Právě jsem se vrátil z Klárova

Právě jsem se vrátil (nikoli z Hradu, jen o kousek vedle) z Klárova. Novinky napsaly, že se tam na podporu Zemana sešlo pár desítek lidí a doprovodily to záběrem mimo tyto „desítky“, které si, jak jinak, spletly se stovkami. Ne že by byla demonstrace na podporu Zemana organizována tak profesionálně jako ta počínající majdanová, která se pochodem zřejmě z Albertova šinula za početní převahy doprovázejících policajtů právě směr Klárov. Pohled do rozjívených tváří protizemanovců (říkejme jim majdanská školka) s rukama nad hlavou a červenými kartami v nich dokladoval čtvrtstoletí vymývání skutečné historie v myslích žáčků našeho normalizovaného školství, podporovaného takovými dobráky, jako byli a jsou „Člověk v plísni“. Odhadem mohu prohlásit,že nejméně 70 – 80 % v průvodu kráčejících a vyřvávajících „Miloši do koše“ v listopadu 89 ještě nežilo. K násilí ale nedošlo, odvaha vyřvávajících byla zjevně hraná a když jsme na ně volali ,že se chovají jako hlupáci, sklapli a ani jeden na nás nezaútočil. Odkud se vzaly oné červené karty a modré píšťalky na vyvolání dojmu masovosti? Nebylo jich po přechodu mostu přes Vltavu víc,než těch, kteří stáli pod podiem s mikrofonem na Klárově.

Na Klárově vystupovali různí řečníci,z nichž jednoho jsem málem podezříval ze snahy své posluchače otrávit, nebo v nejhorším případě uspat. Naštěstí po něm vystoupil skutečný sociální demokrat Foldyna a jako správný levicový předák také hovořil. Když nad námi ustrnul policejní vrtulník,dokázal jej pomocí svého hlasu a pohotové techniky překřičet,takže mu všichni rozuměli. Obrátil jsem se na vedle stojícího místopředsedu KSČM  a řekl mu: „Takhle by měly vypadat projevy skutečných sociálních demokratů,co říkáte?“ Protože neříkal nic,tak jsem dodal: „O skutečných komunistech raději nemluvě.“ Můj monolog skončil a dialog nenastal. Následoval projev spisovatelky Lenky Procházkové, který je ale už příliš dlouho totožný s tím,co říkala před půlrokem na Jazzové sekci či před rokem. Její projev plný dokonalých slovních obratů, řeklo by se vycizelovaných, byl ale na shromáždění pražského Klárova přece jen poněkud příliš intelektuální a zabýval se spíše cirkevní krádeží přehlasováním o jeden hlas odsouzeného korupčníka, jmenovaného poslancem na jeden den toho hlasování a poté uklizeného do kriminálu, než podvratnou snahou milovníků Schwarzenberka s podporou ambasády jisté nejmenované země.

Po návratu domů jsem se podíval na internetovou zprávu o průběhu demonstrace na Albertově. Je jasné, že buď v této zemi neexistuje tajná služba, tedy BIS, anebo jde o spolek na úrovni zahrádkářů. Nezasáhnout proti bombardování Zemana a delegací sousedních států vajíčky,omezit se jen na vyzbrojení Zemanovy ochranky deštníky, by v zemi s fungující demokracií znamenalo okamžité odvolání ředitelů civilních tajných služeb z vedoucích funkcí. Dál zřejmě fungují tak, jak to ze své dvacetileté praxe v těchto službách popsal ve své knížce Jiří Růžek. Jde evidentně o vyhozené desítky miliard za těch 25 let po plyšáku.

Celkový dojem z dnešního svátku je smutný. Na Klárov mělo přijít ne 500, ale nejméně pět, nebo ještě lépe deset tisíc občanů s jasným poselstvím: Stop snahám o Majdan v Praze!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
17. 11. 2014 17:44

Udělal jsem chybu, že jsem tam nejel. Národ najíždí na iracionální kolej.

J. Hruška
J. Hruška
17. 11. 2014 17:50

Kouzlo nechtěného: Protizemanovští demonstranti připomínali prvomájový průvod s rudými praporky, nebo spíš Číňany za kulturní revoluce, mávající rudými knížkami Maových citátů.

peter.
17. 11. 2014 17:51

Je to nešťastie,keď štát disponuje takými obyvateľmi.A je jedno či v ČR alebo v SR.Asi musí nastať taký stav a situácia v štáte,ktorá spôsobí,že padnú rovno na hubu a až keď sa preberú,tak sa im otvoria oči a začnú rozmýšľať ako svojprávni ľudia a nie ako stádo oviec.

Go
Go
17. 11. 2014 17:58

No mam pocit, ze se velvyslanec juesej snazi a ze to mysli vazne. Rikam si, ze i v Praze bude casem Majdan. Silencu se uz dnes najde hodne. Potom asi pujde na radu Orban a mozna i Fico :) Jsem zvedav, jak obstoji nova polska premierka. Merkelova je na tom asi dost zle, neco na ni maji a tak s nima tahne basu a pres ni se vykrikuji dalsi varovani a utoky na FR. Spatna doba a asi bude jeste horsi. neni kam utect :) Vsude hosi a hochyne z juesej uz maji hodne svych lidi. :)

Petrpavel
Petrpavel
17. 11. 2014 18:21

Jako pokání za svou neúčast ve druhém kole prezidentské volby jsem šel dnes na demonstraci na podporu prezidenta Zemana na Klárově. ČT bohužel o počtu účastníků lhala méně než obyvykle, bylo nás jen několik set, ne několik desítek jak psali na liště. Pobyl jsem cca třičtvrtě hodiny, řečníci dobří, ba skvělí, nám známí oni i jejich postoje, Veleba, Procházková, Foldyna… Učinil jsem pár nevalných fotek jako dokument. O účasti, o tom že svou polívčičku si přišli přihřát (měli tu stánky) Strana práv občanů, Strana demokratického socialismu, Hnutí za přímou demokracii, Hnutí za přímou demokracii, také Národní demokracie, vyznavači Ježíše, o… Číst vice »

Alena
Alena
17. 11. 2014 18:23

kníže nás připravuje na válku. Je zapotřebí být úplným vazalem USA a Zeman jim v tom nevyhovuje. Je též zapotřebí, aby zde proběhla refeudalizace. Obávám se, že pan kníže je nejúspěšnějším politikem v ČR. Jen si vemte, jak prosadil církevní restituce. Je to na zblití

ray
ray
17. 11. 2014 18:39

církevní restituce do toho nepleťte

Alice
Alice
17. 11. 2014 18:53

Alena – když zmiňujete Schwarzenberka – nevím, jestli jste si někdo všiml, že pro něj je dnešní tak významný, že ani není schopen si to datum zapamatovat. V jeho vyjádření slavíme pětadvacátý listopad. On už je opravdu totálně senilní.

ducatista
ducatista
17. 11. 2014 19:08

Alice napsal

Alena – když zmiňujete Schwarzenberka – nevím, jestli jste si někdo všiml,že pro něj je dnešní tak významný, že ani není schopen si to datum zapamatovat. V jeho vyjádření slavíme pětadvacátý listopad. On už je opravdu totálně senilní.

Ano, taky jsem to zaregistroval, Kchárl je už úplně mimo. A tohle nám mělo dělat prezidenta? I přes četné výhrady – zlatý Zeman.

Sugar Ray
Sugar Ray
17. 11. 2014 19:15

Dobrá dementárna , dav dal prezidentovi červenou , proč si ty lidi radší nepoloží pár uplně základních otázek a nezjistí zásadní informace než se chopí rolí v komparzu pro blbečky ? to je jak se sametovym podvodem , masakry protestujících studentů v Praze , to byly takový jatka že si musely toho mrtvýho studenta vymyslet aby se něco nastartovalo , jak je možný že ČT vysílala v tý době záběry z protestů , jak policajti mlátily lidi obuškem atd. ? zde vidíte studenta s kytičkou , zde na fotce student klečící před kordonem těžkooděnců … směšný , přišel nějakej vyhulenec… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 19:22

Sugar ray,

dav většinou není o přemýšlení. Dav se nejlépe ovládá reklamními slogany a hesly. A největší „blbci“ bez životních zkušeností jsou ideálním objektem pro davovou manipulaci. Ti neslyší na argumenty ale na reklamní signály.

Morybundus
Morybundus
17. 11. 2014 19:28

Prosím pěkně, kdo byl onen uspávající řečník? (V koutku duše doufám, „Jen ne Dolejš, jen ne Dolejš“) :) Jinak milé dámy a pánové k věci asi tolik… S masovou účastí na podobných akcích nelze počítat za a) pokud budou konány v Praze (rejdišti to pravice a lůně pravdolásky) b) pokud už budou konány v Praze, tak pokud na ně nebude organizován svoz občanů odjinud. Neděláme si snad iluze, že červené karty mejdanistů/kchárlovců jsou spontánním výkřikem lidové tvořivosti? NĚKDO je vyrobil, NĚKDO je rozdal, NĚKDO to celé zorganizoval a NĚKDO to zpropagoval formou nových médií (za mohutného přispění médií „starých“). Havloidní… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
17. 11. 2014 19:29

5. Kde na to vzít? Odpovězme si protiotázkou – A kde na to bere konkurence? Myslím, že prezidenta podporující pol. strany i mnozí vlivní „lidé v pozadí“ by mohli pro podobné případy pustit chlup. Politika nejsou jen projevy v parlamentu, ale také pomoc voličům v době, která si o to žádá. 6. Demonstraci propagovat kromě osvědčeného systému „obrázek v záhlaví webu“ také distribucí jednoduchých letáků sympatizanty, popřípadě legálním výlepem na plochy k tomu určené. Zvážit inzerci v tisku, v případě (očekávaného) odmítnutí inzerovat v tisku, který jak doufám neodmítne, tedy Haló Novinách. Propagovat formou komentářů na soc. sítích, propagovat při… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
17. 11. 2014 19:30

9. A nakonec možná nejdůležitější věc – Vytýčit si jasný cíl demonstrace a také se na ní domluvit na činnostech budoucích. Už dávno nejde o to, dozvědět se to, co stejně dávno víme. Teď jde o to (chytám se slov tak často zaznívajících právě na oněch demonstracích) skutečně něco udělat na obranu hodnot opravdové demokracie a humanity. Nikdo, kromě opravdu skalních a k tomu místních, vám nebude jezdit 200 km ve volný den jen proto, aby se dozvěděl něco, co si už včera přečetl. Opakovaně pojede snad jen tehdy, bude-li vědět, že jeho podpora je součástí něčeho konkrétního. Pochod na… Číst vice »

sid09
sid09
17. 11. 2014 19:34

peter. napsal

Je to nešťastie,keď štát disponuje takými obyvateľmi.A je jedno či v ČR alebo v SR.Asi musí nastať taký stav a situácia v štáte,ktorá spôsobí,že padnú rovno na hubu a až keď sa preberú,tak sa im otvoria oči a začnú rozmýšľať ako svojprávni ľudia a nie ako stádo oviec.

Bohužel – i já jsem to stádo ovcí viděl a k tomu na Národní ještě několik špatných herců, kteří se tam přišli pouze zviditelňovat.

Béda
17. 11. 2014 19:37

Z Foldynova projevu: “ Již v minulých dnech se Jaroslav Foldyna rozhodl hájit pozici prezidenta Miloše Zemana. K protestům, které se dnes odehrály v Praze s hesly „Miloše do koše“ či s červenou vystavenou kartou pro hlavu státu, napsal: „Tady nejsme v Chile. A pokud chtějí v Praze Majdan, tak tady není Ukrajina!“ Severočeský politik na Facebooku naznačil, že protesty proti Zemanovi jsou součástí připraveného plánu, který má údajně odvrátit pozornost od jiných a velmi důležitých problémů nejen naší republiky. „Tak tohle je součást scénáře. Odpoutat pozornost od milionu lidí žijících na hranici chudoby, od občanské války na Ukrajině, i… Číst vice »

fajt
17. 11. 2014 19:41

škoda času ztaceného na Klárově – jediná akce davu po 89, která mohla naprosto lehce udělat převrat, byla 16. 5. 1998 – ministr vnitra vzal draka ( vláda v podstatě taky) a policisté byli dlouhé hodiny bez vedení a naprosto zmateně utíkali před demonstranty, compadres z Ya Basta tvrdili muziku, i když ani oni nevěděli, jak malinko měli k historickému vítězství, stačilo místo směr centrum Práglu ( a tam nepochopitelně vyšumět ) vyrazit na Hradčana a později nějaká malá delegace na Kavčí hory a bylo vymalováno ( a tak až navečer zachránil režim před pádem jeden ožralý důstojník SNB, v… Číst vice »

Sugar Ray
Sugar Ray
17. 11. 2014 19:45

Jasně že za tim musí někdo stát , nějaká agentůra Dobrý den , Šváňa , nebo čert ví kdo , jelo se podle scénáře a doplňky byly předem připravený , hesla všechno . Chudák Miloš žádná žlutá , rovnou vyfasoval červenou za to že řekl pravdu o Pussy Riot a další ty absurdní kecy co používaj proti němu . Přišel tam i zhrzenej Dientsbier přidat trochu toho hnoje , to je soudce jak řemen , nedal mu červenou ale v hokejový hantýrce 5+10+ do konce zápasu :D I ten Saša Vondra zase promluvil , zavzpomínal na Vaška Havla , jakej… Číst vice »

Béda
17. 11. 2014 19:46

Politika hrubne – zajímavé kam ji táhne pravicová „intelektuální a kulturní“ lůza. Jsem zvědav kdy vyšlou do arény své ordnery. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nebud-prase-tahni-do-Moskvy-Poslouchej-Kisku-ty-smejde-Byli-jsme-v-davu-ktery-rval-na-Zemana-pred-ctyrmi-prezidenty-346231

Béda
17. 11. 2014 19:56

Sugar ray,

17. listopadu 1989 nikdo nemluvil ani o kapitalismu ani o nezaměstnanosti. Havel tam ani nebyl. Přesto se stal tváří „revoluce“ a lhal o socialismu, sociálním státě a zrušení válečných paktů, československé neúčasti ve válečných paktech až se mu od huby prášilo. Kuriozitou je, že skutečným katalyzátorem celé slavné “ něžné revoluce“ (= návratu k dickensovskému kapitalismu) byl agent STB a podvod s jeho „smrtí“.

Sio
Sio
17. 11. 2014 20:50

Ti samí pitomci, co dnes pořvávají po Zemanovi, budou za pár let bez práce, oškubáni exekutorskou mafií a na cestě do ghetta. Velmi smutný pohled.

orinoko
17. 11. 2014 21:39

Tak zaplaťpámbů!!! … Samet dostal svůj vyšší bystostný rámec /z emerického dovozu/, Véna Bombardér ze záhrobí bombardoval pomocí záprdků i sousední prezidenty, kdo si dělal iluze o polní sběři kavárenských povalečů, tak byl dost účinně vyveden z omylu, takový Babiš si ověřil, že nikdo není v této zemi prorokem, a soudruh Spací pytel podle všeho ani nevěděl, který je den, neb blábolil cosi o jiném datumu. Ironií všeho je, že česká tzv. pravice MUSÍ brát zavděk Vénou Bombarďákem, kteréhož , podle německých žurnálistů , Češi chtějí zase za prezidenta. – No to si Němci naběhli. Jednak byl do řitě poslán… Číst vice »

aram
aram
17. 11. 2014 21:48

Osamocení každého z nás je logickým důsledkem morálního stavu veřejnosti a úspěšné demagogie vládních skupin – to je stav, ze kterého musíme vycházet a nikoliv před ním kapitulovat. Lidé potřebují především vzor k následování a ten jim mohou poskytnout pouze osamocení jedinci. Jenom tak je naděje, že se alespoň někteří z nich zbaví strachu, který jim brání v hájení osobních postojů. Roztříštěnost veřejnosti je cílem politické manipulace. Zastrašené a dezorientované lidi však nelze organizovat a sjednocovat. Organizace zbabělého houfu je bezcenná. Úkol veřejného odporu a opozice na sebe musí vzít každý jednotlivec. – Miroslav Dolejší, Analýza událostí 17. listopadu 1989,… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
17. 11. 2014 21:58

Nějak se autorovi tohoto záznamu (Foldynův proslov) nepovedl zvuk, ale slyšet potřebné je …

https://www.youtube.com/watch?v=wAhkMQmEMFg

hudryper
hudryper
17. 11. 2014 22:13

Sio : Kdybyste se podíval do tváří těch křiklounů,viděl byste lidičky oblečené bez výjimky v hadrech když ne z bazaru,pak v lepším případě u Vietnamců. Jejich pravicovost je stejně směšná, jak by byla krvelačnost rozšířeného plaza v Čechách -slepýše. Bylo znát, že většina z nich byli týnedři,kteří dostali přiležitost dělat na ulicích bez obav „bordel“ za asistence takového množství policajtů.že je snad museli stáhnout v celých Čech.A to mluvím jen o těch uniformovaných ! Máte pravdu,jde o lidi,jejichž budoucnost se ani jim nejeví evidentně v růžových barvách.Mají proto mimořádně silnou potřebu pojmenovat,nalézt viníka jejich mizérie kombinované s neschopností na tom… Číst vice »

Dana
Dana
17. 11. 2014 23:00

Daleko za oceanem jsem se pobavene divala na bridilskou demonstraci „Za presidenta“ a musim rici, ze to byla usmevna fraska….
Opomenu, ze na obcanskou aktivitu prislo mene lidi, nez na otevreni obchodniho centra Quadrio, i tak, klarovska skupinka byla disorientovana, roztristena, jeden recnik kunkal, jiny zase rval, obranci presidenta nemeli pripravena hesla, zadna ideologicka atmosfera ..S naprosto lepsi urovni oposice mladych lidi, mnohem lepe organisovanych, vibrantnich a energetickych, se zemanovci nemohli vubec srovnavat.. …
S tim anti-majdanem se lepe pripravte, aby se z Prahy nestal Kyjev…..Zapadni imperialiste nikdy nespi…:-)

Morybundus
Morybundus
17. 11. 2014 23:31

Dana napsal Daleko za oceanem jsem se pobavene divala na bridilskou demonstraci„Za presidenta“ a musim rici, ze to byla usmevna fraska…. Opomenu, ze na obcanskou aktivitu prislo mene lidi,nez na otevreni obchodniho centra Quadrio,i tak, klarovska skupinka byla disorientovana, roztristena,jeden recnik kunkal, jiny zase rval,obranci presidenta nemeli pripravena hesla, zadna ideologicka atmosfera ..S naprostolepsi urovni oposice mladych lidi, mnohem lepe organisovanych,vibrantnich a energetickych,se zemanovci nemohli vubec srovnavat.. … S tim anti-majdanem se lepe pripravte,aby sez Prahynestal Kyjev…..Zapadni imperialistenikdy nespi…:-) Když píšete tak pěkně po konzervativisticku „preSident“, „opoSice“, „organiSovany“ atd. cítíte se jako lepší člověk? Někde jsem slyšel, že u některých… Číst vice »

mirror
mirror
17. 11. 2014 23:36

Na všudypřítomnou StB mám příhodu. Můj spolužák a kamarád přes matematiku zůstal po studiích v Praze, já jsem šel domů na Ostravsko. Mně dali hezkou podnikovou garsonku, ale on žil dlouho s manželkou v jednom pokoji v podnájmu. Naposledy jsem ho navštívil v době, kdy už měl byt v paneláku. Po převratu na třídním srazu se mi přiznal, že když jsem byl u něho doma, tak měl strach, že jdu kontrolovat video, které si s několika přáteli koupili, aby se dívali na ilegální kazety. Tehdy jsem žasnul nad účinnosti šíření strachu. Kde se to v něm vzalo? Nebyl nositelem žádného… Číst vice »

Dana
Dana
18. 11. 2014 1:38

Když píšete tak pěkně po konzervativisticku „preSident“, „opoSice“, „organiSovany“ atd. cítíte se jako lepší člověk?.. Ne, Morybunde, necitim se jako lepsi clovek, jen vice informovany a to ne vzdy. Moje oblibenost psat „s“ pochazi z toho, ze se mi to tak libi lepe, je to muj ‚trademark‘ a take prebiram anglickou formu techto slov, kde se napriklad pise misto preZident preSident. . Hloubeji, mnoha anglicka slova byla prebrana z reckych nebo latinskych originalnich vyrazu, kde se psalo vzdy „s“, takze se opiram o korektni koreny nazvoslovi.. BTW, uz to prichazi, byt pomalu, i do Ceska. Treba je spravne pouzivat „televize“… Číst vice »

orinoko
18. 11. 2014 5:10

Tělísková demoška made in USA. Tu také zařizuje ten prezidentiscký cikán a Džudy Šapiróoo. Óóó.

http://www.presstv.ir/detail/2014/11/18/386473/ten-illegal-police-actions-in-ferguson/

orinoko
18. 11. 2014 5:16

Také tady milují tu emerickou veš jak Ohavovu proslulou osinu Bibiho N ve svém vlastním potravním řetězci.

http://rt.com/news/206359-greece-clashes-us-embassy/

fajt
18. 11. 2014 5:47

http://www.novinky.cz/ekonomika/353599-krize-je-pryc-tocena-piva-zdrazuji.html – to jediný by mohlo na Pepiki zabrat, jejich emerické pivo, zlatá národní cihla z Plzně zdražuje, prý je krize pryč a proto si Šwejku připlať…muhehe :-)

orinoko
18. 11. 2014 5:58

Prohlédl jsem si nějaké fotky ze dne , kdy Sametový pukavec zasmrděl obzvláště výživně.
Někde jsem zahlédl zajímavý transparent.
Stalo na něm : Havel na hrad. …. „na hrad“ však bylo přeškrtnuto a pod tím bylo napsáno „nasrat“.
Dobro došli na Sametu , když se Láska a pravda vyvalila po 25ti letech konečně do ulic naší matky Prahy. Tady u nás pes po Sametu ani neštěkl. Snad ani vlajky nevisely.

Aleš
Aleš
18. 11. 2014 7:38

morybundus: Vynikající komentáře. Pan profesor Staněk předminulou sobotu ve Frýdku na závěr svého vystoupení zvolal. SPOJME SE! S něčím takovým už přišli nezávisle na sobě např. pánové Kužvart a Míček v průběhu Kalouskovy hrůzovlády. Je čas napsat návod k provedení. Nestačí jen potlesk v sále od posluchačů Švermovy akademie či nadšených či dlouholetých členů KSČM. Myslím, že je na čase postoupit dále. Myslím, že patříte mezi adepty, jež by se to ho úkolu mohli zhostit. Předpokládám, že už o tom možná i uvažujete.

hudryper
hudryper
18. 11. 2014 8:47

A ještě jeden postřeh ze včerejška. Zažil jsem v mládí studentské demonstrace v Praze i jinde,ale včera mi ten průvod lidí s červenými čtvrtkami v rukou jako průvod studentů nepřipadl. Působili dojmem lidí bez schopnosti argumentovat svá exaltovaně projevovaná politická stanoviska,jako lidé,kteří jsou vedeni jako ony pověstné krysy zvukem krysařova píšťalky…k svému nebytí. Že nešlo o masový projev skutečných studentů dokládá následující rozhovor,který jsem zkopíroval : Subject:*PREZIDENT OMLUVA ? Další Zemanův „průser“ jsem zaregistroval v neděli ve večerních zprávách a musel jsem se smát propukající hysterii. Chodím teď na kurz a v pondělí ráno, když jsem vstoupil do učebny, několik… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 11. 2014 9:26

hudryper: nebylo to zas tak hrozne, co se ucasti tyce, porovnam li to s poslednimm 4-5 demoskami co probehli a kde jsme byl. Rekl byh ze to v podstate anulovalo „lidovy“ protest proti zemanovi.

Morybundus – prfektni, uz kandidujete ? Memyslim ze to za vas nekdo udela.

Ludvík Zifčák, mrtvý student Šmíd
vypravi, tohle se zazalohuju.
http://afinabul.blog.cz/

idiotronic
18. 11. 2014 9:56

Dana napsal
anglicka slova byla prebrana z reckych nebo latinskych originalnich vyrazu, kde se psalo vzdy „s“, takze se opiram o korektni koreny

To samozřejmě platí pro angličtinu, ale ta s češtinou má jen nepatrný historický kontakt , například ve srovnání s těsnější vazbou na francouzštinu a především
němčinu, na kterou je napříkad vázán i Dobrovského slovník. Příkladem je rozdíl
mezi technikou a technologií v češtině (odpovídá německé analogii), ale posledních
dvacet let se překládá běžně z angličtiny chybně.
Jinak pokud se vám nelíbí ,,filozofie“ , jsme na tom podobně.

Arbed
Arbed
18. 11. 2014 9:58

Je třeba zvýšit produktivitu dezinformací. Hitlerův ministr propagandy Goebels dokázal Němce zblbnout rychleji:-) Novináři a redaktoři by měli věnovat trochu pozornosti podnětům typu http://www.podnety.cz/index.php?form=ok&category1=vyhledat-podnety&uroven=6&co=dezinform&formular=2

Thor
Thor
18. 11. 2014 10:03

Smutné pravdoláskové absurdní divadlo. Nepodstatné zásadním, lež pravdou, iluze realitou, orwellovština normou normálnosti, 25tiletý konflift vyvolené „humanitárně bombarďácké“ propagandy s fakty, pokračující transformace relativně bohaté průmyslové země v kolonii neofeudálně, olicharchisticky ožebračené pracovní síly (cca 60% rodin žije od výplaty k výplatě), rozkradeného státu v majetku a ve službě cizincům. Království svodoby a neomezených práv parazitů, mafií a exekutorů, oslavované jednotkami konzumu uber alles a dlužními otroky. Fašismus v hávu demokracie pro nové 4% koukolíkovské elity. 25 let prožíváme vzestup a pád Výmarské republiky v české kokotlině se stejnými režizéry, finančníky, bohem preferovaným mocenským monopolem, imperiálními kurvami v hlavních rolích,… Číst vice »

krajtl
krajtl
18. 11. 2014 10:12

Petrpavel

Přišli si přihřát polívčičku? Možná SPOZ. Ale např. to pódium postavilo HzPD. Jaképak přišli si přihřát polívčičku? Ti topili pod kotlem vy chytráku!

peter.
18. 11. 2014 10:13

Posledné dni . Veľká demonštrácia proti Orbánovi v Budapešti
Veľká demonštrácia v Belehrade proti EU
Demonštrácia v Prahe proti Zemanovi
48-hodinové odvolávanie Fica v parlamente SR,
demonštrácie proti predsedovi parlamentu SR Paškovi a jeho
následné odstúpenie pre obavy o svoju rodinu
Akoby po arabskej jari prichádzala európska jeseň.Má to byť iba výstraha nepohodlným politikom alebo to má širšiu dimenziu.Dozvieme sa o pár dní.

peter.
18. 11. 2014 10:20

peter. napsal
Posledné dni .

Len pár dní po vytvorení vlády DNR už zatkli troch ministrov.Oligarcha Achmetov sa činí.Vždy budem tvrdiť a dávať za pravdu Mozgovému,že prímerie s chuntou bola chybou,nedajbože samovraždou Novoruska.

fajt
18. 11. 2014 10:27

i v dobách, kdy lidé byli skoro tváří v tvář k sobě , tak nedokázali druhému říci prostou pravdu a v darebáctví ho zastavit, dnes když jsou mezi nimi systémové propasti a masa užitečných sebevražedných idiotů, tak už to tuplem neudělají – zatím si hromada lidu myslí, že budou pouhými pozorovateli úpadku a smrti jedné říše – ale opak je pravdou. ..)

aram
aram
18. 11. 2014 10:31

Přituhuje asi všude. Sobotka dnes bude ve WDC vysvětlovat proč že se odkláníme od Havlova odkazu. Zeman si nedá pokoj a zve na 27.ledna 2015 do Prahy přestavitele čtyř vítězných mocností včetně Putina v souvislosti s výročím osvobození koncetračního tábora Osvětim. Jde o připomínku holokaustu. V ČR budou tuto akci organizovat významné židovské otganizace pravil Ovčáček. A teď babo raď. To jsem zvědavá jak se s tím PaL popasuje.