Prezidentší kandidáti za všechny prachy

Další subjektivní pohled na lesklou bídu české politické scény. Podívejte se na prezidentské kandidáty skrze jejich volební účty.


O druhém lednovém víkendu roku 2018 půjde český volič, již notně unavený z podzimních parlamentních voleb, opět volit. Přímá volba vybere novou hlavu státu v dvoukolovém hlasování. Kampaň teprve začala a dá se předpokládat, že někteří kandidáti do ní teprve naskočí. Pojďme se zběžně podívat na ty, kteří už mají dostatečný počet podpisů občanů či zákonodárců ke svému zvolení a mají zřízený transparentní účet nutný k volební kampani.

Proč Češi budou opět volit Miloše Zemana?

V minulých volbách Miloš Zeman překvapil jak postupem do druhého kola, tak přesvědčivým vítězstvím v kole druhém. Dnes probíhá v táboře jeho odpůrců živá debata o tom, kde vzít někoho, kdo by jej ve druhém kole porazil. Může za to český venkovský volič, který je navzdory pražským konzervativcům opravdu konzervativní. Obecní lid nedal na doporučení svých pochybných elit a preferoval navzdory všem cinknutým předvolebním průzkumům „jezevce z Vysočiny“ před „rakouským simulákrem“. Miloš Zeman má možná spoustu chyb, ale zcela jistě jednu velkou výhodu – je autentický a na nic si nehraje. Své konkurenty převyšuje inteligencí, sečtělostí a schopností mluvit tak, aby všichni rozuměli tomu, co říká. A hlavně – jeho oponenti na Zemana nemají nic podstatného. Jediné, co by mu mohlo překazit plány, je jeho zdravotní stav, ale ten je podle posledního prohlášení jeho lékařů oficiálně „výborný“.

Navíc se nenaplnily obavy z toho, že Zeman bude jednostranně proruský. Prezident dokáže udržet dobré vztahy na všechny strany, což je v dnešní Evropě skutečně unikum. Zeman je snad jediný EU-politik, který může jet do Ruska, do USA a do Číny a jeho prezidentské protějšky ho přijímají přátelsky. Dovedete si představit na jeho místě Schwarzenberga? Ten by dnes byl na nože nejen s Putinem, ale i s Trumpem a Si Ťin-pingem a Visegrádská čtyřka by byla na slepé koleji. Ale jistě bychom to měli mnohem lepší u Merkelové a u arabských šejků.

Jaroslav Kubera, jediný důstojný soupeř Zemana

Teplický senátor za ODS oznámil, že u svých kolegů sehnal dostatek podpisů, aby mohl kandidovat. O své kandidatuře však rozhodne až po parlamentních volbách. Politicky stojí na druhé straně spektra než současný prezident, ale dokáže ocenit jeho přednosti. Na rozdíl od většiny ostatních kandidátů Zemana kritizuje velmi věcně a mluví o něm úplně jiným tónem než česká mainstreamová média.

Není jisté, zda se Kuberovi podaří získat stranickou nominaci a jestli se rozhodne kandidovat. Jeho handicapem je přílišná politická vyhraněnost a spojení s nepopulární ODS. Ale Kubera by mohl být jediným z dosud známých kandidátů, který by měl reálnou šanci porazit Miloše Zemana.

Výroba simuláker pro lid

Zdá se, že konkurz na „českého Macrona“ skončil fiaskem. Média se bez valného úspěchu snaží prosadit Michala Horáčka a Jiřího Drahoše, oběma však chybí potřebné charisma a tah na branku. Mnohé o nich vypovídají i jejich transparentní účty (ZDE a ZDE). Na ten první složil Michal Horáček necelých 15 milionů korun a zablokoval další vklady. Na ten druhý kromě příspěvků od drobných dárců tečou statisícové příspěvky od manažerů zahraničních firem. Bývalý majitel sázkařské agentury na sebe vsadil 15 melounů, což veřejně vypovídá o jeho sebevědomí a o jeho peněžence. Gambleři už sázejí na svého koně, že bude prezidentem. Drahoše si přes účet už dopředu platí manažeři zahraničních firem. Ale o byznysových jménech na účtech nelze nic dopátrat, i když jsem to zkoušel. Proatlantičtí globalisté, jejich média a pražská kavárna – ti všichni již vyhlásili Drahoše vítězem druhého kola. Asi tam kolují stejné peníze, které plodí stejná zbožná přání.

Jiná situace nastala na transparentním účtu Miloše Zemana. Hned na začátku se jeho účet změnil v přehlídku trollů, kteří posílají haléře a desetihaléře spojené s nenávistnými a reklamními vzkazy. Slušní lidé mu posílají desetikoruny s tím, aby se nedal, protože je jejich prezident. Jak je vidět z účtu, začala volební bitva mezi desetníky trolů a desetikorunami voličů Zemana. Prezidentovi se podařilo shromáždit od 2. září do této chvíle celkem 330 tisíc Kč od drobných dárců. Miloš Zeman současně vede spor s Úřadem o dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí o to, zda jeho výjezdy do jednotlivých krajů jsou běžným výkonem funkce nebo předvolební kampaní. Stejně tak se předvolební kampaní nově stalo už sbírání podpisů od občanů. Je to celkem paradoxní situace, protože Miloš Zeman tvrdí, že se předvolební kampaně včetně předvolebních debat nezúčastní. To, že má stávající prezident velkou výhodu proti svým vyzyvatelům, je nepopiratelný fakt. Ale to je všude na světě stejné. Připomeňme, že u minulých československých a českých prezidentů se to bralo jako věc, se kterou se nedá nic dělat. Prezidentská funkce a výjezdy začaly vadit až v době, kdy bylo jasné, že Zeman bude opět kandidovat. Jenže to už dávno každý prezidenta znal z jeho pravidelných cest po krajích.

Na závěr dobrá rada pražské kavárně

Co takhle zkusit nějakou šarmantní, vnadami obdařenou ženu? V Chorvatsku to v minulých volbách zafungovalo skvěle, viz fotky na videu. Modelka jako prezidentské simulákrum by mohl být poslední zoufalý pokus, jak napálit voliče a jak dostat tuto významnou politickou a symbolickou funkci pod korporátní politickou kontrolu. Jenže v Česku je prezidentský úřad již tradičně od První republiky spojen s jistou osobní prestiží, vážností a osobním charismatem. Prezidentský modelling napojený na prázdnou hezkou hlavu zatím u nás neletí, což je dobře. Ale pražská kavárna si může udělat předběžný módní konkurz na prezidentku pro svou potěchu a pro další generaci voličů. Těm už třeba bude všechno jedno a kavárenskou „demokracii“ budou správně považovat za pouhou korporátní show pro lid.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
11. 9. 2017 19:36

Všeobecně souhlas. Co se Kubery týče, naprosto přesné, Kubera dlouhodobě nekorektně komentuje dění, tak jak mu to přijde, není to „kavárna“.
Do rozbouřených vod, do kterých se nezadržitelně blížíme, nám bude třeba ve vrcholných funkcích ne kývačů, ale lidí s úsudkem a zkušeností v politice.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 9. 2017 19:47

Pokud někdo uvažuje o Kuberovi- tož potěš ultrapravé koště… vrcholný asociál prezidentem „všech“…
Jinak velmi přesné,
vč. pokud jsem správně pochopil „radu“ Pražské pakárně,
která by se měla jít spláchnout do hajZlu za to co „pro tuto zemi“ udělala…

peter.
11. 9. 2017 20:17

Ja prajem ČR p.Zemana.Lebo ako je napísané v článku,má rešpekt vo svete.(žiaľ,omnoho väčší,ako doma).
Podľa mňa ale ČR má osobnosti,ktoré by boli vážené doma,aj v zahraničí.Napr.p.Eva Filipi.Je to človek ktorý imponuje tým,že sa neprispôsobuje oficiálnemu trendu ktorý razí MZV,dokáže vysloviť pravdu a aj ju obhájiť.Je to dáma,diplomatka,múdry človek.

Starý doktor
12. 9. 2017 5:17

Jak moc Dugina nemusím, tak si dovoluji upozornit na jeho článek publikovaný v Hájkově Protiproudu. To co napsal o „elitách“ USA i EU plně platí i u nás. Pěkný termín hloupnutí elit…

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3344-svet-stoji-na-krizovatce-prinese-nam-kolaps-usa-prospech-evropa-v-zajeti-intelektualniho-upadku-schopni-odstraneni-v-cele-jen-sama-svoloc-myslite-ze-je-trump-racionalni-politik-stav-silenstvi-se-blizi.htm

Gatta
Gatta
12. 9. 2017 8:45

S článkem v podstatě souhlas.
Jen s to sázku na ženské křivky nevím, nevím … ČSSD už to zkoušela s paní Buzkovou u Jadranu a zrovna extra to tenkrát nedopadlo … :-)

Re Starý doktor – když o ten „sviňa“ přirozený výběr opravdu funguje. A pokud nejsou i ze systému moci vyřazováni vadní jedinci, tak prostě dojde zákonitě k degeneraci.

fajt
fajt
12. 9. 2017 9:44

…a propo, akce máslo globalistům pěkně natrhává zdaníce i tam, kde si byli jistí v kramflecích a u ovcí, kterým odchází i ten poslední mozkový závit. ..)

Gatta
Gatta
12. 9. 2017 9:51

fajt napsal

…a propo, akce máslo globalistům pěkně natrhává zdaníce i tam, kde si byli jistí v kramflecích a u ovcí, kterým odchází i ten poslední mozkový závit. ..)

Fajte, moc jsem to máslo nesledoval … v čem je problém?

Četl jsem nějaké pohádky od ředitele Madety, ale myslím, že co jde, tak vyváží za světové (spekulativní) ceny ?

fajt
fajt
12. 9. 2017 10:08

Gatta napsal Četl jsem nějaké pohádky od ředitele Madety, ale myslím, že co jde, tak vyváží za světové (spekulativní) ceny ? bejt skunk z Madety, tak dělám to samý, stát jako tradičně selhává a omlouvá to mediálně jak nějaký nenažraný barbar, tedy že drahota je v pořádku a ovce si prostě zase musí zvykat ( jenže už nejsou neslavné devadesátky,kdy šlo o haléře a pár korun, dnes při našponovaných rodinných rozpočtech je u mnoho ovcí prostě a jednoduše po kapitalisticku nasraných ), to vše samozřejmě hraje do noty slovačisku s řepkou a jeho sektě ( opětovně tady pronesu, že v… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 9. 2017 10:11

Starý doktor napsal

Jak moc Dugina nemusím, tak si dovoluji upozornit na jeho článek publikovaný v Hájkově Protiproudu. To co napsal o „elitách“ USA i EU plně platí i u nás. Pěkný termín hloupnutí elit…

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3344-svet-stoji-na-krizovatce-prinese-nam-kolaps-usa-prospech-evropa-v-zajeti-intelektualniho-upadku-schopni-odstraneni-v-cele-jen-sama-svoloc-myslite-ze-je-trump-racionalni-politik-stav-silenstvi-se-blizi.htm

Ko nečně jsem článek přečetl – SOUHLAS s autorem. Jen si myslím, že krizový stav EU má mnohem víc důvodů, a že i každý jeden by stačil k jejímu kolapsu.

K hloupnutí lidstva – doporučuji dnes už klasický film, který postupně děsivě přestává být jen pouhou fikcí … !!!

Úvod k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=F96yCqNTEeo
Celý film: https://prehrajto.cz/absurdistan-cz-dabing-2006/593a6ad762e76

fajt
fajt
12. 9. 2017 10:15

…a z důchodového ráje, se pro většinu stává existenční past, aby jste z likvidoval jeden nárůdek v podstatě nepotřebujete ani malou válku, i hlubokým mírem můžete poslat majoritu rychle komínem ( na poctivou zemi většina už taky nemá). ..)

Admirál
Admirál
12. 9. 2017 10:20

Martin (už bez taky m) napsal

Pokud někdo uvažuje o Kuberovi- tož potěš ultrapravé koště… vrcholný asociál prezidentem „všech“…
Jinak velmi přesné,
vč. pokud jsem správně pochopil „radu“ Pražské pakárně,
která by se měla jít spláchnout do hajZlu za to co „pro tuto zemi“ udělala…

Kubera je vyhraněný pravičák. Jeho předností je, že není pravdaaláska. To je pro mně dnes podstatnější.

Pokud by se utkal Zeman s Kuberou, hodím to tam Zemanovi. Pokud by byl Kuberovým soupeřem někdo z ostaních stávajících kandidátů, dostane odem mne hlas Kubera.

Gatta
Gatta
12. 9. 2017 10:30

Re fajt – to je jasný, ale jak je to s tím máslem – proč zrovna máslo a proč zrovna teď ? A přitom margaríny jsou tak zdravé …

https://www.globaldairytrade.info/en/product-results/butter/

fajt
fajt
12. 9. 2017 12:43

Gatta napsal Re fajt – to je jasný, ale jak je to s tím máslem – proč zrovna máslo a proč zrovna teď ? A přitom margaríny jsou tak zdravé … https://www.globaldairytrade.info/en/product-results/butter/ tak já se sám divím, že zatím jim leze raketově nahoru jenom máslo ( těch komodit, co by mohly poskočit je dnes mraky), tak okolní země si i při nedostatku dokáží poradit, němci a poláci maj strategické zásoby téhle suroviny a tak teď upouští, no a v čechách je prd, tak to prostě hraje do noty zrovna Andrejovi, který poukazuje na neexistující agrárně-zemědělskou politiky oranžových goril ( ale… Číst vice »

peter.
12. 9. 2017 13:03

Gatta napsal

Re fajt – to je jasný, ale jak je to s tím máslem – proč zrovna máslo a proč zrovna teď ? A přitom margaríny jsou tak zdravé …

https://www.globaldairytrade.info/en/product-results/butter/

Preto práve maslo,lebo tak dlho platil štát za mlieko cenu ktorá nedosahovala ani náklady na jeho výrobu,že poľnohospodári jednoducho prestali chovať dojnice.Na našom trhu bolo až do teraz belgické, dva roky skladované maslo.Západní vývozcovia vyprázdnili sklady so štátnymi hmotnými rezervami a po zavedení sankcií pre RF.obmedzili výrobu mlieka aj oni.Maslo zdražuje,lebo je málo mlieka.A rastú aj ceny smotany a syrov.

idiotronic
12. 9. 2017 13:19

Vdiskusi na Nové Republice už na to přišli:
nadějné kandidátky musejí mít příjmení na š: Šiklová,Šabatová,Šustrová,Štěpánová, šůbydůby

Gatta
Gatta
12. 9. 2017 13:52

Re
Zajímavý graf:
comment image?v=42614

Asi si budeme muset zvykat, že brzy bude vzácností mnoho dnes či nedávno ještě běžně dostupných a „normálních“produktů a služeb. No, ono už to je tak v mnohém – jen si to přes spoustu vševijakého pozlátka a plytkých zábav ještě nikdo nechce připustit.

fajt
fajt
12. 9. 2017 14:21

https://www.novinky.cz/krimi/449013-muz-v-moste-ukradl-150-kusu-masla-chtel-je-prodat.html – wau, jak za protektorátu, kde současní fašisté asi udělali chybu. ..)

Admirál
Admirál
12. 9. 2017 16:58

fajt napsal

https://www.casopis-sifra.cz/video-plastove-more-aneb-se-ve-spanelsku-vyrabeji-ve-skelne-vate-rajcata-evropsky-trh-ktera-by-mistni-nevzali-ust/

Nevzali by je do úst nejen místní. Nezelenině se stejně jako nemléku a nekuřatům obloukem vyhýbám.

tatar
tatar
12. 9. 2017 17:18

peter. napsal
Preto práve maslo,lebo tak dlho platil štát za mlieko cenu ktorá nedosahovala ani náklady na jeho výrobu,že poľnohospodári jednoducho prestali chovať dojnice.Na našom trhu bolo až do teraz belgické, dva roky skladované maslo.Západní vývozcovia vyprázdnili sklady so štátnymi hmotnými rezervami a po zavedení sankcií pre RF.obmedzili výrobu mlieka aj oni.Maslo zdražuje,lebo je málo mlieka.A rastú aj ceny smotany a syrov.

Máslo je nad pade, protože platíme dodavatelům mlíka, aby ho vylívali:
Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU
http://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=618417
Mimořádná podpora na snížení produkce mléka:
https://www.szif.cz/cs/mp-snizeni-produkce-mleka

peter.
12. 9. 2017 18:20

tatar napsal
Kvůli EU

Pravdaže kvôli nej!
Problém je,že obnova stáda dojníc nie je záležitosťou jedného roka.Jalovica sa prvý krát otelí dvojročná.Až potom sa z nej stane krava – dojnica.

fajt
fajt
13. 9. 2017 5:25

http://www.lidovky.cz/slechticky-rod-walderode-ma-narok-na-zabavene-pozemky-semilsky-soud-narok-uznal-gff-/zpravy-domov.aspx?c=A170912_115222_ln_domov_ELE – degeneráti maj v české kolonii hotové žito, kurwa nevím, kde je na planetě ještě více jebnutější nárůdek, který si tak mohutně podřezává krk. ..)

Gatta
Gatta
13. 9. 2017 5:52

No s tím máslem jsme dopadli ještě docela dobře.

Když naposledy, před několika roky, spekulanti objevili také takovou „oslabenou komoditu se silným spekulačním potenciálem“ – a bylo to obilí – tak z toho byl v Egyptě málem hladomor.

peter.
13. 9. 2017 17:11

Toto je necelý rok staré video.Hovorí R.Fico na zasadaní Strany európskych socialistov.
Či mu to vydrží…neviem.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=tOZ4-eBHdUM

M.C.
14. 9. 2017 20:16

Admirál napsal Kubera je vyhraněný pravičák. Jeho předností je, že není pravdaaláska. To je pro mně dnes podstatnější. Pokud by se utkal Zeman s Kuberou, hodím to tam Zemanovi. Pokud by byl Kuberovým soupeřem někdo z ostaních stávajícíchkandidátů, dostane odem mne hlas Kubera. Tak nějak bych to viděl. Za normálních okolností bych byl pro to, aby Miloš Zeman s ohledem na svůj pokročilý věk a nicmoc zdravotní stav už nekandidoval, ale nevidím jinou osobnost jeho formátu a schopnosti orientace ve vyšších úrovních zahraniční politiky. Ti ostatní jsou pouhé loutky. Taky bych dokázal Zemanovi vyčíst pár věcí, které mi na něm… Číst vice »