Diskuze k článku


  • Bety • 1. ledna 2017

    Myslím, že pan Umlauf se dodnes mýlí v tom, že samizdat i další aktivity této skupiny hrály rozhodující roli ve zničení ČSSR. Ohodnotila bych je stejně, jako jeho dnešní hodnocení tzv. levice – byly to kecy, kecy a kecy, které je sice bavily, ale většina z nich vůbec netušila, kdo ty figurky po šachovnici postrkuje, a placená menšina se pak nadšeně vrhla do rozkrádání a demontáže státu. I on vidí negativa, které to přineslo a kterých je daleko více, než pozitiv. Neříkám, že navrhuje špatné věci, ale je to jako přijít s dětskou lopatičkou k protržené hrázi.
    Máme tady kapitalismus a rozdíl mezi fašistickým a tím druhým … no oba stojí za… nechci být hned první den dalšího roku hrubá, ale nenapadá mě, jak to vyjádřit slušně.
    Možná, že kdyby on a jemu podobní si konečně dokázali přiznat, že se nechali podfouknout, a že i když to mysleli dobře, tak nesnáze, kterými trpěli, byly přeneseny na 99 procent populace, tak by tady byl základ pro skutečnou levici, která by se nenechala už snadno zmanipulovat.

  • krajtl • 3. ledna 2017

    A co klerofašismus, ve kterém již žijeme? Bude upozaděn, nebo poslouží jako bytelný fundament fašismu jakéhokoli druhu ?