Diskuze k článku


 • Bety • 10. ledna 2020

  „V době života Marxe se podařila jen jedna revoluce a to Pařížská komuna.“
  A právě proto, že trvala jen 72 dnů, po kterých byli všichni komunardi postříleni,
  je povoleno, nebo smí se, na ni vzpomínat.
  Poté se podařila jen bolševická revoluce a na tu je vzpomínat zakázáno,
  protože trvala příliš dlouho a dosáhla příliš mnoha úspěchů.

 • Vlastimil • 11. ledna 2020

  Skvělý článek. Ostatně jako obvykle.

 • Martin (už bez taky m) • 11. ledna 2020

  cíleně…
  asi naivní předpoklad u účelového „sdružení“ ovčanů…
  Poloslepí, polohluší
  http://casopisargument.cz/2020/01/09/poloslepi-polohlusi/

 • Martin (už bez taky m) • 11. ledna 2020

  lepší, ale asi už dnes příliš „snivé“…
  Kateřina Konečná, KSČM: Domácí úkoly pro EU
  http://casopisargument.cz/2020/01/10/domaci-ukoly-pro-eu/

 • racek • 11. ledna 2020

  Jo,Pane Martine, Konečná je sikovna holka, ale bohužel taky silna genderistka a myslenim obcas ekoterroristka. No, nikdo z nas neni dokonalý, ze
  Jinak k článku. Z nastlitelu spravedlivyh radu se skoro vzdy stali doroseři

 • racek • 11. ledna 2020

  Sakra nejak mi ujela ruka…😀 Takže znova. Z nastolitelů spravedlivych řadů se skoro vzdy stali nasilničti dobroseři, jak rika Kubera a z pravdolaskařů nejvetsi diktatoři a utlačovatelé. Na rozdíl od burzuazie nikdy nepripustí jakoukoliv opozici. Přikladů snad nereba, vidime to v přímem prenosu. Tezko si vybrat, ze. Prostě, bez silné, tedy argumentacne silné opozice vladnouci sily zdivočí. Proto si budu vybirat toho, kdo opozici nelikviduje. On je to velmi dobry korektiv, jak nam ukazuji napr. 80 a 90te roky v zapadni Evropě. No, pak se to zase vse pohnojilo, jak je vidět.

 • idiotronic • 12. ledna 2020

  Výborně.
  Naši rodičové přežili 1000 LET ŘÍŠE, dokonce i VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK, já přežil DOČASNOST (to bylo asi o hodinu méně, než trvale)… přežije dnešní generace NAVŽDY ?
  Ten citát proloženým písmem v závěru článku patří Benjaminu Kurasovi a stať
  se jmenuje Jak zabít civilizaci.
  Při zapalování fosilních paliv v kamnech je mi obvykle zima a tak si zpívám. Onehdá došla řada na Internacionálu … ovšem ouha, vypadl mi verš. V takových případech sahám po gůglu. Například , když jsem si nemohl vzpomenout , kterak se jmenuje jistá genderistka, stačilo si vzpomenout na ,,rudá fena“ a bylo hned 7 odkazů na PhDr.Jiřinu Šiklovou CSc.
  Tentokrát jsem se ocitl na Wikipédii a nějak to nebylo ono. Jo, heslo tam bylo, to jo, jenže já ten český text, co tam dali v životě neviděl… Přešel jsem ještě k ,,ruskému“ textu a nestačil žasnout, co se pod tím pojmem rozumí. Když si najdete heslo na wiki, zjistíte, o co jde.
  A tak mne napadá: co nám chce autor takové ,, wiki-informace“ sdělit? Kam nás to tlačí?

 • Bety • 12. ledna 2020

  Nedá mi to a musím reagovat na Rackovo – „Na rozdíl od buržoasie nikdy nepřipustí (dobroseři) jakoukoli opozici.
  Podle mne buržoasie připustí jen takovou opozici, kterou mohou zvládnout, která neohrozí jejich finanční a jiné výdobytky a jejíž existence sype veřejnosti písek do očí iluzí volby. To neznamená, že se určité buržoazní frakce nemohou posekat mezi sebou. Ovšem spodní patra sociální pyramidy z toho netěží, nebo naprosto
  minimálně. Kromě toho buržoasie jako taková na vrcholku pyramidy není – tam
  je to Kadubcovo 0,001 procento a to žádnou opozici nemá. A když se někdo
  poměrně vlivný vymkne, opozicí se to neřeší – viz Kennedy versus FED.
  A k těm dobroserům – takový Stalin kritiku podporoval, dokonce ji považoval
  za nezbytnou. Trockisté měli jiný názor a trockistu kromě jiného poznáte podle
  toho, že ho silně přitahují veškeré buržoazní výdobytky.

 • racek • 13. ledna 2020

  Mila Bety, Stalin rozhodně nebyl dobroser. Byl to racionalne a chladně uvažující člověk, ktery za svym cilem, tj. Učinit SSSR silnym šel až příliš důsledně. Asi az přes míru. Cíl ovšem dosáhl. Otazkou ovšem neni, zda by to šlo jinak ci zda by to někdo jiny dokázal. Zde zní odpověď zcela jasně.
  Co byl trockismus, muzeme videt na historickych dokladech, které se ovsem prilis nezdůrazňují. Ze známých důvodu, neb jak koukám, současní historici jsou vesměs jejich přívrženci. Dal to rozvádět raději nebudu.
  Samozřejmě, ta opozice a jeji úloha. Tu opozici si totiž je nutno vybojovat. A to stalo 100 let bojů a obětí. A v současné dobe pozorujeme jeji rychlý ústup. Proto vznukla ta vrstva superbohacu s téměř neomezenou mocí a proto se prostřednictvím justice zavadeji nove a nove srouby, ktere ve sve podstatě omezují a to velmi drive vybojovana práva. Dnes se uz ani nesmi rici svuj názor, resp. smi ale jen jednou, že. A co jsou dnes odbory… Že. Ja si pamatuji dobře socialismus a taky pocatek let po převratu. Dnes jsme občas na tom hur jak v tom socialismusu… No, spis uz hůř.

 • alexithymie • 13. ledna 2020

  „….Avšak delegaci, jak se mi zdá, je poněkud divné, že proletariát se neomezil jen na to (pozn.znárodnění) a že šel dále, neboť vzal buržoazii politická práva. Podle mého názoru to není zcela logické, nebo správněji, je to zcela nelogické. Na základě čeho je od proletariátu požadována velkomyslnost vůči buržoazii? Cožpak buržoazie, jsouce u moci, projevuje sebemenší velkomyslnost vůči proletariátu? Což nezahání do ilegality skutečně revoluční strany proletariátu? Na základě čeho je od proletariátu požadována velkomyslnost vůči jeho třídnímu nepříteli? Myslím, že je třeba být logický. Ten, kdo uvažuje o možnosti navrátit buržoazii její politická práva, musí, chce-li být logický, jít dále a nadhodit také otázku navrácení továren a závodů, železnic a bank buržoazii. …..“