Diskuze k článku


 • Gatta • 15. listopadu 2018

  Tak já tomu opravdu nerozumím – onehdy jsem v radiu slyšel, že u GB by mohli klidně snížit pracovní týden jen na 4 dny … že tomu brání jen chamtivost podnikatelů.

 • idiotronic • 16. listopadu 2018

  Roku 1978 byl zaveden letní/zimní čas. Zároveň bylo stanoveno, že v jednosměnných provozech se pracuje od sedmi hodin. Zaměstnavatel ale (platí pro Škoda Plzeň) měl pravomoc upravit ji dle svého. A tak jsem vyrážel na vlak, odjíždějící v 04.47 , abych na pracovišti čučel od 05:15 do 06:00, kdy začínala pracovní doba. Končila ve 14:30, ale vlaky mne dovezly až kolem čtvrté. protože celá síť vlaků (podléhala ČSD, nikoli Škodovce) byla postavena na dobu 07:00
  až 15:30. Jediné, co mi dává smysl, je záměr zaměstnat lidi dojížděním, aby nekuli pikle. A z téhož důvodu nelze zkracovat pracovní týden. Odborářské demonstrace už sice prohrály, ale pro jistotu jsou jízdní řády upraveny tak, abyste se na moravský venkov nedostali ( samozřejmě do Ostravy, Olomouce, Brna ano).

 • idiotronic • 16. listopadu 2018

  Téma ovšem není vyčerpáno.
  Tisková mluvčí ministerstva , stižená Alzheimerem
  nejen, že odpovídá na něco jiného, než byla tázána, ale ani si plně neuvědomuje , kde se vlastně nalézá a chodí mezi novináři a ptá se jich, jestli neví, kde je tu ta tisková konference. Jedině ministr války, paranoidní šizofrenik mobilizuje proti odvěkému nepříteli a mává dřevěným samopalem.

 • orinoko • 16. listopadu 2018

  Umlaufa je prd vizionar.
  Po letech jinak.
  Česko vede peloton exekutorskeho mariase. Ale odzadu.
  Na Hradě sídlí preziDENTISTA , jehož exekuovalo nejmene exekutoru. Dole pod Hradem má sídlo Senát složený z partaje Černých havranu a Sněmovna složená Generálním tajeMNIKEM lekarenske lobby.
  Tzv. Politici mají místa hotelových portyru, a můžou jedine: Říkat : Ano, pane, vypinaci.
  Důchodci budou vysmati: Maji univerzální jistotu. Smrt. Ale budou prezivat. Vycepovani několika systemy budou klást odpor všem prognózam a osmiletym juvenilum.
  Kteri… Nadopovani mnoha vyDOBYTKY, budou připomínat ještě starší duchodce.
  Pročež je nutno konstatovat: Sam sobě svetem, aneb světu sluší komunita.
  Co dodat?
  Celý svět je pod exekuci.
  Exekuce je prý vykon. Parada. Tak to máme před sebou jedinou ekonomiku , která bude mít nekonečný rust.
  Revoluce zacala v Cesku.
  Exekutoři kvůli svým vlastním dluhům přišli do exekuce.
  Revoluce nebo evoluce?
  Každopádně Havluv potrat.