Proč bojujeme proti korupci?

O dalších akcích v rámci kampaně pěti velvyslanectví budeme podrobně informovat.

Stanův komentář: Určitě to s námi myslí dobře, holubičky a holoubci. Určitě se nejedná o vměšování do vnitřních záležitostí suverénního státu. A určitě mají ve svých zemích problém korupce vyřešený. Nebo se v něčem pletu?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
24. 1. 2016 19:20

Jde o demonstrací pokrytectví se snahou kázat vodu,když kazatelé doslova chlastají víno. Velkou korupci k nám exportovali nesčetní „poradci“ a jejich skuteční zaměstnavatelé,kteří na základě prošmírovaných poznatků o československém průmyslu v létech 1990_92 nastoupili k procesu vykradení naší země. Ti nejbohatší z Londýna a dalších center finančního „průmyslu“ na to šli osvědčenou cestou ,kdy si pečlivě vybrali korupci přístupné Čechy a Slováky a ty pak pověřili udělat pro svou budoucí hospodářskou aktivitu u nás tzv. „právní prostředí“,což není nic jiného,než eufemismus -vytvoření prolobovaných zákonů,jež umožní posléze skutečně velkou megazlodějnu. Třeba taková,kdy jsou státu odňaty všechny banky a ještě prostřednictvím „nezávislých… Číst vice »

peter.
24. 1. 2016 20:16
Dana
Dana
25. 1. 2016 0:55

No, mne posledni dobou Standa nemaze, takze ani ja nepujcuji znamym pocitac a ani zde netrolluji, coz se jiste zda mnohym neuveritelne… Myslet si muzete o akci proti korupci co chcete, panove a damy, faktem vsak zustava, ze v Cesku je ohromna korupce, podplaceni nejen financni, ale system „ja na brachu, bracha na me“ coz je viditelne i nahodnemu pozorovateli. Zalezi jen a jen na ceskem obcanovi, aby si udelal doma poradek.. Zrovna tak je na americkem obcanovi, aby potiral korupci, kde ji najde, nezavisle na tom, zda to take podporuji aktiviste, politici ci lidskopravnici. .Potirat tento nesvar, protoze je… Číst vice »

Bety
Bety
25. 1. 2016 7:58

Holubičky a holoubci – to bylo pěkné, Stane.
Ať říkají co chtějí, všichni víme, že to jsou na bílo nabarvení havrani.

hank
hank
25. 1. 2016 10:15

Bety napsal

Holubičky a holoubci – to bylo pěkné, Stane.
Ať říkají co chtějí, všichni víme, že to jsou na bílo nabarvení havrani.

Bety: „… všichni víme, že…“ je typická manipulativní formulace. Možná neúmyslná, ale člověk poučený o manipulativních způsobech komunikace nemůže takové vyjádření brát vážně.

fajt
fajt
25. 1. 2016 14:39

http://byznys.lidovky.cz/osobni-data-obcanu-potecou-do-usa-v-nejblizsich-tydnech-pik-/chytre-portfolio.aspx?c=A160124_203823_ln-byznys-portfolio_lvk – to je tak, když udělají kozla zahradníkem…opravdu na zvracení, kde se na tuhle špínu hrabe syrový polský nacionalismus. ..

hudryper
hudryper
25. 1. 2016 16:13

Čím větším proudem a rychleji potečou citlivá data o lidech,kteří by mohli být kompromitováni a vydírání do USA,tím lépe ,podle jakési Jourové, budou tato data chráněna ?!?! Myslím,že tato
komise EU by neměla dokončit svůj plánovaný „mandát“ předsedů loutkových politických stran
v Evropě a tím spíše u nás. Začínám větřit,že zatčení Jourové ,když byla náměstkyní ministra pro záležitosti bruselských pseudodotací, nebylo jen na politickou zakázku. Není kouře bez ohně!

fajt
fajt
25. 1. 2016 16:29

hudryper napsal Čím větším proudem a rychleji potečou citlivá data o lidech,kteří by mohli být kompromitováni a vydírání do USA,tím lépe ,podle jakési Jourové, budou tato data chráněna ?!?! Myslím,že tato komise EU by neměla dokončit svůj plánovaný „mandát“ předsedů loutkových politických stran v Evropě a tím spíše u nás. Začínám větřit,že zatčení Jourové ,když byla náměstkyní ministra pro záležitosti bruselských pseudodotací, nebylo jen na politickou zakázku. Není kouře bez ohně! sanací židovské hroudy v horní,dolní se dostala do vrcholné politiky, to mi stačí – technické zavření a nebývalé vysoké odškodnění ukazuje na připravenou agendu – data půjdou rodinnému klanu,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 1. 2016 16:57

Miluji když mě zrovna amíci a podobná licoměrná verbež (zdaleka největší nehoráznosti a pokrytectví ze všech se zřejmě dopustila norská velvyslankyně Siri Ellen Sletnerová) poučují o korupci :-) Naše republika není žádným malým nezbedným a zaostalým dítětem, které je třeba poučovat, kárat a korigovat. Velvyslanci by z podstaty své práce měli mít vypěstovanou nejvyšší možnou míru taktu ve vztahu k zemi, ve které působí a neměli by se ani v nejmenším vměšovat do jejích vnitřních záležitostí. Je velmi evidentní, že jim vůbec nedochází, jak velkého diplomatického faux pas se v této věci dopustili. Polistopadoví vládcové v čele s Havlem napáchali… Číst vice »

Sio
Sio
25. 1. 2016 17:28

Já už jsem tak zkorumpovaný, že ani nevím, čí jsem. Jak se vlastně jmenuje tento stát? A kdo ho vlastně řídí? Napadla mě jen taková zamotaná definice demokracie.
Demokracie je systém, kde za opravdu veliké krádeže nikdy nikdo nemůže, a proto nikdy nikdo není potrestán.
Diktatura je systém, ve kterém jsou za velké krádeže někdy viníci i popraveni.
Pardon, zase na mě hučí z rádia kauza „Opencard“.

bmw525i
bmw525i
25. 1. 2016 19:28

Já jenom doufám, že islamizace zemí jako je Německo, Anglie, Francie, Holandsko a Belgie se uskuteční rychle a tento života neschopný spolek – EU se konečně rozpadne. Nás by teoreticky mohl zachránit Visegrad, ale to bychom museli mít jinou vládu a ne ty omezence, kteří tam sedí dnes. Dát se rychle dohromady se Slováky, Maďary a možná Poláky, vytvořit takový malý „schengen“ s nepropustnými vnějšími hranicemi. To by mohla být naše záchrana. Bohužel, s přihlédnutím k vzájemným hisorickým „nevztahům“ (Polsko-Česko, Slovensko-Maďarsko, vazby Polska na USA), je to asi jen utopie, ale byla by hezká.

hudryper
hudryper
25. 1. 2016 21:38

bmw525i napsal Bohužel, s přihlédnutím k vzájemným hisorickým „nevztahům“ (Polsko-Česko, Slovensko-Maďarsko, vazby Polska na USA), je to asi jen utopie, ale byla by hezká. Máte pravdu,ale i polští a maďarští nacionalisté chápou,že i kdyby nebylo Česko tak problémový partner do celé čtyřky,tohle společenství by se bez opory v Rusku dlouhodobě neudrželo. Co do trvanlivosti by šlo o něco na způsob Pražského jara,i když si odmyslíme bratrskou pomoc z EU. Lákání amerických vojáků do Polska je v rozporu s revoltou vůči Merkelové a vedení EU,protože politici EU visí na stejných nitích jako vedení Pentagonu,takže snaha Polska může být a také že… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 1. 2016 13:26

Už je to tady:
„Putin je zkorumpovaný a skrývá majetek, zní z USA. Čirý výmysl, brání se Kreml“

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-je-zkorumpovany-a-skryva-majetek-zni-z-usa-ciry-vymysl/r~6387dc10c42c11e5a8d7002590604f2e/?utm_source=volnyHP&utm_medium=newsbox&utm_term=link_2

„Nejsem s to uvést čísla, ale co mohu říci: (Putin) dostává od státu výplatu přibližně 110 000 dolarů ročně (asi 2,7 milionu Kč), ale to není přesné. Dlouhé roky pracoval na tom, aby ukryl skutečný rozsah svého majetku,“ prohlásil v pořadu britské stanice BBC náměstek amerického ministra financí Adam Jacob Szubin.

Bety
Bety
26. 1. 2016 13:58

No jistě. „Majetek se odhaduje“. Mají pod palcem všechny banky, ale Putinův majetek se „odhaduje“. A informace pochází od podpindosníků, kteří utekli z Ruska, když už jim tam pšenka nekvetla.
A že prý Putin považuje Rusko za svůj majetek. To je ale zatraceně sprosté překroucení toho, že pro něj je Rusko to nejdůležitější a nejcennější.
Hajzli!!!

Bety
Bety
26. 1. 2016 14:01

Tohle je začátek kampaně na Putinovu diskredidaci. Už neví kudy kam.

peter.
26. 1. 2016 14:19

Botičky od Diora napsal
Adam Jacob Szubin.

Pekné meno.Také biblické.
Takéto obvinenia,ktoré nie sú podložené dôkazmi, svedčia o bezmocnosti a neschopnosti Putinových kritikov.Na Putina možno mať rôzne názory,ale takéto obvinenia by mali mať oporu v dôkazoch.Inak je to len obyčajné obsieranie.

ducatista
ducatista
26. 1. 2016 14:23

Diskreditace Putina jede na plné obrátky už několik let a stále bez výsledku, takže jsem v klidu. Na druhou stranu Putin chudák rozhodně nebude (proslulá je jeho sbírka hodinek), ale mně je to šumák. A zjevně je to šumafuk i samotným Rusům, kterým se zodpovídá. Mnohem důležitější je to, co Mr. Putin dělá. A dělá to imho hodně dobře…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 1. 2016 14:44

ducatista napsal Diskreditace Putina jede na plné obrátky už několik let a stále bez výsledku, takže jsem v klidu. Na druhou stranu Putin chudák rozhodně nebude (proslulá je jeho sbírka hodinek), ale mně je to šumák. A zjevně je to šumafuk i samotným Rusům, kterým se zodpovídá. Mnohem důležitější je to, co Mr. Putin dělá. A dělá to imho hodně dobře… Lídr světové velmoci nemůže a nesmí být chudákem, pár drahých hodinek asi Rusko nepoloží. Dodělávající kobyla nejvíc kope, „PETER“ to napsal správně: „Takéto obvinenia,ktoré nie sú podložené dôkazmi, svedčia o bezmocnosti a neschopnosti Putinových kritikov“. Zlo nezmizí samo od… Číst vice »

peter.
26. 1. 2016 14:44

Ja osobne sa úprimne povediac nevyznačujem nejakou prehnanou a ešte k tomu falošnou skromnosťou,ale aj tak podľa môjho názoru človek,ktorý si naškrečkuje 40 mld.dolárov len preto,aby mu bez úžitku ležali niekde na zahraničnom účte,musí byť idiot alebo duševne chorý človek.A to Putin rozhodne nieje.Myslím,že keby tých 40 mld.dolárov mal,tak by ich investoval doma,aby pomocou nich dal obživu mnohým Rusom.Normálny človek viac ako 4 guláše za deň nezje a keď aj bude žiť ako náš prezident Kiska,ktorý dovolenkuje aj 7x do roka,tak toľko peňazí jednoducho on aj so svojou rodinou nemôže spotrebovať. Bude to naozaj len obsieranie a bezmocnosť obsieračov z… Číst vice »

peter.
26. 1. 2016 15:31

peter. napsal
Bude to naozaj len obsieranie a bezmocnosť obsieračov z USA.

http://antifashist.com/item/novyj-udar-po-putinu-ili-poslednij-vyhlop-atlantistov.html

aram
aram
26. 1. 2016 16:23

Tady se zase jde po Zemanovi http://www.novinky.cz/domaci/392911-sobotka-zeman-desi-moje-deti-rodinu-a-pratele.html Na základě Zemanova výroku na dotaz z pléna v Tišnově, jak se lze zbavit premiéra Sobotky „Demokratická možnost je jen jedna, tou jsou svobodné volby. Nedemokratickou možností je kalašnikov.“ Sobotka usoudil „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele,” První část výroku – demokratická možnost je JEN jedna, tou jsou svobodné volby – je pravda. Druhá část – nedemokratickou možností je kalašnikov – je pravda. Kde… Číst vice »

Sio
Sio
26. 1. 2016 17:42

No, co musím ocenit, a není to tak samozřejmé, jak se zdá, lidi tady na webu rostou. Primitivní propagandou je nikdo jen tak neojebe.

ducatista
ducatista
26. 1. 2016 17:48

aram: navíc naše nestranná média si Zemanův bonmot ihned upravila, úplné znění odpovědi bylo: „Tak – chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta. A ta se jmenuje kalašnikov.“ Dotaz zněl jak se zbavit Sobotky, Zeman to hodil do obecné roviny a trošku zavtipkoval. O to absurdněji vyznívá Sobotkův nářek o vyděšené rodině a přátelích. Bohuš u mě skončil už dávno a tímto to jen završil. Připosránek jeden…… Číst vice »

Viky
Viky
26. 1. 2016 19:26

Bety, s dovolením navážu na Vás -„“A že prý Putin považuje Rusko za svůj majetek. To je ale zatraceně sprosté překroucení …““ Je. Je to asi tak, jakoby Babráku Ohavovi přiřkli majetek o kterém rozhoduje v rámci své prezidentské pravomoci. Majetek o kterém mluví, existuje. Putin o něm rozhoduje, řekněme, že ho spravuje. (on, on, on – on samozřejmě ne! ) Jenže ho nevlastní. jeho vlastnicko-rozhodovací vztah je vázán na V. Putina, prezidenta RF. skončí ve funkci, rozhodovací pravomoci přejdou k nástupci. Umře ve funkci – dědictví se nekoná. Pěkný vlastník majetku, že? Tím, že je takovýmto vlastníkem-nevlastníkem ho sice… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 1. 2016 19:35

Souhlas s komentáři nejen hudrypera… Problém je, že korupce je u nás skutečně spolu s klientelismem ZÁKLADEM SYSTÉMU…kterému právě ti defraudanti skutečných hodnot jako je tenhle spolek „cedulkářů“ navíc říkají demokracie… Bohužel ale šlo o naprosto naivní a nedokonalý byť upřímný POKUS (ze strany angažovaného občanstva), a o CÍLENÝ PŘEVRAT a cynickou LOUPEŽ a la doktrína A. Dullese ze strany „západních“ loutkářů v pozadí… Co s tím vším nyní…? Rozhodně se nenechat rozhádat manipulanty kterým právě tříšť „nádorů“ vyhovuje k „rozděl a panuj“- když i otrokáře s konkrétním bičem si pak „cíleně pozvednou z davu“… Korupcí občan nepřežije, pomůže-li si,… Číst vice »

hudryper
hudryper
26. 1. 2016 20:01

peter. napsal
Pekné meno.Také biblické

Citace : Adam Szubin je již třetí ředitel židovského původu v křesle ředitele mocného Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí USA, který má obrovské pravomoci i v EU. Je to úřad, který má přístup ke všem dolarovým transakcím na světě u všech bank systému SWIFT a IBAN, ale také ke všem platebním kartovým systémům, s výjimkou ruského a čínského platebního okruhu. Úřad má na starosti dohled nad veškerými sankcemi USA a IMF vůči všem subjektům na světě.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 1. 2016 20:24

hudryper napsal Citace: Adam Szubin je již třetí ředitel židovského původu v křesle ředitele mocného Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí USA, který má obrovské pravomoci i v EU. Je to úřad, který má přístup ke všem dolarovým transakcím na světě u všech bank systému SWIFT a IBAN, ale také ke všem platebním kartovým systémům, s výjimkou ruského a čínského platebního okruhu. Úřad má na starosti dohled nad veškerými sankcemi USA a IMF vůči všem subjektům na světě. Vím že napíšu zdánlivou „banality“, ale nedá mi to, musím: Existence něčeho takového je NAPROSTÝM POPŘENÍM jakéhokoliv systému i jen „hrajícího… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 1. 2016 5:48

Po mnohaletém úsilí se zadařilo, a mnou mnohokrát kritizovaný ekonomický náměstek naší státní instituce skončil. Ale neviditelná ruka neoliberálů v tomto zakročila a z tohoto šikulu udělala „nezávislého“ auditora, který se bude šťourat v našich sračkách. Kozel hlavním zahradníkem. A kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Iniciativě licoměrnosti se meze nekladou. Jejich omezenost je neomezená.