Realita západního boje za demokracii

Američané prohráli bitvu o plyn a ropu na celou další generaci. Pokud tyto země uzavřou partnerství v rámci BRICS s Ruskem, Čínou a Indií, pak jsou dny petrodolaru sečteny.

Zásobování jednotlivých zemí Evropy

Závislost jednotlivých EU zemích na dodavatelích plynu.

Trasy plynovodů

Ruský plynový gigant Gazprom hodlá zcela opustit dodávky plynu do Evropy přes Ukrajinu po 2018 s pomocí nového ropovodu do Turecka. Nejprve se podívejte na předpokládané trasy plynovodů. Infografiky podáváme podle TASS.
Rozkliněte si prosím obrázek pro zvětšení a kliknutím si projděte celou grafiku s komentářem.

Kapacity plynovodů

Druhý graf ukazuje kapacity plynovodů. Západní rozvrácení Ukrajiny a následná válka v Novorusku byly v podstatě zbytečné. Rusko nebude potřebovat Ukrajinu pro přenos plynu možná už do dvou let.

Kapacity tras

Třetí graf ukazuje kapacity jednotlivých plynovodů. Turecká varianta společně s Nord Stream bude dominovat rozvodům do EU.

Zásobování jednotlivých zemí evropy

Závislost jednotlivých EU zemích na dodavatelích plynu.

Trasy plynovodů

Ruský plynový gigant Gazprom hodlá zcela opustit dodávky plynu do Evropy přes Ukrajinu po 2018 s pomocí nového ropovodu do Turecka. Nejprve se podívejte na předpokládané trasy plynovodů. Infografiky podáváme podle TASS.
Rozkliněte si prosím obrázek pro zvětšení a kliknutím si projděte celou grafiku s komentářem.

Proč USA rozvrátily Afghánistán

Afghánistán už byl připraven na trasu plynovodů do Indie. USA a NATO svou intervencí zabránili stavbě plynovodů z Turkmenistánu do Indie a Pákistánu o deset let. Podívejte na tento harmonogram předpokládané stavby tras . Historie „TAPI pipeline project“ je velice zajímavá a podrobnosti najdete zde . Projekt je za 4 miliardy dolarů, trasa celkem 850 km. Talibán byl pro stavbu, proto bylo třeba jej odstavit ze hry. Čína hostila jednání zástupců Afghánistánu s Talibánem. V ujgurské provincii Sin-Ťiang na západě Číny se v tichosti sešel vyslanec afghánské vlády s představiteli povstaleckého hnutí Talibán. S odkazem na anonymní zdroje v Afghánistánu to uvedl list The New York Times (NYT). Setkání v provinčním hlavním městě Urumči podle něj pomohl zorganizovat Pákistán. Spojené státy chtěly vytlačit hedvábnou cestu s plynem a tento lukrativní kšeft měl dostat všeho schopný US-koncern Chevron. Podrobnosti zde . Ale skutečnými protivníky USA a EU byly Čína a Rusko.

Logistika kaspické ropy

Kazašské a turkmenské rezervy ropy plynu jsou skutečně ohromující a jsou mnohem větší než má Saúdská Arábie. Turkmenistán zatím neprovedl průzkum dna Kaspického moře, kde jsou další zásoby. Skutečné zásoby plynu Turkmenistánu tuto zemi staví na 4. místo na světě. Američané prohráli bitvu o plyn a ropu na celou další generaci. Pokud tyto země uzavřou partnerství v rámci BRICS s Ruskem, Čínou a Indií, pak jsou dny petrodolaru sečteny. Nebude to bez boje. Podívejte se na rozložení US-vojenských základen ve světě a Centrální Asii.

The Worldwide Network of US Military Bases
Strategic Battleground: Caspian Sea under siege
Tag Archives: Central Asia


Psali jsme k tématu
Sýrie, utkání velmocí na neutrálním hřišti v poločase
Rok 2013 aneb Regionální války o suroviny a geopolitický vliv

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
6. 6. 2015 9:03

The Daily Ticker z The z Yahoo Money citujíc vyšetřování Reuters, které odhalilo, že 8,5 bilionu $ – tj. tisíců miliard – peněz daňových poplatník nalitých Kongresem od roku 1996 do Pentagonu, nebylo nikdy zaúčtováno. Čtete dobře. Zatímco republikánští politici spěchají, aby zkrátili stravenky pro 47 milionů Američanů žijících v chudobě – což je největší počet za skoro dvě desetiletí – tak měl republikánských US ministr obrany Chuck Hagel tu drzost si stěžovat, že těch 20 miliard $ v automatickém krácení přídělů do ohromného a tajnůstkářského rozpočtu ministerstva obrany 565,8 miliardy $ je „příliš prudké, příliš hluboké a příliš náhlé,“… Číst vice »

Sio
Sio
6. 6. 2015 15:18

: To asi bude zase omyl v řádech. 8,5 miliardy dolarů možná, 8,5 bil. určitě ne, americky vojenský rozpočet je asi třičtvrtě biliónů ročně.

Starý doktor
6. 6. 2015 16:06

No ono je to od roku 1996 do současnosti, tedy za velký časový úsek a to by dle mého mohlo odpovídat. V další části článku – V interview Lindy Woodford zaměstnankyně Účetní služby obranných financí – tj. hlavní účetní agentury Pentagonu – Reuters odhalila, že dotyčná strávila 15 let své kariéry každý měsíc prostým „dopisováním“ falešných čísel do účetní evidence; „Často byly problémy s čísly, že byla nepřesná. Neměli jsme pro spoustu z nich podrobnosti.“ V REÁLNÉM SVĚTĚ by se tomu říkalo OHROMNÝ PODFUK. Zapojení Woodford do tohoto podfuku to neškrábe ani po povrchu. Zpráva rovněž odhalila, že „jediná kancelář… Číst vice »

Sio
Sio
6. 6. 2015 21:21

Jsou to ohromná čísla. Dalo by se z toho zaplatit polovinu usáckého dluhu …

Dana
Dana
7. 6. 2015 2:39

V Americe se vzdy jedna o miliardy, jiste ze ministerstvo obrany dostalo od roku 1996 ceske biliony, coz jsou zde triliony . No a co ? Spojene Staty valcily v Afghanistanu a Iraku, to mely jako skudlit na ozbrojeni, aby se vojaci US army lehceji zabijeli ? To snad ne. . Ja se domnivam, ze misto socialnich programu pro nemakacenka a matky, co maji kupu deti bez ohledu na to, jestli maji doma otce-zivitele, tak pak preferuji vysoky rozpocet Pentagonu. Ona to ale bude stejne novinarska kachna, blizi se presidentske volby. Zrejme to bude stejna udalost, jako kdyz udajne zmizely… Číst vice »

Sio
Sio
7. 6. 2015 7:53

Dyť je to naštěstí pravda. Americký voják jde bojovat jen tam, kde je bezpečno. :-D Dokonce i ve Vietnamu byly ztráty místních 30 x vyšší než u Amíků. Z toho jze usoudit, že do Ruska nikdy bojovat nepůjde. Jednak by to tam bylo fifty-fifty, ale spíše by ztráty amíků byly vyšší, protože neumí válku na zemi. No a pak je jasné, že kdy i ne jaderné, pár konvenčních hlavic by do velkoměst určitě spadlo. Amíci by dostali zatraceně citelné dávky vlastní medicíny. Terorismus, jaký známe teď by byl vzpomínán jako jahodové období proti tomu, co by tam zorganizovali Rusové. O… Číst vice »

abx
abx
7. 6. 2015 8:26

americki rambovia su dobri proti takej Grenade, alebo Paname, tam su ich kvality nepopieratelne. ich vojenska utocna doktrina je zalozena na nasadeni leteckych utokov, vyradenie infrastruktury protivnika a postupne ovladnutie uzemia za pomoci letectva. rusi spoliehaju najma na dobru protiraketovu a protilietadlovu obranu , cize ak by – cisto teoreticky – tieto dve armady niekde zacali bojovat, zvitazila by ruska armada. preto americania potrebuju niekoho ineho, aby robil pozemne operacie, aby krvacal. vhodnymi kandidatmi su poliaci, rumuni, mozno bulhari aopatrne uvazuju aj s cechmi, ale v tomto pripade by to narazilo na antimilitaristicke tradicie, ako prehlasil onehda rakusacky sikovatelvo Svejkovi… Číst vice »

Sio
Sio
7. 6. 2015 8:54

No, jednu dvě bojeschopné divize z Čechů by možná dali dohromady. ale za dvacet let bude možná přibývat vymytých mozků…

Irena
7. 6. 2015 10:20

http://politikus.ru/events/51651-vsem-zatyanut-poyasa-vo-lvove-pravyy-sektor-vzbuntovalsya-protiv-poroshenko.html

http://politikus.ru/video/51652-akciya-protesta-protiv-poroshenko-pan-dozhdalsya.html

Tak se mi zdá, že Západ chystá škatulata hejbejte se v Kyjevě. Situace na Ukrajině začíná být neudržitelná, tak musí dosadit čerstvou krev, aby zase měla nějaký čas na to, aby ukázala, jak si dokáže poradit.

zajoch
7. 6. 2015 15:33

V Novosibirsku dnes 7.6. přivítali Navalného vajíčky. Zahájil tam tiskovou konferenci v rámci svého turné k primárkám ve třech ruských oblastech.
http://lenta.ru/news/2015/06/07/eggs/
Nic o počtu protestujících v informaci není. Mám dojem, že Lenta je nakloněna opozici, ač se snaží jevit se nestranně.

Sio
Sio
9. 6. 2015 15:47

zajoch napsal

V Novosibirsku dnes 7.6. přivítali Navalného vajíčky. Zahájil tam tiskovou konferenci v rámci svého turné k primárkám ve třech ruských oblastech.
http://lenta.ru/news/2015/06/07/eggs/
Nic o počtu protestujících v informaci není. Mám dojem, že Lenta je nakloněna opozici, ač se snaží jevit se nestranně.

Co s takovými placenými agenty.