Diskuze k článku


 • Béda • 18. dubna 2017

  Mně tato „humanitární“ politické vydírání a embarga s vyhladověním „politicky nepřizpůsobivých“ států, které odmítají civilizovaný západní diktát a blaho zadlužení připomínají jinou formu nacistických koncentráků.

  A našim západním humanistům přitom houby záleží, jestli při tom budou hromadně umírat hlady podvýživou malé děti, tak jako v Iráku. Jak v oblibě je pak mohou mít obyvatelé těch decimovaných států?

 • Bety • 18. dubna 2017

  Jsem skeptická k jakékoli pravdě, jež je nám zvěstována pomocí korporátních médií. Co přesně o Korei Víme? Přiznám se, že já téměř nic. Vím že v dávné i v zas tak ne moc dávné minulosti úporně bojovali za svou nezávislost s Japonskem i Čínou – tedy si jí cení. Vím, že amíci KLDR v korejské válce zbombardovali téměř naplacato k čemuž pak připojili různé sankce – nemají žádný důvod je milovat i proto, že tlak neustává. Poučila jsem se, že mají značné nerostné bohatství a pokud ho odmítají vydat na pospas nadnárodním korporacím, je jim téměř znemožněno s ním obchodovat. Ano, snaží se vyvinout jaderné zbraně – kdyby něco podobného vlastnil Kaddáfí, možná by ještě žil a jeho země by nebyla na hromadě. Představa, že malý národ (25 mil.) se chystá zaútočit na celý svět je prostě směšná, ani nechápu, proč by se mělo Japonsko – dávný i nedávný agresor- cítit ohroženo – jistě jsou rádi, že je mají z krku, ale že Japonce nemilují to zcela chápu. Co dále víme? Že tam prakticky vládne jedna rodina ( no v Asii jsou rodinné vazby velmi silné, takže je to i jistý způsob ochrany). Není to tak dlouho, kdy jsme umírali za císaře pána a jeho rodinu, za vlast a za krále či královnu – pochopitelně za královnu v první řadě, Japonci umírali s Hirohitem na rtech atd.
  Co je tedy na tom tak mimořádného? Např. zmínění Saudi to mají stejné a přesto předsedají komisi pro lidská práva. Aha – ty přehlídky, ty nám leží v žaludku.
  Tedy zaprvé – co je nám do toho? Zadruhé – jestliže se už dlouhá léta neustále (a oprávněně) cítí ohroženi nejspíš to cítí jako stmelovací prvek – ale stejně nám do toho nic není. Je to jen jejich, jen jejich věc. Jestliže někdy Kim Čong Ila vymění za někoho jiného, zase to bude jen jejich věc. Sociální program mají dobrý, bohatí nejsou (ne ze své viny) a zase AHA – vždyť

 • Bety • 18. dubna 2017

  vždyť oni jsou nuceni žít bez supermarketů!!! No my je máme a k čemu nám jsou? K distribuci šmejdů.
  A také je tu ovšem to přesvědčení, že jenom my víme, jak se má žít. Vnucujeme to každému, protože jsme přesvědčeni, že jsme pupek světa, jediná civilizace. A že ti Asiati mají civilizaci mnohem starší? Co na tom, není to ta naše!
  Stejně je to všechno podružné. Kdyby se nechali vybrakovat a jejich šéf si dával podané k večeři, dřel je z kůže a popravoval po tisících (na parkovišti supermarketů) bylo by všechno OK.

 • orinoko • 18. dubna 2017

  Já jsem ani nevěděl, ze Rusko ma se Severní Koreou hranici. Takže o důvod víc angažovat se. Sice jen asi 12 km , ale emericka prasečí hlava tam může chtít svoji základnu.
  Doporučují článek na Zvedavci. O Severní Koreji.
  Nevím, asi je to pitomost, ale … co kdyby Rusko umožnilo Koreji zkoušet rakety na svém uzemi.?
  Co by ty vyzrane krevní tučnice made in USA asi delaly?

 • Jiri Sohaj • 18. dubna 2017

  Bety napsal

  Jsem skeptická k jakékoli pravdě, jež je nám zvěstována pomocíkorporátních médií. Co přesně o Korei Víme? Přiznám se, že já téměř nic. Vím že v dávné i v zas tak ne moc dávné minulosti úporně bojovali za svou nezávislost s Japonskem i Čínou – tedy si jí cení. Vím, že amíci KLDR v korejské válce zbombardovali téměř naplacatok čemuž pak připojili různé sankce – nemají žádný důvod je milovat i proto, že tlak neustává. Poučila jsem se, že mají značné nerostné bohatství a pokud ho odmítají vydat na pospas nadnárodním korporacím, je jim téměř znemožněno s ním obchodovat. Ano, snaží se vyvinout jaderné zbraně – kdyby něco podobného vlastnil Kaddáfí, možná by ještě žil a jeho země by nebyla na hromadě. Představa, že malý národ (25 mil.) se chystá zaútočit na celý svět je prostě směšná, ani nechápu, proč by se mělo Japonsko – dávný i nedávný agresor- cítit ohroženo – jistě jsou rádi, že je mají z krku, ale že Japonce nemilují to zcela chápu. Co dále víme? Že tam prakticky vládne jedna rodina ( no v Asii jsou rodinné vazby velmi silné, takže je to i jistý způsob ochrany). Není to tak dlouho, kdy jsme umírali za císaře pána a jeho rodinu, za vlast a za krále či královnu – pochopitelně za královnu v první řadě, Japonci umírali s Hirohitem na rtech atd.
  Co je tedy na tom tak mimořádného? Např. zmínění Saudi to mají stejné a přesto předsedají komisipro lidská práva. Aha – ty přehlídky, ty nám leží v žaludku.
  Tedy zaprvé – co je nám do toho? Zadruhé – jestliže se už dlouhá léta neustále (a oprávněně) cítí ohroženi nejspíš to cítí jako stmelovací prvek – ale stejně nám do toho nic není. Je to jen jejich, jen jejich věc. Jestliže někdy Kim Čong Ila vymění za někoho jiného, zase to bude jen jejich věc. Sociální program mají dobrý, bohatí nejsou (ne ze své viny) a zase AHA – vždyť

  Svým způsobem s Vámi souhlasím. Díky bohu nemá Ukrajina přístup k jaderným zbraním. Na druhé straně je vlastnit se stane časem běžné. Díky nim je svět 72 let bez globálního vojenského konfliktu. Fakt ale je že jejich vlastnění nepředvídatelnými diktátorky taky není moc in i když chápu že zejména státy s krutými zkušenostmi z válek by hned tak do nových nešly. Ne tak Amíci. Ti jsou vyjímkou. Na jejich vlastním území se nebojovalo od války severu proti jihu a to ještě byla vlastenecká vojna. Jejich role světového četníka postupně končí a u vědomí toho by se mohlo pár horkých hlav pokusit o zachování statu quo.

 • Bety • 18. dubna 2017

  Orinoko doporučil článek o KLDR na Zvědavci a je opravdu dobrý a informativní.
  Jiri Sohaj – ten vývoj a použití atomových zbraní spustil kdo? No jaké překvapení!!! SSSR tenkrát také za cenu značných obětí a nepříznivého dopadu na obyvatelstvo zajistil, aby byla nastolena jistá rovnováha a ohrožení tím bylo eliminováno. KLDR dělá v posledních letech to samé. Jediný, kdo je použil, třebaže už bylo Japonsko na kolenou je zase náš mírotvůrce. Haraší se diktátory a přitom USA naprosto lehkovážně poztrácelo při svých cvičeních jaderné hlavice po celém světě, dokonce i na svém vlastním území. A úsilí o jejich nalezení a zneškodnění bylo buď minimální, nebo přímo nulové. Kdo je tady nezodpovědný? Samozřejmě z jejich hlediska by bylo ideální, kdyby celý svět kromě nich vlastnil maximálně luky a šípy.
  Vlastenecká válka Sever proti Jihu? Přečtěte si něco o ní a vaše přesvědčení značně zakolísá.

 • peter. • 18. dubna 2017

  peter. napsal

  https://uploads.disquscdn.com/images/51574562ac31dbbb712ce8aff8bb7ab179732d77193083c0c6654b5109e407ba.jpg?w=600&h=427

  Nie je dôležité,či to bol práve prezident J.F.K kto tie vety vyslovil.Možno áno,možno je to len propaganda.
  Dôležité na tom je to,že je to pravda.

 • PPK • 18. dubna 2017

  Soudobé národy na svých územích vytvářejí státy. K tomu, aby každý stát obstál v soužití s ostatními, nestačí jen jeho vůle k míru s nimi, ale musí mít vůči nim i rovnoprávné a nedotknutelné postavení, čili SUVERENITU. Protože planetární země řídí sice jejich nejmocnější, ale nikoliv nejmírumilovnější lidé, tak i státy se navzájem chovají úplně stejně, jako jedinci v kolektivu. Všichni víme, co je to šikana mezi puberťáky a také víme, co je to šikana a agrese v mezinárodním měřítku. Kdo tudíž nechce být šikanován a poškozován, musí se umět bránit. Hrdé a prozíravé státy si proto BUDUJÍ OBRANNÉ ARMÁDY.
  A teď konkrétně pro vztah USA versus KLDR: Forma organizace státu se nazývá politický systém. Ten je u obou z nich diametrálně odlišný a to, co je odlišuje, je SPRAVEDLNOST, čili základ štěstí a tím i loajality občanů ke svým vůdcům – k vládě. Tohle všechno ty ostatní země vidí a posuzují. A tak jako v kolektivu puberťáků i mezi státy platí: Nechová-li se největší silák spravedlivě, pak jeho spojenci s ním budou „držet basu“ jen z prospěchu. Silák proto musí být víc vidět, víc slyšet. Musí nejen často hrozit a ukazovat svaly, ale i podplácet a slibovat spojenecké výhody. Ale pořád tam bude mít nebezpečí ztráty oddanosti ostatních, protože mu bude chybět to základní – vlastní spravedlivé chování. Proto ten silný hrubián musí svého tichého, mírumilovného a spravedlivého soupeře zničit stejně, jako farizeové nechali ukřižovat Ješuu.
  Nicméně, problém – zkušenost se společenskou spravedlností a STRACH Z INFORMACE o ní – zůstane. Politicky se tomu říká Zpráva o spravedlivějším uspořádání státu. Pro siláka je to zpráva špatná a proto musí neustále všechny posly špatných zpráv a jejich ochránce hledat a zabíjet.

  viz též http://outsidermedia.cz/Souvislosti-v-politice-a-v-case/

 • Martin (už bez taky m) • 18. dubna 2017

  O Severní Koreu přímo asi u USA nejde (vyjma „nutnosti“ zničit odlišný příklad vývoje). Jak známo „příklady táhnou…“
  Půjde nejspíše zejména o strach ze ztráty některých základen a „výstupů z Japonského a Žlutého moře – tj. o znemožnění odblokování přímých hrozeb pro ČLR a RF.
  Prioritně o US základnu na Okinawě.
  Tamější „Japonci“ jsou trošku jiní,
  ostrov je to veskrze zajímavý,
  a nemají tam USA rozhodně v žádné velké lásce a váženosti…
  Detailně jsem si prohlédl velice členitý a různorodý ostrov, vč. US základen.
  Přes „rozostření“ je zřejmé mnohé, vč. množství přehrad, přečerpávacích elektráren, přístavišť…
  Zajímavé je nejen množství „podmořských zahrádek“ na šelfu,
  ale zejm. množství a rozsah golfových klubů…
  Komu asi slouží??
  Co se týče pobřeží Severní Koreje a Koreje Jižní, tam je rozdíl výrazný.
  „Nepotopitelná letadlová loď“ sjednocená Korea by udělala důkladný „průlom“ do hegemonie USN v Pacifiku a okolí…
  Takové sjednocení a skutečná samostatnost poloostrova by pro ně bylo malérem.
  Takže strašit a démonizovat, jednat tak, aby „velký bratr s velkým klackem“ byl když už ne vítaný, tak alespoň trpěný.
  A o tom je celá ta šaškárna tam…
  Přeji Severní Koreji mír a rozvoj, a nám všem neztrácení paměti o četných vraždících a dokonale prokorumpovaných Jihokorejských diktaturách – jakož i vraždění tisíců politických odpůrců „na Jihu“ před tou „jejich“ válkou 50 -53…
  Dokonce i wiki o tom píše – vč. snahy tehdejšího US velvyslance o „humánní popravy podle zákona“…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Korejsk%C3%A1_v%C3%A1lka

 • hudryper • 18. dubna 2017

  Nechce se tomu uvěřit : http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10199-trump-valka-kongres-senat
  ale když si přečtete : http://www.truthdig.com/report/item/neocons_have_long_list_of_endless_war_ideas_for_donald_trump_20170417
  dává to jediný směr. Vyvolat válku,dokud jsou podle svého názoru silnější a nečekat na dobu,kdy
  bude z jejich strany každý takový pokus tvrdě penalizován.

 • Jan Kristek • 18. dubna 2017

  Sice k tomu Trump zcela jistě nemá pravomoc, ale o to už asi nejde…

 • Béda • 18. dubna 2017

  TRUMP UDĚLIL OZBROJENÝM SILÁM VEŠKEROU PRAVOMOC K VYHLÁŠENÍ VÁLKY BEZ KONGRESU A SENÁTU
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10199-trump-valka-kongres-senat

 • Lena • 18. dubna 2017

  ČR má prý snad v Severní Koreji velvyslance? Před časem bylo něco takového v TV. Tady se člověk nic nedoví.

 • Bety • 18. dubna 2017

  Trump zvyšuje napětí s tím, že válku teď může začít jakýkoli vylízaný generál – a že se jim prsty třesou nedočkavostí, aby už mohli zmáčknout ta červená tlačítka!
  Jen aby se blbec nepřepočítal a nepostavili ho před hotovou věc.

 • Starý doktor • 18. dubna 2017

  Сергей Михеев: Удар по Северной Корее будет для США катастрофой
  https://www.youtube.com/watch?v=zVk0mdRiPZ0
  KLDR v 21 století – dokument
  https://www.youtube.com/watch?v=tgcwjktYykU

 • peter. • 18. dubna 2017

  Toto je drobná žabka z rodu Dendrobate – pralesničky:
  http://www.animalclub.estranky.sk/img/mid/14/jedovata-zaba.jpg
  Táto žaba svoj smrteľne pôsobiaci jed nevytvára na zabíjanie koristi.Vytvára si ho na svoju obranu pred predátormi.A svojím sfarbením ich upozorňuje :Dajte mi pokoj,som prudko jedovatá a keď dostanete chuť ma zožrať,zahyniete.
  Nič iného nerobí ani Severná Kórea.Len namiesto jedu si vyrobila jadrové zbrane a namiesto výstražného sfarbenia,hlasno volá do sveta:Dajte nám pokoj,máme jadrové zbrane a keď dostanete chuť nás zožrať,mnoho z vás zahynie.
  Pre mňa osobne je súčasný vodca KĽDR odiózna,krajne nesympatická persóna.No uvedomujem si,že pre severných Kórejcov taký byť nemusí.Ak je ten jeho režim tak krutý pre ľud ako to prezentujú masmédiá sveta,tak sa ho skôr či neskôr ten kórejský ľud zbaví.Nepotrebuje k tomu zásah z vonku a nepotrebuje ani to,aby sa dobrovoľne nechal zotročiť cudzou veľmocou.Treba ich nechať žiť tak ako sami chcú.Nechať ich,aby kráčali za métami,ktoré si vytýčili.Obchodovať s nimi za vzájomne výhodných podmienok,nehádzať im pod nohy polená a neprekážať im.Filozofi,politológovia,sociológovia xy-lógovia celého sveta budú môcť ako v nejakom laboratóriu sledovať tú cestu severokórejčanov za životom aký si vysnívali.Apologéti kapitalizmu ktorí dnes hlasno kričia do sveta,že socializmus je utópiou a preto padol,by mohli získať o tom konečný dôkaz.No možno,že problém je práve v tom,že sa boja toho,že ten kórejský experiment môže byť aj úspešný a mohol by sa stať vzorom pre iné štáty.

 • peter. • 18. dubna 2017

  Niekde na ruskom webe som si pred niekoľkými dňami prečítal takúto múdrosť:
  Lev aj tiger sú nepochybne silnejšie zvieratá ako vlk.No nikto nikdy nevidel vlka v cirkuse podriaďovať sa drezúre človeka,ktorý má v ruke bič,v druhej palicu a za pásom revolver.

 • Bety • 18. dubna 2017

  Martine, četla jsem v americkém románu že těch popravených bez soudu v Jižní Koreji bylo nejméně 300000 a vyvražďovány byly celé rodiny, včetně dětí.

 • hudryper • 18. dubna 2017

  Starý doktor napsal
  Сергей Михеев: Удар по Северной Корее будет для США катастрофой

  Takže je to potvrzené : http://www.globalresearch.ca/trump-delegates-warmaking-to-generals-a-nuclear-war-could-start-without-trump/5585679?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 • jaa • 18. dubna 2017

  Ono taky je třeba brát v úvahu, že tam amíci už jednou dostali na frak… a zelené mozky jak známo nezapomínají. A dělají první poslední aby se pomstili navíc . Nebo si už nepamatujete…. „třicátá osmá rovnoběžka volá….. no ono už asi moc pamětníků nebude, ale hrávali to v rádiu
  Kdo ví jak to tehdY bylo na WIKI je to podivně seskládané – až místy nelogicky… chtělo by to pamětníka té doby.. ne vzpomínky tehdejší školačky…

 • jaa • 18. dubna 2017

  Bety napsal

  Trump zvyšuje napětí s tím, že válku teď může začít jakýkoli vylízaný generál – a že se jim prsty třesou nedočkavostí, aby už mohli zmáčknout ta červená tlačítka!
  Jen aby se blbec nepřepočítal a nepostavili ho před hotovou věc.

  ba ne, poučil se a následuje Piláta pontského… co pak tvrdil… já nic já muzikant… to VY jste to chtěli. Myslím, že má stejně plné gatě jako ostatní ale vzepřít se jenerálům nedokáže, mohl by taky jít dle amerických zvyklostí pod kytičky…. A to jeho prezidentství by se ukázalo jako danajský dar. Obávám se že se situace bude opakovat a za tokových nějakých 10000 let se bude vykládat podobná legenda jako o Onom Pilátovi

 • jaa • 18. dubna 2017

  paardon jednu nulu bych ubrala… tedy pokud na zemi ještě někdo živý zůstane…

 • hudryper • 18. dubna 2017

  peter. napsal
  No možno,že problém je práve v tom,že sa boja toho,že ten kórejský experiment môže byť aj úspešný a mohol by sa stať vzorom pre iné štáty.

  Tak to spíš věřím tomu,že jde o globalisty zcela kontrolovaný zkušební poloprovoz budoucí NWO.

 • PPK • 18. dubna 2017

  Proč asi Trump ve volební kampani opakovaně volal „Ať Amerika je opět Veliká!“? Křičel by taková hesla, kdyby Amerika Veliká a Silná skutečně byla, anebo proto, že Amerika nyní už jaksi velmocensky zeslábla? Volali by na něj z publika jeho voliči, že Amerika opravdu už Veliká není a proto Trumpa právě teď oni budou volit – anebo by mlčeli a od voleb odešli? Anebo by křičeli, že Trumpa budou volit, aby Amerika zase Veliká byla, protože věří, že Trump to dokáže? Chce snad někdo důkaz, že to je jinak a že Trump si v kampani jen tak vymýšlel? Důkazem je totiž právě fakt, že on ty volby vyhrál.

  Ono to všechno chce jen logicky a kriticky myslet. Pokud totiž Trump není blázen (a to zřejmě není), pak ví, že po celém světě mají USA státní a vládní „spojence“ jen mezi fanatiky s vymytými mozky a že dalšími „přáteli“ Ameriky jsou pak už jen deprivantští profi-politici a režimní propagandisté a to buď jen ze strachu o svůj post a džob, čili z prospěchu. Že právě tihle však jsou ale kdykoliv připravení tiše a tajně – a při první příležitosti – loď sympatizantů USA opustit.

 • PPK • 18. dubna 2017

  A kdo stojí v pozadí tohoto faktického krachu politiky USA? Není to Rusko, Asad atp. o nichž neoconská media tolik píší. Je to povaha, historická tradice, genetická inteligence, ekonomická, finanční, vojenská a početní lidská síla Číny, Indie a dalších zemí jihovýchodní Asie, k jejichž rozvoji kdysi sám Clinton položil základní kámen svým vývozem us know-how a svou tehdejší pošetilou politikou proti dalšímu trvání politického systému ála SSSR.

  Problém je totiž ve hlavním zdroji hodnot, kterým je jen lidská práce. Lidé východní Asie jsou nejen inteligentní, trpěliví, na pohodlí nenároční, ale zároveň i velmi pracovití. A pozor: Nejen kamikaze kdysi v 2WW dokázali, že VŠECHNY tyto národy také umí být až na smrt oddaní svým ideálům a vůdcům.

  Má ale stejné vlastnosti a zejména stejnou oddanost svým elitám i prostý Američan? No, jak výsledek us voleb dnes, tak i krach války USA ve Vietnamu kdysi ukázaly, že to tak není ani náhodou. A tak dnes us generálové alespoň předvádějí svaly, vyhrožují a hážou munici do kamení cizích hor a do písku cizích pouští. Kdo ví ale, jestli nakonec Trump neobviní právě tyhle své generály, že jeho Vlast – Ameriku – vlastně zradili?

 • orinoko • 18. dubna 2017

  Zajímavé čtení. Kačer je zralý do herbáře. A stejně tak někdejší plky, ze změnu mohou přinést emericke zelené mozky.
  Emerika je pod vlivem podmerecnych khaki mozecku, ktere po každém pruserovem účinkování, hodlají poucene napravit svoje minulé prusery. To zkoušel i slavný Ada.
  Byl by nadšen. V demo Emerice ma hromadu levobočků. Cela banda malých hitleru

 • Dana • 19. dubna 2017

  Putka je jen okrajovy hrac, Cina drzi vsechny trumpy.
  Japonsko a Spojene Staty maji od roku 1951 takrka nezrusitelnou dohodu o mirove spolupraci vymenou za povoleni, aby USA mohly mit v Japonsku zakladny.
  V dnesni situaci se Japonsko silne obava Severni Koreje , protoze Kim Yong Un si na Japonsko zasedl, neustale opruzuje, vyhrozuje utokem a jeste strili ostre rakety do jejich japonskeho more. . Jak by se to libilo Cechum, kdyby v tesne blizkosti hranic odstrelovali tezke rakety sousedni Nemci ?
  Japonsko se dozaduje obrany od svych americkych spojencu, vymaha, aby se dodrzovaly dlouholete smlouvy o jeho ochrane.
  Jizni Korea je vlastne jeste stale ve valce s Koreou severni, od doby, kdyz ji Severni Korea napadla. Severni Korejci jsou agresori. Podepsano bylo jen primeri v roce 1953, ale ne dohoda o slozeni zbrani.. Demarkcni prostor mezi obema Korejemi je v neustalem napeti a drzost Kima vzrusta, kdyz citi jihokorejske vnitrni rozmisky.
  Dialogy se Severni Koreji dosahly vzdy jen toho, ze KimYongove neco slibili, podepsali, dostali hospodarskou pomoc a pak zase smlouvy ignorovali.
  Nespolehala bych se na to, ze se kapitalisticke Rusko a Cina prikloni na stranu komunisticke Koreje….

 • Béda • 19. dubna 2017

  Dana,

  Všechny „Trumpy“? To by asi Trump nestrašil z plechovou kavalerií u čínských břehů nemyslíte?

  Jinak Japonsko je od války okupováno vojskem USA, stejně jako Německo, jehož loutky prý podepisují USA Kanzlersakt. Určitě je vám známo, že vláda Japonska nemůže dostat z Okinawy okupanta. Nezrušitelná dohoda – nádherný eufemismus. Něco jako ta na Guantanámu, že?

  Laskavě nemluvte o agresorech. KLDR byla agresorem jednou. Kolikrát jim byly USA?

  AŤ USA nechají KLDR na pokoji, ať přestanou provádět mezinárodní zločiny, napadat cizí země, „kroutit ruce“, roztahovat se po světě, vyhrožovat, vydírat, bránit svobodné spolupráci a obchodu, suverénním rozhodnutím a vývoji (viz dlouholetá politicky motivovaná embarga Kuby, KLDR, nově Ruska) podporovat páté kolony a teroristy. A rázem bude klid a mír ve světě. KLDR nebude mít důvod předvádět mimikry a životní úroveň v ni stoupne mnohokrát.

 • Starý doktor • 19. dubna 2017

  Stále se v mediích píše o strašném životě na severu Koreje a skvělém na jihu. Jak ukazuje článek na Euroasii 24 převzatý z The Washington Post ani na jihu není vše skvělé…..
  http://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2410-jizni-korea-jako-raj-oproti-severnimu-peklu-ctete-pokud-nechcete-videt-cernobile

 • Dana • 19. dubna 2017

  Dle prohlaseni a rezoluci v rade OSN Kim Jong un porusuje mezinarodni umluvy, vzneste tedy sve pripominky Organizaci Spojenych Narodu.
  Vlada Kimu vzdy podvracela a neuznavala dohody s Jizni Koreou, jsou nepratele na zivot a na smrt, jsem presvedcena, ze kdyby nemeli Jihokorejci takovou militarni prevahu ziskanou od USA, tak uz by je Kim davno napadl.
  U nas v USA se pripisuje vetsi vaha svedectvi Jihokorejcu, kteri jsou nasimi spojenci. Kimove meli-maji problem, protoze stale narazi na obrovsky rozdil mezi temito dvema systemy, kde Sev. Korea znacne pokulhava, asi neco, jaka byla situace s rozdelenym Nemeckem. Akorat, ze Nemci spolu nevalcili.
  Kimovi se snazi z jeho raje uteci mnoho lidi, proto podminoval celou hranici demarkacniho pasma s Jizni Koreou a ma smlouvu s Cinou, ze ta bude uprchliky vracet. Tito pak, s celymi rodinami zmizi.
  Kim ale pronajima sve otroky ruskym gubernatorum na Sibiri, kde Korejci pod dohledem korejskych ozbrojenych drabu drou v mobilnich koncentracich v drevorubectvi a mukl Korejec dostane, prezije li, malou sumu penez od korejske vlady, – (Rusko plati KLDR vlade). Rusko pak vydelecne prodava z casti zpracovane drevo do jinych statu, take do USA.
  Uz to, ze Severni Korea je zadratovana a nikdo nesmi svobodne vycestovat ven by vam melo napovedet skutecnou totalitni podstatu tohoto systemu.
  Kdyby se nekdo detailne zajimal o Severokorejce v Ruske federaci:

  https://en.wikipedia.org/wiki/North_Koreans_in_Russia

 • fajt • 19. dubna 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=n5ZDNdRH-BE – no dobře, Karel asi bere drogy a pak se tady vybleje – ale ten klid v bílé chýši a stažený vocas fake medii nevěstí nic mírového, snad Doník nepodlehne Kennymu a nezačne zase plnit přání své ujeté blonďaté příšeře. ..)

 • orinoko • 19. dubna 2017

  Soudrzko Dano , tak především pokrokové USA maji pruserovou obchodní bilanci s Jižní Koreou. Ten vas dement na Bílém WC ve světové politické lednici prý straší Kimem, aby mohl prodávat emi zbraně a požadovat výpalné. Prezidentsky převrat v JK jde prý na vrub emerickemu praseti, a někam se ti , soudrzko, zdekoval Karel Vinson i se svoji přidruženou srotovnou.
  Ty jsi taková vševědoucí, bude skrHOLE Duck bombardovat anebo nikoli? Ptají se Mohawkove. Jmenovitě poslední Mohykán.

 • Dana • 19. dubna 2017

  Orinoko, to mam rada, brblani nemohouciho. 🙂

  Jizni Korea sem dovazi produkty za dumpovni-podhodnocene ceny, nevim, jak to bude, az vystoupeni USA z Trans-Pacificke smlouvy-TPP prejde plne do praxe.
  Vice president Pence je zrovna na statni navsteve v Japonsku, take jednaji vysoci dipolomate v Cine, tam se rozhodne. Zvlaste co rekne Cina, pac se Kim bez Ciny ani neuprdne.
  Ja se zameruji na 25.dubna, to je narodni svatek a 85 vyroci vitezstvi „Lidu Koreje“. . To maji vzdy mavatkove oslavy a a vytahuji se militaristikou. . Ovsem, po fiasku pred par dny, kdy Kimovi hned po startu raketa shorela, je nozne, ze se castecne stahne a vystreli jen „prumernou“ raketu. Kdyz by testoval balistickou nuclearni bombu s nosicem a doletem blizkosti USA, pak je dost mozne, ze Americane mu neco rozmlati. Treba celou elektrickou sit.
  Vinson ? Ta flotila se prece ztratila v Pacifiku, nemohli najit korejsky poloostrov, tudiz nenasli ani Koreu a tak skoncili v Borneu… 🙂

 • racek • 20. dubna 2017

  Ten článek vyjadřuje úplně přesně moje dlouhodobé stanovisko. V podstatě provokace vždy přijdou v době, když se Korejci začnou domlouvat, jak tu už někdo napsal. Sjednocená Korea by totiž mohla být velmi zajímavý hráč v Pacifiku. Samozřejmě, chápu to. Korejci jsou tvrdý a bezohledný národ. Japonci je za války používali jako dozorce v koncentrácích. Věřit se jim nedá. A dnes už dokáží ledascos, technologicky jsou u špičky a vývoj raket a A bomby na severu svědčí o obrovské zdatnosti tohoto lidu.
  No, jak říkám, nedivím se jim. Ale obávám se toho. Existuje příliš velké nebezpečí, že tuhle umělou a více jak půl století starou hru někdo nepochopí. A to bude prů…
  Americké války už 70 let probíhají vůči zemím, které jsou malé či slabé. No, někdy se ukáže že i ten bambus může být hrozná zbraň. A že ti divoši se umí bránit. No, pak vyhlásí mír a poberou nobelovky, že ano.
  Korea je velké pokušení. Pokud to tentokrát dopadne dobře, bude to jen díky té atomovce, věřte tomu. Kaddáfí ji neměl. Ani Asad. A nemá ji ani Irán, i když asi byl blízko. Možná že si dnes drbe hlavu.

 • Dolmen • 20. dubna 2017

  racek napsal
  A dnes už dokáží ledascos, technologicky jsou u špičky a vývoj raket a A bomby na severu svědčí o obrovské zdatnosti tohoto lidu.

  Japonci říkají, že jenom Korejci mohou tvrdit, že Japonci jsou líní.

 • Bety • 20. dubna 2017

  Podle článku, na který upozornil Orinoko, je převaha konvenčních zbraní nepřátel SK tak velká, že by ji celkem bez problémů mohli kdykoli převálcovat. Pokud si SK hodně rychle nepořídí něco, čím by své protivníky mohla aspoň částečně ohrozit, o což se tedy snaží už jen z pudu sebezáchovy.
  Takže staré známé převracení rolí a výroba neexistujícího agresora.
  Počátkem devadesátých let, kdy se v našich novinách občas ještě vyskytly relevantní informace, jsem se dočetla, že v JK se během jednoho roku na protest proti režimu upálilo přes 40!!! studentů. To mě vede k domněnce, že útok na sever by jihu mohl vyvolat velmi nežádoucí reakci.
  Podle Dany už USA přestává vyhovovat dovoz laciného zboží z jihu – takže se klidně může stát, že by jim vyhovovala celá Korea zbombardovaná na placku – no proč ne, zbrojařské firmy by se radovaly, i konkurence, stejně jako případné dluhy by byly smazány… A svět? Korea je ještě mnohem dál než např. Sýrie.

 • Martin (už bez taky m) • 20. dubna 2017

  Bety napsal

  Podle článku, na který upozornil Orinoko, je převaha konvenčních zbraní nepřátel SK tak velká, že by ji celkem bez problémů mohli kdykoli převálcovat. Pokud si SK hodně rychle nepořídí něco, čím by své protivníky mohla aspoň částečně ohrozit, o což se tedy snaží už jen z pudu sebezáchovy.
  Takže staré známé převracení rolí a výroba neexistujícího agresora.
  Počátkem devadesátých let, kdy se v našich novinách občas ještě vyskytly relevantní informace, jsem se dočetla, že v JK se během jednoho roku na protest proti režimu upálilo přes 40!!! studentů. To mě vede k domněnce, že útok na sever by jihu mohl vyvolat velmi nežádoucí reakci.
  Podle Dany už USA přestává vyhovovat dovoz laciného zboží z jihu – takže se klidně může stát, že by jim vyhovovala celá Korea zbombardovaná na placku – no proč ne, zbrojařské firmy by se radovaly, i konkurence, stejně jako případné dluhy by byly smazány… A svět? Korea je ještě mnohem dál než např. Sýrie.

  http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2411-americane-si-musi-utok-na-kldr-dobre-rozmyslet-i-bez-jaderne-odpovedi-by-je-cekal-tvrdy-orisek-jaky-jeste-nezkusili
  Takže, kdo ví…
  Za II. WW se německé jednotky mnohdy chtěly doslova zbláznit z akcí nočních letů prehistorických dvouplošníků Po-2… které pilotovaly ženy…
  Narušovaly zásobování, deptaly psychiku a narušovaly „noční klid“, vysazovaly a podporovaly diverzní skupiny,přímo útočily na skladiště PHM, vlaky, kolony techniky… Plátnem potažená konstrukce z konce 20 let…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/46._gardov%C3%BD_no%C4%8Dn%C3%AD_bombardovac%C3%AD_leteck%C3%BD_pluk

 • Dana • 20. dubna 2017

  Jiste, neexistujici agresor vyhrozuje prvnim utokem- pre-emtive strike- vyhlazenim Jizni Koreje a cele USA…

  “““’North Korean state media threatened to launch a „super-mighty pre-emptive strike“ that would reduce South Korea and the United states „to ashes.“““““

  Pripomina mi to vyhrozovani a chvastani Saddamova rezimu…

 • Starý doktor • 20. dubna 2017

  Asijská média uvedla zprávu o námořní výpravě s velkou slávou. „Posíláme armádu,“ řekl prezident Donald Trump minulý týden pro televizní stanici Fox News

  Ve skutečnosti, ale letadlová loď USS Carl Vinson se svým doprovodem mířila tisíce kilometrů na jih směrem k Indickému oceánu, kde se loď zúčastnila tento víkend cvičení s australským námořnictvem. To také ilustruje fotografie zveřejněná americkým námořnictvem v pondělí na internetu, je zde vidět jak Carl Vinson proplouvá Sundskou úžinou mezi indonéskými ostrovy Jáva a Sumatra. A právě americký web Defense News si všimnul pozoruhodného rozporu mezi zveřejněnou fotografií a zveřejněnou zprávou.

  Očekává se, že USS Carl Vinson s doprovodem by mohla dorazit k pobřeží Korejského poloostrova příští týden.

  Proč Bílý dům omylem oznámil, že loď míří k Severní Koreji je nejasné. Může to být úmyslné s cílem nahnat strach Kim Čong-unovu režimu, ale může to být změna plánu nebo prostě špatná koordinace mezi Pentagonem a Bílým domem. Podle rekonstrukce The New York Times šlo skutečně o nedorozumění.

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/bily-dum-blufoval-americka-letadlova-lod-neplula-ke-koreji/

 • Starý doktor • 20. dubna 2017

  Bloomberg se přiklání k tomu, že Trump úderem na Syrii řešil především domácí problémy…
  https://www.bloomberg.com/view/articles/2017-04-19/trump-s-missiles-hit-domestic-critics-harder-than-assad
  Teroristicky útok v Petrohradu byl financovaný z Turecka členem medzinarodní teroristické skupiny.
  http://www.belta.by/world/view/terakt-v-peterburge-finansirovalsja-iz-turtsii-chlenami-mezhdunarodnoj-terroristicheskoj-gruppy-243811-2017/

 • Béda • 20. dubna 2017

  Starý doktor napsal

  http://www.hlavnespravy.sk/vytvoril-donald-trump-korejsku-krizu-kvoli-geopolitickej-hre-s-cinou/974246

  Teď začíná přikládat pod kotel kolem Íránu.

 • Béda • 20. dubna 2017

  Dana napsal

  Jiste, neexistujici agresor vyhrozuje prvnim utokem- pre-emtive strike- vyhlazenimJizni Koreje a cele USA…

  “““’North Korean state media threatened to launch a „super-mighty pre-emptive strike“ that would reduce South Korea and the United states „to ashes.“““““

  Pripomina mi to vyhrozovani a chvastani Saddamova rezimu…

  To víš že jo, soudruhu

  Kdyby se do nich tví soudruzi nes**li, tak by byl klid. Kdyby se s každým válčilo kvůli řečem, tak by tvé USA válčily permanentně v několika státech. Promiň ti tví zločinci to taky dělají.