Proč je celý svět v rozporu se Severní Koreou – názor

Nejsem fanouškem Severní Koreje. Ani zdaleka. Přesto mě napadá jedna otázka – mládeži, a zkoušeli jste vůbec navázat s nimi normální vztahy? Bez toho, že byste jim chtěli vrazit do zubů, bez všelijakého šejdířství, prostě normální? Bez blokád, bez ustavičného vyhrožování, nebrat do úvahy jejich ideologii, i když se vám nelíbí. Jen tak prostě lidsky pouvažovat o severokorejských lidech.

Fakt, tihle lidé nežijí v nadbytku, dokonce hladoví. Ale proč? Není to kvůli vaší politice? Chcete rozdrtit ideologii a spolu s ní jste připraveni rozdrtit národ celé země. Myslíte si, že oni to nechápou? Chápou to velice dobře, a proto vás většina tamních občanů, nehledě na hlad, upřímně a krutě nenávidí. A neustálé vyhrožování, že je třeba zničit „nenávistný režim“, také nutí celý národ dřít na armádu, na sestrojení atomové zbraně.

Přičemž, což je zajímavé, jakmile se vztahy mezi Severní a Jižní Koreou začínají oteplovat, hned přijde zpoza oceánu nějaký šťouch, který zlepšení pohřbí.

A třeba by to šlo jinak, prostě uznat existenci dvou Korejí, navázat vztahy, obchod, kulturní výměnu. Vykašlat se na ideologii, copak zároveň neuznáváte lidožroutský režim Saúdské Arábie? Ať si lidé v Severní Koreji pokojně vydechnou, přestaňte je urážet, vyhrožovat jim. A až se vše více méně urovná, zkuste se s nimi domluvit i po vojenské stránce. Jsem přesvědčen, že na to přistoupí.

Domluvili jste se s komunistickou Čínou? A nebyla to tehdy ta nynější tržní Čína, byla postmaoistická, se vším, co z toho vyplývalo. A ať si pak lidé sami rozhodnou, jak by chtěli žít.

A dost možná, že takhle to prostě nechcete? Pak se netvařte jako mírotvorci, panstvo.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1492350907

Převzato z ostrova Janiky

***

Z diskusního příspěvku Janiky pod článkem:

A kuriózní dvojí metr ze zpravodajství ČT:
„Prezident Trump varoval Severní Koreu, že na ně preventivně zaútočí, pokud budou dál vyvíjet jaderné zbraně.“
„Severní Korea vyhrožuje, že zničí USA v případě jejich útoku na Koreu“.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
18. 4. 2017 5:56

Mně tato „humanitární“ politické vydírání a embarga s vyhladověním „politicky nepřizpůsobivých“ států, které odmítají civilizovaný západní diktát a blaho zadlužení připomínají jinou formu nacistických koncentráků.

A našim západním humanistům přitom houby záleží, jestli při tom budou hromadně umírat hlady podvýživou malé děti, tak jako v Iráku. Jak v oblibě je pak mohou mít obyvatelé těch decimovaných států?

Bety
Bety
18. 4. 2017 7:31

Jsem skeptická k jakékoli pravdě, jež je nám zvěstována pomocí korporátních médií. Co přesně o Korei Víme? Přiznám se, že já téměř nic. Vím že v dávné i v zas tak ne moc dávné minulosti úporně bojovali za svou nezávislost s Japonskem i Čínou – tedy si jí cení. Vím, že amíci KLDR v korejské válce zbombardovali téměř naplacato k čemuž pak připojili různé sankce – nemají žádný důvod je milovat i proto, že tlak neustává. Poučila jsem se, že mají značné nerostné bohatství a pokud ho odmítají vydat na pospas nadnárodním korporacím, je jim téměř znemožněno s ním obchodovat.… Číst vice »

Bety
Bety
18. 4. 2017 7:43

vždyť oni jsou nuceni žít bez supermarketů!!! No my je máme a k čemu nám jsou? K distribuci šmejdů.
A také je tu ovšem to přesvědčení, že jenom my víme, jak se má žít. Vnucujeme to každému, protože jsme přesvědčeni, že jsme pupek světa, jediná civilizace. A že ti Asiati mají civilizaci mnohem starší? Co na tom, není to ta naše!
Stejně je to všechno podružné. Kdyby se nechali vybrakovat a jejich šéf si dával podané k večeři, dřel je z kůže a popravoval po tisících (na parkovišti supermarketů) bylo by všechno OK.

orinoko
18. 4. 2017 7:47

Já jsem ani nevěděl, ze Rusko ma se Severní Koreou hranici. Takže o důvod víc angažovat se. Sice jen asi 12 km , ale emericka prasečí hlava tam může chtít svoji základnu.
Doporučují článek na Zvedavci. O Severní Koreji.
Nevím, asi je to pitomost, ale … co kdyby Rusko umožnilo Koreji zkoušet rakety na svém uzemi.?
Co by ty vyzrane krevní tučnice made in USA asi delaly?

Jiri Sohaj
Jiri Sohaj
18. 4. 2017 8:45

Bety napsal Jsem skeptická k jakékoli pravdě, jež je nám zvěstována pomocíkorporátních médií. Co přesně o Korei Víme? Přiznám se, že já téměř nic. Vím že v dávné i v zas tak ne moc dávné minulosti úporně bojovali za svou nezávislost s Japonskem i Čínou – tedy si jí cení. Vím, že amíci KLDR v korejské válce zbombardovali téměř naplacatok čemuž pak připojili různé sankce – nemají žádný důvod je milovat i proto, že tlak neustává. Poučila jsem se, že mají značné nerostné bohatství a pokud ho odmítají vydat na pospas nadnárodním korporacím, je jim téměř znemožněno s ním obchodovat.… Číst vice »

Bety
Bety
18. 4. 2017 9:19

Orinoko doporučil článek o KLDR na Zvědavci a je opravdu dobrý a informativní. Jiri Sohaj – ten vývoj a použití atomových zbraní spustil kdo? No jaké překvapení!!! SSSR tenkrát také za cenu značných obětí a nepříznivého dopadu na obyvatelstvo zajistil, aby byla nastolena jistá rovnováha a ohrožení tím bylo eliminováno. KLDR dělá v posledních letech to samé. Jediný, kdo je použil, třebaže už bylo Japonsko na kolenou je zase náš mírotvůrce. Haraší se diktátory a přitom USA naprosto lehkovážně poztrácelo při svých cvičeních jaderné hlavice po celém světě, dokonce i na svém vlastním území. A úsilí o jejich nalezení a… Číst vice »

peter.
18. 4. 2017 9:50

comment image?w=600&h=427

peter.
18. 4. 2017 9:54

peter. napsal

comment image?w=600&h=427

Nie je dôležité,či to bol práve prezident J.F.K kto tie vety vyslovil.Možno áno,možno je to len propaganda.
Dôležité na tom je to,že je to pravda.

PPK
PPK
18. 4. 2017 10:17

Soudobé národy na svých územích vytvářejí státy. K tomu, aby každý stát obstál v soužití s ostatními, nestačí jen jeho vůle k míru s nimi, ale musí mít vůči nim i rovnoprávné a nedotknutelné postavení, čili SUVERENITU. Protože planetární země řídí sice jejich nejmocnější, ale nikoliv nejmírumilovnější lidé, tak i státy se navzájem chovají úplně stejně, jako jedinci v kolektivu. Všichni víme, co je to šikana mezi puberťáky a také víme, co je to šikana a agrese v mezinárodním měřítku. Kdo tudíž nechce být šikanován a poškozován, musí se umět bránit. Hrdé a prozíravé státy si proto BUDUJÍ OBRANNÉ ARMÁDY.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
18. 4. 2017 11:15

O Severní Koreu přímo asi u USA nejde (vyjma „nutnosti“ zničit odlišný příklad vývoje). Jak známo „příklady táhnou…“ Půjde nejspíše zejména o strach ze ztráty některých základen a „výstupů z Japonského a Žlutého moře – tj. o znemožnění odblokování přímých hrozeb pro ČLR a RF. Prioritně o US základnu na Okinawě. Tamější „Japonci“ jsou trošku jiní, ostrov je to veskrze zajímavý, a nemají tam USA rozhodně v žádné velké lásce a váženosti… Detailně jsem si prohlédl velice členitý a různorodý ostrov, vč. US základen. Přes „rozostření“ je zřejmé mnohé, vč. množství přehrad, přečerpávacích elektráren, přístavišť… Zajímavé je nejen množství „podmořských… Číst vice »

hudryper
hudryper
18. 4. 2017 11:43

Nechce se tomu uvěřit : http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10199-trump-valka-kongres-senat
ale když si přečtete : http://www.truthdig.com/report/item/neocons_have_long_list_of_endless_war_ideas_for_donald_trump_20170417
dává to jediný směr. Vyvolat válku,dokud jsou podle svého názoru silnější a nečekat na dobu,kdy
bude z jejich strany každý takový pokus tvrdě penalizován.

Jan Kristek
Jan Kristek
18. 4. 2017 11:59

Sice k tomu Trump zcela jistě nemá pravomoc, ale o to už asi nejde…

Béda
18. 4. 2017 12:23

TRUMP UDĚLIL OZBROJENÝM SILÁM VEŠKEROU PRAVOMOC K VYHLÁŠENÍ VÁLKY BEZ KONGRESU A SENÁTU
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10199-trump-valka-kongres-senat

Lena
Lena
18. 4. 2017 13:14

ČR má prý snad v Severní Koreji velvyslance? Před časem bylo něco takového v TV. Tady se člověk nic nedoví.

Bety
Bety
18. 4. 2017 14:20

Trump zvyšuje napětí s tím, že válku teď může začít jakýkoli vylízaný generál – a že se jim prsty třesou nedočkavostí, aby už mohli zmáčknout ta červená tlačítka!
Jen aby se blbec nepřepočítal a nepostavili ho před hotovou věc.

Starý doktor
18. 4. 2017 15:17

Сергей Михеев: Удар по Северной Корее будет для США катастрофой
https://www.youtube.com/watch?v=zVk0mdRiPZ0
KLDR v 21 století – dokument
https://www.youtube.com/watch?v=tgcwjktYykU

peter.
18. 4. 2017 16:07

Toto je drobná žabka z rodu Dendrobate – pralesničky: http://www.animalclub.estranky.sk/img/mid/14/jedovata-zaba.jpg Táto žaba svoj smrteľne pôsobiaci jed nevytvára na zabíjanie koristi.Vytvára si ho na svoju obranu pred predátormi.A svojím sfarbením ich upozorňuje :Dajte mi pokoj,som prudko jedovatá a keď dostanete chuť ma zožrať,zahyniete. Nič iného nerobí ani Severná Kórea.Len namiesto jedu si vyrobila jadrové zbrane a namiesto výstražného sfarbenia,hlasno volá do sveta:Dajte nám pokoj,máme jadrové zbrane a keď dostanete chuť nás zožrať,mnoho z vás zahynie. Pre mňa osobne je súčasný vodca KĽDR odiózna,krajne nesympatická persóna.No uvedomujem si,že pre severných Kórejcov taký byť nemusí.Ak je ten jeho režim tak krutý pre ľud… Číst vice »

peter.
18. 4. 2017 16:20

Niekde na ruskom webe som si pred niekoľkými dňami prečítal takúto múdrosť:
Lev aj tiger sú nepochybne silnejšie zvieratá ako vlk.No nikto nikdy nevidel vlka v cirkuse podriaďovať sa drezúre človeka,ktorý má v ruke bič,v druhej palicu a za pásom revolver.

Bety
Bety
18. 4. 2017 17:42

Martine, četla jsem v americkém románu že těch popravených bez soudu v Jižní Koreji bylo nejméně 300000 a vyvražďovány byly celé rodiny, včetně dětí.

hudryper
hudryper
18. 4. 2017 17:47

Starý doktor napsal
Сергей Михеев: Удар по Северной Корее будет для США катастрофой

Takže je to potvrzené : http://www.globalresearch.ca/trump-delegates-warmaking-to-generals-a-nuclear-war-could-start-without-trump/5585679?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

hudryper
hudryper
18. 4. 2017 19:22

peter. napsal
No možno,že problém je práve v tom,že sa boja toho,že ten kórejský experiment môže byť aj úspešný a mohol by sa stať vzorom pre iné štáty.

Tak to spíš věřím tomu,že jde o globalisty zcela kontrolovaný zkušební poloprovoz budoucí NWO.

PPK
PPK
18. 4. 2017 20:49

Proč asi Trump ve volební kampani opakovaně volal „Ať Amerika je opět Veliká!“? Křičel by taková hesla, kdyby Amerika Veliká a Silná skutečně byla, anebo proto, že Amerika nyní už jaksi velmocensky zeslábla? Volali by na něj z publika jeho voliči, že Amerika opravdu už Veliká není a proto Trumpa právě teď oni budou volit – anebo by mlčeli a od voleb odešli? Anebo by křičeli, že Trumpa budou volit, aby Amerika zase Veliká byla, protože věří, že Trump to dokáže? Chce snad někdo důkaz, že to je jinak a že Trump si v kampani jen tak vymýšlel? Důkazem je… Číst vice »

PPK
PPK
18. 4. 2017 20:54

A kdo stojí v pozadí tohoto faktického krachu politiky USA? Není to Rusko, Asad atp. o nichž neoconská media tolik píší. Je to povaha, historická tradice, genetická inteligence, ekonomická, finanční, vojenská a početní lidská síla Číny, Indie a dalších zemí jihovýchodní Asie, k jejichž rozvoji kdysi sám Clinton položil základní kámen svým vývozem us know-how a svou tehdejší pošetilou politikou proti dalšímu trvání politického systému ála SSSR. Problém je totiž ve hlavním zdroji hodnot, kterým je jen lidská práce. Lidé východní Asie jsou nejen inteligentní, trpěliví, na pohodlí nenároční, ale zároveň i velmi pracovití. A pozor: Nejen kamikaze kdysi v… Číst vice »

orinoko
18. 4. 2017 21:11

Zajímavé čtení. Kačer je zralý do herbáře. A stejně tak někdejší plky, ze změnu mohou přinést emericke zelené mozky.
Emerika je pod vlivem podmerecnych khaki mozecku, ktere po každém pruserovem účinkování, hodlají poucene napravit svoje minulé prusery. To zkoušel i slavný Ada.
Byl by nadšen. V demo Emerice ma hromadu levobočků. Cela banda malých hitleru

Dana
Dana
19. 4. 2017 2:59

Putka je jen okrajovy hrac, Cina drzi vsechny trumpy. Japonsko a Spojene Staty maji od roku 1951 takrka nezrusitelnou dohodu o mirove spolupraci vymenou za povoleni, aby USA mohly mit v Japonsku zakladny. V dnesni situaci se Japonsko silne obava Severni Koreje , protoze Kim Yong Un si na Japonsko zasedl, neustale opruzuje, vyhrozuje utokem a jeste strili ostre rakety do jejich japonskeho more. . Jak by se to libilo Cechum, kdyby v tesne blizkosti hranic odstrelovali tezke rakety sousedni Nemci ? Japonsko se dozaduje obrany od svych americkych spojencu, vymaha, aby se dodrzovaly dlouholete smlouvy o jeho ochrane. Jizni… Číst vice »

Béda
19. 4. 2017 4:21

Dana, Všechny „Trumpy“? To by asi Trump nestrašil z plechovou kavalerií u čínských břehů nemyslíte? Jinak Japonsko je od války okupováno vojskem USA, stejně jako Německo, jehož loutky prý podepisují USA Kanzlersakt. Určitě je vám známo, že vláda Japonska nemůže dostat z Okinawy okupanta. Nezrušitelná dohoda – nádherný eufemismus. Něco jako ta na Guantanámu, že? Laskavě nemluvte o agresorech. KLDR byla agresorem jednou. Kolikrát jim byly USA? AŤ USA nechají KLDR na pokoji, ať přestanou provádět mezinárodní zločiny, napadat cizí země, „kroutit ruce“, roztahovat se po světě, vyhrožovat, vydírat, bránit svobodné spolupráci a obchodu, suverénním rozhodnutím a vývoji (viz dlouholetá… Číst vice »

Starý doktor
19. 4. 2017 16:47

Stále se v mediích píše o strašném životě na severu Koreje a skvělém na jihu. Jak ukazuje článek na Euroasii 24 převzatý z The Washington Post ani na jihu není vše skvělé…..
http://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2410-jizni-korea-jako-raj-oproti-severnimu-peklu-ctete-pokud-nechcete-videt-cernobile

Dana
Dana
19. 4. 2017 17:30

Dle prohlaseni a rezoluci v rade OSN Kim Jong un porusuje mezinarodni umluvy, vzneste tedy sve pripominky Organizaci Spojenych Narodu. Vlada Kimu vzdy podvracela a neuznavala dohody s Jizni Koreou, jsou nepratele na zivot a na smrt, jsem presvedcena, ze kdyby nemeli Jihokorejci takovou militarni prevahu ziskanou od USA, tak uz by je Kim davno napadl. U nas v USA se pripisuje vetsi vaha svedectvi Jihokorejcu, kteri jsou nasimi spojenci. Kimove meli-maji problem, protoze stale narazi na obrovsky rozdil mezi temito dvema systemy, kde Sev. Korea znacne pokulhava, asi neco, jaka byla situace s rozdelenym Nemeckem. Akorat, ze Nemci spolu… Číst vice »

fajt
19. 4. 2017 19:56

https://www.youtube.com/watch?v=n5ZDNdRH-BE – no dobře, Karel asi bere drogy a pak se tady vybleje – ale ten klid v bílé chýši a stažený vocas fake medii nevěstí nic mírového, snad Doník nepodlehne Kennymu a nezačne zase plnit přání své ujeté blonďaté příšeře. ..)

orinoko
19. 4. 2017 21:12

Soudrzko Dano , tak především pokrokové USA maji pruserovou obchodní bilanci s Jižní Koreou. Ten vas dement na Bílém WC ve světové politické lednici prý straší Kimem, aby mohl prodávat emi zbraně a požadovat výpalné. Prezidentsky převrat v JK jde prý na vrub emerickemu praseti, a někam se ti , soudrzko, zdekoval Karel Vinson i se svoji přidruženou srotovnou.
Ty jsi taková vševědoucí, bude skrHOLE Duck bombardovat anebo nikoli? Ptají se Mohawkove. Jmenovitě poslední Mohykán.

Dana
Dana
19. 4. 2017 23:41

Orinoko, to mam rada, brblani nemohouciho. :-) Jizni Korea sem dovazi produkty za dumpovni-podhodnocene ceny, nevim, jak to bude, az vystoupeni USA z Trans-Pacificke smlouvy-TPP prejde plne do praxe. Vice president Pence je zrovna na statni navsteve v Japonsku, take jednaji vysoci dipolomate v Cine, tam se rozhodne. Zvlaste co rekne Cina, pac se Kim bez Ciny ani neuprdne. Ja se zameruji na 25.dubna, to je narodni svatek a 85 vyroci vitezstvi „Lidu Koreje“. . To maji vzdy mavatkove oslavy a a vytahuji se militaristikou. . Ovsem, po fiasku pred par dny, kdy Kimovi hned po startu raketa shorela, je… Číst vice »

racek
racek
20. 4. 2017 1:40

Ten článek vyjadřuje úplně přesně moje dlouhodobé stanovisko. V podstatě provokace vždy přijdou v době, když se Korejci začnou domlouvat, jak tu už někdo napsal. Sjednocená Korea by totiž mohla být velmi zajímavý hráč v Pacifiku. Samozřejmě, chápu to. Korejci jsou tvrdý a bezohledný národ. Japonci je za války používali jako dozorce v koncentrácích. Věřit se jim nedá. A dnes už dokáží ledascos, technologicky jsou u špičky a vývoj raket a A bomby na severu svědčí o obrovské zdatnosti tohoto lidu. No, jak říkám, nedivím se jim. Ale obávám se toho. Existuje příliš velké nebezpečí, že tuhle umělou a více… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
20. 4. 2017 7:17

racek napsal
A dnes už dokáží ledascos, technologicky jsou u špičky a vývoj raket a A bomby na severu svědčí o obrovské zdatnosti tohoto lidu.

Japonci říkají, že jenom Korejci mohou tvrdit, že Japonci jsou líní.

Bety
Bety
20. 4. 2017 10:10

Podle článku, na který upozornil Orinoko, je převaha konvenčních zbraní nepřátel SK tak velká, že by ji celkem bez problémů mohli kdykoli převálcovat. Pokud si SK hodně rychle nepořídí něco, čím by své protivníky mohla aspoň částečně ohrozit, o což se tedy snaží už jen z pudu sebezáchovy. Takže staré známé převracení rolí a výroba neexistujícího agresora. Počátkem devadesátých let, kdy se v našich novinách občas ještě vyskytly relevantní informace, jsem se dočetla, že v JK se během jednoho roku na protest proti režimu upálilo přes 40!!! studentů. To mě vede k domněnce, že útok na sever by jihu mohl… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
20. 4. 2017 16:18

Bety napsal Podle článku, na který upozornil Orinoko, je převaha konvenčních zbraní nepřátel SK tak velká, že by ji celkem bez problémů mohli kdykoli převálcovat. Pokud si SK hodně rychle nepořídí něco, čím by své protivníky mohla aspoň částečně ohrozit, o což se tedy snaží už jen z pudu sebezáchovy. Takže staré známé převracení rolí a výroba neexistujícího agresora. Počátkem devadesátých let, kdy se v našich novinách občas ještě vyskytly relevantní informace, jsem se dočetla, že v JK se během jednoho roku na protest proti režimu upálilo přes 40!!! studentů. To mě vede k domněnce, že útok na sever by… Číst vice »

Dana
Dana
20. 4. 2017 17:57

Jiste, neexistujici agresor vyhrozuje prvnim utokem- pre-emtive strike- vyhlazenim Jizni Koreje a cele USA…

“““’North Korean state media threatened to launch a „super-mighty pre-emptive strike“ that would reduce South Korea and the United states „to ashes.“““““

Pripomina mi to vyhrozovani a chvastani Saddamova rezimu…

Starý doktor
20. 4. 2017 18:02

Asijská média uvedla zprávu o námořní výpravě s velkou slávou. „Posíláme armádu,“ řekl prezident Donald Trump minulý týden pro televizní stanici Fox News Ve skutečnosti, ale letadlová loď USS Carl Vinson se svým doprovodem mířila tisíce kilometrů na jih směrem k Indickému oceánu, kde se loď zúčastnila tento víkend cvičení s australským námořnictvem. To také ilustruje fotografie zveřejněná americkým námořnictvem v pondělí na internetu, je zde vidět jak Carl Vinson proplouvá Sundskou úžinou mezi indonéskými ostrovy Jáva a Sumatra. A právě americký web Defense News si všimnul pozoruhodného rozporu mezi zveřejněnou fotografií a zveřejněnou zprávou. Očekává se, že USS Carl… Číst vice »

Starý doktor
20. 4. 2017 18:11

Bloomberg se přiklání k tomu, že Trump úderem na Syrii řešil především domácí problémy…
https://www.bloomberg.com/view/articles/2017-04-19/trump-s-missiles-hit-domestic-critics-harder-than-assad
Teroristicky útok v Petrohradu byl financovaný z Turecka členem medzinarodní teroristické skupiny.
http://www.belta.by/world/view/terakt-v-peterburge-finansirovalsja-iz-turtsii-chlenami-mezhdunarodnoj-terroristicheskoj-gruppy-243811-2017/

Béda
20. 4. 2017 18:55
Béda
20. 4. 2017 18:59

Dana napsal

Jiste, neexistujici agresor vyhrozuje prvnim utokem- pre-emtive strike- vyhlazenimJizni Koreje a cele USA…

“““’North Korean state media threatened to launch a „super-mighty pre-emptive strike“ that would reduce South Korea and the United states „to ashes.“““““

Pripomina mi to vyhrozovani a chvastani Saddamova rezimu…

To víš že jo, soudruhu

Kdyby se do nich tví soudruzi nes**li, tak by byl klid. Kdyby se s každým válčilo kvůli řečem, tak by tvé USA válčily permanentně v několika státech. Promiň ti tví zločinci to taky dělají.