Retro: Hledáte práci? McDonald Guantánamo je ten správný tip!

13. listopadu 2009

Jste bez práce a ochotni se přestěhovat? McDonald hledá pomocného manažera do jejich jediné frančízy na Kubě – náplní je servírování hamburgerů a hranolků, které někdy konzumují i rukojmí ve vězeňském táboře v zátoce Guantánamo.

Inzerát s touto nabídkou se objevil nedávno v sekci webové stránky McVirginia.com, nabízející kariéru u „Zlatých oblouků“,  pod titulkem „Najdi si kariéru u McDonalda“, doplněno o „Užívej výhody“.

V inzerátu nebyl uveden plat, ale bylo v něm napsáno, že „kandidáti musí mít manažerské zkušenosti z restauračního provozu, musí vlastnit pas Spojených států a být ochoten odcestovat na Kubu.“

Dalšími uvedenými stimulačními podněty bylo zaplacení poloviny nájemného a možnost daňového ráje v případě celoročního trvalého pobytu.

Vypadá to, že pro tuto práci, která vyžaduje, aby zájemce pracoval na základně o velikosti 45 čtverečních mil s téměř 6 tisíci obyvateli, není třeba žádné bezpečnostní prověrky.

Mezi zákazníky patří námořníci a jejich rodiny, zajatí teroristé (při posledním sčítání jich napočítali 215), k tomu jejich stráže a rovněž také stovky zahraničních dělníků – Jamajčanů a Filipínců.

Tato restaurace byla otevřena od roku 1986 a je nezávisle vlastněna a provozována jako frančíza firmy McDonald, napsala v e-mailu mluvčí společnosti McDonald Danya Proud z Oak Brook v Illinois.

Zmrazené hranolky a hamburgery jsou dopravovány přepychovou lodí z Jacksonville na Floridě. Podle velitele vězeňské základny v počátcích dovolovali vyšetřovatelům, aby přinesli Big Mac a hranolky vězňům jako pobídku ke spolupráci – byl to přátelský, vlídný přístup místo ječivé a hlasité hudby, která neustále vyřvávala, aby zlomila podezřelé a zatvrzelé bojovníky al-Kájdy.

Teď, když je cílem místo vyklidit, vězni jsou souzeni a separováni v odděleném táboře Iguana, lze si objednané jídlo vzít s sebou, když je stráže přinesou.

„V sekci pracovních nabídek je uvedeno, že tato restaurace se nachází na námořní základně Spojených států amerických na Kubě, a přesně tam se také nachází,“ prohlásila slečna Proudová z McDonald.

Kolik lidí se na tuto pozici přihlásilo?

Mluvčí se nevyjádřila.

Převzato z McClatchy

Stanův komentář: Obamův cíl „vyklidit základnu“ i po sedmi letech stále trvá. A jak tak poslouchám Donalda, bude McDonald brzy inzerovat „posílení týmu“.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments