Diskuze k článku


 • LiL • 6. února 2019

  Aby Média nelhala-to je stálé volání o pomoc a je třeba podotknout,že marné. Jedinou obranou je vzdělanost a zkušenost. Samozřejmě i nenechat se ovlivňovat každým názorem, jen proto jakou silou je tlačen a prosazován. Vždy se říká ,,Komu to slouží,, a mějte na paměti,že,, Nadace,, není jen sci-fi román a změny probíhají neustále.

 • Gatta • 7. února 2019

  Jan Keller:
  http://www.novarepublika.cz/2019/02/keller-zapadni-metropole-vidi-pritez-i.html

  K článku – Každé centrum v případě krize, či zúžení zdrojů, obětuje periferie, tedy i „periférní vrstvy společnosti. Nakonec i lidský mozek umře obvykle až jako poslední.
  Typický historický příklad je Byzanc. Původně Východořímská říše zahrnijící vyspělejší polovinu obrovského římského impéria … postupně slábla … až roku 1453 z ní zbylo jen slabě bráněné město za hradbymi.
  Ovšem město plné pokladů, neuvěřitelných boháčů a různých rodových elit, kteří se stále cítili a žili jako kdysi za slavných dob císaře Konstantina.
  Pak to vzalo rychlý konec …

  Jinak doporučuji též knihu J. Kellera:
  https://www.kosmas.cz/knihy/229474/evropske-rozpory-ve-svetle-migrace/

  Název je trochu zavádějící – migraci se sice v knize věnuje, ale je to chápáno spíš jako nynější „dějinná etapa“.
  Obsahem je popis zásadních rozporčů EU v dnešní době – podáno z obou stran pohledu (názor autora je ale zřejmý) – vše doloženo a zdokumentováno odkazy na jednání a rozhonutí komisí a orgánů EU – tak jak se od jiného poslance EP asi nikdy nedočkáme.
  A cena knihy ? … peníze se dají utratit i mnohem zbytečněji …