Prapory Čerkassy a Žitomir se přece jenom probojovaly k domobraně

Útvary ukrajinských silových struktur se přece jenom probojovaly k domobraně a přešly na její stranu.

10. a 14. teritoriální batalión, které byly zformované v Žitomiru a Čerkassech, se již od víkendu snažily probojovat k domobraně, aby se k ní mohly přidat.

5. října však byly donuceny zaujmout na výjezdu z obce Volnovaha kruhovou obranu. V noci na 6. října udeřila ze strany Novotrojického a Andrejevky domobrana. To donutilo ukrajinské vojáky přesunout část svých sil, které blokovaly vzbouřené batalióny.

Díky tomu se Čekassy a část Žitomiru dokázaly probojovat z obklíčení a spojit se s domobranou.

Dříve již na stranu domobrany přešli také bojovníci z Charkovského teritoriálního praporu.

Ve svodkách Novoruské armády se říká, že ukrajinská armáda pokračuje v upevňování svých pozic, přeskupování vojenské techniky a vojáků. Nejvíce díky dělostřelecké palbě utrpěla obec Alexandrovka v Doněcké oblasti. Obec byla ostřelována raketami GRAD. Střelba byla vedena z obce Novobachmutovka obsazené ukrajinskou armádou.

Zdroj: Ukraina.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Go
Go
9. 10. 2014 17:11

No pan Zaoralek a dalsi ale tuto zpravu neuverejnili :)
Mozna ze se do bezneho tisku jaksi nehodi.

Sio
Sio
10. 10. 2014 5:58

To, že fašistům dezertují celé batalióny mluví samo za sebe. Jak dlouho asi lidem na západě vydrží vlastenecký zápal, až na ně dolehne utrpení, které jim majdanatá vláda způsobila? Pomůže jim EU, jejíž situace se zhorší už jen díky sankcím? Nerozumím tomu. Přece lidé v EU nemohou být tak hloupí. Vidím jediné vysvětlení. EU vládne pátá kolona USA. Pak je EU kolonií a nemá smysl ji podporovat.

Starý doktor
10. 10. 2014 7:19

Katastrofa boeingu malajsijských aerolinií na Ukrajině obrůstá novými podrobnostmi. Jak bylo zjištěno, jeden z mrtvých měl na sobě kyslíkovou masku. Ta skutečnost, že si ji cestující stačil nasadit, zpochybňuje verzi o okamžité smrti všech, kteří se nacházeli na palubě.

Nové údaje o katastrofě malajsijského boeingu na Ukrajině oznámil nizozemský ministr zahraničních věcí Frans Timmermans. „Jak víte, jednoho pasažéra našli s nasazenou maskou. Znamená to, že měl čas na to, aby to udělal“, prohlásil ministr v pořadu místní televizní stanice. Pořad se vysílal v noci na čtvrtek.
http://svobodnenoviny.eu/pad-boeingu-na-ukrajine-nove-podrobnosti/

Admirál
Admirál
10. 10. 2014 9:55

Starý doktor napsal Katastrofa boeingu malajsijských aerolinií na Ukrajině obrůstá novými podrobnostmi. Jak bylo zjištěno, jeden z mrtvých měl na sobě kyslíkovou masku. Ta skutečnost, že si ji cestující stačil nasadit, zpochybňuje verzi o okamžité smrti všech, kteří se nacházeli na palubě. Nové údaje o katastrofě malajsijského boeingu na Ukrajině oznámil nizozemský ministr zahraničních věcí Frans Timmermans. „Jak víte, jednoho pasažéra našli s nasazenou maskou. Znamená to, že měl čas na to, aby to udělal“, prohlásil ministr v pořadu místní televizní stanice. Pořad se vysílal v noci na čtvrtek. http://svobodnenoviny.eu/pad-boeingu-na-ukrajine-nove-podrobnosti/ To by odpovídalo tomu, co se psalo na Protiproudu tento… Číst vice »

nikdo
nikdo
10. 10. 2014 12:13

Sio napsal To, že fašistům dezertují celé batalióny mluví samo za sebe. Jak dlouho asi lidem na západě vydrží vlastenecký zápal, až na ně dolehne utrpení, které jim majdanatá vláda způsobila? Pomůže jim EU, jejíž situace se zhorší už jen díky sankcím? Nerozumím tomu. Přece lidé v EU nemohou být tak hloupí. Vidím jediné vysvětlení. EU vládne pátá kolona USA. Pak je EU kolonií a nemá smysl ji podporovat. Teď ještě, jestli je to opravdu dezerce. Dezerce se skutečně dějí, v ukrajinské armádě je hodně lidí nedobrovolně, a hodně jich to po příchodu do „oblasti ATO“ začne vnímat jinak než… Číst vice »