Diskuze k článku


 • Béda • 10. září 2016

  Zajímavá otázka autora. Akorát netuším, který konkrétní starý pořádek to má být. Otrokářství, feudalismus anebo tzv. reálný socialismus? Nemyslím si, že ten poslední tzv. reálný socialismus byl „pořádek založený na nacionalismu, rasismu a sexismu, svět náboženské nenávist, svět konfrontací a konfliktů, svět vykořisťování a krysích závodů, svět, kde ženská patří k plotně, potrat je trestný čin, i když je plod těžce poškozen či je početí důsledkem znásilnění, svět, ve kterém je kriminalizována homosexualita a děti jsou raději drženy v ústavech bez rodičů, než aby měly dva „tatínky“, svět ve kterém chlap, který nepije a nebije, není chlap…“ To spíš ten dnešní by tomu spíš odpovídal. A ten příští s „depopulací“, všudypřítomným šmírováním, šaríjí (to je i to co autor tak hezky popsal – viz citace), korporátním diktátem, vykořisťováním až na dřeň, masovými exekucemi, obrovskou nezaměstnaností a téměř otrockou závislostí na „1%“ držitelů dlužních úpisů a vševlastníků – to má být to NWO, které je lepší než OWO? Zajímavé, jak se filosofující pan Tribun stal zastáncem NWO.

 • hudryper • 10. září 2016

  NWO je dynamický proces,který se zrychluje v přímé úměře s růstem bohatství těch,kdo vládnou
  onomu 1 %,tedy diskrétní elitě a nejvýše postaveným členům servisních elit. Jsme na dosah, pár kroků před změnou kvality většinových společností.V současnosti tomu brání existence těch zemí,
  jež jsou rozhodnuty ubránit svou samostatnost,kulturu a tedy národní budoucnost své části světa, tedy Rusko , Čína , Indie ,Irán. Charakterizovat dosavadní kulturu způsobem,jakým to činí Tribun
  je velmi mírně řečeno hloupé,. ….“ pořádek založený na nacionalismu, rasismu a sexismu, svět náboženské nenávist, svět konfrontací a konfliktů, svět vykořisťování a krysích závodů, svět, kde ženská patří k plotně, potrat je trestný čin, i když je plod těžce poškozen či je početí důsledkem znásilnění, svět, ve kterém je kriminalizována homosexualita a děti jsou raději drženy v ústavech bez rodičů, než aby měly dva „tatínky“, svět ve kterém chlap, který nepije a nebije, není chlap.“
  Skutečně vědecké pojednání o základních principech dosavadního lidského rodu ! Škoda slov !

 • peter. • 10. září 2016

  hudryper napsal
  Škoda slov !

  p.hudryper:
  Áno!

 • Sio • 10. září 2016

  Ideový eintopf. Všechno se hodí do jednoho hrnce, zamíchá, povaří a předloží k jídlu. Nevím, eintopf možná k jídlu je, ale článek je pro myslícího člověka naprosto nestravitelný. Ani nevím, o čem autor v tak povrchním článku hovoří. Například ten sexismus – to má na mysli muslimskou nebo evropskou verzi? Mě například nějaké NWO vůbec nezajímá, ale snaha nacpat mi do hlavy, že jsem rasista, nacionalista a sexista mi tak silně smrdí manipulací, že mě to pořádně s..e. A zase je tu ten prohnilý neomarxismus, pardon, oldmarxismus.

 • Dana • 10. září 2016

  V prelidnenem svete, kde existuje pres sedm milard lidskych dusi, je Evropa a zapadni anglosasky svet to jedno procento, ktere ta lidska masa vidi jako zle procento nespravedlive bohatych.. Takze i Cesi jsou mezi elitou, ktera dle nich vykoristuje svet.
  Musite se rozhodnout, zda se pridate k tem xx milardam despeartu a splynete s jejich chudobou, anebo se budete snazit uhajit to, co vam vasi predkove vybudovali.. To znamena, ne jen filosofovat na internetu, ale aktivne se zucastnovat kauz, ktere jsou dulezite pro vas a vase rodiny.. Ve vyberu kandidatu pro nastavajici krajske volby byste se mohli polepsit, urcite jsou v Cesku schopnejsi lidi, nez ti vystavovani na kandidatce.
  Jinak strasak NWO slouzi k tomu, ze se obcankove staraji o blaho nebo zalezitosti bezpredmetne, ilusorni, zahlcuji se prkotinami , nacez podvodnici a nenazranci si potajmu pachaji sve zlo. Maji tak klid na praci, protoze obecna pozornost je plytvana na jine, uplne zbytecnosti..
  Nejdokonalejsi poradek ve spolecnosti nastava jen tehdy, kdyz je nastolena diktatura, lidi jsou donucovani drastickymi prostredky k nejake visi, ktera ovsem po nekolika generacich vycpi a nove generace maji svoje predstavy, jak spolecnost usporadat.. Touha po svobode zvitezi.
  Proto se Marxovy ideje ujmuly a proto take ztroskotaly, proto byl diktator Pinochet uspesny pro svou dobu a dnes je Chile zase jinde, a proto zakonite vyhnivaji vsechna socialisticka usporadani.
  Dnesni blouznivci, co chteji zmenit mysleni milionu lidi zmenou systemu jsou utopiste, nevnimaji zakladni realitu, ze clovek je z vetsiny tvor sobecky a jeho priority se tykaji osobniho blaha. Coz ja neberu jako vadu, kdyz se to neprehani.
  Doba inzenyru lidskych dusi uz je pryc, odvata duchem technologickeho vyvoje.

 • hudryper • 10. září 2016

  Mimořádně reaguji na Danu. To proto,že se její pokyny,aby se češi polepšili ve výběru kandidátů,
  začínají uskutečňovat : Kvůli dokumentu, který předkládají komunisté lidem, se strhl křik….
  “ KSČM hodlá prosadit vystoupení ČR z NATO, čemuž se ale pravice jen široce směje. „Co se týče NATO, tak je momentálně spíše hrozbou než nějakou ochranou,“ vysvětlují k tomu pro ParlamentníListy.cz poslanec Alexander Černý a europoslanec Jaromír Kohlíček (oba KSČM).“

 • peter. • 10. září 2016

  Dana napsal
  a proto zakonite vyhnivaji vsechna socialisticka usporadani.

  Dana:
  Váš názor má isté rácio a dalo by sa o ňom diskutovať.No čo sa týka socializmu,tam sa mýlite.On nevyhnil,len jeho vodcovia prestali byť ostražití a dopustili aby ho zradili.Áno padol.Ale nie preto,že by sa obsahovo a ekonomicky vyčerpal.Keby tomu tak bolo,tak ten jeho pád by bol iniciovaný zdola.No k tomu pádu dal impulz najvyšší predstaviteľ socializmu Gorbačov.Padol pre zradu svojho najvýznamnejšieho predstaviteľa.Veď keby platilo to čo tvrdíte,tak USA nemuseli vynakladať toľko peňazí na jeho zničenie.Stačilo len počkať,kým socializmus“vyhnije“ sám.Prestal byť ostražitý a doplatil na to.Viete,keď niečo vyhnije tak to bude určite ten kapitalizmus tam u vás.Nemusím byť žiadny zarytý marxista ani komunista aby som to zo súčasného diania vo svete vycítil.Lebo je už za zenitom a upadá.Nezvyknem(až na výnimky) priať nikomu nič zlé,ani ľuďom v Amerike ale je jednoducho pravdou,že po veľkej žranici býva bolenie brucha.A USA vyžierali celý svet už pridlho.

 • Dana • 10. září 2016

  Nechci nikomu brat vzdusne zamky, ale rozdeleni na levici a pravici uz nefunguje.
  Dle meho nazoru se komuniste na zapadnim svete ochocili , ne li zaprodali a spolupracuji s velkym kapitalem, protoze zmizel proletariat z dob tridniho boje. Nejsou lidi. V Americe je celkem malo delniku, kazdopadne malo na to, aby jejich stavky neco znamenaly. Nedavno zde byl clanek o Kolumbii a americkych tovarnach na Coca Colu, stiznosti odborovych predaku a nasili v tovarnach. Nebudu ted hodnotit, ze Kolumbie je jedno velke mafianske hnizdo, ale zajima me to, ze zrejme pod uvazenim situace se vedeni Coca Coly rozhodlo investovat doma v USA. . Stavi se nove tovarny, ktere nepotrebuji delniky. Nedaleko od nas se stavi tovarna, ktera bude mit jen hrstku manazeru, co obsluhuji pocitacove roboty. Obrovske haly, nikde ani clovicka, jen ztechnizovana, automaticka vyroba na miliony Coca Coly napoju. Soudruzi ztratili delnicky potencial.
  Moje analyza pro celkove verejne mineni v Cesku by byla asi takova, ze pod hrozbou nuceneho prijimani emigrantu a obavy ze ztraty narodni identity se naopak nazorove skupiny, nazveme je pro ted levici a pravici , tak ti se v krisove situaci priblizuji. Pred nekolika lety porvaval Vandas na namesti o uprchlicke tsunami, coz bylo nacisticke fuj. Dnes nikomu nepripadne extremisticke, kdyz komunisticti predaci odmitaji immigracni kvoty pani Merkelove..Holt skalni soudruzi odvrhli jejich svetovou internacionalu — “ jiz vzhuru vsichni, kdoz hlad smet“… Neobvykly pud sebezachovy, rekla bych….

 • Sio • 10. září 2016

  Dana napsal

  Nechci nikomu brat vzdusne zamky, ale rozdeleni na levici a pravici uz nefunguje.
  Dle meho nazoru se komuniste na zapadnim svete ochocili , ne li zaprodali a spolupracuji s velkym kapitalem,protozezmizel proletariat z dob tridniho boje.Nejsou lidi.V Americe je celkem malo delniku, kazdopadne malo na to, aby jejich stavky neco znamenaly. Nedavno zde byl clanek o Kolumbii a americkych tovarnach na Coca Colu, stiznosti odborovych predaku a nasili v tovarnach. Nebudu ted hodnotit,zeKolumbie je jedno velke mafianske hnizdo, ale zajima me to,ze zrejme pod uvazenim situace se vedeni Coca Colyrozhodlo investovat doma v USA. . Stavi se nove tovarny, ktere nepotrebuji delniky. Nedaleko od nas se stavi tovarna, ktera bude mit jen hrstku manazeru, co obsluhuji pocitacove roboty. Obrovske haly, nikde ani clovicka, jen ztechnizovana, automatickavyroba na miliony Coca Coly napoju.Soudruzi ztratili delnicky potencial.
  Moje analyza pro celkove verejne mineni v Cesku by byla asi takova, ze pod hrozbou nuceneho prijimani emigrantua obavy ze ztraty narodni identity se naopaknazorove skupiny,nazveme je pro ted levici a pravici ,tak ti sev krisove situacipriblizuji.Pred nekolika lety porvaval Vandas na namesti o uprchlicke tsunami, coz bylo nacisticke fuj. Dnes nikomu nepripadne extremisticke, kdyz komunisticti predaci odmitaji immigracni kvoty pani Merkelove..Holt skalni soudruzi odvrhlijejich svetovou internacionalu — “ jiz vzhuru vsichni,kdoz hlad smet“… Neobvyklypud sebezachovy, rekla bych….

  Kdo rozumí marxismu, ten ví, že historická role dělnické třídy byla splněna. Dnes už samozřejmě není případné počítat s dělníky jako s revoluční silou, protože ten zbytek dělníků, co tady zůstal se nedá ani kvantitativně, a co více, ani kvantitativně srovnávat se zbídačenou dělnickou třídou přelomu 19. a 20. století. Dnešní americký nebo evropský dělník má takovou životní úroveň, o jaké se dělníkovi z Marxových časů nemohlo zdát ani v nejdivočejších snech. Takoví dělníci (jako za Marxe) jsou možná místy v Asii, Africe nebo Jižní Americe, všude s místními specifiky.
  Čeká se na novou analýzu, možná nového myslitele, který ukáže, která skupina (třída) bude tou revoluční. Víte která třída byla revoluční před dělníky? Buržoazie! Ale možná to budou ty desítky miliónů nezaměstnaných, kteří přicházejí o práci. A možná to budou ti, kteří se starají o chod těch robotizovaných fabrik, protože tohle roboti ještě nějakou tu desítku let nezvládnou, postarat se o sebe.
  Jistě, obyvatelé Evropy a severní Ameriky si budou bránit svou životní úroveň. Ale, položte si, milá Dano, otázku. Co naše elity? Jsou na naší straně? Dělají něco pro to, aby udrželi a vylepšili životní úroveň středních a nižších vrstev? Mi to připadá, že dělají pravý opak.
  Takže postavení dnešních občanů Západu se dá přirovnat k postavení středního stavu (buržoazie) v 18. a 19. století. Postavení onoho 1% spíše odpovídá šlechtě. Takže – možná (a používám metody marxistické analýzy) je čas na nějakou obdobu buržoazní revoluce? Těch, co sice mají co ztratit ale nechtějí být otroky novodobé šlechty? Nevím, nejsem až tak filosof. Ale něco se bude muset stát.

 • Gatta • 12. září 2016

  Sio napsal: „Víte která třída byla revoluční před dělníky? Buržoazie!“

  Vždy je to třída, která je v přerozdělování diskriminovaná a přitom má klíčový podíl na tvorbě hodnot, odcházejíci je třída která je méně efektivní, ale která naopak mocensky už jen „nespravedlivě“ užívá výsledků práce společnosti.

  „A víte která třída byla revoluční po buržoazii?“
  Finančníci.

  Kdo přijde po nich – dobrá anketní otázka.