Diskuze k článku


 • hudryper • 4. května 2017

  Převzato ze zvedavce : http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7254-proc-bylo-hlasovani-pro-trumpa-spravnou-veci-7-duvodu.htm
  Podle mne jde o dosud nejlepší zdůvodnění kladů vyplývajících ze zvolení Trumpa. Chybí tam ale
  její souvislost se silou,o kterou se tento obchodník opírá a které slouží. S touto výhradou se Sakerem vcelku souhlasím.

 • peter. • 4. května 2017

  grasyk:
  Všetko čo ste napísal,je pravda.Problém je,že dnes sa pravda povaľuje na smetisku a nikoho z tých,ktorí môžu veci naprávať už nezaujíma.V celom svete panuje všemocná….Hlava XXII. Amerika má vždy pravdu atď.
  Slovensko malo v 19.storočí básnika,predstaviteľa slovenského romantizmu Sama Chalupku.Je autorom slávnej básne Mor ho!Okrem nej napísal aj báseň „Branko“z ktorej si dovolím odcitovať dve slohy:

  Cudzí zbojom na nás padol.
  o vlasť našu nás okradol.
  došliapal nám naše práva,
  zašla rodu nášho sláva.

  Idú roky zo sta do sta,
  zem cudzinou nám zarostá,
  kto slovenskej pravde žije,
  pekelná ho krivda bije.

  Takto vyzerá dnešná realita nie len u nás,ale v celom svete.

 • orinoko • 4. května 2017

  Saker TRUMPolinu de facto odepsal. Konstatoval, ze fakt zvoleni neprotezovane persony je plus. A dal už nebude nic. Jen klasická emericka prasečí politika kolorovana nevídaným klaunem v Bílé jedové chýši.
  Navíc v podobě nevídaných ultimát.

 • Admirál • 4. května 2017

  orinoko napsal

  Saker TRUMPolinu de facto odepsal. Konstatoval, ze fakt zvoleni neprotezovane persony je plus. A dal už nebude nic. Jen klasická emericka prasečí politika kolorovananevídaným klaunem v Bílé jedové chýši.
  Navíc v podobě nevídaných ultimát.

  The Saker bývá svými analýzami velmi blízko černého, i tuto jeho analýzu považuji za hodně dobrou.

  Osobně bych Trumpa ještě neodepisoval. Je zřejmě ne zcela vypočitatelný, mohli by se ještě vysmeknout z ohlávky. Mohlo by to být v případě optimistického scénáře „dva kroky do předu a jeden zpátky“.

 • Admirál • 4. května 2017

  Ještě k Trumpovi:

  Jestliže někdo počítal, jedny volby byť sebedůležitější volby a jejich vítěz jen tak šmahem zlikviduje léta po celém světě budovaný do všech administrativ a organizací nalezlý neocon systém, je naivní. V žádném případě se nejedná o totální porážku neocon. Je to jen další rána palicí do zdi, která se již viditelně drolí. To že nasadili Trumpovi ohlávku, je jen Pyrrhovo vítězství, za které zaplatili pořádnou librou masa. Přesně tak, jak píše The Saker. Stejně tak zaplatí ve Francii, stejně tak zaplatili u nás za všechny ty špinavé kampaně, za nepodařenou Karlovolbu.

 • Martin (už bez taky m) • 4. května 2017

  pro „grasyk“ – už na Janice mají menší chybu.
  Ракетный эсминец = raketový torpédoborec – ne křižník.
  Jde o menší plavidlo než křižníky nejen výtlakem, ale i počtem „Tomahawků“ a dalších střel na palubě.
  Píši přes to, že v případě tříd Ticonderoga a Arleig Burke není rozdíl ve velikosti až tak patrný.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Arleigh_Burke
  https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Ticonderoga
  k AEGIS který de facto má sloužit jako „hlídací pes“ na střely jak protilodní, tak středního doletu:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Aegis_(zbra%C5%88ov%C3%BD_syst%C3%A9m)
  K největším „torpédoborcům“ které patří k vůbec nejsilněji vyzbrojeným lodím této kategorie (tady jde ve skutečnosti již opravdu o křižníky) patří Jihokorejské a Japonské.
  I s protiraketovým AEGIS, příp. jihokorejskými Tomahawky (vlastní výroba v J. Korei). Na každé lodi je více než 80 vypouštěcích zařízení (u Japonských až 90), těchto velkých lodí má Jižní Korea cca 6, Japonsko 8.
  Takže proti jejich síle je takový Kim na Severu o hodně slabší…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_KDX-III
  https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Atago
  Jihokorejské „Tomahawky“:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Hyunmoo_III

 • orinoko • 4. května 2017

  Zvláštní , česká bramboracka dostává nové progresivní ingredience, a tady místní aktiv mlčí jako zarezany.
  V práci jsem byl seznámen s jakýmsi mediálním echem v Hradních prostorách, abych ted zjistil, ze meeeedialni scéna vnímá cely dej poněkud jinak. Hlavně, ze v práci nás pomalu rozhanel mistr.
  Ještě si tu někdy nechám kecat do toho, odkud mám čerpat informace. Ukazuje se, ze takový Aeronet ma k jádru problémů hodně co říci.
  A cteny Zeman se zase proměnil na starého klasickeho ovara. Po pruseru s pozváním od TRUMPoliny už možná nemá moc co ztratit. Vsadil na babioligarchu. To ho s největší pravděpodobnosti přijde velmi draho.
  Světovou katastrofou jsou vrtosivi stáříci. – Rathova licence.
  Bože, jak vysoko ční takový Putin nad českou politickou bonsaj.
  Česká politika?
  Politika pubertalnich jebaku a strupů.

 • orinoko • 4. května 2017

  Je zřejmě, ze prchlivost cloumala Ovarovym majestátem. Chvílemi mel ve ksichte výraz jako onehda, kdy konkrétní záležitost dr. Moryarty Kalousek komentoval, ze čekal, ze mezi korunovačními klenoty se objeví i šavle. Vedle odepsaneho nejvyššího skina se zcela sam a dobrovolně rozhodl odepsat i Ovar. Takhle nabit kavarne munici dokáže jen vůl. Kdo chce kam, pomozme mu tam.
  Ještě ze sametový skrhola už to ma za sebou. Jinak by v Kakanii nebylo k dýchání.

 • Béda • 5. května 2017

  orinoko napsal

  Je zřejmě, ze prchlivost cloumala Ovarovym majestátem. Chvílemi mel ve ksichte výraz jako onehda, kdy konkrétní záležitost dr. Moryarty Kalousek komentoval, ze čekal, ze mezi korunovačními klenoty se objeví i šavle. Vedle odepsaneho nejvyššího skina se zcela sam a dobrovolně rozhodl odepsat i Ovar. Takhle nabit kavarne munici dokáže jen vůl. Kdo chce kam, pomozme mu tam.
  Ještě ze sametový skrhola už to ma za sebou. Jinak by v Kakanii nebylo k dýchání.

  Zeman se chce okopávačům svých kotníků pomstít – čekal dlouho a nyní si Sobotku vychutnal. Taktizující Sobotka se veřejně „střelil do nohy“. Slibuji co jsem odvolal, odvolávám co jsem slíbil – anebo tak nějak.

  Preference ČSSD jdou setrvale dolů a Sobotka se před volbami rozhodl „něco“ s tím udělat. Tak napadl Babiše. Ne že by nebylo proč – ale zrovna kauza dluhopisy Babiše nepotopí- protože za Sobotků byl ten zákonný paskvil schválen a oligarcha pouze využil špatný zákon.

  ČSSD má na krku dluhy za kauzou Altner a „smrdí korunou“. Její předseda má sám máslo na hlavě – akcie OKD prodány hluboce pod cenu, nesplněné církevní restituce, nyní cosi s ČEZ-em.

  Co mě na této straně dlouhodobě vadí je její podbízení oligarchům a hlavně – schvalování agresí útočného spolku NATO, který tím vytváří pro ČR bezpečnostní hrozby (migrace – potenciálně ohrožující samu podstatu sociálního státu, terorismus), politiku pátých neZISKOVÝCH politických kolon a barevných neústavních převratů – viz kariéristický tlučhuba Zaorálek na Majdanu, podpora nacismu a fašismu (Ukrajina, pobaltí…)

  Celá kauza jasně ukázala že volič je jak pro ČSSD tak pro Zemana na posledním místě. Mnohem přednější jsou pro ně vlastní ješitnost a pomstychtivost (v případě Zemana), vlastní zájmy a partajnictví (v případě Sobotky).

  Zeman tímto získá dočasně body u pravicového spektra, které jej jinak ze srdce nenávidí (červené karty, trenýrky, „šavle, ovar“ atd..) a dále mu bude mydlit schody, kde bude moct.

  Sobotka vede neoliberální ČSSD dál směrem k politickému propadlišti. Je slizký jak úhoř, neprincipiální, kariéristický.

  Babiš přese všechny průšvihy bude pravděpodobně paradoxně se svým ANO (bude mi líp) dále posilovat. Popudil si sice proti sobě drobný podnikatelský potěr ale získal zaměstnance (byť sám rád

 • Béda • 5. května 2017

  ve svém impériu vyplácí za těžkou práci svým zaměstnancům (i cizím gastarbeitrům) mzdu na hranici minimální mzdy. Bude se dál chlubit tím, že získal dodatečné prostředky do státního rozpočtu, že je odpovědným hospodářem. Pokud se nenajde soudce, který by mu prokázal trestnou činnost, bude dál politicky růst, bytnět z dotací a státních zakázek.

  Pravice je politicky rozdrobená a tzv. levice se postupně propracovává významově na její úroveň. Sobotka je hrobařem ČSSD.

 • Gatta • 5. května 2017

  Re orinoko a Béda – jo, je to divné … to ticho tady.

  Včera jsem to sledoval (a okomentoval) v přímém přenosu. Myslel jsem, že už nic, ale stále ještě umí naše politická scéna překvapit, stále ještě nenašla dno a nedošla ji radost ze hry.

  Je to velmni tristní podívaná. Premiér s ministrem financí ne obviňijí, kdo je větší gauner a mafián – a přitom mají pravdu oba. Prezident, který sotva stojí a sotva dýchá a má způsoby vesnického štamgasta – ten je vlastně nejrozumější člověk ve vedení státu. … … To jsou elity, které mají jít společnosti vzorem. Elity jsou vždy napodobovány, ať tak či tak.

  Problém ale není s těmi „elitami“, co tam nyní jsou – ty by šlo velice snadno a v relativně krátké době odstavit od moci, má to ale jeden zásadní problém. Vlatně dva.
  1. Ambasádu USA a Bruselskou vrchnost – a především
  2. Neexistence kvalitnějších důvěryhodných elit, které by mohly ty stávající nahradit. A někdo tam být musí, že?
  Tedy situace výhledově nic moc …

  Co se táká té včerejší nechutné audience na Hradě – Sobotka je tak neoblíbený a tak si o to koledoval, že si myslím, že to Zemanovi i projde.

 • Béda • 5. května 2017

  Gatta,

  ukázaly se 2 skutečnosti:
  1/ ve vládě je již „nedýchatelno“ – jak asi nyní budou spolupracovat koaliční partneři ČSSD – ANO, po tom všem?
  2/ mezi prezidentem a premiérem létají blesky – jak můžou nyní po tom všem mezi nimi být konstruktivní vztahy? Zeman prakticky již přijal Sobotkovu demisi, ač ji ten ještě formálně nepodal, pouze slíbil podat. Nenávist Zemana a Sobotky se dala na Hradě přímo „krájet“.

  (perličkou bylo interview jakési redaktorky ČT s Babišem, kde se Babiš setrvale odmítal podívat na uniklý záznam ze svého jednání s redaktorem Mafry o zveřejňování různých kompro materiálů na politiky, kde Babiš častoval nadávkami své koaliční spojence (především z řad ČSSD). Taky odmítal potvrdit autentičnost toho záznamu a stále se ohrazoval tím, že je sledován, že to připomíná metody STB, že podává kvůli těm záznamům trestní oznámení na neznámého pachatele).

  Prostě dokonalé politické bahno, na vrcholové úrovni.

 • Gatta • 5. května 2017

  Re Béda – něco s Babišem a Drtinovou jsem včera zahlédl na netu – no, moc toho holka proti němu neuhrála.
  Známá komunikační taktika – oponenta v podstatě neposloucht, otázky odmítat, věcně nereagovat a stále stát na svém. Tak vás nemůže nikdo níikam dotlačit. A Babiš, to je ostřílený tvrďák – komu čest, tomu čest. I od takových je třeba se učit.

 • orinoko • 5. května 2017

  Tak předně: Ovar si tak zkomplikoval svoje vyhlídky na znovuzvolení, ze to možná ani netuší. Pozoruhodné na věci je, ze protikandidati nemusí vůbec nic dělat. Stačí Ovaruv trojdup jen sledovat a uskladnovat perly. Obzvlášť mávání holi mne osobně vyvolalo dětské vzpomínky na souseda holajznicka.
  Česko ceka politicky dvouhrbý wellBLOUD … Zeman, Babis. Který ovšem při prvním koliznim momentu začne bouchat. Hole hore, EE.

 • Martin (už bez taky m) • 5. května 2017

  odpověď:
  Nemyslím že bych sám zcela mlčel, ale momentálně se rýpu v užitečnějším kompostu a přepravuji jej s námahou na živící mne skutečné záhonky vytvářené velmi pracně holýma bolavýma rukama v kamenité, přemokřené půdě… Pak – udržím li nůžky a mne chatrná troska žebříku přijde na řadu řez švestek. Fenofáze určuje příroda a prostředí, ne člověk… A pak bude hodně trávy, jedna tupá nalomená kosa, absentující koza/y a plot, na vše jedny nemocné vyčerpané ruce a bolavá záda…
  Hnojem české poblitiky může pohnout mlčící občan lépe a užitečněji nežli stohy nás lidových, či těch mainstreamem v zájmu zákulisáků placených „komentátorů“.
  Udělá to ale občan?
  Nebo dál zůstane poslušným „systémovým ovčanem“??
  Případně „v rámci „protestu“ se systémem půjde demostrativně nevolit a pak po tom bude tlachat po hospodách??
  Když občan vidí „hmotnou“ kvalitu života nesystémových osamělých, zejména těch „po zásluze potrestaných“ veřejně aktivních dost se o tom dá pochybovat.
  Ovčan má přece důležitější věci na práci, často neví co je to orientace- natož aby se udržoval u vědomí „kde je Sever“…
  Ostatně ovčan „má přece rodinu, děti“ a n“ěkdo na ty socky- nesocky a Kraďousky s církevními prostituty musí vydělávat“, ne??
  Konat a ohrozit tak „svůj“ standart konzumu??
  Ale prosím Vás…
  Proč – kvůli krásným a chytlavým komentářům??
  Když to dosud neudělal pro to skutečně důležitější – skutečnou kvalitu života a svých dětí?
  Co čekat od vyčerpaných lidí desetiletí živořících na okraji „společn“osti?
  Myslíte prosím že i „zásadová bída“ „systémem“ ignorovaných a „patřičně dozorovaných“ nás nesystémové baví?
  Víte promiňte prosím, po desetiletích skutečné aktivity existují i nemoci, únava. Dlouhé snášení bolesti vede k otupění i duševnímu.
  Co takhle „okořenit“ systém „skutečně nesystémovými??

 • orinoko • 5. května 2017

  Skutečným skvostem ústavního kutila O byly plky, ze „slusni“ lide v sedm ráno ještě spí. Tím musel potěšit plebs ve fabrikach. Aby se soudruh neprepocital. Právě vytváří svoje tematické Sudety, a navíc v partajich se rozezněly varovné sireny, protože nejvyšším skinem se může kdykoli stát kdokoli od leva do prava a zpět. Monarcha s prchlivou holi, podlomenym zdravím a ruksakem vzteku není prilisnym lákadlem pro preference a ohledy.
  Současná situace vyžaduje odstup. Toho se ústavnímu kutilovi zjevně nedostává, naopak se rozhodl zveřejnit svoje zdravotní dispozice.
  Aby se nakonec nestalo skutečnosti , za hradnímu stolci bude vevodit hůl.
  Koneckonců mohla by byt časem přiřazena k hradním insigniim.
  Vzpomínám, jak totálně vyhrezl v TV kraksne Cecil Peroless v duelu s nebožtíkem Luxem. To obdivovali az v Emerice.
  Vcerejsi hradní pasie jsou ze stejne krvetvorby. Ústavní Opo kutil vlétl do die kurve na Kamyk . Bacha, míří tam i lidová pindulina.

 • fajt • 5. května 2017

  a mi se Miloš včera líbil, hůlkou ukázal bakalovic poskoku kde je jeho místo a hláška – to si sprav už sám – byla boží – kdo je v české kolonii větší lůzr už opravdu neřeším, tento umělý útvar, pokrácený klausobáčim na něco obludného je na tom se svou státností a budoucností ještě hůře než banderovská Ukrajina . ..)

 • Gatta • 5. května 2017

  Jiný názor na věc …
  http://e-republika.cz/article3877-Co-lze-dodat-k-Sobotkovu-harakiri

 • orinoko • 5. května 2017

  Polsky sovinista nám tu bude kázat o dejinach. To tu ještě scházelo. Takový historicky bolek a lolek.
  Zajímavé dění v kyberbedne. Kutiluv fanzin se dostává do těžké defenzívy. Hradního holajznika by měli co nevidět dat zklidnit do Daliborky. Nebo posere v Senbrunu kariéru všem kolem.
  Ano , výstup s holi byl skvělý. Mohl by nahradit klasické výstupy s Hitlerem na you tube. K tomu nejspíš dojde.
  Smira s holi byla vynikajici etudou na téma Kecala v jisté árií.
  Ted hlavně udržet moč. … Pardon chtěl jsem napsat moc.
  Trapné jsem se spletl při pohledu na kouzelnickou hůl.

 • orinoko • 5. května 2017

  Ano, česko bude mít ve znaku slovo Camel. Z jedné strany dromedár, ze druhé drabar.
  Je zvláštní jak osobní preference ohýbají realitu do kýženého tvaru. Selektivní výběr dat za ucelem zprávy typu FEMA.
  WellBLOUDI oligarchat patrně konvenuje mnohému konspiratorovi. Njn, není nad to , když vládní blb hodil do bahna hůl.
  Hůl se stává symbolem slušných lidi. Hlavně je hůl zapotřebí na chudý lid.
  Ovšem aby se nestalo to, ze chudý lid zlame hůl nad wellBLOUDY.

 • Béda • 5. května 2017

  Gatta napsal

  Jiný názor na věc …
  http://e-republika.cz/article3877-Co-lze-dodat-k-Sobotkovu-harakiri

  Pan Letko píše: „… Před našimi přáteli je tedy na stole znovu rozhodnutí. Chovanec, nebo Zaorálek. Buď se sociální demokracie stane levým křídlem současné koalice, nebo bude nadále prodlouženou rukou šibalů všeho druhu…“ Vskutku šalamounský výběr. Jen by mě zajímalo, který z těchto dvou šíbrů představuje levici…

 • Admirál • 5. května 2017

  Orinoko – „Monarcha s prchlivou holi, podlomenym zdravím a ruksakem vzteku není prilisnym lákadlem pro preference a ohledy.“

  Nezapomínejte, že minule jsme volili ze dvou kandidátů a každý podle svého gusta volil toho, kdo mu připadal vhodnější/méně vadil.

  Osobně jsem volil Muže s holí s tím, že když nic jiného, budu se dobře bavit. Muž s holí mé očekávání překonal, i když v jeho konání a výstupech jsou momenty, kdy se tak dobře nebavím. Ale stačí, abych si uvědomil, jakým směrem by to v některých vypjatějších momentech směroval protivník Muže s holí v minulých volbách Karel a mávnu rukou.

  To samé nás čeká i v nastávajících volbách. Projděte si protikandidáty Muže s holí.

 • Gatta • 5. května 2017

  Re Béda – za c) je správně – „ani jeden“.

  Re orinoko – můžeme se na to dívat jak chceme, fandit tomu nebo onomu – problém je, že to není ozdravný proces u kterého by se dalo ledacos přehlídnout a odpustit, ale že je to jen zabředávání do čím dál hlušího bahna.
  Prostě zůstává nade vším viset ten zásadní problém: „Koho tam místo nich dát ?“
  Nějaký nápad … ???

 • Gatta • 5. května 2017

  Re Admirál – dobrá metoda. Taky když se mi něco nelíbí, nebo nevím co vybrat, tak si říkám : „A jaké by to bylo, kdyby to bylo naopak ?“.

 • orinoko • 5. května 2017

  To jsou ty plky. To autor neřeší. Fanousek oligarchy pleduje za AUtentickou levici. To by se ale mel obrátit na komunisty.
  A přituhuje. Jen aby nám to holajznik ve zdraví přežil. Kdyby ted natáhl … další hole k akci … připomínalo by to buly.
  Tak kdopak se nám chystá na power play? Ve hře není nic menšího než hůl. O moc už vůbec nejde.

 • Gatta • 5. května 2017

  Situace na bojišti se mění každým okamžikem … 🙂

  http://zpravy.idnes.cz/premier-sobotka-cssd-vladni-krize-demise-prezident-zeman-pz5-/domaci.aspx?c=A170505_094558_domaci_jw

 • hudryper • 5. května 2017

  orinoko napsal
  Vzpomínám, jak totálně vyhrezl v TV kraksne Cecil Peroless v duelu s nebožtíkem Luxem. To obdivovali az v Emerice.

  Máš na mysli Seatle ? Tam poté docela hanebně umřel v bezdesinfekčně vybaveném hotelu,pár
  dní po operaci. Tenkrát v tom památném duelu,který se už nikdy na ekranu neobjevil, Klaus svým
  plačtivým hláskem přiznal,že národnímu hospodářství nerozumí přesto,že se stal profesorem ! To
  tenkrát zřejmě leckoho dost vystrašilo …
  Pokud se týče včerejší divadelní šmíry na hradě,na Tvém místě bych si o Zemanovu popularitu mezi
  českými slušňáky,co v 07 :00 už zařezávají,nedělal starosti.Přestože ,jak pravíš je ústavním kutilem,
  dokázal tento v pořadí už 6.ústavní dokument za sto let ČSR,ČSSR a ČR potřebným způsobem
  rozvinout a využít k originálnímu vyřešení politických krizí tak,aby vyniklo,že na něj tady žádný z
  těch trapných politických amatérů a chamtivých nenažranců nemá,včetně Babiše či Bakaly a spol.
  Včera celému národu ukázal,že odjakživa platilo a platí : Podrazy se svému původci vrací..Kdyby
  se nestačil Špidla královsky napakovat v Bruselu,byl by dnes,podle mého názoru bezdomovcem. Podrazáků ovšem bylo před 15 léty víc. A člověk se sloní pamětí a dost mimořádnými politickými schopnostmi to nejen nemůže zapomenout,ale ani odpustit. Tak odpustit možná, ale až po jejich pádu z hrušky dolů a rovnou na držku.

 • orinoko • 5. května 2017

  OM da dohromady kandidatku.
  Politicky program? – Hůl.
  Název strany – V plotě cool.
  Předseda strany? – Vůl. Když můžou byt wellbloudi…
  A naše návrhy? Právě letí na stůl.
  Právě ted je to jak u nás v práci. Z nové haly jsme se prestehovali do další nové a zvýšenou produktivitou jsme vytvořili necekane potíže. Situace se mění každou chvíli, co nás čeká a nemine. Některé možná další stěhování do dalších prostor.

 • Gatta • 5. května 2017

  orinoko napsal

  OM da dohromady kandidatku.
  Politicky program? –Hůl.
  Název strany – V plotě cool.
  Předseda strany? – Vůl. Když můžou byt wellbloudi…
  A naše návrhy? Právě letí na stůl.
  Právě ted je to jak u nás v práci. Z nové haly jsme se prestehovali do další nové a zvýšenou produktivitou jsme vytvořili necekane potíže. Situace se mění každou chvíli, co nás čeká a nemine. Některé možná další stěhování do dalších prostor.

  … ponor ?

 • Béda • 5. května 2017

  orinoko napsal

  To jsou ty plky. To autor neřeší. Fanousek oligarchy pleduje za AUtentickou levici. To by se ale mel obrátit na komunisty.
  A přituhuje. Jen aby nám to holajznik ve zdraví přežil. Kdyby ted natáhl … další hole k akci … připomínalo by to buly.
  Tak kdopak se nám chystá na power play? Ve hře není nic menšího než hůl. O moc už vůbec nejde.

  „Fanousek oligarchy pleduje za AUtentickou levici…“ Který fanoušek oligarchy pléduje za autentickou levici? Rád bych jej znal.

 • orinoko • 5. května 2017

  Jako batyskaf.
  Bude to primo politicky DUL.

 • orinoko • 5. května 2017

  Otevřel jsem si Podzim patriARCHY.
  A co jsem našel?
  Úsvit oligarchy.

 • orinoko • 5. května 2017

  Pro tuto chvíli koncim.
  My slusnaci totiž chodime do prace az ve dve.

 • Béda • 5. května 2017

  Chááá! https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/sachmat-sobotka-svolal-mimoradny-brifink-30998?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  Premiér místo demise celého kabinetu pošle prezidentovi jen návrh na odvolání Andreje Babiše. Hrad prý bude vyčkávat, zda si to Sobotka znovu nerozmyslí.
  Článek
  Po ostudném setkání na Pražském hradě, kde Miloš Zeman přijímal demisi premiéra, jenž mu ji vůbec nepřinesl (přišel jen na konzultace), se Bohuslav Sobotka rozhodl pro naprostou změnu taktiky.

  Na páteční dopoledne svolal tiskovou konferenci, na které řekl, že je všechno jinak. Demisi své vlády nepodá. Nemělo by to podle něj žádnou cenu vzhledem k tomu, že se „prezident Miloš Zeman rozhodl porušit veškeré ústavní zvyklosti.“ Místo demise svého týmu doručil na Hrad pouze návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše, šéfa hnutí ANO.

  Hrad už na nejnovější vývoj zareagoval, podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka si Zeman počká, zda Sobotka znovu nezmění názor….

 • fajt • 5. května 2017

  hurvajz se stal politickou mrtvolou a z české kolonie udělal ještě větší banánovku – takže dovládne v polo legálním režimu, kdy mu každý týden bude z Hradu chodit upozornění na to, aby konečně poslal i písemnou demisi sebe a své vlády, Zeman ho už z vlastních kleští nepustí a v podstatě zničí i celou vypráskanou oranžovou partaj, která v tuto chvíli smrdí více než kalouskovo lejno … nepamatuji, že by bývalí komunisti měli takový podobný deficit moci a byli při svém vládnutí až tak odporně nechutní . ..)

 • orinoko • 5. května 2017

  Čím to jenom je, ze ted často vzpominam na Východní Prusko.
  Jsem cely nervózní. Do prace jsem vyrazil bez hole… Jak praví básník, hůl na cokla je třeba připravit dopředu.
  Jakepak hole ted používá nás severní soused? Katolické , nebo NWO? Nebo jsou tam obě ve dvojholi?

 • Béda • 5. května 2017

  fajt napsal

  hurvajz se stal politickou mrtvolou a z české kolonie udělal ještě větší banánovku – takže dovládne v polo legálním režimu, kdy mu každý týden bude z Hradu chodit upozornění na to, aby konečně poslal i písemnou demisi sebe a své vlády, Zeman ho už z vlastních kleští nepustí a v podstatě zničí i celou vypráskanou oranžovou partaj, která v tuto chvíli smrdí více než kalouskovo lejno … nepamatuji, že by bývalí komunisti měli takový podobný deficit moci a byli při svém vládnutí až tak odporně nechutní . ..)

  Kdoví s čím přijde Sobotka zítra až zjistí že mu koaliční smlouva neumožňuje odvolat z vlády předsedu (ministra) koaliční strany? Třeba opět přehodnotí své stanovisko?!

  Je dojemné sledovat umouněnce jak kope do svého umouněného úspěšnějšího konkurenta. Sobotka připomíná žížalu na špejli na kterou se sama napíchla.

 • orinoko • 5. května 2017

  Tomu vcerejsimu vstupu něco chybělo. Nejspise francouzský majstrstyk.

 • Béda • 5. května 2017

  Béda napsal
  Kdoví s čím přijde Sobotka zítra až zjistí že mu koaliční smlouva neumožňuje odvolat z vlády předsedu (ministra) koaliční strany? Třeba opět přehodnotí své stanovisko?!

  Je dojemné sledovat umouněnce jak kope do svého umouněného úspěšnějšího konkurenta. Sobotka připomíná žížalu na špejli na kterou se sama napíchla.

  Připomíná mi to ten vtip o tom jak jeden chtěl zlikvidovat hlavního konkurenta a nas*al si přitom na svou vlastní holou lebku.

 • Béda • 5. května 2017

  orinoko napsal

  Tomu vcerejsimu vstupu něco chybělo. Nejspise francouzský majstrstyk.

  S tím přišel Sobotka až dneska, když si dal svůj vlastní polibek smrti. Ani Vénu Lahváče k tomu nepotřeboval.

 • Béda • 5. května 2017

  To bude dělná atmosféra ve vládě! Umím si živě představit tu přátelskou a konstruktivní atmosféru kde by se i vzduch dal sekat sekáčkem na led.

 • Gatta • 5. května 2017

  Podle mě, pokud ví na Babiše „něco“ opravdu závažného, tak nemá podávat demisi, ani ho vyhánět jako ministra z vlády, ale má povinnost na něj podat policii podnět k trestnímu vyšetřování.
  Očekávám, že toto uslyší zanedlouho i od Zemana.

  No, jo … on by ho třeba i podal, třeba už dávno, … ale ten Babiš má prý nějaké tlusté složky …

 • Admirál • 5. května 2017

  Po dnešním veletoči demise – nedemise jsou motivy aktérů jasné.
  – Sobotka konal, jak si myslel, aby zničení Babiše bylo co možná nejefektivnější a aby co možná nejvíc vymáchal Zemana – nebyl to nějaký nahodilý čin, odposlechy jsou za hranicí zákona.
  – Zeman konal, jak konal, aby minimalizoval škody z konfliktu, kterému se nešlo vyhnout – a – přidal k tomu porci revanše.

 • Béda • 5. května 2017

  https://globe24.cz/domov/30866-vladu-by-mel-opustit-predevsim-sobotka-mini-zeman

  Prezident Miloš Zeman dnes prohlásil, že současný koaliční kabinet by měl dovládnout do říjnových sněmovních voleb a jediný, kdo by z něj měl odejít, je premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka….

 • Béda • 5. května 2017

  M.Řezanka s nadhledem: http://literarky.cz/politika/domaci/24140-kdo-vechno-kisi-top

  Kdo by se najednou objevil v České republice a neznal by souvislosti, mohl by si myslet, že premiér Sobotka odstupuje kvůli neudržitelným poměrům v ČSSD. Krátce po jeho slovech totiž zasahovala policie a v jejím hledáčku jsou mimo jiné politici sociální demokracie: viz a zde.

  Někdo by dotyčnému musel vysvětlit, že policie sice zadržela pana Březinu z ČSSD, který pro své minulé nezdary slavil velkolepý comeback do vysoké politiky, ale pan premiér odstupuje kvůli panu Babišovi, po kterém zatím policie nejde a kterého zatím nezadržela.
  Dále by dotyčnému sdělil, že pan premiér podal demisi za celou vládu, třebaže o tom žádný ministr neměl ani tušení – a mnohý člen vlády s touto demisí nesouhlasí.
  A nakonec by ho dorazil trumfem, že pan premiér šel sice na Hrad podat demisi, ale ve skutečnosti vlastně jen chtěl oznámit, kdy že tu demisi podá. Pokud se mu to do té doby nerozleží v hlavě.
  Prezident republiky tyto velkolepé tanečky „Koloběžky Sobotky“ ocenil slovy: „Demise poškozuje sociální demokracii, protože jak ji má volič podporovat, když její vlastní premiér skládá zbraně… Demisi samozřejmě přijmu, protože když chce předseda vlády rezignovat, nechť rezignuje. Dovedu lidsky pochopit, že je unavený, ale nedovedu pochopit to zbabělé kličkování“ (Viz)….

 • Starý doktor • 5. května 2017

  Na téma Babiš
  Kocourkov: Jak chtěla vláda rozdělit neexistujících 62 miliard a jak Babiš zapomněl tvořit rezervy

  Dlouho se totiž myslelo, že loňské hospodaření státu skončilo díky penězům z Evropské unie přebytkem ve výši 62 miliard korun. Když však přišel účetnictví ministerstva financí vedeného Andrejem Babišem (ANO) prověřovat Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), objevil chyby ve výši minimálně 240 miliard, o čemž vás FORUM 24 jako jediné informovalo (některá další média zmiňovala chyby přes 100 miliard)
  http://forum24.cz/kocourkov-jak-chtela-vlada-rozdelit-neexistujicich-62-miliard-a-jak-babis-zapomnel-tvorit-rezervy/
  Aktivuje se TOP 09 – https://www.novinky.cz/domaci/436890-top-09-chce-mimoradnou-schuzi-k-rozpusteni-snemovny.html
  Být u finančních zdrojů je důležité ……
  Sobotku podržel Kalousek i Bělobrádek, ANO připustilo možnost vlády bez Babiše
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/politici-se-prou-o-sobotkuv-krok-zda-udelal-vic-zmatku-nez-uzitku-31012?seq-no=3&dop-ab-variant=&source=clanky-home
  ODS, TOP 09a a další se spojily, začíná se bitva o body do voleb.
  https://www.novinky.cz/domaci/437025-snemovna-bude-resit-babisovo-zneuzivani-moci-na-mimoradnem-zasedani.html

 • Starý doktor • 5. května 2017

  A z Německa:
  Skandál v Německu. Krajní pravice útočí

  Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová zrušila v úterý plánovanou dvoudenní návštěvu Spojených států, kterou měla zahájit ve středu. Důvodem je případ německého vojáka, který je podezřelý, že chystal teroristický útok vydávaje se za syrského uprchlíka a vypracoval si seznam možných obětí. O závažnosti případu svědčí to, že jeho vyšetřování převzalo německé nejvyšší státní zastupitelství.

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/45453887

 • Starý doktor • 5. května 2017

  Americký Kongers nás šoupe blíže válce
  Další pokus neoconů o vyvolání světové války ? Američani si osobují právo fyzicky kontrolovat ruské dálněvýchodné přístavy ?

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusko-kontrola-ruskych-pristavu-usa-kvuli-kldr-je-vyhlaseni-valky/
  https://ria.ru/world/20170505/1493724286.html

 • Starý doktor • 5. května 2017

  Poslední povstání premiéra Sobotky.
  V den, kdy si Česká republika připomíná Květnové povstání českého lidu, rozpoutal premiér Bohuslav Sobotka na české politické scéně konflikt, který ještě nezažila. „Bohuslav Sobotka se rozhodl, že půjde do tvrdého střetu vůči všem. Nejen vůči prezidentovi,“ vysvětluje pro Sputnik politické kotrmelce posledních hodin známý analytik Štěpán Kotrba.
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201705055236679-posledni-povstani-premier-sobotka/

 • orinoko • 5. května 2017

  Hoši, malujte si , co chcete. Vy se už mezi lidi asi moc nedostanete. Dneska v práci jsem prudce nestíhal. a každou chvíli se něco řešilo.
  Kutil O těžce nasral každého , kdo slyšel ty jeho choroboplodné zárodky o slušných lidech. K volbám na Hrad se chystaji ti, co nevolili nic už snad 10 let.
  JoJo, nasrat lidi se moc nevyplaci. Webové hradní skeče vytvořené ve Photoshopu procházely celou směnou.