agrese, které na Rusko dopadají, pomáhají státu vymanit se z ekonomického jha západu. Vše, co Rusové podnikají, je zřejmě dopředu detailně… Číst vice »

Alena
Alena
19. 12. 2014 6:10

pane Fajt, snad se bude historická zkušenost Ruska opakovat- mnoho drobných proher a nakonec jedno velké a rozhodující vítězství

fajt
19. 12. 2014 6:23

Alena napsal

pane Fajt, snad se bude historická zkušenost Ruska opakovat- mnoho drobných proher a nakonec jedno velké a rozhodující vítězství

jim to přeju ( Rusku a všem sympatizantům ) a snad po příští generace přestane dostávat od každého spekulanta po uších a dočká se finální pobedy. ..)

Aleš
Aleš
19. 12. 2014 8:33

Georgius z Raduně napsal

Bože, jak hluboko jsem – já ateista – zase jednou klesl! A nikdo z Vás, kdo jste to četli svýma očima, jste mne na to mé „cizími rukami“ neupozornil. Ptám se proto: To si myslíte, že s takovou nevšímavostí k chybám se nám podaří polepšit svět?!

Tu diskusi čtu až teď. Proč myslíte, že jsem rozhořčen. Takovou nevšímavost k chybám a mnohem zásadnějšího rázu (např. nekonečné brečení nad pořád stejně rozlitým mlékem) a blokování změn tu můžeme sledovat pořád.

Sio
Sio
19. 12. 2014 8:46

Miloslav napsal

To, co petice požaduje, je čirý nesmysl.

Prognóza budoucnosti lidstva : http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
Teorie vševývoje reálskutečnosti: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

Miroslave, nechte už toho. Zase tak geniální to není, abyste to musel spamovat u každého článku. Bavte se k věci a nestrkejte tu dokola stále stejné odkazy.

Sio
Sio
19. 12. 2014 9:27

Alena napsal http://www.nwoo.org/2014/12/18/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem/ V tomto světle je útok na rubl jasný. Rusko začalo s vlastním emitováním rublu !!Dosavadní systém byl takový, že Rusko musilo vkládat zisky z prodeje ropy do amerických dluhopisů a pak získalo na Západě rozvojové úvěry, ovšem s vysokým úrokem. Platilo Americe dolarovou rentu. To je ohromný počin a krok k faktické nezávislosti Ruska. Sami Rusové předpokládají, že těžkosti s poklesem rublu budou přetrvávat do podzimu 2015. Paradoxně, všechny sankce včetně slovních útoků a obviňování z agrese, které na Rusko dopadají, pomáhají státu vymanit se z ekonomického jha západu. Vše, co Rusové podnikají, je zřejmě dopředu detailně… Číst vice »

peter.
19. 12. 2014 11:41

Sio napsal
Dobrý článek. Doporučuji projít i diskuse, jsou tam zajímavé analýzy.

Sio
Ak je to naozaj tak,ako je to popísané v článku a v diskusii k nemu,tak sa ma začína zmocňovať znepokojenie.Zatial každý,kto sa pokúsil o niečo podobné ako zavádza v Rusku Putin,zomrel,bol zavraždený,odstránený.Treba si uvedomiť,že Putin sa nepostavil USA.On sa postavil systému s celosvetovým pôsobením.Títo ľudia sa nikdy nevzdávajú a kruto trestajú každé vybočenie z radu.Bolo by naivné myslieť si,že teraz sklapnú a povedia :Putin,zvíťazil si nad nami!Určite dôjde k odvete a ja mám z tej odvety obavy.

ducatista
ducatista
19. 12. 2014 11:57

Rubl je zatím stabilizován, sice pořád hodně nízko vůči dolaru, ale trh se zklidnil a kurz nelítá o 20 bodů nahoru dolů. Osobně si myslím, že v pásmu 50-55 je silná resistence a pochybuju, že v dohledné době se CRB podaří stlačit kurz pod tuto hranici. Ten půlrok to bude trvat, to bude hodně těžké, ale Rusové by to mohli zvládnout, držím jim palce. Alena: vskutku zajímavý článek na nwoo, jen si dovolím polemizovat o tom diletantském vedení – CRB opravdu vedla chaotickou politiku intervencí, kdy proti rozjetému trhu (samotný útok + obrovský propad ropy) neměla nejmenší šanci a přišla… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 12. 2014 13:31
Viky
Viky
19. 12. 2014 13:53

to: Ducatista- Diletantské vedení centrální banky? ani ne. Dlouhodobě se počítalo s poklesem rublu. Proto také byly první snahy o intervenci ve prospěch rublu takové opatrné a poměrně bezzubé. Poté se spustil plovoucí kurs a tam je intervence navíc komplikovaná právě tím plovoucím kursem. Být to v trošku jiné situaci, plovoucí kurs by měl sám o sobě měl zklidňující účinek. Jejich centrální banka ale nemohla vědět co přesně má před sebou. Měnový útok byl skrytý za reálně plánovaný pokles kursu rublu. Pokud by dál byla prováděná masivní intervence, docházelo by pouze k pumpování zisku do kapes spekulativního kapitálu. Protože současně… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 12. 2014 14:10

Dobrá diskuze k rublu a spol. i pod posledními články na: http://proinvestory.cz/ Cituji z tamní diskuze: “ woxow napsal: 19.12.2014 v 13:58 Někde na netu jsem viděl, že byl schválen krizový balíček pro vysoké hodnostáře bank. A že FED bude zabedňovat okna v prvním patře. Co se týče výkyvu na Rublu dílo zkázy dokonaly média a panika lidí, která nahnala zisky těm kteří to zinscenovali. Možná i rusko vydělalo na pokunu BUY kdy vědělo, že zasáhne CB A nyní ti lidé mohou litovat že během dvou dní přišlo o 30% úspor. Kdyby Putinovi věřili, mohli si tuto ztrátu ušetřit, zvláště… Číst vice »

Sio
Sio
19. 12. 2014 14:22

peter. napsal Sio Ak je to naozaj tak,ako je to popísané v článku a v diskusii k nemu,tak sa ma začína zmocňovať znepokojenie.Zatial každý,kto sa pokúsil o niečo podobné ako zavádza v Rusku Putin,zomrel,bol zavraždený,odstránený.Treba si uvedomiť,že Putin sa nepostavil USA.On sa postavil systému s celosvetovým pôsobením.Títo ľudia sa nikdy nevzdávajú a kruto trestajú každé vybočenie z radu.Bolo by naivné myslieť si,že teraz sklapnú a povedia :Putin,zvíťazil si nad nami!Určite dôjde k odvete a ja mám z tej odvety obavy. Zase na druhé straně – proč až teď? Vždyť atlantické (a možná i Čínské) elity touží po ruském území od… Číst vice »

tatar
tatar
19. 12. 2014 14:24

Gatta napsal

Úloha Saudů v hrátkách okolo ceny ropy:

http://wertyzreport.com/clanek/prebytek-ropy-pro-svrzeni-putina-a-madura

My vám zabombardujeme Kadáfího a Sýrii. A vy, kluci, nám svrhněte Putina.

Jo, to by mohlo být.

Viky
Viky
19. 12. 2014 14:31

pokr./ připravený masivní útok z vnějšku. Tohle někdo připravoval tak půl roku, rok. Jsou dokonale využity specifika fungování trhu v RF, většina útoku na měnu jde z přirozených zdrojů uvnitř ruského finančního světa, proto také nějak přesněji určit ideové centrum vlastně nejde. Spekulace na pokles měny měly příliš velký rozměr, než aby šlo jen o obvyklé ruské a světové hráče. Je to příliš dobře načasováno… Rubl je samozřejmě hrubě podhodnocen vzhledem ke stavu ekonomiky. Zvýšení procentního zatížení peněz z centrální banky navíc ztíží dostupnost kreditů v ekonomice. V kombinaci s sankcemi v oblasti delších úvěrů v zahraničních bankách je efekt… Číst vice »

peter.
19. 12. 2014 15:04

Sio napsal
Zase na druhé straně – proč až teď?

Pretože práve teraz sa Putin dopustil toho,na čo doplatili životom Lincoln,Stalin,Kennedy a naposledy Kaddáfí
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/2434-novodobe-celosvetove-otroctvi-aneb-kdo-zavrazdil-abrahama-lincolna-a-johna-fitzgeralda-kennedyho/
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2197-kaddafiho-plan-na-zlate-penize-by-zdevastoval-dolar.aspx
Stalinova vina spočívala v tom,že prekazil Trockému plány na vývoz revolúcie.Trockij bol podporovaný svetovou bankárskou elitou.To nie je konšpirácia ale už dokázaný a všeobecne akceptovaný fakt.

Alena
Alena
19. 12. 2014 15:48

celý finanční systém je složitý aparát, kdo se v něm nepohybuje, tápá. Dříve nebo později musí zákonitě dojít k jeho zhroucení. Co pak státům zůstane? Technologie, lidské ruce a přírodní zdroje. Kdo na tom bude dobře a kdo špatně, si dosaďte sami