Podivuhodná existence mediálních lží o svobodě

Když jsem v říjnu otevřel televizi, uviděl jsem upoutávku: „Třicet let svobody!“. Když jsem v listopadu zapnul rozhlas, tak tam bylo totéž: „Třicet let svobody!“ Připojím se dnes na internet a opět je to stejné. Možná, že kdyby žil spisovatel Vladislav Vančura, o dnešní době by napsal: „Způsob podzimu české propagandy se zdá být poněkud nešťastným.“ Nešťastným proto, že už přísloví praví, že všeho moc škodí a když je něčeho moc, tak je toho příliš.

Kdysi mi řekl můj celkem už dospělý syn: „Je dobře, že je tu svoboda!“ Protože mám své zkušenosti, tak s určitými rozpaky jsem namítl: „Uvědomuješ si chlapče, že k tomu, abys měl svobodu v čemkoliv, buď ji musíš nejprve od někoho dostat, anebo něčím za ni zaplatit?“ No, byla tehdy škoda, že povinnosti nám oběma zabránily v další debatě a řeč tím pádem skončila a tak dodnes netuším, jak by asi probíhala, kdyby času bylo víc. Přesto však mám trochu obavu, že by tehdy bylo nejen málo času, ale možná i vůle v úvahách pokračovat.

Takže, je tu stále pro nás oba otázka: Co to je, ta svoboda člověka, tvora od přírody sociálního? Je to snad stav společnosti, kdy si mohou všichni dělat, co je napadne? Anebo je to režim, v němž pravidla soužití s názvem ZÁKONY všem stejně(!) vymezují nejen svobodu, ale i hranice morálky, za nimiž je pak už jen území práva trestního – toho práva pro kriminálníky?

Tak vida, co nám realita světa ukázala! Skutečnost, že svoboda bezbřehá, ve všem úplná vždy a pro každého – vlastně neexistuje! No jo, ale vysvětluj to – jak těm mladým nezkušeným, tak i starým naivkům, kteří o životě přemýšlí jenom povrchně a občas. Že by proto, že jim postačí, že právě takhle to přece říkali nějací titulovaní „experti“ včera v televizi? Aha! … Ach ti novináři a ta jejich mééédia, že?

Proč tedy ti pisálkové z „mejnstrýmu“ po celé dny melou jen o svobodě, když přece úplně všichni polovičními idioty asi nebudou, aby jim myšlenkově nedošlo, že svoboda pro všechny, ve všem a za všech okolností – vůbec možná není? Že by to bylo proto, že se o tom tak příjemně žvaní a zároveň se to dobře poslouchá? Anebo proto, aby mediální politruci nám dementům naznačili, že když svoboda je tu dnes, tak že konečně musí být logické a jasné, že svoboda tu před třiceti roky přece vůbec v ničem nebyla?

No dobrá, však já vím, že nekonečně o minulosti memorovat jen slovíčkem TOTALITA, že to se lidem přejedlo a tak se jim to musí zopakovat zase jinou slovní formou, aby už konečně pochopili, že ráj na zemi je tu až teprve teď. Jenže kdo ví, jestli televizní diváci, čtenáři novin a rozhlasoví posluchači … jednak právě tohle informačně přijmou a pokud ano, tak zda také tomu bez výhrady uvěří?

No já tedy ne, jestliže vím, že tu máme stovky vymyšlených zákonů a vyhlášek vlastních i těch evropských. Norem s tisíci závazných paragrafů příkazů a zákazů. A neuvěřím také proto, že velmi dobře vím, že pro svobodu bez přívlastků by pak do všech Ústav států a národů Planety musil stačit paragraf pouze jediný. Ten, jímž by parlamenty zemí světa všem lidem uzákonily pouze povinnost MÍT SVOBODU! Takže, kdo mi odpoví? Je tedy ta absolutní svoboda absolutním pojmem víry pro normální lidi, anebo jen nesmyslem pro „politické debily“, jak je nazývá Valerij Pjakin?

No dobrá, ale tak už uvažujme aspoň chvíli jen převážně vážně: Jak je to tedy SKUTEČNĚ s tou svobodou? Máme ji, anebo nemáme? Inu zdá se, že máme, ale jenom takovou, kterou jsme schopni si tržně a podnikatelsky zakoupit. Uzavřít např. takový byznys, abychom byli zdravější nebo otitulovanější a proto i vzdělanější. Abychom byli bohatší a váženější a milovanější těmi nám podobnými. Zkrátka úspěšnější. Abychom se společensky posunuli výš, nad paragrafy příkazů a zákazů pro ty, kteří si ještě nemohou dovolit mít na všechny dosud existující příkazy a zákazy tiché výjimky, které přece prý vždy potvrzují pravidla.

Shrnuto: Máme tedy svobodu a právo cokoliv podnikat a cokoliv si tržně koupit a cokoliv i vlastnit. Tu svobodu a právo ovšem ale jen tehdy máme, pokud na to máme. Také, pokud nám to nezakážou ti, kteří si již koupili nějakou vyšší svobodu a silnější právo. Například právo – nám to naše podnikání, kupování a vlastnictví nejen umožnit, ale v případě když tak uznají, nám ho i zakázat. Inu zkrátka, nedivme se, vážení. To je tržní demokracie.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
11. 12. 2019 21:38

Vnímám to tak, že tu jejich svobodu pro politické debílky jim trhají demokraticky na cucky jejich sladké plody v podobě zoufalých Ctiradů a Brejviků. Svobodně si pak budou moci demokraticky si vybrat opatření omezující jejich svobodu v domnění ochrany jich samotných před vlastními plody, což v případě toho, že lidské zdroje tržní demokracie kapitalismu jsou apriori vždy velmi měkkými cíly, je pro občany velice nepříjemné a zhoubné. To se pak bezpečnostní experti mohou opupínkovat jak chtějí, ale když systém generuje hrozby, slabá místa a princip, kdy lidské zdroje jsou vždy oběťmi, které nemohou ovlivnit situaci, pokud se nepokusí změnit systém.… Číst vice »

Aleš
Aleš
12. 12. 2019 6:19

http://www.novarepublika.cz/2019/12/nejpodlejsi-rana-jakou-kdy-svetove-zlo.html
Svobodné a demokratické rozhodnutí svobodného a demokratického světa za pomocí jeho svobodné a demokratické agentury WADA osočuje bez důkazů, že někdo porušuje pravidla, dává mu zákazy a nálepky…

orinoko
orinoko
12. 12. 2019 14:21

https://echo24.cz/a/SN7py/general-pavel-mlzi-o-sve-komunisticke-minulosti-a-sluzbe-u-spionu

Nadějný kandidát milionů VOKAmžiků na českého prezidentistu. To je zase eklhaft. Rudý komisař miláčkem neinformavanych debilu. Ale kupodivu se to nachazi na dezinformacnim serveru.

Aleš
Aleš
13. 12. 2019 9:26

Jestli kdysi nějaký Vasil Biľak sepsal svobodně o své vůli nějaký zvací dopis, tak dnes se píšou také. Také se říká že tu máme svobodu a demokracii. Kdysi jsme měly Svobodu a lidovou demokracii. Pak jsme tu měli dočasně nějaké cizí vojáky. Teď ovšem mohou přijít tací, kterých se jen tak nezbavíme a Protentokrát tady budou v jednotkách 1 nafurt (kanónenfutr). Ve Varšavské smlouvě nás ale nikdo nenutil kupovat prostředky pro námořní pěchotu, posílat svoje vojáky do nesmyslných válek ani vydávat % HDP na něčí vojenská dobrodružství nebo pořádat za drahý peníz provokace pro domnělým nepřátelům… Teď nás omezená suverenita… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 12. 2019 9:51

Ale skutečné důvody existence NATO patrně zatím trvají. Ale rozhodně je jasné, že to nejsou důvody objektivní a v zájmu obyvatelstva planety Země, ani v zájmu obyvatelstva jednotlivých zemí NATO. Dokonce to nejsou ani zájmy, psané přímo v textu Washingtonské smlouvy (zakládací listiny NATO), ani ty závazné, ani ty nezávazné. Kdyby neexistoval důvod existence NATO, nemuselo by se např. Rusko obávat vojenských cvičení na jeho hranicích. Realita je taková, že existuje mnoho důvodů pro neexistenci NATO. Jenomže to si musí svobodně uvědomit obyvatelstvo členských zemí, aby pro vystoupení z NATO mohli vytvořit podmínky v podobě politické reprezentace umožňující tuto nezbytnost.… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 12. 2019 15:32

Jakkoli se můžeme v názoru na věc ruznit, tak je to opravdu racha.
Vzpoura volicu. A v Malé Británii /jak se jí dneska prezdiva/ to kupodivu zvladli. Velmi doporučuji odkaz. Vítěz voleb mj. hodlá podrobit slavnou BBC řádně kure. A především tě kyzene.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Buh-zachranil-Britanii-zni-nad-prvnimi-vysledky-voleb-A-fotka-protazenych-obliceju-redakce-CT-606821

Gatta
Gatta
13. 12. 2019 17:35

Re orinoko – podle mne za Brexitem stojí prvotně silné britské banky, které se nechtely podřídit a nechat se zlikvidovat Bruselem v jeho šílenostech. No a „populárni unijní postupy“ zajistily dostatek nespokojených občanů této bývalé velmoci pro demokratickou formu odtržení.

Tedy jak píší v jiném článku ny PL:
„Na mezinárodní úrovni se kromě dokončení brexitu očekává vytvoření nové pozice Británie ve světě, daleko těsnější vztahy s USA a zeměmi Commonwealthu, doma potom konsolidace,“

Bety
Bety
13. 12. 2019 19:41

Tak se dívám na MODROU KREV v ČT. Zrovna jsem se dozvěděla, že než smísili svou krev s císařskou hofmistryní z rodu Karpenů, byli Kinští malí, oškliví a chytří. Poté byli velcí, krásní a jak jinak -chytří.. No neberte to. Spravedlnost zvítězila, chytří se vrátili na výsluní, ale toho majetku pořád nějak nemají dost. Ostatně každý musí uznat, že když má někdo šest až osm křestních jmen nehledě na přídomky, tak není žádný hej počkej a nebude tudíž třicet let splácet nějaký byt 3 plus 1 . Stát moc nepotřebujeme, národ a vlast jsou také z módy, ale svobodně si… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 12. 2019 20:10

Píchni do modrého urozence a nejbližší český zdravotní vydobytek bude zadat českou rudou krev.
Už nedávný verozvest pravdy psal … Svarcmberci zde…
Ať si kdo kde co chce rika, tak husiti prostě , byť brutalne, rovnali katolické lži do konzumovatelne materie.
Zvláštní vec: Dnešní materiální namyslenec se domniva, že je mu povoleno vsechno. Lhat, prodávat odpustky, srat lidi , pricemz je možno v souběhu na ne srat.
Njn, jdu si raději poslechnout Neckare.

Aleš
Aleš
16. 12. 2019 14:12

http://casopisargument.cz/2019/12/15/sahra-wagenknechtova-k-prohre-labour-party-v-predcasnych-volbach/
(ne)svobodné (ne)volby a jejich výsledek…
Levicový brexit uvnitř NATO? To je něco jako suchá voda, horký led, bílá tma, svítící černá díra. Jiné šance tady není…