Diskuze k článku


 • Vlastimil • 24. června 2015

  Jak to bude s lidmi bez domova? Jak se starými lidmi? Jak s těmi, co ono „právo“ vlastnit účet odmítnou s poukazem na neústavnost. Není možné, aby někdo v Bruseli nařídil, aby si svobodný občan zřídil účet u soukromníka! Vždyť ani jediná z bank operující na našem území naše není .
  Se zaťatými zuby bych ještě strpěl mít účet v bance ve vlastnictví našeho státu. Doufám, že se Řecko, Maďarsko a Slovensko se pochlapí a z eurosajuzu vystoupí. A doufám, že naši vládní trpaslíci se v tom pak svezou a my vystoupíme, jak je zvykem, jako jedni z posledních.

 • mirror • 24. června 2015

  Po sametu jsme získali lidské právo být okrádán, po kapitalisticky vykořisťován. Před pár léty pomatenci na levicových fórech psali o životaschopnosti kapitalismu. Dosud si za to nikdo nenasypal popel na hlavu.

 • nikdo • 25. června 2015

  Je to samozřejmě příprava na zrušení hotovosti a zavedení povinnosti platit vše bezhotovostně, pod absolutní kontrolou a s poplatkem pro soukromníka. Ale má to i jednu světlou stránku. Před časem proběhly zprávy, že německé banky někomu zrušily/odmítly zřídit účet z politických důvodů. Snad měl být podle jejich názoru neonacista, nevzpomínám si už přesně. S právem na účet toto možné nebude.
  Čekejme právo na internet, před zavedením povinnosti elektronické komunikace s úřady.

 • Béda • 25. června 2015

  Bankéři zajisté nejsou žádní lidumilové a nic nedávají zadarmo. Když poskytují státům svou formu pomoci, tyto se obvykle již z jejich dluhových chapadel nevymotají. Právo na bankovní účet je potřeba vidět v několika kontextech. Tím prvním je zisk soukromých finančních ústavů. Tím druhým je současně utajená povinnost (protože práva se začasté spojují s povinnostmi) mít povinně zřízen bankovní účet. Tím třetím je absolutní nadvláda (ve skutečnosti finanční totalita) soukromého bankovního sektoru (centrální banky již pozbydou prakticky jakýkoliv význam) nad měnovou oblastí – souběžně běží nucení států k přijetí jednotné nadnárodní měny (tím pádem je jakákoliv kontrola států nad měnovou oblastí out), tím čtvrtým bude praktická nemožnost bankovních runů a bankovních kolapsů (banky si vyrobí peníze v neomezených množstvích zcela bez kontroly ), dalším bude absolutní závislost povinných střadatelů na „svých“ bankovních institucích (již nebudou mít doma ve „štrozoku“ rezervu prostrýčka příhod – a zranitelnost v případě, že jim někdo ať již neúmyslně anebo úmyslně vyluxuje účet (třeba skrze internetové bankovnictví, technickým selháním systému etc.) a tím posledním bude absolutní finanční kontrola nad financemi obyvatel a tím prakticky finanční kontrola do posledního pětníku (hotovostní platby budou pod trestem zakázány).

 • Gatta • 25. června 2015

  Jak píše „nikdo“ a Béda.

  Vše to jsou dílčí kroky a jako u všeho to jde postupně: „zvláštnost – výhoda – běžná věc – nutnost – povinnost“. Dnes třeba auto, či mobil …
  Tedy vše jde postupně – předkládá se to jako výhoda, usnadnění a bezstarostná pohodlnost pro uživatele – tvoří se podmínky: mobilní konektivita – časem tedy přijde i to „právo na internet“. Právo na bankovní účet – s tím se jistě se vrátí i jiná podoba „S-karet“, které jinde běžně fungují.
  Dále bezkontaktní platební karty, převádění finančních služeb na mobily, elektronické doklady, sběry dat o všem a o všech …
  Zajímavé jsou ty „Babišovi“ elektronické pokladny – napojeny na mobilní internet můžou fungovat online kdekoliv. Tedy časem nekoupíte nikde nic, ani u Vietnamce, ani pivo v hospodě, aby o tom nevěděl Velký bratr, a každý kdo bude mít zájem o se vás cokoliv !!! dozvědět.
  Dále, vzhledem k tomu, že platení systémy jsou „made in USA“ tak neodešlo příslušné „manipulační“ procento na konto za oceánem.

  Co pak bude bránit zrušení hotovosti ? – nic – 101 hlasů – a (třeba) od 1.1.2017 máte 3 měsíce na uložení všech úspor do bank …

 • idiotronic • 25. června 2015

  Devíti telefonáty mi vnutila nejmenovaná banka účet s tím, že budu mít slevu na jisté krafací služby.
  Podmínkou slevy bylo zaplatit kartou jeden nákup týdně. No problem. Až na to, že limit účtu byl nastaven na 1000 Kč, při překročení sankce 2000 Kč. Karta je přes rok nepoužívaná, neplatná, ale oni si účtují náklady za její vedení a vedení účtu, novou kartu mi nenabídli, softvér na rozeznání data je asi příliš drahý. Je třeba něco dodávat? Uvědomují si zákonodárci, jakou POLITICKOU příchuť má takováto tahanice v kontextu se ,,socialisty“ podpořeným (možná vytvořeným)
  exekutorským zákonem v zádech?