Diskuze k článku


 • Irena • 8. června 2015

  S tím Podněstřím se baví ještě tak, že jak Ukrajina, tak Moldavsko zablokovali vývoz jeho produkce, takže i ekonomicky to tam dobře nevypadá. Zrovna sklízejí úrodu ovoce, například podnik na výrobu zeleninových konzerv má přeplněné sklady a nemá jak to vyvézt do Ruska, kde je o jeho produkci zájem.

  V minulém týdnu při ostřelování DLR a LLR Ukrajinci mimo jiné zabili i čtyřletého chlapečka, který si hrál na ulici před svým domem.

 • Tribun • 8. června 2015

  Je to hnus, velebnosti. Ale ještě větší hnus je, kolik lidí se nad tím hnusem rozplývá blahem.

 • abx • 8. června 2015

  Ruska federacia sa viac ako rok snazila konflikt tlmit, aby prebiehali rozhovory a aby sa dodrziavalo aspon ake take primerie, hoci to primerie kyjevski sionfasisticki banditi neustale porusovali dokonca strelbou na obyvane mesta. Americania su tam uz nasackovani, maju zaujem aby sa konflikt rozhorel, tak pribrali do planov este aj Podnestersku republiku. V tomto svetle nedavna navsteva Kerryho v Soci znamena najskor sondovanie, co Rusko urobi, ked zautocia na Podnestrie. Ked niekto bude nasilu chciet vojnu a bude mat k tomu prostriedky, nikto v tej vojne nezabrani. EU by mohla podniknut vela, keby sa obratila na amerricanov s poziadavkou aby vypadli z Ukrajiny, lenze to EU neurobi, EU je stara prechcana kurva…

 • Sio • 8. června 2015

  Obávám se, že Putin ani v případě napadení Podněstří nebude moci napadnout kyjevskou bandu. Nemůže si dovolit převzít Ukrajinu, těžce by tím ohrozil stabilitu samotného Ruska. Pokud Ukrajina napadne Podněstří a EU nic neudělá, veškeré kecy o Krymu se stanou naprosto bezpředmětnými.
  Sice cynický závěr, ale pokud by válka s Ukrajinou měla ohrozit stabilitu Ruska, je potřeba Podněstří vzdát. Alternativou je prostě je bránit, pokud to půjde, ale vzhledem k infrastruktuře to asi není dlouhodobě reálné.
  Co může Rusko udělat? Pořádně přiživit DNR a LNR, aby ukropové neměli na této frontě klid. Západ už dnes musí těch 40 miliónů lidí napůl živit, hraje se o čas, těžko dá MMF kyjevské bandě na dluh třeba 100 nebo 200 mld dolarů.

 • J. Hruška • 8. června 2015

  S pacifikováním Ukrajiny souvisí také problém, o kterém se moc nemluví. Vypadá to, že většina Ukrajinců proti Rusům, přes všechna prohlášení, hesla i propagandu celkem nic nemá. Například nezájem o mobilizaci ukazuje, že prostí Ukrajinci nevnímají Rusko jako skutečné nebezpečí. To by se zcela změnilo, kdyby se tam skutečně objevili skuteční Rusové. Připomíná mi to osmašedesátý u nás. Do invaze měla naprostá většina lidí Rusy ráda. Po ní se poměr zcela obrátil – a to nám Rusové celkem nic nedělali. „Jen“ dosadili všude normalizační kádry, ale to byli koneckonců naši hujeři.

 • fajt • 8. června 2015

  Sio napsal

  Obávám se, že Putin ani v případě napadení Podněstří nebude moci napadnout kyjevskou bandu. Nemůže si dovolit převzít Ukrajinu, těžce by tím ohrozil stabilitu samotného Ruska. Pokud Ukrajina napadne Podněstří a EU nic neudělá, veškeré kecy o Krymu se stanou naprosto bezpředmětnými.
  Sice cynický závěr, ale pokud by válka s Ukrajinou měla ohrozit stabilitu Ruska, je potřeba Podněstří vzdát. Alternativou je prostě je bránit, pokud to půjde, ale vzhledem k infrastruktuře to asi není dlouhodobě reálné.
  Co může Rusko udělat? Pořádně přiživit DNR a LNR, aby ukropové neměli na této frontě klid. Západ už dnes musí těch 40 miliónů lidí napůl živit, hraje se o čas, těžko dá MMF kyjevské bandě na dluh třeba 100 nebo 200 mld dolarů.

  proto padaj ( beztrestně) takové ikony opolčenců jako byl Bjednov a Mozgovoj, proto taky nelze očekávat, že Syriza a celé Řecko přejde na ruskou stranu, proto taky Turecko bude nadále spojencem USA a bude hrát důležitou roli při plánech NATO, proto taky se v Syrii bude válčit podle not spojených státu, proto taky IS bude rozhodující sílou v islámském světě a Washington bude mít arabskou ropu za levno, proto taky budou mít Saudové v režimu pax america vždy navrch nad Iránem, atd. atd. ..)

 • hudryper • 8. června 2015

  Sio napsal
  Obávám se, že Putin ani v případě napadení Podněstří nebude moci napadnout kyjevskou bandu. Nemůže si dovolit převzít Ukrajinu, těžce by tím ohrozil stabilitu samotného Ruska.

  Soudě podle včerejšího vyjádření Železniaka v Moskvě,v případě,že bude napadeno Podněstří,
  bude to Rusko považovat za agresi na své území a odpoví silou. Když už toto prohlášení udělali,
  nepochybuji o tom,že ho splní,jinak by byli stejně směšní,jako užvanění váleční propagandisté ve Washingtonu. Válečný zisk jihovýchodní Ukrajiny a odříznutí Kyjevské sebranky od moře by za
  ty náklady se záchranou obyvatelstva Ukrajiny zato stál. Pro strategickou bezpečnost Ruska by
  toto průmyslově stále ještě navázané území JV Ukrajiny mělo nezanedbatelný význam. A západ
  by se naostro přesvědčil,jak je to s bojeschopností ruské armády,Rusko by tím získalo respekt ve
  světě. Obávám se,že se v Podněstří připravuje opravdu horká konvenční válka v Evropě.

 • Sio • 8. června 2015

  fajt napsal
  proto padaj ( beztrestně)takové ikony opolčenců jako byl Bjednov a Mozgovoj, proto taky nelze očekávat, že Syriza a celé Řecko přejde na ruskou stranu, proto taky Turecko bude nadále spojencem USA a bude hrát důležitou roli při plánech NATO, proto taky se v Syrii bude válčit podle not spojených státu, proto taky IS bude rozhodující sílou v islámském světě a Washington bude mít arabskou ropu za levno, proto taky budou mít Saudové v režimu pax america vždy navrch nad Iránem, atd. atd. ..)

  Asi ano. Zkusme se vžít do situace toho, kdo musí rozhodnout. Tohle je válečný management.
  Když 200 kg činku nezvedneš, tak ji nezvedneš, ani kdybys věděl, že tím zachráníš život sto tisícům lidí.
  Takže celá diskuse není o tom, jestli si to ti lidé zaslouží nebo ne, jasně že zaslouží. Je o tom, zda tu činku můžeš zvednout nebo ne. Možná ano, ale pak umřeš. OK, jeden za sto tisíc, možná bys šel na tu oběť.
  Jenže. Jakmile umřeš, problém se neztratí a těch sto tisíc bude znovu ohroženo. Najde se někdo, kdo zvedne tu činku pak? A pokud ne, může jít nejen o těch sto tisíc, ale o sto padesát miliónů.
  Je tu dilema. Jedno sto tisíc za stopadesát miliónů. Tak možná, říkám možná, když budeš trénovat, tak tou činkou časem pohneš.
  A to je situace, ve které je Rusko, přesněji Putin. Je tu hodně takových, co mávnou nad sto tisíci rukou. Pak i takových, co by šli za ně na smrt. A jsou takoví, co přemýšlejí – když uděláme to a to, jaké to bude mít následky? Nebudou ztráty ještě větší? Podle mého, šancí jsou ti ve třetí skupině, byť z morálního hlediska ti druzí zasluhují uznání. Otázkou je, zda věci, byť v dobrém úmyslu prospívají anebo naopak způsobí větší katastrofu, zda nehasí oheň benzínem. O Mozgovom si to nemyslím, ale třeba o Strelkovovi … nevím.

 • Martin (už bez taky m) • 8. června 2015

  Lidé zlatí, nepropadejte takové skepsi.
  Rusko jedná uvážlivě, tato taktika se mu vyplácí, a bude v ní s určitou modifikací pokračovat. Vytváří si nový terén a příležitosti a ty dále pečlivě a uvážlivě rozvíjí.
  Paní Irena tu dala jasný odkaz na Lavrova a jeho vyjádření: s něčím je už konec… Vězte prosím, že on se nezcvoknul. Vzpomeňte na Kerryho „uspěchanou jízdu“… i do Soči…
  Podněstří bude vyřešeno, Ukáčka dostanou po tlamě, a Rusko bude dále sílit. Vsadím se „o nanukáč“… to byla za našich časů „tvrdá měna“ (a nyní by docela bodl…).
  Uvědomme si prosím do jakých sraček se propadá EU díky svému idiotskému vedení…
  Uvědomme si kam směřuje US – jak se „váté písky nohou hegemona“ obnažují víc a více – a ukazuje se, že opravdu nejde o žádnou „skálu věků“…
  Můžete fajte tak propadat skepsi – ale spíše mám za to, že se zde promítlo do Vašeho komentu „něco u Vás“, nevím, možná nějaký zážitek.
  Protože ta skepse – ta je vážení už „mimo mísu“ – resp. stěhuje se do „euroamerické civilizační vyprázdněnosti bezduchých hesel“- za nimiž už pomalu není vůbec – ale vůbec nic z toho, co se předstírá…
  Počkejme si, už to nebude dlouho trvat…
  „Dočkej času, jako husa klasu…“
  Soudím, že nejpozději o žních bude nad Ukradinou a spol. o tolik jasněji, že ani „geionženýři“ neoconům nepomohou…
  Krásné léto přeji z hor.

 • abx • 8. června 2015

  najvyssi cas oslobodit Odessu od kijevskych sionfasistickych okupantov…

 • peter. • 8. června 2015

  Tak Sio :Čo by sa také mohlo stať,keby nebolo prvé „peremirje“a opolčenci by vyhnali chuntu z Luganskej,Charkovskej,Doneckej aj Chersonskej oblasti.A dajme tomu,že by RF uznala nový štátny útvar – „Novorossia“,alebo by ho podobne ako Krym,prijala do zostavy RF:.(otázky sú čisto hypotetické!).Sú dve možnosti :
  1 -USA a NATO,by rozpútali vojnu s RF riskujúc,že prerastie do jadrového konfliktu.Podľa mňa je to viac ako nepravdepodobné.Ani konvenčná vojna by ničomu nepomohla,lebo po takejto vojne by ostala zničená Európa,Ukrajina,poničené Rusko a pre USA by sa možno ušlo víťazstvo,ktoré by ale bolo víťazstvo Pyrrhovo.
  2 -EU a USA by pristúpili k sankciám,ktoré by o veľa prísnejšie ako sú tie dnešné byť nemohli,vzhľadom na dopady na vlastnú ekonomiku.Navyše by tým prispeli k ďalšiemu zbližovaniu sa RF s Čínou s Iránom a pravdepodobne aj s inými hráčmi.
  Podľa mojej mienky, najviac pravdepodobnou teóriou prečo sa konflikt vyvíja práve tak ako sa vyvíja je možnosť jeho ovplyvňovania ruskými elitami(Pjakin).Podľa mňa je to presadzovanie záujmov ruských a ukrajinských oligarchov na tomto území.

 • fajt • 8. června 2015

  Sio napsal
  Když 200 kg činku nezvedneš, tak ji nezvedneš, ani kdybys věděl, že tím zachráníš život sto tisícům lidí.

  chcá nechcá Putin se do soutěže o zvedání činky ( bez limitu hmotnosti) už přihlásil ( když tedy zůstaneme v rovině obrazného přirovnání ), a pak je tu dost taktizování ( což je pochopitelné) a dost i ostrých soubojů mimo hlavní pódium ( tady se taky významně rozhoduje, jak zápasník ve finále dopadne na soutěži ) – když to vezmu ve zkratce, tak současné Rusko jako svěřenec Putina má potenciál na zvednutí závaží i o větší nosnosti než je dnes nastaveno a chápu, že z taktického pohledu nechce plýtvat silami na každou zkoušku, kterou mu před rypák postaví americký vyzyvatel, ale když soupeř začne naprosto znevažovat všechno a ze soutěže udělá frašku bez pravidel ( nebo si ty pravidla za chodu upravuje významně jenom pro sebe), která může skončit velmi špatně pro všechny ( kteří nemají možnost se agresivnímu nadopovanému hovadu postavit), tak asi nebude ani taktické a v podstatě ani správné a bezpečné všechny tyto akce soupeře ignorovat a stáhnout se do ulity svého mateřského stanu s vizi přečkat a přežít šílenství svého protivníka v očekávání, že ten nakonec padne pod závažím sám a činku Rusko nakonec nebude muset ani zvedat – tahle strategie by byla dost krátkozraká, v počátku možná šetřící síly ( a životy ) Ruska, ale v koncovce celé soutěže by byly vystaveny daleko větší zátěži ( masovým ztrátám) a odpovědnosti za celé sportovní kolbiště, které by propadlo ze zoufalství americkému šílenství – proto by možná bylo lépe v počátku velmi razantně umravnit protivníka ( a ukázat mu mantinely – bylo by to dobré i pro morálku lidu, který se za chvíli ztratí v úskalích velké diplomacie a politiky) , než na konci jít do vynuceného rýsující ho se armagedonu. ..)

 • hudryper • 8. června 2015

  fajt napsal
  by možná bylo lépe v počátku velmi razantně umravnit protivníka ( a ukázat mu mantinely – bylo by to dobré i pro morálku lidu, který se za chvíli ztratí v úskalích velké diplomacie a politiky) , než na konci jít do vynuceného rýsující ho se armagedonu. ..)

  Myslím,že přesně tento krok mají Rusové už nějaký čas připravený. Neoconi potřebují zažít přesně to,o čem jste psal,fajte, a kolaterálním efektem se stane nakopání do jejich prdelí ze strany armády USA. Je nějaké podivné dusno okolo Kerryho,člověk by byl schopen uvěřit i operaci pod cizí vlajkou za účelem jeho odstranění…

 • Sio • 8. června 2015

  @Peter:
  ad 1. Už nějakou dobu se ozývá myslím správná myšlenka, že Rusko s ubíhajícím časem posiluje a NATO oslabuje. Naťáci to dobře vědí a proto je to zcela jistě jestřábí křídlo, které by rádo rozpoutalo válku, dokud není Rusko ještě příliš silné. Oproti jestřábům nepochybně i v USA je silná opozice, která si válku nepřeje. Vtrhnutím na Ukrajinu se zbytečně bude radikalizovat USAEU obyvatelstvo, které je ze značné části Putinovi nakloněno. Škoda takový nahospodařený kapitál promarnit. Nezapomeňte, že dnes se vede informační válka.
  Konvenční omezená válka, která by Rusko nesrazila sice na kolena, ale výrazně oslabila, by byla pro USáky velmi výhodná, je to přesně něco, o co se snaží. Vzpomínka na to, jak se napakovali po II. světové ještě tolik nevybledla. USáci potřebují přesně to, co se děje na Ukrajině. Al ena celém evropském kontinentu včetně Ruska.
  2. Sankce už pak prodlužovat netřeba. Rozpoutání války na Ukrajině posílí v Rusku křídlo „vlastenců“, kteří nejsou ničím jiným, než částí páté kolony, protože jejich ovoce pak bude stejné. svržení Putina a nastolené dalších sesetiletí jelciniády. Jiné kafe nastane, pokud by Ukroši napadli Rusko. To by Putinovi naopak velmi zahrálo do karet. Mohl by jim beztrestně vyprášit kožich za velké podpory obyvatelstva.

 • Sio • 8. června 2015

  @fajt: Ale já si nemyslím, že by Rusko nebo Putin, stálo v pozadí se staženým ocasem. Mimo jiné pozoruji tyto aktivity:
  – vyprášil kožich Saakašvilimu
  – obsadil Krym
  – podpořil DLR a LLR – tím zadřel americkým partnerům zatraceně velkou třísku o pr .. hluboko do masa. A stále s ní kroutí a kroutí … :-)
  – zbrojí jako o závod a to moderně
  – myslím, že postupně likviduje pátou kolonu, zá se, že ji odstavil od Centrální banky
  – nechává vypracovat vlastní SWIFT a kráčí k dedolarizaci
  – navázal užší kontakty (a kontrakty) s Čínou, oživuje celou BRICS

  Zdá se vám, že je málo aktivní a jen pasivně čeká? Já bych řekl, že válčí na vyšších prioritách řízení.

 • fajt • 8. června 2015

  hudryper napsal
  Je nějaké podivné dusno okolo Kerryho,člověk by byl schopen uvěřit i operaci pod cizí vlajkou za účelem jeho odstranění…

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/122324-kerrymu-operovali-zlomenou-nohu-uspesne/ zajímavý, zrovna ve francouzských alpách. ..)

 • peter. • 8. června 2015

  Sio:
  Rusko bolo pre NATO príliš silné aj pred 10 – 15 -timi rokmi.Vlastní jadrové zbrane!Už na tomto fóre bol v minulých mesiacoch prezentovaný článok,ktorý jasne vysvetlil,že prípadná vojna (aj konvenčná,lebo aj tá prerastie v určitom momente do jadrovej)nemôže byť pre USA úspešná.Je tomu tak preto,že USA by jediným úderom konvenčnými zbraňami museli zničiť celý ruský arzenál jadrových zbraní,včítane tých na ponorkách a rakiet ktoré zamaskované v napohľad obyčajných vagónoch križujú po železnici celým Ruskom.Keby USA udreli jadrovými zbraňami,tak by ich zničil rádioaktívny mrak.Rusko jasne deklarovalo,že na akýkoľvek úder odpovie jadrovým úderom.V našich médiách to bolo podané, ako že sa Rusko vyhráža svetu jadrovými zbraňami.Ten,kto by sa do takejto vojny s Ruskom chcel pustiť by bol šialenec.A to platí aj pre Ukrajinu a Podnesterskú republiku.Môj názor je,že v Podnestersku Rusko tvrdo zasiahne ak k tomu bude donútené lebo vie,že okrem hysterických výlevov papalášov z EU a USA mu za to nič hroziť nebude.(Myslím,že prítomnosť vojsk RF je tam krytá aj OSN).Problém s Donbasom sa vyrieši až vtedy,keď sa na tom dohodnú páni oligarchovia.

 • Gatta • 8. června 2015

  Tak po něm střelili, spadl na kole, nebo jako většina politiků uklouznul ožralý v koupelně ?

 • Gatta • 8. června 2015

  Tak nějak se vždy bojím, když i rozumní diskutéři tady operují atomovkama jako kdyby v samoobsluze pořítali rohlíky a dalamánky.

 • orinoko • 8. června 2015

  Hosi, musime NATO s ceskym fistronem. Mezinarodne uznavany termin pro soudruha Lebky a hnaty – totiz konska hlava – skryva i mnoha uskali. Pamatuje, kdyz takto zmizela soudrzka Clinton? Ta pry zase spadla ze schodu. A pak uz ani nebacovala na opicackem zamini. Ted ji restituovali …pardon … trapne jsem se spletl pri pohledu na houpaciho kone … KtERRyho … chci rici , ze ji resusCITOVALI … a je vymalovano.
  Lidi, vy tomu verite? Uz jste videli jezdit na kole konskou hlavu?
  Nekdo si z ni vystrelil! Nechme soudruha Kerryho konovi. Ten ma vetsi hlavu.

 • orinoko • 8. června 2015

  Napsal jsem sem, ze Kerry je ve svete prosluly coby konska hlava , plus dalsi veci o soudrzce Clinton. … A zmizelo to. To je myslim rozumne.

 • fajt • 8. června 2015

  Sio napsal
  Zdá se vám, že je málo aktivní a jen pasivně čeká? Já bych řekl, že válčí na vyšších prioritách řízení.

  Saakašvili straší dál, tentokráte na daleko významnějším místě než bylo jeho předchozí působení – v Oděse ( tady dokonce peskuje místní banderovce, že jsou málo aktivní při prosazování zájmu kyjevské chunty mezi místním obyvatelstvem).
  Kdyby Krym Putin nevzal zpět pod svá křídla, tak by Rusko přišlo o Černé moře a v podstatě by rovnou mohlo v evropském prostoru kapitulovat – to byla ta nejpřirozenější pudová záležitost v rámci národní bezpečnosti a svrchovanosti.
  Bojující ( v občanské válce) Donbas je krvavým americkým vředem přilepený na ruských hranicích ( takový stav by snad měl být na americko-mexických hranicích a ne tady).
  Zbrojí, ano, ale jestli dostatečně, to nelze posoudit ( kvalita části vojenského materiálu je nesporná, jestli bude i v požadovaném množství dodáno taky záleží na ruské výrobě, která prokazuje jisté závažné nedostatky ).
  Poslední útok na ruskou měnu byl varující, hlavně z činnosti CRB, která se k rublu ze začátku ataku zachovala jako by to byla cizí měna ( vše zase musel řešit Putin, a to není dobrý signál). Je pravdou, že význam páté kolony v bankovním sektoru byl umenšen, ale i tak je stále velmi operativně citelný.
  Na alternativě SWIFT metodicky pracují číňané, rusové jsou zatím ve fázi příprav a jistých kroků, které zatím ale nemohou plnohodnotně nahradit tento stávající mezinárodní platební institut. Politicky se určitě dedollarizuje, ale prakticky dollar zůstává lidovou měnou a ani ruské firmy se ho jen tak nechtějí vzdát ( tady bude velmi silná psychologická bariera, kterou předchozí ruské vlády chaosu pevně nastavily, bohužel).
  Ano, Čína se nebála veřejně vystavit Rusku ( a hlavně Putinovi) svou podporu, v oblasti ekonomiky je ale stále rezervovaná a ekonomický rozvoj nejede takovým tempem, na jaký má potenciál –

 • fajt • 8. června 2015

  a jaký by si tohle partnerství tohoto tisíciletí zasloužilo, krom toho významný člen BRICSu ( Brasilie) má problém, který se nakonem možná bude muset řešit silově – a nebo taky ne a tohle společné hospodářské uskupení přijde o svého strategického člena v jižní Americe, který bude v plánech této skupiny citelně chybět.

  Nejsem nastavený negativně, jenom prostě glosuji tak, jak to vidím a cítím, samozřejmě mám minimum relevantních a zásadních informací, takže za některé záležitosti a rozhodnutí nemohu dohlédnout. ..)

 • peter. • 8. června 2015

  Gatta napsal

  Tak nějak se vždy bojím, když i rozumní diskutéři tady operují atomovkama jako kdyby v samoobsluze pořítali rohlíky a dalamánky.

  Celkom oprávnene sa bojíte.Lebo to s tými atomovkami som prevzal od analytikov a má to racionálny základ.Ja sa bojím toho,že neviem či sa na jednej alebo druhej strane nevyskytne nejaký šialenec,ktorý má prístup k tomu gombíku ktorý keď stlačí,tak zapríčiní koniec tohoto sveta.Einstein (myslím )povedal,že tá štvrtá svetová vojna sa už bude viesť s kyjakami.
  Citát z vojenskej doktríny RF z r. 2014 :…okrem toho že si doktrína z r.2014 zachovala obranný charakter,znovu zdôraznila,že jadrové zbrane budú použité len ako odpoveď na napadnutie Ruska jadrovými alebo inými zbraňami hromadného ničenia,ČI V PRÍPADE,ŽE BY AGRESIA KLASICKÝMI ZBRAŇAMI VIEDLA K OHROZENIU EXISTENCIE ŠTÁTU koniec cit.

 • Gatta • 8. června 2015

  Mám ještě horší vizi.
  Ne šílenec, ale prgmatik, který to zmáčkne s vidinou, že za 50 – 100 roků bude Rusko už zase obyvytelné – i se svými zásobami surovin.

 • peter. • 8. června 2015

  Gatta napsal

  Mám ještě horší vizi.
  Ne šílenec, ale prgmatik, který to zmáčkne s vidinou, že za 50 – 100 roků bude Rusko už zase obyvytelné – i se svými zásobami surovin.

  Gatta:
  Aby to nevyzeralo,že som to ja,kto pohadzuje atomovkami ako pečivom v kráme,tak si prečítajte toto :
  http://www.noviny.sk/c/zahranicie/putin-schvaliil-novu-doktrinu-nato-je-pre-rusko-nebezpecne
  http://www.sme.sk/c/5061437/rusko-v-novej-strategii-pre-pouzitie-jadrovych-zbrani-rata-s-preventivnym-uderom.html
  http://www.mordechajkapusta.com/2015/03/generalka-armady-usa-zatknuta.html
  To oni sú tie svine,ktoré ma chcú zabiť aj s celou mojou rodinou.

 • Gatta • 8. června 2015

  Re peter – neberte to osobně, nebylo to tak myšleno.

  Prostě to jsou vážné věci a já, stejně jako Vy, jsme si toho užili už dříve dost a dost.
  A leckdo, kdo se zadřenou třískou poletí na pohotovost, se dnes ohání hlavicemi, dolety, megatunami … a s představou, že tu třetí světovou vyhrajeme v neděli odpoledne ještě před fotbalem.

  Britský klip – ukrajinská realita: Za rok vše jinak …
  https://www.youtube.com/watch?v=RBQ-IoHfimQ

 • Sio • 8. června 2015

  peter. napsal

  Sio:
  Rusko bolo pre NATO príliš silné aj pred 10 – 15 -timi rokmi.Vlastní jadrové zbrane!Už na tomto fóre bol v minulých mesiacoch prezentovaný článok,ktorý jasne vysvetlil,že prípadná vojna (aj konvenčná,lebo aj tá prerastie v určitom momente do jadrovej)nemôže byť pre USA úspešná.Je tomu tak preto,že USA by jediným úderom konvenčnými zbraňami museli zničiť celý ruský arzenál jadrových zbraní,včítane tých na ponorkách a rakiet ktoré zamaskované v napohľad obyčajných vagónoch križujú po železnici celým Ruskom.Keby USA udreli jadrovými zbraňami,tak by ich zničil rádioaktívny mrak.Rusko jasne deklarovalo,že na akýkoľvek úder odpovie jadrovým úderom.V našich médiách to bolo podané, ako že sa Rusko vyhráža svetu jadrovými zbraňami.Ten,kto by sa do takejto vojny s Ruskom chcel pustiť by bol šialenec.A to platí aj pre Ukrajinu a Podnesterskú republiku.Môj názor je,že v Podnestersku Rusko tvrdo zasiahne ak k tomu bude donútené lebo vie,že okrem hysterických výlevov papalášov z EU a USA mu za to nič hroziť nebude.(Myslím,že prítomnosť vojsk RF je tam krytá aj OSN).Problém s Donbasom sa vyrieši až vtedy,keď sa na tom dohodnú páni oligarchovia.

  Peter, samozřejmě, že vím, že Rusko je jaderná velmoc a nedá se příliš tlačit ke zdi vnější silou. sned jste nepředpokládal, že to nevím. Jenže mezi jejich vlastnictví a použitím je velmi mnoho prostoru. Asi není tak snadné jako první stisknout tlačítko. Určitě to příčetný člověk neudělá kvůli Podněstří.
  Nevěřím, že by dal Putin příkaz k odpálení raket jen na podkladě jakéhokoli konvenčního pozemního napadení Ruska. Vždy by se pokusil konvenčně ubránit a vyjednávat předtím, než by vydal podobné rozhodnutí. Možná by ohlásil nějaký omezený útok, třeba na Berlín nebo Londýn a v případě nutnosti ho provedl. To by už mělo stačit. Těžko, těžko říct …
  A vlastnictví jaderných zbraní už vůbec neznamená, že si může jen tak obsadit Ukrajinu, Baltské státy nebo dokonce Polsko, Česko, Maďarsko a Slovensko. Setkal by se s odporem obyvatelstva a neuřídil by to. Konvenční válka by byla nevyhnutelná. Na to zdroje nemá. Sesadili by ho sami Rusové.

 • Sio • 8. června 2015

  @fajt: No máte pravdu, se vším souhlasím. Nic to ale nemění na tezi, že Putin není pasivní. Uměl byste mu poradit, jak má dělat víc?
  Vaše glosy jsou v pořádku, je to boj, něco se už daří, něco ne, na něco ještě nebylo dost času. Jsem rozhodným odpůrcem apologetiky současného stavu, to by byl nereálný předpoklad a jednou z podmínek úspěšného řízení je, že věci jsou viděny reálně. Ale celkově je tendence alespoň mírně povzbudivá, ne? Bylo už hůř. Usákům Rusko uteklo jako hrobníkovi z lopaty.

 • peter. • 8. června 2015

  peter. napsal
  Aby to nevyzeralo,že som to ja,kto pohadzuje atomovkami ako pečivom v kráme,ta

  Gatta:
  Chcel som iba poukázať na to,že každý kto sa dnes oháňa možnou vojnou medzi USA a RF,musí brať do úvahy aj to,čo som napísal o použití jadrových zbraní.Do dnes sú v USA pri moci psychicky narušení ľudia,ktorí veria,že RF možno poraziť preventívnym jadrovým úderom.Myslím,že to čo som napísal, je limitujúcim faktorom pre vznik akejkoľvek vojny medzi USA a RF,aj tej na Donbase.Ale platí to iba vtedy,ak sú na oboch stranách pri moci ľudia,ktorí si tieto riziká uvedomujú.Ak nie,tak nás ani Boh spolu s GP neochráni.Rusko má právo brániť svoje strategické záujmy v susedných štátoch podobne ako to robia USA,ale z morálneho hľadiska nemá právo nechať napospas zdivočelým Haličanom 8 miliónov Rusov,ktorí žijú na území Ukrajiny nie vlastnou vinou.

 • peter. • 8. června 2015

  Sio napsal
  A vlastnictví jaderných zbraní už vůbec neznamená, že si může jen tak obsadit Ukrajinu, Baltské státy nebo dokonce Polsko, Česko, Maďarsko a Slovensko. S

  Sio:
  Veď čítajte,čo napíšem!Rusko nikdy neohrozovalo ani Ukrajinu a dodnes zotrváva v obrannom postavení.Prečo by sa malo chcieť rozširovať,to robí druhá strana.Rusko má právo brániť svoju bezpečnosť aj tak,že udržiava,alebo sa snaží udržiavať so svojimi susedmi dobré a zmluvne zabezpečené vzťahy.Ak ich sused pod tlakom najväčšieho nepriateľa RF – NATO(takto je v obrannej doktríne definovaná NATO) poruší,tak RF má priamo povinnosť zasiahnuť.Toto mu nemôže mať za zlé nikto a USA a NATO už vôbec nie lebo to často a výdatne robia sami..Kde vidíte,že som napísal takú hlúposť,že RF môže zneužiť vlastníctvo JZ k zaberaniu cudzích území?Píšem celkom jasne,že vyvolať rozsahom veľkú vojnu s RF je skoro nemožné,vzhľadom na uvedené vlastníctvo JZ a na obrannú doktrínu,ktorú RF prijala v minulom roku.
  A platí to aj pre Donbas,kde ak niekto hovorí o hrozbe svetovej vojny,tak by si mal uvedomiť,že ani USA a ani EU by do žiadnej takejto vojny nešla kvôli Ukrajine nešli,čo aj viackrát vyhlásili.
  Podnestersko má na svojom území ruských „mierotvorcov“schválených OSN a tak RF bude podľa mňa pri akomkoľvek akte agresie reagovať tvrdo a rázne.

 • abx • 8. června 2015

  amerika ziadnu vojnu na svojom uzemi neustoji, nebude figurovat ako otvoreny nepriatel, vzdy bude tahat za nitky a posielat bojovat niekoho ineho. treba si uvedomit, ze velke americka mesta, megapoly, su z vojenskeho hladiska mimoriadne zranitelne, stacila by jedna bomba a miliony ludi spanikaria lebo nebude voda, elektrina ani TV, teda ani hry, ani basketbal, ani TV serialy, do toho ta rasova a socialna nevrazivost – to by bol rychly koniec fashingtonskeho establishmentu…

 • Gatta • 8. června 2015

  abx napsal

  amerika ziadnu vojnu na svojom uzemi neustoji, nebude figurovat ako otvoreny nepriatel, vzdy bude tahat za nitky a posielat bojovat niekoho ineho. treba si uvedomit, ze velke americka mesta, megapoly, su z vojenskeho hladiska mimoriadne zranitelne, stacila by jedna bomba a miliony ludi spanikaria lebo nebude voda, elektrina ani TV, teda ani hry, ani basketbal, ani TV serialy, do toho ta rasova a socialna nevrazivost – to by bol rychly koniec fashingtonskeho establishmentu…

  Tak mě onehdy napadlo, kolik hodin by asi vydržel ten Saudský či Dubajský architektonický zázrak v poušti – bez dodávek elektřiny … ???

 • peter. • 8. června 2015

  Gatta napsal

  Re peter – neberte to osobně, nebylo to tak myšleno.

  Prostě to jsou vážné věci a já, stejně jako Vy, jsme si toho užili už dříve dost a dost.
  A leckdo, kdo se zadřenou třískou poletí na pohotovost,se dnes ohání hlavicemi, dolety, megatunami … a s představou, žetu třetí světovou vyhrajeme v neděli odpoledne ještě před fotbalem.

  Britský klip – ukrajinská realita: Za rok vše jinak …
  https://www.youtube.com/watch?v=RBQ-IoHfimQ

  Gatta:
  Toto som ja nikdy v živote nedokázal pochopiť.Tie preteky v zbrojení.On má tisíc hlavíc a tritisíc nosičov,ja musím mať tisícpäťsto hlavíc a o tristo nosičov viac,a tak furt dokola,viac a viac.Pri tom už malá časť tých zásob hlavíc a nosičov by spoľahlivo zlikvidovala celý svet.
  Keď sa na Bikini robili tie skúšky s vodíkovou bombou,tak údajne prežili len potkany a šváby.Je teda možné,že niektorí sráči čo sú pri moci,si myslia,že im na prežitie bude stačiť,ak sa budú správať ako tieto živočíchy.

 • peter. • 8. června 2015

  Slaviansk pred rokom.Nesie zabité dievčatko.Polinka sa volala…..
  http://je-to-inak.livejournal.com/47778.html

 • Sio • 8. června 2015

  peter. napsal
  Sio:
  Veď čítajte,čo napíšem!Rusko nikdy neohrozovalo ani Ukrajinu a dodnes zotrvávav obrannom postavení.Prečo by sa malo chcieť rozširovať,to robí druhá strana.Rusko má právo brániť svoju bezpečnosť aj tak,že udržiava,alebo sa snaží udržiavať so svojimi susedmi dobré a zmluvne zabezpečené vzťahy.Ak ich sused pod tlakom najväčšieho nepriateľa RF –NATO(takto je v obrannej doktríne definovaná NATO) poruší,tak RF má priamo povinnosť zasiahnuť.Toto mu nemôže mať za zlé nikto a USA a NATO už vôbec nie lebo to často a výdatne robia sami..Kde vidíte,že som napísal takú hlúposť,že RF môže zneužiť vlastníctvo JZ k zaberaniu cudzích území?Píšem celkom jasne,že vyvolať rozsahom veľkú vojnu s RF je skoro nemožné,vzhľadom na uvedené vlastníctvo JZ a na obrannú doktrínu,ktorú RF prijala v minulom roku.
  A platí to aj pre Donbas,kde ak niekto hovorí o hrozbe svetovej vojny,tak by si mal uvedomiť,že ani USA a ani EU by do žiadnej takejto vojny nešla kvôli Ukrajine nešli,čo aj viackrát vyhlásili.
  Podnestersko má na svojom území ruských „mierotvorcov“schválených OSN a tak RF bude podľa mňa pri akomkoľvek akte agresie reagovať tvrdo a rázne.

  V pořádku, Peter, na tom s jadernými zbraněmi máme stejný názor. Jak bude s Podněstrovím, mám prostě pochybnosti a rozhodně nebudu mít Putinovi za zlé, když nezasáhne. Podněstroví má strašně blbou polohu.

 • fajt • 9. června 2015

  Sio napsal

  @fajt: No máte pravdu, se vším souhlasím. Nic to ale nemění na tezi, že Putin není pasivní. Uměl byste mu poradit, jak má dělat víc?
  Vaše glosy jsou v pořádku, je to boj, něco se už daří, něco ne, na něco ještě nebylo dost času. Jsem rozhodným odpůrcem apologetiky současného stavu, to by byl nereálný předpoklad a jednou z podmínek úspěšného řízení je, že věci jsou viděny reálně. Ale celkově je tendence alespoň mírně povzbudivá, ne? Bylo už hůř. Usákům Rusko uteklo jako hrobníkovi z lopaty.

  tak rozdíl mezi tř. Jelcinem a Putinem je jako nebe a dudy ( snad aby neupadl do statistického stereotypů a klišé jako Stalin a neplýtval lidmi, bohatýry typu Mozgovoj a Bjednov ) zatím Rusko z lopaty uncle Sama jenom popoběhlo a ten s ní zuřivě mává a snaží se přes své vazaly a pátou kolonu dosáhnout ruské zkázy, nebylo by marné vyrvat mu lopatu z pracek a pořádně přetáhnout neocony přes nenažraný rypák ( hezky se to píše, ale praxe bude přeci jenom obtížnější ). ..)

 • Gatta • 9. června 2015

  fajt napsal

  http://www.novinky.cz/domaci/371740-obrana-potopila-spolek-zalozaku.html

  Voják ve stavu je prosdtě ovladatelný voják, kdežto každý záložák je, byť jen potenciální, „ozbrojený lid“.
  A to je pro naši mladou demokracii velmi nebezpečná záležitost …

 • fajt • 9. června 2015

  Gatta napsal
  Voják ve stavu je prosdtě ovladatelný voják, kdežto každý záložák je, byť jen potenciální, „ozbrojený lid“.
  A to je pro naši mladou demokracii velmi nebezpečná záležitost …

  http://www.novinky.cz/krimi/371741-na-dum-ministra-stropnickeho-zautocili-zapalnymi-lahvemi.html – některé vojenské spolky před časem vyjádřily velkou nespokojenost ( což je správný ) s činností MO ( i s politikou českého státu ) a mocenské orgány okamžitě reagovaly ( zasekly peníze, to v prvé řadě, další kroky raději nebudu ani predikovat ), snad se to časem nevyvrbí nějak podobně jako se Zavadilem a celá věc neskončí u piva ( to by bylo už hodně nedůstojné a přes čáru ). ..)

 • Starý doktor • 9. června 2015

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/371794-konec-povstani-ukrajinsti-separatiste-chteji-zmenit-ustavu-a-uznat-kyjev.html
  Separatisté počítají s vymezením zvláštní zóny na východě země, jejíž územní rozsah bude stanoven zvláštním zákonem. Území bude mít rozsáhlou autonomii včetně neodvolatelnosti zvolených zástupců Kyjevem, vytváření vlastních bezpečnostních složek, autonomního využívání přírodních zdrojů nebo používání ruštiny.
  Tohle dnes v Kyjevě nemůže projít, tedy další strategický tah ukazující že král je nahý?

 • Gatta • 10. června 2015

  Na jednom webu k celé akci, a k reakci pana ministra, dali jakýsi nemístný obrázek, a navíc diskutují, že ta hořlavina byla prý jen slivovice … prý tedy, kdo ví jak to bylo…
  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=heydrinicky.jpg

  Lidi prostě všechno zlehčují.