Diskuze k článku


 • peter. • 11. února 2018

  Len podotknem,že tí „komunistickí“funkcionári (prisatí na štátny cecok) toho veľa vo svojich funkciách zo štátneho nenasali.Márne som ja pátral po nejakom bývalom komunistickom papalášovi,ktorý by vlastnil tučné kontá vo švajčiarskych bankách alebo býval v honosnej haciende niekde vo „vládnej štvrti“.Pravda,je tu aj výnimka.Možno sa tí starší pamätajú ako v tých slávnych revolučných dňoch vystupovali v TV „dialógoch“dvaja mladí,sympatickí komunisti.Jeden sa menoval Peter Weiss a druhý Pavol Kanis.Obaja za sebou do novovzniknutej KSS stiahli všetkých komunistov,ktorí nezahodili stranícke preukazy.Potom tú stranu premenovali na KSS-SDĽ a nakoniec zostalo z nej len to SDĽ,a strana konvertovala z komunistickej na soc.demokratickú.Potom Weiss a Kanis doviedli túto stranu do kolaborácie s KDH a inými pravicovými stranami aby ju nakoniec pochovali .Len jej zbytok sa zlúčil s Ficovým „Smerom“.
  No tak tento komunista Pavol Kanis sa stal najväčším propagátorom nášho vstupu do NATO a bol to on kto dal povolenie na prelet US bombardérov na Juhosláviu ponad územie SR.Vtedy bol tento mladý zapálený komunista ministrom obrany v Dzurindovej vláde.US lietadlá už veselo lietali nad našimi hlavami kým sa vláda ešte len radila,či na tie prelety vôbec dá povolenie.
  Píšem o Kanisovi preto,že on si za tých pár porevolučných rokov postavil na najlukratívnejšom pozemku v Bratislave – na Slavíne veľkú pompéznu vilu,ktorej blýskajúcu sa medenú strechu vidno za slnečných dní aj z centra mesta.Kanis bol nútený v parlamente vysvetľovať pôvod peňazí na tú vilu.On to somár jeden zdôvodnil tým,že ukázal kópie výherných tiketov zo stávkovej kancelárie.Vraj dobre tipoval výsledky futbalu a tie prachy vyhral.
  Tí čo ČSSR budovali,tí veru vo funkciách nezbohatli.Zbohatli tí,ktorí ju rozbili a rozkradli.

 • idiotronic • 12. února 2018

  Počátkem roku 1990 zveřejnila státní spořitelna (nepamatuji si její přesný název)
  údaj, že spravuje kromě jiných i 27 000 vkladů, jejichž velikost přesahuje jeden milion Kčs. Miliardové soukromé majetky neexistovaly jinde, než někde v knížecích představách.
  Existence státu vadila, a v první řadě byly rozvráceny státy, kde SSSR měl slabší
  vliv (Jugoslávie, Rumunsko – právě když Ceaušescu splatil poslední splátku dluhu). Až zase někde uslyšíte, že státy jsou na nic a budoucnost patří euroregionům, vzpomeňte si na Lužické Srby za Hitlera nebo ze současné doby na
  Kurdy (přes 20 milionů lidí) , kteří žijí , pronásledovaní na území několika států a toho svého se marně domáhají. I pro Čechy se takové euroregiony dají konstituovat.
  Závěrem srovnání:
  Porovnejte dva právníky ve funkci premiérů, oba dlouholeté profesionální politiky. JUDr. Lubomíra Štrougala -memoáry např. na
  http://www.ulozto.cz
  který rozeznal svoji porážku v roce 1988 a odstoupil a
  Mgr. Bohuslava Sobotky, jehož kariéra je rovněž uzavřena (na memoárech se zřejmě teprve pracuje.).
  Po každém z obou zůstala řada zřetelných výsledků.

 • peter. • 12. února 2018

  peter. napsal
  postavil na najlukratívnejšom pozemku v Bratislave – na Slavíne

  Tak sa ospravedlňujem! Kanis tú vilu nepostavil na Slavíne,ale na rovnako lukratívnej Kolibe.Ide o tento …ani neviem ako to nazvať :
  http://www.pluska.sk/images/vydanie/2007/12/27/politika/perex/o_vilka2.jpg
  Eak aby ste všetci vedeli,tak na takýto „kaštiel“ sa dá zarobiť tipovaním výsledkov športových podujatí v niektorej zo stávkových kancelárií.Napríkld v tej,ktorú vlastní nádejný kandidát na prezidente ČR pán Horáček.Jej názov je „Fortuna“.Tak s chuťou do tipovania a bytová otázke v ČR bude vyriešená.

 • fajt • 12. února 2018

  peter. napsal
  peter

  nemá vůbec vkus, korupčník jeden, takové americké baroko. ..)

 • fajt • 12. února 2018

  vždy jsem potěru říkal, že v dnešním světě nemají být dobří, ale bohatí … tedy do té doby, než to jewrejce přestane bavit. ..)

 • peter. • 12. února 2018

  Ušetríme Merkelovej,Schulzovi,Macronovi a Junckerovi robotu.Rozložíme sa sami,aj bez ich pomoci.
  Právny štát na Slovensku vznikne možno až po zavedení šarie
  https://www.hlavnespravy.sk/rozklad-statu-uspesne-napreduje-uz-ani-dopravny-inspektorat-nerespektuje-rozhodnutie-najvyssieho-sudu/1308672

 • fajt • 12. února 2018

  to je fajne, na socialismus neměli otroci rozum a na kapitalismus a právo silnějšího zase nemají koule – tak co vlastně chtějí, jenom vychcípat??. ..)

 • Aleš • 12. února 2018

  Když jsem chtěl přeposlat plamenný projev z německého parlamentu Sáry Wagenknechtové, email nebyl schopný poslat zprávu obsahující takové video z youtube. Když už ti šmejdi nemají sílu někoho úplně umlčet, zařídí si různé vychytávky instalované do sítě za pomocí ministerstev pravdy. A novináře působící v tištěných médiích mohou umlčet či zastrašit jinak.
  fajte: Vždyť už Pehe bez obalu vyzval ke konečnému řešení naší otázky. Odpověď na otázku znáte, kapouni koule mít nemohou a kapitalismus s podporou mezinárodního terorismu je slepá vývojová větev, kterou buď zničíme nebo ona zahubí nás (či se staneme její součástí, ale to je v podstatě totéž). Být bohatý znamená dnes v podstatě podílet se aktivně na té hromadné sepuce. To také vtloukáte potěru do hlavy nebo z nějakého podivného důvodu na to zapomínáte?

 • fajt • 12. února 2018

  Aleš napsal
  Být bohatý znamená dnes v podstatě podílet se aktivně na té hromadné sepuce. To také vtloukáte potěru do hlavy nebo z nějakého podivného důvodu na to zapomínáte?

  jednoduše – být dobrý a bohatý je gut, být dobrý a chudý znamená taky být mrtvola – co se vám na tomto fundamentálním postulátu dnešního ( i minulého) kapitalismu ( zase) Aleši nezdá – co vás udivuje na tom, že mladým řeknu přesně to, co dnešní svět představuje a jaká pravidla a vztahy uznává, nebo si myslíte, že je dobrý vychovat další neinformované idealisty, kteří velmi lehce naplní už tak přeplněné hřbitovy??. ..)

 • peter. • 12. února 2018

  V Nemecku,v spolkovej krajine Schleswig – Holstein vynaložili v r. 2017, 58 607 € na každého tzv.“mladistvého“imigranta.Celkom ich majú 1 795 kusov.
  90% našich dôchodcov musí vyžiť z dôchodku vo výške cca 4000€ ročne.
  Nemci v súčasnosti ešte stále trpia „syndrómom plného válova“.To znamená,že kým majú nasypané vo válovoch,tak im môžu aj hromy-blesky biť do riti a imigranti ich síce budú znepokojujú,ale nie dosť na to aby s tým niečo urobili.Lenže prichádzajú časy,keď vo válovoch ubudne a potom sa milí Nemci začnú pýtať,kto im to z válovov užiera.A bude zle – nedobre.Môže to dospieť až k tomu,že Merkelovú aj so Schulzom utopia v nejakej žumpe a zoberú právo do vlastných rúk.No nech nás od toho Boh ochraňuje.
  https://www.hlavnespravy.sk/ministri-financii-nemeckych-spolkovych-krajin-biju-na-poplach/1308270

 • fajt • 12. února 2018

  v Německu někdo natahuje sociálně-kulturní prak do polohy, která může vystřelit přesně jenom na druhou stranu – a ten protipól není vůbec hezký, ten si už Evropa jednou zažila – ale na druhou stranu, kdy vlastně lidem vládl někdo normální a rozumný, kdy za historii světa vyhrála pravda, právo a spravedlnost, kdy vlastně měl ve společnosti převahu rozum nad nízkými pudy a chamtivostí … takže měli bychom se připravit na horší časy u sousedů, kteří se důsledného násilí a sveřepé eugeniky vůbec nebojí. ..)

 • peter. • 12. února 2018

  Čo je na tomto postoji talianskej političky k migračnej kríze eurosocialistom a „zeleným“nejasné?
  http://www.meras.cz/2018/02/giorgia-meloni-belohradek.html

 • fajt • 12. února 2018

  pokud člověk mentálně nedospěje ( a o tom silně pochybuju), tak zkurwí každý systém … myšlenku, ideu, dobrý záměr … jeho technika a vynálezy mu v podstatě dávají nejvíce smrtelně zabrat . ..)

 • peter. • 12. února 2018

  Toto video mnohí nazvú konšpiračnou teóriou.No al čo s tým,že to čo takto nazveme sa očividne stáva skutočnosťou?
  https://www.youtube.com/watch?v=LRC-FQX-R20&feature=youtu.be

 • Aleš • 13. února 2018

  fajte: Tohle je na světě zatím jediná fungující spravedlnost. Na krchov musíme všichni a nikdo se tomu nevyhneme. Záleží jen na tom, jak člověk žije do té doby.
  Vzpomněl jsem si na Vás při včerejším školení řidičů na firmě, když jsem poslouchal silně oduševnělé výlevy některých kolegů, inženýrů, snažících se ze školitele vydyndat rady pro obcházení silničního zákona. Prohlásil jsem památnou větu. „Když vás tak kolegové slyším, ode dneška se na silnicích budu cítit tak nějak bezpečněji…“ Tuhle dekadenci stádní správy se snažím aspoň s pozice pobočkového nástěnkáře v době zimního spánku zvěčnit pro výstrahu následujícím generacím v pamětní knize.
  Včera jsem si před školením nad počítač na zeď vylepil obrázek taktické jaderné střely Oky, kterou měla ve výzbroji československá lidová armáda v letech 1987 – 1992. Střela symbolicky míří na přeškrtlý symbol Nadnárodní americké teroristické organizace. U jednotky používající tuhle střelu sloužil druhý kolega z kanclu, odkojený střelivem z Brodu a majícím na monitoru výstavku maket tančíků a Migů, s nápisem symbolizujícím směr, na který míří. Na ústředí!
  Jasně dáváme najevo, co si myslíme o tupé aplikaci směrnice o zbraních a tupém a dlouhém vedení. V rámci informovanosti a přežití se samozřejmě nedistancuju fanaticky od všech reálně kapitalistických zlozvyků, ale zároveň vím, že vždy když přijde na lámání chleba, platí právo silnějšího. A tohle nejde okecat žádnými neoliberálními šidítky. Co se mi nezdá? Že učíte potěr bojovat minulé války. Před 20 lety to byla „veleúspěšná“ strategie, které jsem se neúčastnil. A teď to vnímám jako svůj plus a vklad dětem, které mám možnost ovlivnit sám. Možná se mýlím a vaše predikce pak asi bude pro vaše blízké „užitečnější“. Ale indicie naznačují, že to s mými omyly se lepší.

 • Bety • 13. února 2018

  peter. napsal
  Toto video mnohí nazvú konšpiračnou teóriou.No al čo s tým,že to čo takto nazveme sa očividne stáva skutočnosťou?

  No právě že se skutečností nestává. S Gorbim a Jelcinem jim to vyšlo na 100 %,
  ale ten třetí – to bylo těžké šlápnutí vedle. Růst vlivu Ruska, růst průmyslové a potravinové základny, růst obranyschopnosti – vše pravý opak toho, co si přáli.
  A o plné podřízenosti Ruska USA už si mohou opravdu jen zdát.
  Co se týče mládeže – snaží se, snaží. Ale navalňata – to není ruská mládež, to je
  jen její část.

 • fajt • 13. února 2018

  Aleši, kontrolní otázka, napište mi, prosím, v jakem režimu to vlastně žijeme – nemusíte to nijak úporně definovat, či složitě pojmenovávat, stačí prostě a jasně, jak vám pusa narostla a co vám život naložil na hřbet . ..)

 • peter. • 13. února 2018

  Bety napsal
  Co se týče mládeže – snaží se, snaží. Ale navalňata – to není ruská mládež, to je
  jen její část.

  Čo sa týka mládeže – nie sú to len „navaľčatá“.Je to premyslený systém výchovy a vzdelávania detí a mládeže v RF, nastolený súčasným vedením štátu.Ak Rusko buduje kapitalistickú spoločnosť a funguje na „korporativizme“tak nemôže vychovávať svoju mládež k hrdosti na svoju socialistickú minulosť a k vlastenectvu vychádzajúcemu z tradícií víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne.
  Poľnohospodárstvo sa postavilo na nohy vďaka protiruským sankciám.Skutočnosť je však taká,že aj európska časť RF je postihnutá vyľudňovaním vidieka.Rastie počet vyľudnených dedín,ktoré osídľujú občania stredoázijských republík.To by ani nebolo nič zlé,keby noví osídlenci vyprázdnených dedín(najmä Tádžikovia)nevyhlasovali,že na „obsadenom území“zavedú poriadky a zákony platné v ich domovských štátoch.V súčasnosti sa v Rusku o tomto veľa píše a vyvoláva to značné pobúrenie pôvodných občanov RF.
  Čo sa týka rozmachu vojensko-priemyselného komplexu v Rusku,tak priznávam,že nerozumiem tomu ako RF dokáže za tak málo peňazí(54 mld dolárov)získať tak veľa „muziky“.(štáty NATO vynakladajú ročne na zbrojenie cca 1 bilión dolárov)

 • Bety • 13. února 2018

  Peter, k tomu mohu říct jen toto: Ani Řím se nepostavil za den. A očekávat, že se během pár let podaří napravit zhroucený systém, na čemž se – podle vámi uváděného příspěvku pracovalo desítky let včetně masivního vymývání mozků –
  to je prostě nereálné. Místo abyste měl radost, že se na nápravě pracuje hledáte
  kdeco, abyste tuto nápravu zpochybnil. Nemyslím, že je za tím z vaší strany zlá vůle, spíš netrpělivost a přesvědčení, že by to šlo i rychleji. No každý by si měl zamést před vlastním prahem, než začne kritizovat nepořádek u souseda.

 • Aleš • 13. února 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Vojtech-Filip-140/clanek/Poznamka-k-obrane-republiky-84146
  fajte: V režimu, který zatím chodí kolem zásadních problémů jako kolem horké kaše, ale všeho jenom do času.

 • peter. • 13. února 2018

  Bety napsal
  Místo abyste měl radost, že se na nápravě pracuje hledáte
  kdeco, abyste tuto nápravu zpochybnil.

  Ale Bety!
  Ja to až tak vážne ako vy neberiem.To,čo sa v Rusku deje si musia Rusi riešiť sami.Mňa sa to dotýka asi tak,ako keď „nároďák“hokejistov Slovenska vyhrá alebo prehrá v olympijskom turnaji.Keď vyhrajú tak ma to poteší.Keď prehrajú,tak som na nich nasr..ý,no nie až tak,aby som sa kvôli tomu hádzal o zem.Ale aj keď vyhrajú tak viem, väčší kus chleba preto mať nebudem ani ja,ani moji spoluobčania.Priznávam,že isté očakávania som od vývoja v RF týkajúce sa možného vplyvu na zmenu spoločenského zriadenia u nás mal.A tak dúfam,že viete pochopiť moju nasr…sť,keď vidím,že veci nejdú tak,ako by som si prial.Myslím,že je to ľudsky pochopiteľné.
  Ja som reagoval na váš príspevok tým,že som argumentoval a vyjadril svoj názor.Potešilo by ma,keby ste sa aspoň pokúsila argumentačne zmierniť alebo vyvrátiť moju skepsu.Namiesto protiargumentov som sa dočkal akéhosi „odsúdenia“ môjho odporu podriadiť sa vášmu videniu reálií súčasného Ruska.Tak prepáčte,ale keby som sa v živote riadil len svojimi pocitmi a nie reálnym stavom vecí,tak by som si nezarobil ani na slanú vodu.Je mi ľúto ale ja nemám vo zvyku hodnotiť čokoľvek,bez snahy o poctivé zváženie všetkých okolností,pozitívnych, rizikových aj negatívnych stránok toho,k čomu sa chcem vyjadriť.

 • fajt • 13. února 2018

  Aleš napsal

  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Vojtech-Filip-140/clanek/Poznamka-k-obrane-republiky-84146
  fajte: V režimu, který zatím chodí kolem zásadních problémů jako kolem horké kaše, ale všeho jenom do času.

  moc jste se nepochlapil, Aleši, taky jste to vzal hodně okolo – ale nebudu na vás tlačit, nevím v jakém prostředí jste a jaké názory by vás mohly dostat do kolen. ..)

 • Bety • 13. února 2018

  Kdo nechce pozitiva vidět, toho argumenty nepřesvědčí.

 • Aleš • 13. února 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rokytka-KSCM-Veri-Karla-ze-ji-Martin-nenechal-ve-skrini-pavouka-A-co-Milos-523021
  Mě do kolen hned tak něco nesrazí. Přehrabovat se v hnoji, na tom nemusí být nic moc chlapského.

 • fajt • 13. února 2018

  Aleš napsal
  Aleš

  pak ale nechápu vaší obavu o mojí výchovu mých mladých – dám vám jednu radu, už se více do tohoto tématu raději neserte, ju. ..)

 • fajt • 15. února 2018

  https://www.novinky.cz/domaci/463354-stopka-vrtulnikum-vyvolala-v-armade-i-diplomacii-zlou-krev.html – a tom to je, „stát“ , který deklaruje, že všichni ovčané se musí starat o sebe, na druhé straně utrácí miliardy, aby uspokojil své nejhorší členy, kteří ho bezostyšně jenom rabují – proto taky pomáhat udržovat tento chorý stát ( spíše sdružení darebáků) je naprosto idiotské, a stačí opravdu málo ( a může tady být aktivní každý, a to nejenom kecy) , aby ti nahoře pochopili, že se jim jejich rybníček smršťuje na smrtelné bahno ( a v žádném případě žádná druhá šance pro parazity a pijavice ). ..)

 • fajt • 15. února 2018

  https://www.novinky.cz/domaci/463462-odkup-veprina-v-letech-je-stvrzen-emoce-budi-dal.html – taky dobře choré, to co by měla zaplatit německá vláda a firmy, které jsou nástupnické fašistických korporací, tak to nakonec zacálují oběti, tedy ovce z české kolonie – to se gaunerům opravdu dobře vládne, když maj tak nízko funkční ovce ( jenom čekám, kdy zdejší moci chtivé jelita prohlásí, že česko může i za druhou světovou a vyhlásí sbírku – tedy zavedou daně – na válečné reparace pro sionisty ). ..)

 • Gatta • 15. února 2018

  fajt napsal

  https://www.novinky.cz/domaci/463462-odkup-veprina-v-letech-je-stvrzen-emoce-budi-dal.html – taky dobře choré, to co by měla zaplatit německá vláda a firmy, které jsou nástupnické fašistických korporací, tak to nakonec zacálují oběti, tedy ovce z české kolonie – to segaunerům opravdu dobře vládne, když maj tak nízko funkční ovce ( jenom čekám, kdy zdejší moci chtivé jelita prohlásí, že česko může i za druhou světovou a vyhlásí sbírku – tedy zavedou daně – na válečné reparace pro sionisty ). ..)

  Pochopitelně jen spekulace … ale zajímal by mě skutečný ekonomický stav toho vepřína – tedy jeho aktuální a výhledová ziskovost, amortizace, výhledová nutné investice … jakož vlastnické poměry, tedy počet, věk a jiné ekonomické aktivity majitelů

  Takto mi celý prodej připadá jako pouhé politické krytí velmi klasické akce: „Vy od nás koupíte provozně problémový vepřín za 450 M – a za to my vám (někomu) z toho (minimálně) polovinu vrátíme „čistá ruka“. „

 • fajt • 15. února 2018

  Gatta napsal
  Gatta

  tak „stát“ v korporátním fašismu je vždycky jenom kšeft – tady jde o jeden z příkladů jak si v něm přihrát malou domů a ještě vnutit pitomcům i pocit viny, se kterým se dá dále ne-hezky pracovat – na začátku devadesátek psychopatům stačily miliony, dnes miliardy berou jako nutnost a zítra jim v nenažranosti nebude stačit ani naše sluneční soustava, protože ovce za ně omlouvají i jejich vražednou nenažranost, tak je vcelku jasné jak to nakonec i celé dopadne. ..)

 • fajt • 15. února 2018

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/463411-k-neziskovce-oxfam-se-kvuli-skandalu-s-prostitutkami-obratila-zady-prvni-celebrita.html – není nad zkurwenou charitu, máme děvky, chlast a drogy, vy šupáci zasran1, co máte vy – když mi před léty agresivně zastoupila cestu holčina, že chce nutně nějaké „drobné“ na nějaké africké děti, či co, tak jsem jsem ji jejím způsobem sáhl zadek, že chci nutně šukat, když mi dala facku, tak jsem ji to vrátil ( jako chlapovi), snad ji potom někdo nesebral kasičku , co měla pro svého občanského pasáka. ..)

 • fajt • 15. února 2018

  úplná prča je, když se korporátní politik vystaví davu, kde s vážnou mordou pronáší, že lidé musí být slušní, mravní a poctiví – pro něj to bude zcela sexuální vrchol, pro debily pod ním asi splněním snu a pohádky o demošce. ..)

 • idiotronic • 15. února 2018

  fajt napsal
  ttps://www.novinky.cz/domaci/463462-odkup-veprina-v-letech-je-stvrzen-emoce-budi-dal.html – taky dobře choré, to co by měla zaplatit německá vláda a firmy, které jsou nástupnické fašistických korporací, tak to nakonec zacálují oběti, tedy ovce z české kolonie

  Srovnávejme srovnatelné:
  http://www.novarepublika.cz/2018/02/v-kasarnach-prazske-ruzyne-byla-vybita.html

 • fajt • 15. února 2018

  idiotronic napsal
  Srovnávejme srovnatelné:
  http://www.novarepublika.cz/2018/02/v-kasarnach-prazske-ruzyne-byla-vybita.html

  to je v kompetenci české vlády, že na své skutečné hrdiny sere a vyplácí dnešní spekulanty, kteří znova vydělávají na fašistické kartě. ..)

 • fajt • 15. února 2018

  https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10422,list-marszalka-senatu-do-polonii-i-polakow-za-granica-w-zwiazku-z-ustawa-o-ipn.htm – pokud nepodlehnou Knesetu, který se mohutně sere do polských vnitřních záležitostí, tak budou mít kryptofašisti, neomarxisté, slunkopravdisté, láskozmrdi a jiná svoloč v Polsku se svojí obrzidliwou kampani utrum. ..)

 • Gatta • 15. února 2018

  fajt napsal

  http://www.imagehosting.cz/images/2785784683.jpg

  No, celkem nic moc – minule jsme mohli mít i toho papuánského prezidenta … A to by jeden neřekl, kolik vzdělaných a jinak rozumných lidí ho tehdy bralo vážně.

  A konec konců – někteří jedinci by mohli být ještě o trochu horší … :-)
  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Fabbbbulous.jpg

 • fajt • 15. února 2018

  Gatta napsal
  No, celkem nic moc – minule jsme mohli mít i toho papuánského prezidenta … A to by jeden neřekl, kolik vzdělaných a jinak rozumných lidí ho tehdy bralo vážně.

  A konec konců – někteří jedinci by mohli být ještě o trochu horší …
  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Fabbbbulous.jpg

  http://www.jenprozeny.cz/wp-content/uploads/drpl/2017/50990/gettyimages-633594146.jpg