Diskuze k článku


 • g.hrosik • 7. srpna 2019

  Je to sice delší čtení, nicméně „straej“ dobrej Honmza Keller. Ani po těch sedmi letech na tom není co měnit – snad krom aktualizace dat – a ta vůbec nejsou veselejší…. Díky za připomenutí!

 • PPK • 7. srpna 2019

  Je příznačné, že nejsvobodnější v sociálním uvažování o spravedlnosti a prosperitě státu jsou jen ti lidé, kteří po celý život pracují v takovém společenském postavení a oboru, v němž jsou existenčně i tím i světonázorově nezávislí na vládnoucí ideologii politického systému a jeho mocensko organizačním uspořádání. Kdo ve společnosti je tedy naopak nesvobodný? Když to prozkoumáme poctivě, tak asi zjistíme: Nesvobodní totiž nejsou jen služebníci elit a všichni ještě nižší služebníci těch služebníků. Nesvobodní v rozhodování o vlastním životě a o budoucnosti jsou paradoxně též i lidé z elit nejvyšších, protože společenské postavení jich samých a jejich rodin jim nedovolí uvažovat sociálně jinak, než konformně se systémem, který vytvořili. A proč tedy oni systém svých rodičů ještě oslavují a podporují? Protože jim dává sobecký blahobyt. No a jestliže systém kapitalismu, v němž si lze penězi koupit i právo na cokoliv, je z podstaty sociálně pokrytecký, mediálně prolhaný a obecně nespravedlivý, tak logicky takoví musí být lidé i z nejvyšších sociálních vrstev, protože jinak by je ti z jejich vlastních řad existenčně zničili, aby jim blahobyt ve vlastním osobním kapitalismu nepodkopávali kritikou. Jak je vidět, v podstatě je to jednoduché – a Keller to nejen ví, ale i umí to lidem srozumitelně sdělit. A cesta ke spravedlnosti? Imho je jen jediná a to podle přísloví: Velká ani malá nenažraná prasata od koryta přemlouváním nevyženeš. Je třeba jim to koryto vzít a dát jim nažrat jenom tolik, kolik jim spravedlivě náleží.

 • PPK • 12. srpna 2019

  Začalo to kdysi ozónovou dírou a hrozbou ekonomického zřícení školského, důchodového a zdravotnického systému, pokud se všechny ihned nezprivatizují. Pak přišlo globální oteplování a tání ledovců, deště, povodně a prý už i stoupání hladin moří. Skleníkový efekt. Teď je zase sucho. Elektrárny tvoří zplodiny a hrozí katastrofami. Auta jsou stále jen na benzin a na naftu a Němci podvádějí s dieselgate. V ovzduší je smrtící CO2, v lesích kůrovec. Číňan zavádí to hrozné 5G. Rus prý chystá válku a 1000 raket chce prodat Indii. Uprchlíci trpí. Horko v Africe. Zlý Asad v Syrii pořád. Přišli imigranti a jejich kriminální teror. Zato v polském Bialystoku, mají dle ČT mírumilovný islám. Teror neonacisty na Novém Zélandu a zákaz zbraní. Televize plná Hitlera i po 80 letech. Kaddáfího sice zabili, jen s Asadem to ještě nevyšlo. V Česku překáží u soudu žalovaný Zeman a trestně stíhaný Babiš. Také soukromé důchodové pilíře pořád dosud nemáme, ale snad to přežijem. Leč nezoufejme, ve Švédsku se narodil anděl, školačka Gréta a u nás máme Drahošovu Viki.

  Jan Keller již v roce 2012 mluvil o mafianizaci politiky a o elitami vytvářené propagandě ekonomických a ekologických hrozeb, o konfliktních situacích a strašení jejich následky. Koho elity dodnes straší a komu proti těm hrozbám nabízejí pojištění, půjčky a ochranu, když si připlatí? Je to občan střední třídy, protože ten jediný na to má. Elita předstírá, že řeší situace, které buď sama způsobila, anebo je vymyslela jako fiktivní hrozby. Jen o dusivě kouřících železárnách Indů na Ostravsku se musí mlčet. Ty jsou teď totiž vlastnictvím elity a ta přece nic platit nebude.

  Tak vida. Odvádění pozornosti od sociální otázky a mafianizace politiky jede na plné obrátky – a u nás na OM je třeskuté ticho. Že by to bylo dobou dovolených?

 • Bety • 12. srpna 2019

  PPK napsal
  Elita předstírá, že řeší situace, které buď sama způsobila, anebo je vymyslela jako fiktivní hrozby. Jen o dusivě kouřících železárnách Indů na Ostravsku se musí mlčet. Ty jsou teď totiž vlastnictvím elity a ta přece nic platit nebude.

  Souhlasím. Ale oni tlačí na pilu tolik, že to v lidech vzbuzuje pravý opak toho,
  čeho chtějí docílit.

 • Martin (už bez taky m) • 14. srpna 2019

  Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.: Pre pracujúcich zostáva stále menej príjmov z vyrobeného bohatstva! Mladí sú obeťami ideologickej manipulácie! Rozhovor s profesorom sociológie o problémoch doby
  http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/prof-phdr-jan-keller-csc-pre-pracujucich-zostava-stale-menej-prijmov-z-vyrobeneho-bohatstva-mladi-su-obetami-ideologickej-manipulacie-rozhovor-s-profesorom-sociologie-o-problemoch-doby.html

 • racek • 14. srpna 2019

  PPK, to bylo fakt dobrý! 🙂 Bezva je taky, když staří bolševici nám v televizi vykládají jak rozkládali stranu zevnitř a na závěr si postěžují, že je nespravedlivě vyloučili… ale to je jen sranda, to tvoje je tisíckrát horší.