Diskuze k článku


 • peter. • 3. července 2017

  Zase jeden manipulatívny článok od Tribuna.Začne tým,že upozorní na tzv.“dvere pre chudobných“aby vzápätí mimoriadne perfídnym spôsobom prešiel na propagáciu multikulturalizmu(čítaj slniečkárstva) a kritiku antimultikulturalizmu(čítaj xenofóbie a rasizmu).Tak som si otvoril ten odkaz v článku a dočítal som sa,že otcom-zakladateľom tohoto neslýchaného zločinu proti ľudským právam je starosta Londýna Ken Livingstone (vo funkcii 2000 – 2008).Tento starosta sa snažil kompenzovať upadajúcu výstavbu sociálnych bytov v Londýne tým,že presadil opatrenie ktoré nariaďovalo developerom vyčleniť niekoľko bytov v súkromných bytových komplexoch rezidenčného typu stavaných pre bohatých zákazníkov – pre potreby sociálne slabších rodín.
  Keby Livingstone presadil aby sa sociálne byty postavili na periférii Londýna,tak by vchod do takého činžiaku nebol žiadnym problémom a určite by bol len jeden,spoločný pre všetkých.A keby bol len jeden spoločný vchod do bytového komplexu s bytmi pre bohatých aj chudobných,tak by developer žiadny byt žiadnemu „boháčovi“ nepredal.
  Tribunovi prajem,aby musel aspoň 2 roky prežiť v paneláku a zdielať spoločný vchod s 3 -4 neprispôsobivými rodinami.

 • peter. • 3. července 2017

  Vizionár Jung.
  http://www.meras.cz/2017/07/jung-svoboda.html

 • PPK • 3. července 2017

  Ach jo. Kde je ten Tribun, který své články psal před takovými sedmi roky? Takže: K tomuto článku už lze jen konstatovat, že pravdivá v něm je pouze ta věta poslední, ta věta Vaculíkova. Ano je tomu skutečně tak, jen bych tu větu poněkud upřesnil: „Komunismus je pryč a místo něj tu máme UŽ ZASE JEN ty příčiny, z nichž vznikl.
  Proč, to rozvádět – možná pro Tribuna – to nutné není. A co s tím problémem dělají (zatím jen) v Anglii, by nás také nemuselo zajímat, pokud ovšem … právě tuhle vadnou politiku nezačnou i u nás politici zavádět.
  V čem je tedy jádro pudla? V tom, že Tribun sice opět úspěšně demagogicky provokuje, ale zřejmě si sám rady neví. Anebo se na příčinu chudoby a oživování mrtvoly sociálního rasismu bojí ukázat, aby nebyl považován za „nedemokrata“?

 • koloděj • 3. července 2017

  peter. napsal

  Vizionár Jung.

  Pěkný

 • peter. • 4. července 2017

  Je to len zárodok niečoho,čo môže zmeniť svet a len čas ukáže či je životaschopný alebo nie.Bolo by fajn keby prežil.Keď už Slovania odolali toľkým atakom so snahou o ich zničenie a rozdrobenie,tak to ukazuje na možnosť,že to ich spojenie môže byť úspešné.
  http://www.hlavnespravy.sk/slovanstvo-na-vzostupe-vytvara-sa-spolocenstvo-nezavislych-slovanskych-statov/1057420

 • fajt • 4. července 2017

  teď trocha přízemních cypovin, které nakonec dělají životní gro prostého lidu – tedy žraso alias máslo a neboli tluszcz szlachetny – včera se mi vyblil do ucha sąsiad, prý považte, jak drahé mají teď v jeho oblíbeném kaufu máslo, nehoráznost, kapitalistická židovina a zlodějna, tak nějak ve zkratce bych popsal jeho hořekování nad drahotou, se kterou už musel dávno počítat, když tedy sám ( i nevědomky ) tvrdil nejhorší režim od dob kupce Sáma, chvíli jsem ho nechal lamentovat a pak mu říkám, proč nejedeš kousek za granicu a tam si nekoupíš skoro o půlku levněji a level chutnější žlutavý szmalc – chvíli čuměl a pak jak kolovrátek spustil, že poloci maj vsistko jedovate a nechutné, tak jsem se ho znova zeptal, byls tam, dals do huby jejich produkt? zase chvíli zíral a pak začal mlet něco o kurwach kapitalistických na všech frontách a státních gruntech, no po chvíli sem ho nechal jeho vzteklému osudu a šel si po svých – je smutné, když už i tady propadli jedinci, kteří kdysi měli tak pevný a houževnatý základ švejkovině a v podstatě se z nich stavaj závislácká hovada, kterým by postačila šedá hmota mozková ve velikosti kozího bobku. ..)

 • peter. • 4. července 2017

  fajt:
  Dobre sa gazduje Poliakom,keď im štáty G-7 v 902-tom roku odpustili 50% zahraničného dlhu vo výške 50 miliárd nemeckých mariek.
  Potom si to Gé sedmička niekoľko násobne vynahradila vyrabovaním nášho vtedy ešte spoločného štátu.
  http://www.hlavnespravy.sk/mali-by-veritelia-odpustit-dlh-grecku-poliakom-to-pred-viac-ako-dvadsiatimi-rokmi-vyznamne-pomohlo/655316

 • peter. • 4. července 2017

  peter. napsal
  902-tom roku

  oprava: v 90-tych rokoch

 • fajt • 4. července 2017

  peter. napsal

  fajt:
  Dobre sa gazduje Poliakom,keď im štáty G-7 v 902-tom roku odpustili 50% zahraničného dlhu vo výške 50 miliárd nemeckých mariek.
  Potom si to Gé sedmička niekoľko násobne vynahradila vyrabovaním nášho vtedy ešte spoločného štátu.
  http://www.hlavnespravy.sk/mali-by-veritelia-odpustit-dlh-grecku-poliakom-to-pred-viac-ako-dvadsiatimi-rokmi-vyznamne-pomohlo/655316

  a není to spíše o šikovnosti a rozvaze polských lidí, kteří i na vrcholu moci stále myslí na svou rzeczpospolitou ? podívejte se na československo, které se tak snadno rozpadlo a uvrhlo zbytkové státy do propasti, ze které už nebude návratu ( u Slovenska nějaké světýlko v dálce přeci jenom vidím, ale více a lépe o tom budete asi vědět Vy ) v jakém stavu ( a v podstatě bez dluhů) vstupovalo do éry korporátního fašismu a jak svůj fantastický potenciál promrhalo pro požitek a výhody pár kolaborantů, ale hlavně pro nekonečný zisk nadnárodních pijavic – dnes je česko čistou kolonii, kdy je v parametrech pro budoucnost asi na úrovni Haiti ( jedinou zbylou hodnotou, která ale taky velmi rapidně klesá na ceně a kvalitě, je zdejší lidský faktor, tedy lidské zdroje – slovy i Zemana – ale v tomto parametru se nakonec dostaneme na úroveň zatracené otrokářské zemičky ). ..)

 • mm • 4. července 2017

  nez dovolili primari nemocnice v rhodezskem salisbury koupit si vw brouka, musel cerne sluzce a jejimu muzi koupit cestovni kola,,….tak mne napada ze titanic je rasisticky ….treti a prvni trida….valka a konec prostrednictvim b.i.l.e.h.o ledovce

 • peter. • 4. července 2017

  fajt napsal
  není to spíše o šikovnosti a rozvaze polských lidí, kteří i na vrcholu moci stále myslí na svou rzeczpospolitou ?

  fajt:
  Toto ja nedokážem posúdiť.Z môjho pohľadu ktorý som nadobudol v rozhovoroch s mojimi dobrými aj menej dobrými kamarátmi – Poliakmi,niet žiadneho rozdielu medzi Slovákmi a nimi.Rovnako ako my na svoju,nadávajú aj oni na tú svoju vládu.Väčšina z tých,s ktorými som hovoril nadáva na politiku EÚ a USA.Rusko majú radi aj keď to pripustia len cez zuby,no nenávidia „boľševika“.Jedným dychom ale dodávajú,že za toho boľševika sa cítili bezpečnejšie.
  Hodnotenie národa je záležitosť veľmi subjektívna a ak predsa len chceme nejaký národ hodnotiť,tak by sme a priori mali ovládať jeho históriu bez mýtov,ktoré si každý národ do svojej histórie rád zapracuje.Týka sa to rovnako hrdinských Poliakov ako aj švejkovských Čechov.Nie sme príliš rozdielni a ak aj nejaké rozdiely existujú,tak sú dané rozličnými podmienkami(ekonomickými a geopolitickými).Preto je na mieste otázka,Kde by bolo dnes Poľsko,keby mu západ neurobil tú láskavosť s oddĺžením.Myslíte,že to ten západ urobil len z dobrého srdca?Ja nie.Ja som presvedčený,že tým upevnil vazalské väzby Poľska na tzv.“západ“a svoju roľu zohráva aj živenie poľskej nenávisti k Rusku.(podľa mňa sa im práve toto už veľmi nedarí).
  Tu niekde som nechal odkaz na nutnosť spojenia sa slovanských národov.Podľa mňa je to jediná cesta,ktorá vedie k ich záchrane.Ak sa nespojíme,tak nás po jednom rozoberú ako bicykel.
  Medzi St.Ľubovňou a Bardejovom sa nachádzajú dve dediny ktoré oddeľuje len rieka Poprad.Na poľskej strane Leľuchow a na slovenskej Ruská Voľa nad Popradom.25 rokov chodili Slováci nakupovať lacné a kvalitné mäso,potraviny a zeleninu do Leľuchowa.Dnes už tento boom končí.Prečo asi?

 • fajt • 4. července 2017

  peter. napsal
  peter.

  Polsko nesmyslně zadlužil Edward Gierek, který si za socialismu nabral celý pytel kapitalistických úvěrů a pak nechal poláky hladovět, protože všechna zemědělská produkce musela být vyvezena na umoření úroků z půjček ( pamatuji jak v kraji razovitem kamiony plné dobytka z polského Tieszina vyrážely směr Itálie a Německo ( za jeho éry si poláci pouštěli americké seriály a filmy, které si tehdy nemohli dovolit ani v západním Německu, ve fabrikách měli západní mašiny, kterým nerozuměli a pak dělali výrobky, které nikdo nechtěl, ani ve východním bloku ), v sovětském svazu se mu smáli a brežněvovci už potutelně chystali opatření, až v Polsku vypuknou z nastalé situace nepokoje ( což se za snahy všech operujících stran mocností i stalo a Polsko před dalším rozpadem zachraňoval Jaruzelski výjimečným stavem ) – nejsem si úplně jistý, ale delší dobu nazad jsem četl pojednání o polském státním dluhu z dob Gierka, kdy jedna z podmínek částečného umazání jistiny byla, že v Polsku se zahájí demokratické procesy, což se s příchodem Wałęsy k lizu i stalo – jenže římský klub dlužníků odmítl slíbené oddlužení a nakonec nová vláda v Polsku byla nucena dluhy zaplatit, jediné, co jim bylo upraveno, byly prý úroky – ale nejsem si tím jistý – v každém případě, kdo zažil Polsko za dob stanného práva a kdo ho vidí dnes, musí uznat, že se poláci posunuli o notný kus cesty v před ( já sám jsem nevěřil, že toho budou kdy schopni ), co u nich považují za povedené a skutečně strategicky promyšlené je, že svou privatizaci neprovedli divoce ( jak za Klause)…

 • fajt • 4. července 2017

  … a třebas do oblasti nerostných surovin nepustili nadnárodní společnosti ( tady má stát stále rozvážný monopol ), dále co svědčí o jejich charakteru a selském rozumu je taky věc, kdy při tak nedozírném národním zatížení katolickou vírou a praktikujícím kostelem nedovolili, ani na komunální úrovni, aby se církev nemravně dostala k majetku, který ji nepatří, tedy při tak masívním katolicismu by církevní restituce, na úrovni českého státu, byly nemyslitelné a to hlavně pro aktivní odpor samotných věřících, proto se o ní KC v Polsku ani nesnažila. ..)

 • fajt • 4. července 2017

  Peter, a jinak, chystám se do Czorsztyna, Piwniczne a Krynice, samozřejmě bych chtěl na Ľubovňanský hrad, na Kollárovce a na skopové do Haligoviec :-)

 • peter. • 4. července 2017

  fajt napsal
  Krynice,

  Krásne kúpelné mesto.Sme pozvaní,tak asi až v auguste.

 • fajt • 4. července 2017

  peter. napsal

  http://kollarovci.sk/wp-content/uploads/2017/01/web-banner-600×600-2.jpg

  tak tohle asi nedám ( moc škoda), budu v tu dobu za kačokem na rekinach, szwagier je do cholery jasnej obsesyjny rybak . ..)

 • fajt • 4. července 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=S6nb15RnqlI – a hrad je opravený moc šikovně :-)

 • idiotronic • 4. července 2017

  peter. napsal
  ribunovi prajem,aby musel aspoň 2 roky prežiť v paneláku a zdielať spoločný vchod s 3 -4 neprispôsobivými rodinami.

  Tato zkušenost je v Praze nahlížena jen zvenku. Když se přestěhujete do Prahy, vaše dítě, které navštěvovalo INKLUDOVANOU školu je přeřazeno o ročník zpět.
  Učitelé vás ujistí, že to je u žáků z těchto míst běžné, ať si z toho nic neděláte.
  Kandidát KSČM Žárský za Moravskoslezský kraj o tom říká:
  Závažný problém do budoucna bude představovat demografický vývoj.Vylidňují se celé okresy…strmě roste romská populace…začíná narůstat sociální napětí…
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/45639936

 • idiotronic • 4. července 2017

  fajt napsal
  nekonečný zisk nadnárodních pijavic –

  I ČSR 1918 splácelo velkou část reparací Rakousko-Uherska a vývoz zisku byl rovněž masívní , poukazovali na to komunisti a po válce na tom vyhráli volby…
  ale to už je v článku ve Vaculíkově citátu obsaženo.

 • fajt • 5. července 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=mgwZsxukSL8 šlapálisti na extra fetu nikdy nezklamou, tohle je větší síla než hullywůdský horor. ..)

 • cnemo • 11. července 2017

  Jen pro doplnění. V metodice oceňování nemovitostí je psáno, že je-li tato v „nevhodné“ čtvrti z hledisla okolního obyvatelstva, je možno její cenu snížit tuším o 25%. Podle takového odhadu se např. pak i platí daně.

  Přeloženo, když pár sousedů ubytuje asociální rodiny, velmi podstatně sníží cenu vaší nemovitosti. Takže nemovitosti k bydlení si pořizujeme tam, kde se nám bude dobře žít, nikdo nechce být obtěžován lúzou. A nejde o rasizmus ani chudobu, jde o civilizovanost, to je základní požadavek na sousedy.