Diskuze k článku


 • Dana • 9. ledna 2020

  Vyssi produktivita ve statech na severu USA, tradicne domena Demokratu, je zasluhou Trumpovy administrativy, anzto on snizil dane pro vsechny- a nejen pro bohate. Taky se snazi privest velke firmy zpatky do Ameriky. S vetsiim ci mensim uspechem, ale ruseni byrokratickych regulaci by mohlo nadale pomoci. Za Obamy-demokrata byly tyto prumyslove staty v krizi a kdyz se znova vrati k voleni liberalniho presidenta, nu coz, tak tam bude zase nezamestnanost… Jihovychodu, kde ziji ja se to moc nedotkne.
  Spise, nez zasadni rozdeleni dle stranickych linii vidim rozdeleni nazorove mentality mezi velkymi mesty a zbytkem-venkovem.
  Do mest se stahuji nejen intelektualove, ale i socialne slabi, protoze mesta maji stedre socialni davky. Tito mestane pak voli strany, ktere jim zabezpeci socialni destnik, inkluzi, prava mensin, otevrene hranice a liberalne-socanske vzdelani.
  Tohle progesivni inzenyrstvi obcanu zatim nema velky vliv na obrovskou cast Americanu, ktera je mimo toho jeste velmi nabozensky orientovana. Po neustavicnem liberalnim vymyvani mozku tem „vidlakum“ se, po vsech eskapadach a snahach nepodarilo Trumpa oslabit, naopak. Jen posledni nazorove pruzkumy ukazuji (na americke pomery, nevidanou) podporu pro nynejsiho presidenta. ..48% pro Trumpa, 51% proti. A to se zameruji pruzkumy vetsinou na zalidnene, obcansko uvedomele staty.
  Kaliforne a Texas. No, zmekli Kalifornane, zde jim rikame snehove vlocky-snow flakes- by nemeli zadnou sanci proti po zuby ozbrojenym Jizanum. Texas jen blafuje, oni to vi, ze bez washingtonske Unie by se stal casti Mexika.

 • orinoko • 9. ledna 2020

  Njn, jsou to starosti. Hodné koňské hlavy.
  A do toho všeho ještě zasrany Hollywood se svými triky na dementy, vojenský postraumaticky syndrom, jedno obří tluste prase vedle druheho, slepici kapacita mozku průměrného emerickeho vejlupka, mentalita kraviho chlapce na klasickém emi stredozapade, povinnost dávat zpropitne kdejakemu kriplovi v hospode , který zabuci třeba jen cosi , jako pozdrav, zubarske praxe émerickych takydentistu , kteří v Novém Yorku provádějí příslušnou praxi hned vedle svých svlecenych ponožek s vrtačkou z doby krále Klacka, bydlení v karavanech , jejichž kadibudky jsou hned za rohem, San Diego, kde se už anglicky moc nemluvi a Detroitem, kde je prý neuvěřitelná lace, pokud jde náklady na bydleni.
  A vtipy na akcích slavného Oskara! To jsou nezapomenutelné okamžiky volskeho provedení největšího světového pokroku.

 • Vlastimil • 11. ledna 2020

  Dokonalý obraz poměru mezi demokraty a republikány už před časem hezky popsal Thomas Moor v knize Hloupí bílí muži. Stojí za přečtení už proto, že je to pohled Američana na to, co se v USA děje. To, že vyšla už před časem jí neubralo nic na aktuálnosti.

 • Irena • 11. ledna 2020

  Kvetoucí USA na vlastní oči
  https://www.youtube.com/watch?v=aeYmtAW5QWc&feature=youtu.be

 • racek • 13. ledna 2020

  Dano, nekdy s Vami nesouhlasím, ale informace tzv. In vitro jsou opravdu zajímavé. Nakonec i ty pohnutky americkych politiků, to jsou veci které se tady nedozvíme. Jo Trump ke kovboj a dela obcas blbosti, ale je to také možná poslední budíček pro spolecnost v USA. Jinak skončí a shnije jako dnešní Evropa. Ovsem pokud ho podruhé nezvolí, prije vse vniveč. Ale taky nemládne, že. Vlastně proti nemu stojí ještě větší geronti. No, říkám si, lepší Trump nez …