Diskuze k článku


 • zart • 17. dubna 2017

  Je to logické, neboť výrobce netvoří a neřídí výrobu, ale prodejce – obchodní korporace. Bez ní by výrobce nic nevyrobil, ani nedostal do obchodu. Na všech výrobcích by mělo být napsáno: „Made in Earth“ případně „Made in Mars“ A bylo by po těch vašich neustálých problémech. Což vy u vás na Zemi, zvláště v ČR, něco vyrábíte? Vyrábíte ějakou hodnotu materiální nebo duchovní hodnotu? Pouze parazitujete na přírodní a duševní produkci jiných.

 • Bety • 17. dubna 2017

  zart napsal
  Vyrábíte ějakou hodnotu materiální nebo duchovní hodnotu? Pouze parazitujete na přírodní a duševní produkci jiných.

    
  Citovat

  Jak pěkné, nazývat parazitem někoho, koho obrali téměř dohola a odměnili ho tím, že mu dali status kolonie a odběratele podřadného zboží. A tenhleten nýmand si ještě dovoluje něco namítat! Tak zarte do práce a ještě mu ten krček trochu přišlápněte, pak už snad bude držet hubu, parazit jeden!!!
  Zdá se, že převracení rolí vám jde dobře, takže vám tímto nejvyšší rada parazitů vyslovuje pochvalu a poukaz na nějaké to ne tak podřadné zboží následuje.

 • idiotronic • 17. dubna 2017

  ,,Není umění něco vyrobit, umění je něco prodat…“ Neslyšeli jsme tuto větu už někdy?
  Chcete variantu?
  ,,Víte, my jsme za války živili národ, my bychom měli mít podporu …“
  To bylo pro změnu po 1. i 2. válce, když se ukázalo, že prodejci potravin během války zbohatli a za jejich smradlavým krcálkem pro veřejnost stojí impozantní obytná stavba pro soukromé využití.
  ,,Každá rodina musí mít přece vyrovnané hospodaření „(a přišli exekutoři).
  Dodnes zůstává v lidech dojem, že prodej cosi generuje. Asi jako přesvědčení, že kedluben vzniká v regálu hypermarketu. A nikdo nevidí, že ve městě zůstaly jen herny,
  že zavřel sklenář i knihkupec, holič i krejčí, že zavřeli skoro všechny hospody, že tabák na balení cigaret prodává hokynář v kilogramovém balení a s čekací dobou půl hodiny pro něj kamsi jezdí autem. Na náměstíčku jsou hned tři obchody , kde koupíte vše od rohlíků přes boty až po datový kabel k počítači.V pětipatrové fabrice, kdysi největší gumárně ve státě, svítí jen jedno patro. Od spořitelny Erste, koupené za jednu korunu, nebo tak nějak, si můžete odkoupit dům na náměstí , již létá si koupila jiný a tenhle je nazbyt…