Pluralitní kolotoč Západu

Původním zdrojem xenofobie jsou dobyvačné války západních korporátních fašistů. Pokud budou trvat, pak se bude celý západní pluralitní kolotoč, mazaný korporátní propagandou a poháněný zisky vojensko-průmyslového komplexu, bezchybně a stále rychleji točit.

„Extremizace imigračního problému v Německu“, píše na Twitteru „reformní“ místopředseda KSČM Jiří Dolejš a přidává odkaz na tento článek(external link) v České pozici, v němž se popisuje radikalizace německých fotbalových „hooligans“ pod protiislámskými hesly. Pokusil jsem se mu na Twitteru stručně vysvětlit, že nejde o náhodu, ale o princip fungování současného demokratického systému v jeho bezmezné pluralitě. Zdá se mi to důležité, a proto jsem se rozhodl svoji politickou teorii západní demokratické plurality trochu rozvést.

1. Neocons jako hybatelé děje

Na začátku jsou naši staří dobří neokonzervativci. Poradí se s lobbisty z vojensko-průmyslového komplexu, poberou peníze na volební kampaň od různých super-PACů a s pomocí stejně tak podplacených prestitutek se nechají zvolit do vládních funkcí. Pokud se volby nepovedou, nevadí. Jsou tu ještě místa různých poradců a think-tanků, a to by v tom byl čert, aby se nepovedlo rozpoutat nějakou dobyvačnou válčičku v zájmu korporátních fašistů. Výsledkem jsou rozvrácené země, statisíce mrtvých a miliony uprchlíků na jedné straně a zisky ze zbrojení a uloupené suroviny v cílových zemích na straně druhé.

2. Národně a nábožensky orientovaný odpor v napadených zemích

Proti dobyvačným válkám logicky a zákonitě vzniká odpor v napadených zemích. Když vám raketa rozbije dům nebo dron zabije dítě, jdete se mstít. A stáváte se bojovníkem za svobodu/radikálem/teroristou – záleží jen na úhlu pohledu. Z pohledu první skupiny je velmi užitečné, když se mezi takové lidi povede zasít vnitřní sváry, a oni se pak začnou vraždit mezi sebou. Odbyt zbraní se zvyšuje a beztrestné loupení přírodních zdrojů dané země může v podmínkách všeobecného rozvratu nerušeně pokračovat. A na Západě můžou korporátní média psát o barbarech, co si navzájem podřezávají krky.

3. Liberálové a multi-kulti jako užiteční idioti č. 1

Po bodech jedna a dvě nastupuje druhá pluralitní směna, kterou redakční kolega vtipně nazval Úklidová četa českých humanistů(external link). Jsou to lidé laskaví a milosrdní, kteří se vypraví z křesťanské lásky či hypertrofovaného sociálního cítění pomáhat do utečeneckých táborů. Proto tlačí na vlády Západu, aby přijali co nejvíce uprchlíků z cílových zemí. Ta samá média, která vyvolávají nenávist proti lidem z napadených zemí, přitom šíří multi-kulti báchorky o tom, jakým přínosem pro Evropu budou uprchlíci s naprosto odlišným hodnotovým rámcem. A zapomenou říci, že až do svého útěku ze svého přirozeného prostředí byli systematicky masakrovaní zbraněmi vyrobenými v evropských a amerických zbrojovkách. A že navíc rozvrácení jejich země bylo připraveno nebo přinejmenším ve druhé fázi přímo naplánováno ve štábu NATO, viz příklad Libye, Sýrie nebo Ukrajiny.

4. Vlastenecká pravice jako užiteční idioti č. 2

V okamžiku, kdy se na Západě objeví problémy s rostoucím proudem uprchlíků ze zemí, které předtím on sám rozvrátil, nastupují nacionalisté všeho druhu. „Imigranty nechceme, islám je nedemokratický, jejich hodnoty jsou neslučitelné s našimi hodnotami…“. A začnou mediálně křičet a veřejně protestovat. Korporátní média čekají na první potyčku, aby začala psát o „extrémistech“ a nutnosti bojovat proti nim za použití všech, i nedemokratických metod. A máme válku všech proti všem. Jak píše naše redakce už rok o válce v Sýrii: „Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází.“

5. Reformní levice jako užiteční idioti č. 3

Po potyčkách s nacionalisty se aktivizuje levice, od anarchistů až po reformní komunisty. Ti všichni se pustí do boje proti pravicovému extrémismu a za práva všech menšin. Ateistická levice je na straně tolerance vůči uprchlíkům v naději, že oni budou ti, kteří po čase podpoří její agendu. Nic není víc vzdáleno pravdě. Uprchlíci a jejich potomci budou ti, kteří se budou většinově proti ateistům, anarchistům, socialistům a komunistům velmi ostře vymezovat. Snaha získat azyl v Saúdské Arábii nebo v Emirátech by možná takovému ateistovi z Evropy mohla definitivně (např. katovým mečem) změnit úhel pohledu. Ročně je tam takto popravováno celkem dost lidí a je to vcelku humánnější způsob, než tradiční kamenování.

Imigrace je navíc téma, na němž se mohou skvěle vést zástupné války. Liberálové se salónními komunisty v jednom šiku proti konzervativcům a národním socialistům, křesťanští demokraté proti křesťanským socialistům, euroskeptici proti eurohujerům etc. To vše pod silným krytím korporátních prestitutek, které jedním dechem bojují za toleranci k cizímu a vyzývají k netoleranci odlišných názorů u vlastních.

6. Začátek nového kola

Staří dobří neokonzervativci se poradí s lobbisty z vojensko-průmyslového komplexu, poberou peníze na volební kampaň od různých super-PACů a s pomocí stejně tak podplacených prestitutek se nechají zvolit do vládních funkcí… To by v tom byl čert, aby se jim nepovedlo rozpoutat nějakou dobyvačnou válčičku v zájmu korporátních fašistů…

Závěr

Dokud všichni „užiteční idioti“ v systému nepochopí, že problémy nelze vyřešit bez toho, aniž by se řešila prvotní příčina, tak se nikam nedostaneme. Původním zdrojem xenofobie jsou dobyvačné války západních korporátních fašistů. Pokud budou trvat, pak se bude celý západní pluralitní kolotoč, mazaný korporátní propagandou a poháněný zisky vojensko-průmyslového komplexu, bezchybně a stále rychleji točit. A pokud ho všichni lidé dobré vůle, ať už se považují více za liberály, křesťany, vlastence či socialisty, nezastaví, jednoho krásného dne se s námi všemi za ohromného vytí korporátních prestitutek zřítí.

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lomikel
lomikel
5. 1. 2015 8:47

je treba kuknout na sam pojem xenofobie je uz tak zprofanovane slovo ( e.q. uzivane karatelne) ze bez ujasneni si o cem se bavime muze dojit ke meilce :).
xenofobia a xenofile jsou dva hranicni stavy (spise jen ideove definice pro vymezeni prostoru) mezi se nachazi vyvazeny pohled podlozeny tvrdymi daty, rozlisujici a jdouci do detailu tak kde je to nutne pro pochopnei souvyslostyi, pohled a zalozeny na bazi vzajemne uzitecnosti a vedomi toho ze kazda bytost me kolem sebe kruhy sociokultinich vazeb a ze existuji blizsi a vzdalenejsi kruhy. ty blizsi drzi jedince a spolecnost pri zivote.

Tribun
Admin
5. 1. 2015 9:33

Když to napíšeš takhle, to má hned jeden chuť někam emigrovat, nejlépe na Mars nebo vůbec do nějakého alternativního vesmíru.

fajt
fajt
5. 1. 2015 10:10

sodoma gomora aneb babylonane v realu…

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5321-obchod-profesionalniho-objeti-mel-za-prvni-mesic-10-tisic-navstevniku – tak se pojdme obejmout … samozrejme za prachy … muhehe. ..)

Miloslav
Miloslav
5. 1. 2015 10:13

Článek výstižně a stručně popisuje podstatu reality současného světa. Neuvádí však žádnou možnost řešení současných aktuálních problémů lidstva. Jedna možná cesta řešení uvedených problémů je naznačena v článku: „Otevřený dopis všem lidem na planetě“, který lze nalézt na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Sio
Sio
5. 1. 2015 10:24

Tak, příčinou jsou války vedené korporátními fašisty. Výborně. Ale ten logický řetěz je delší, ne? Mohou snad korporátní fašisté neválčit? Mají volbu? Asi ne, to by nebyli korporátní fašisti, že. A proč tu tedy vůbec máme korporátní fašisty? Jsou to produkty korporací? A opět – obejdou se korporace bez svých fašistů? Co by pak vyráběly, když umí zbraně? Takže neobejdou. Takže dále. Proč tu máme vůbec korporace. Aha, má někdo pochybnost, že korporace jsou logickým důsledkem akumulace kapitálu? Kam vede neřízená konkurence, která je hlavním zákonem a podstatou kapitalismu? K akumulaci. Kam až ta akumulace jde. Jde k NADNÁRODNÍM korporacím.… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 10:29

Ještě k tomu multi-kulti. Jasněže je te jen vyčůraný prostředek jak rozbít vnitřní opozici v dané zemi. Vždyť pak ani neexistuje vlastní dělnická třída, alespoň ne větší, než nezbytná. Nejhorší práci zastanou cizinci a s těmi se „našinci“ nekamarádí. Navíc i ti mohou být z různých zemí a tak se nekamarádí ani mezi sebou. Normální uplatnění hesla „Rozděl a panuj!“ Elity nám to předloží s úsměvem na rtech a s apelem na naše sociální cítění. Perfektní způsob, jak rozložit idealistickou levici.

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 10:37

Sio, ty vaše dva poslední postřehy fakt mají hlavu a patu.
Kolik lidí si je přečte? Kolik lidí se s nimi ztotožní? Kolik lidí z těch „ztotožněných se“ už bylo ztotožněno před přečtením?
Proč tohle píši? Pro vypíchnutí té marnosti v tomto systému-režimu. Jedno procento stejně smýšlejících bohužel nezmění naši zem, natož svět. Má ji v pařátech jiné jedno procento. Blbé,ale reálné.

Béda
5. 1. 2015 11:02

sio, hezky jste to shrnul. Jenom bych doplnil. Migrace dnes má tři hlavní příčiny. Migrace z ekonomických důvodů: 1) migrace kapitálu za nižšími náklady. Tato nemusí být nutně spojena s fyzickou migrací jednoho procenta, které po celé planetě veksluje kapitálem s cílem navýšit svůj zisk. 2) Migrace pracovní síly z ekonomických důvodů s cílem polepšit si v „zemi zaslíbené“ (zde jde částečně o kvalifikovanou pracovní sílu, která má globální uplatnění a volně migruje) anebo o málo kvalifikovanou pracovní sílu, která je kvůli vyššímu výdělku schopna pracovat za podmínek, které místní pracovní síla neakceptuje. Tato migrující pracovní síla působí jako „stávkokazi“… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 11:03

Petrpavel napsal Sio, ty vaše dva poslední postřehy fakt mají hlavu a patu. Kolik lidí si je přečte? Kolik lidí se s nimi ztotožní? Kolik lidí z těch „ztotožněných se“ už bylo ztotožněno před přečtením? Proč tohle píši? Pro vypíchnutí té marnosti v tomto systému-režimu. Jedno procento stejně smýšlejících bohužel nezmění naši zem, natož svět. Má ji v pařátech jiné jedno procento. Blbé,ale reálné. Nojo, to ale nejsou postřehy, nýbrž vyčteninky. :-) Dokonce jsem to kdysi četl pod nátlakem, mladší generace naopak nemá už šanci na to náhodně narazit. Ale kdo chce, najde. Dá se to i koupit i najít… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 11:14

Béda napsal sio, hezky jste to shrnul. Jenom bych doplnil. Migrace dnes má tři hlavní příčiny. Migrace z ekonomických důvodů: 1) migrace kapitálu za nižšími náklady. Tato nemusí být nutně spojena s fyzickou migrací jednoho procenta, které po celé planetě veksluje kapitálem s cílem navýšit svůj zisk. 2) Migrace pracovní síly z ekonomických důvodů s cílem polepšit si v „zemi zaslíbené“ (zde jde částečně o kvalifikovanou pracovní sílu, která má globální uplatnění a volně migruje) anebo o málo kvalifikovanou pracovní sílu, která je kvůli vyššímu výdělku schopna pracovat za podmínek, které místní pracovní síla neakceptuje. Tato migrující pracovní síla působí… Číst vice »

peter.
5. 1. 2015 11:26

Našiel som rozhovor s Chazinom ešte z roku 2008.Je zaujímavé porovnať jeho prognózy s dneškom.Niečo nevyšlo,niečo áno ale myslím,že jeho východiská sú správne.
http://www.extraplus.sk/content/view/30
Sio
Napísal ste to dobre a ja pridám k tomu už len toto :
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/145778/Za-ekonomicku-stagnaciu-moze-nedostatok-velkych-vojen

Sio
Sio
5. 1. 2015 11:39

peter. napsal

Našiel som rozhovor s Chazinom ešte z roku 2008.Je zaujímavé porovnať jeho prognózy s dneškom.Niečo nevyšlo,niečo áno ale myslím,že jeho východiská sú správne.
http://www.extraplus.sk/content/view/30
Sio
Napísal ste to dobre a ja pridám k tomu už len toto :
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/145778/Za-ekonomicku-stagnaciu-moze-nedostatok-velkych-vojen

Jo, Chazin se dost trefil. Ale nebyl zdaleka sám, co tenkrát něco podobného tvrdil. Nedostatek válek = nedostatek poptávky. Tudíž kapitalismus skomírá ..

Béda
5. 1. 2015 11:55

Sio,

uvedl jste hlavní důvody, proč je zarazení migrace nositelů „nekompatibilních“ hodnot neprůchozí. Kapitálovým „elitám to vyhovuje ekonomicky (zvýšené zisky) i politicky (rozděl a panuj) i když tím v podstatě z dlouhodobého hlediska podřezávají větev celé tzv. západní pidlividlizaci.

Sio
Sio
5. 1. 2015 11:57

Ještě něco k té poptávce. Zdálo by se, že pokud je něčeho ve společnosti (nebo společenství, globální vesnici čí místní vesnici) nedostatek, vznikne poptávka a je to skvělé. Nahrne se tak kapitál a vše rozkvete ve zlatém dešti. O čem se ale mluví a píše málo nebo vůbec, tak to je fakt, že ne každá poptávka je z hlediska tržní nabídky vhodná. Ono totiž nejde o uspokojení poptávky, ale o generaci zisku. Pokud uspokojení poptávky negeneruje zisk, tak se nekoná. Jinými slovy – práce je dost, ale ne každá může být zaplacena, a to přesto, že se jedná o práci… Číst vice »