Diskuze k článku


 • Dana • 20. února 2018

  Udalosti se stridaji stale rychleji a tak dlouha lamentace neomarxistky Naomi, stara sedm let, se stava absolutne zastaralou, irelevantni a pro mne smesnou. Ale nebudu skodoliba. :-)
  Za doby B.Obamy se levice natesovala sny na konecne reseni kapitalisticke otazky po celem svete a podporovala takzvane barevne revoluce, doufajice, ze se v techto statech nakonec zavede socialisticka „demokracie“ a svrhne imperialisticky kapital. Zde je priznani soudruzky Naomi vsevysvetlujici. . Pozorny ctenar tez v clanku najde, jak se tohle hnuti noveho komunismu bratrickuje s muslimy.
  Internacionala, tot sneni vecne, uz pokracuje 100 let, vzdy prijdou nadeje a pak kruty pad.
  Julian Assange zverejnoval vojenska tajemstvi USA a za to nese zodpovednost, protoze zkrze Manninga ohrozil zivoty americkych vojaku.. Ovsem, tenkrat, levice nadsenim hykala, zvlaste, kdyz Obama Manninga osvobodil.. (Teda, on je ted zena, Chelsea, bez bimbaska.)
  Jak se veci zmenily !
  Laska k odhalovani tajemstvi zhasla, dnes uz Naomi a Jill Stein Assanguv projekt Wikileaks silne nenavidi – jednoduse proto, ze Wikileaks odhalily rejdy soudruhu levicaku v cele s Hillary, takze ody a boj pro svobodne vyjadreni se uz nekonaji. Hi .Hi. Naomi chce odhalovat jen kapitalisticke lumparny. Nevychazi to.. Misto toho se objevuji lumparny levice. Navic ted dostali bridilsti marxiste svou nemesis – Donika.

 • Martin (už bez taky m) • 21. února 2018

  Vidím, že u někoho je nordická lest stále populární, že Dano…
  No to jsem se zasmál když jsem se dověděl, že barevné převraty (nazývejme věci pravými jmény) „podporovala“ (režírovala, zaplatila, příslušnými poslušnými „kádry“ a preclíky zajistila) LEVICE – a to „pro konečné řešení kapitalistické otázky“ – HA HA HA…
  Jo, ona „parta“ kolem „demokratky“ Hitlary – no to jsou přece naprosto jasní kovaní levičáci…
  A že agenti a nájemní vrazi- a také vojáci USA- „ohrožovali“ životy např. nejen svatebčanů v Pákistánu či Afghánistánu když jim na cestu do manželství „na věčnosti“ „posvítili“ např. střelami Hellfire, dopouštěli se „kolatelárních přehmatů“ pomocí 6-tihlavňových rotačních kanónů (přece nebudeme v souběhu s činností např. operace „Trvalá svoboda“ a akcemi „osvoboditelů přinášejících mír, lásku a demokracii“ používat to nešťastně „zprofanované“ slovo ZTRÁTY), když se na mnoha místech ve světě snažili „pokropit“ zemi – jistěže nejspíše „pro zdárný rozkvět demokracie“ uranovou municí- to vám Dano nepochybně nevadí, že…
  Neamerické životy přece nejsou životy a neameričané přece nejsou lidé, že…
  US „levice“ je totožná s „levicovými“ tzv. neomarxisty v Evropě. Společným znakem pak je to, že se skutečnou levicí nemají a nikdy neměli nic společného.
  Rozeštvávat, zalhávat, manipulovat, překrucovat ve jménu svatého pokrytectví- to vám skutečně za „louží“ vždy šlo, ano opravdu jste v tom skutečnými mistry- nejspíše skutečně i světa…
  Ovšem stále vám nedochází, že s tímto „mistrovstvím“ spějete do pozice „kůlu v plotě“, či lépe řečeno v poušti…
  Protože to je nejspíše to jediné, co tam u vás nakonec po tom slavném frakovacím „dobrodružství“ nakonec zůstane…
  Holt na Ukroruině „herojam slava“, u vás „America first“…

 • Dana • 21. února 2018

  Martine, zadna lest,
  kdyz zacly obrovske demonstrace v Kahire, tak americka levice je silne podporovala, to bylo kriku o : „egyptsky lid se zvedl a smetl diktatora Mubaraka, prodemokraticka revoluce za prava Arabu-Palestincu prisla“ a podobna hesla jsme zde slyseli od obou Naomi. (Ty soudruzky jsou dve, jedna kanadska, Klein, a druha americka Wolf, ta zije v New Yorku. ) .. Co tedy levice sledovala s podporou tridniho boje v Egypte ?
  Konzervativci byli neutralni, protoze Egypt je muslimsky stat s jinou kulturou a president Mubarak byl USA nakloneny.

  Nemuzu za to, ze se levicova ideologie zmorfovala do socialistickeho lidskeho inzenyrstvi.. Pro mne je ideologie komunismu stejne zhoubna, prast jako uhod, takze jen sleduji, jak se marxisticka odruda trockismu oddelila od marxismu Stalinova typu. . Permanentni kulturni revoluce je ideologii nove levice, dle meho nazoru.

  Neni pravda, ze by Americane bezohledne palili na civilisty. Valka bohuzel zabiji i nevinne, i kdyz v mnoha pripadech jste podlehli islamisticke propagande jihadistu a verite jim. Vezmeme to z jineho uhlu. Zrovna ted, co pisi tyto radky, umiraji, vedle teroristu i jejich rodiny a znami v Ghouta na vychode Damasku. Tam je ohnive peklo. Lidskopravni organizace burcuji zapadni verejnost o masivnich naletech na nemocnice, skoly a cinzaky, nalety vedene Rusy, stovky lidi zemrelo. Ve meste vedle assadovcu bojuji Rusove i v terenu , i oni zabijeji a urcite i umiraji. .
  Tak mi reknete, jak byste vy jednal s ISIL jihadisty, kteri se nikdy nevzdaji….

 • Martin (už bez taky m) • 21. února 2018

  Mohl bych v odpověď napsat, že „pravice se nezdeformovala, pravice zůstala svá“… stejně jako její „špička“ – např. fašismus.
  Tzv. „reálný socialismus jsem v ČSSR zažil cca 20 let, tak mne prosím alespoň v našich poměrech nenapájejte bajkami o „zhoubnosti komunismu“.
  Desetiletí jsem se snažil orientovat ve světovém dění dle svých skromných možností, takže vím, co si národy SSSR a Rusové zejména zažili. Kidům o „jejich bombardování činžáků, škol a nemocnic“ neuvěřím stejně jako o „bohužel škodách“ při „osvobozujících“ akcích „USA“ když tyto po celém světě reálně přinášejí bolest a smrt statisícům, ba bohužel milionům po celou dobu existence tohoto nepříliš povedeného, zcela neprávem do nebes vynášeného „státního“experimentu…
  Ono „ruce pryč od zodpovědnosti“- to vám fakt jde.
  Ale to si vážně myslíte, že všechno to zlo a neskutečná chamtivost se vám nevrátí?
  Já nemám nic proti upřednostňování „vlastního“ národa – pokud neznamená vývoz bezohlednosti a násilí do ostatního světa.
  Bohužel už si nevzpomínám na čas, kdy tomu tak v případě USA nebylo…
  Vaše „bohatství“ – coby nejzadluženější a nejbezohlednější země světa s její „prvotřídní ekonomickou ideologií“ (o nic jiného než ohlupující falše plnou IDEOLOGII nikdy nešlo) ochotnou rabovat planetu zcela bezuzdně pro chamtivé, posedlostí mocí deformované „cíle“ se stále snažíte „doporučovat“ celé planetě.
  My ale již nejsme těmi mladými naivy z počátku 90-tých, my jsme viděli jak jste dostali historicky snad nejlepší šanci změnit zlé v alespoň o něco lepší…
  „Ameriku“ vám Dano ukradli, a následně se stejně zachovali k nám naivům „zvenku“…
  I ty dnešní „NNO“ jsou tupým nástrojem politiky mocných v pozadí vaší země, většinou „logicky“ sobečtí rádobyrealisté „šířící dobro“ špatným způsobem.
  UŽ VÁM NEVĚŘÍME A NEUVĚŘÍME NIC.